Книга розміщена на сайтіСторінка1/51
Дата конвертації09.03.2016
Розмір3.56 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   51

Ця книга розміщена на сайті http://www.TrueChristianity.Info/ – ласкаво просимо відвідати наш сайт, щоб скачати іншу християнську літературу безкоштовно, а також задати питання на нашому форумі.о. Володимир Серемчук

БОЖИЙ ПАЛЕЦЬ

У БОГА ВСЕ МОЖЛИВЕ


Релігійні новели

Видання VI

м. Івано-Франківськ 2007

Серемчук В. Божий палець. Сила молитви. У Бога все можливе. Релігійні новели. 6-те вид. Івано-Франківськ, 2006 р., 332 стор., ілюстрована.

Ця книга - це низка новел священника о.Володимира Серемчука, в яких прослідковується тісний взаємозв'язок землі і Неба, це окремі, сповнені драматизму і болю, розповіді, взяті з реального життя, з трагічної історії нашого народу. Як часто у мирській, щоденній суєті ми забуваємо про нашого Небесного Отця, і своїми необдуманими вчинками робимо виклик своєму Творцеві. Та Бог милосердний, добрий, довготерпимий, але справедливий... і палець Божий неодмінно впаде на грішника, котрий не бажає жити у мирі з Господом.

Проте Бог завжди дає нам шанс на покуту і каяття, щоб ми у щирій молитві, жертовними своїми вчинками очистилися від гріха. І тоді зникне душевний біль і з'явиться радість, глибока віра, надія та любов, і ніколи у горі ми не залишимось самі.

Мусимо пам'ятати, що на цій землі ми лише гості, а справжній наш дім - це вічність, і "хто з Богом, той до Бога йде".

Про все це та про інші глибокі розважання у хвилюючих розповідях цієї збірки.© о. Володимир Серемчук. Передрук та розповсюдження цієї книжки тільки з дозволу автора

ПЕРЕДМОВА до VI-го видання


Отець Володимир Серемчук, настоятель храму св. Параскеви Великомучениці (м. Болехів, Івано-Франківська обл.) - один із небагатьох священиків, на життєвій дорозі якого було все: і важке напівсирітське дитинство, і післявоєнний голод, і переслідування під час підпілля. Однак доля та Боже Провидіння подарували о. Володимиру не лише важкі випробування, але й духовну радість у терпінні, зціленні людських душ та немочей за посередництвом молитви до Отця Небесного. Мабуть, це і є найбільшим щастям для священика, коли твоя молитва, сповідь, причастя, Служба Божа є вислухані Господом Богом і допомагають людям реально пізнати, відчути Божу присут­ність у своєму житті.

Третя частина книги "Божий палець" "У Бога все можливе" - це не просто розповіді парафіяльного священика, це глибоке відчуття часу, в якому ми живемо, бо саме тепер людство грішить найбільшим гріхом, абсолютно відкидаючи Бога зі свого життя, своєї душі... Криза віри та любові стали негативною ознакою ХХ-ХХІ століть, бо коли є брак віри та любові, то тоді людина не може ні молитися, ні умертвлятися, ні приймати смиренно терпіння. Дуже багато в наш час дискутується про любов, проте дуже мало є душ, які її посідають.

Отець Володимир, розповідаючи у III частині книжки про різні людські долі, не забуває про саме головне - про спасіння людської душі.

Його герої - це не просто образи, вихоплені із гущі народного життя, це живі носії або добра - або зла; або віри -або безвір'я; або побожності - або гріховності. Особливо у оповіданнях автора акцентується увага на чесноту побожності, так необхідної для нормального здорового християнського життя. Ця чеснота є однією з головних у практикуванні віри, бо саме вона породжує внутрішню силу для боротьби зі злом. Такою прекрасною, мужньою, по-справжньому побожною предстає перед очима читача Анна із новели "Добро пам'ятається довго, а зло - все життя". Незважаючи на те, що Анна рано овдовіла, залишившись самою з трьома діточками, вона на всі злі випади життя відповідала мовчанням, приймаючи терпіння без нарікань і жертвуючи їх Богові. Таким чином вона перемагала зло, умертвляючи своє "я", навіть не підозрюючи про це.

Через усю III частину книжки "У Бога все можливе"золотою ниточкою проходить основний лейтмотив твору: до тих пір, поки людина не навернеться до Бога, не віднайде своєї дороги до Святого Храму, не матиме вона спокою у цьому житті, не пануватиме в її душі Божий мир, не пізнає вона духовної радості у терпінні, не віднайде сили для боротьби зі злом, не буде спасенною до життя у вічності.

Дорогий читачу! На 4-ій ст. обкладинки цієї книжки ти побачиш портрети о. Володимира Сухого та о. Ярослава Лесіва, справжніх подвижників і мучеників за католицьку віру. Продовжувачем їхньої місії став о. Володмир Серемчук, який з великою пошаною та любов'ю зберігає пам'ять про них. Дай, Боже, щоб на кожній парафії новий парох зберігав би так пам'ять про своїх попередників, дбав би за їхні могили, як отець Володимир Серемчук.

Висловлюємо щиру надію на те, що ця книжка на цьому не закінчиться, і о. Володимимр Серемчук порадує своїх читачів новими, духовно глибокими розповідями про долі людських душ у наш час.

ЧАСТИНА ПЕРША. БОЖИЙ ПАЛЕЦЬ

МАНДРІВКА У СВІТ ЛЮДСЬКИХ ДУШ


Окрім світів, відкритих Колумбом, Веспуччі, Магелланом та іншими мандрівниками, існують інші, не менш прекрасні світи, - світи людей, їхніх характерів, сердечних поривів, їхніх доль.

Магелланом до цих таємничих світів є людина незвичайної долі і незвичайного для наших часів небайдужого серця, - священик Володимир Серемчук, уродженець с. Озеряни на Тлумаччині. Отець вже довгі роки - мешканець Долинщини (зараз він є парохом м.Болехова).

Отець Володимир є з покоління, яке називають "дітьми війни". Отже, малим хлопчиною він скуштував гіркоту того трагічною періоду української історії: і страшні канонади ліній фронтів Другої світової війни, і жорстокі каральні операції більшовицьких спецчастин проти бійців Української Повстанської Армії, і зойки та сльози людей, садиби яких пожер вогонь, і голод, і холод, і приниження з боку різних мастей зайд, шовіністів та бандитів.

- Дитинства, як такого, у мене не було, - підтверджує о.Володимир. - У мене ще в дошкільнім віці почала прищеплюватися доросла свідомість у тих тяжких обставинах: чим би нині поживитися, щоб не мучив голод; як би притягнути якусь галузку, щоб пропалити в пічці і зігрітися від морозу; як обминути міну, гранату чи бомбу, котрих і в війну, і по війні було тьма-тьменна...

Рано ставши півсиротою і маючи співчутливе, доброзичливе серце, хлопчина як міг і чим міг старався допомогти своїй матері, котра в ті тяжкі часи залишилася сама з кількома неповнолітніми дітьми.

Мама була і залишається для о. Володимира взірцем християнського терпіння і надії. Як би їй тяжко не було (самих лише операцій вона перенесла шість, причому одну - без наркозу), мама ніколи не нарікала, а лише просила в Господа: "Боже, допоможи мені це перебути".

Крім цілеспрямованою характеру, мама передала Володеві ще й ревну віру, а, отже, вміння, з допомогою Духа Святого, виразно розпізнавати: де правда, де кривда і не приставати на бік зла, хоч би які приманливі добра воно не обіцяло.

Довго ще можна розповідати про тернові стежини о. Володимира: і як комуністи спровокували його з будматеріалами, щоб вигнати з рідних Озерян. Справжньою причиною шантажу був різко зачитаний ним вірш Шевченка, мовлений у вічі місцевим можновладцям під час одного з їх празників:

"Раби, підніжки, грязь Москви,

Варшавське сміття - ваші пани..."

Він і зараз залишається вірним сином України, маючи в серці ревну любов до Бога та ближніх. Сам зазнавши багато бід та життєвих прикростей, о. Володимир із доброзичливістю вірного друга хоче застерегти інших: "Не йдіть тією дорогою. Там - пастки диявола. Не будьте хиткими у вірі. Твердо вірте, кайтеся у гріхах, - і тоді прийде Божа поміч".

Особливо ніжну синівську любов о. Володимир має до Матінки Божої та до свого Ангела-Хоронителя, Які неодноразово його оберігали і навернули до священства у тяжкі катакомбні для Української Католицької Церкви більшовицькі часи.

Про це та про багато іншого можна дізнатися із цієї (вже другої) збірки о. Володимира Серемчука "Божий палець".

Але розповідь про опіку Матінки Божої та Ангела-Хоронителя в його житті - то лише малесенька крихта із тих чисельних оповідей книжки про буквальний, безпосередній зв'язок Неба і землі, Бога і людей. В цих розповідях є і вдячність, і застереження, і каяття, і багато інших почуттів християн, які є дуже корисними для всіх, вірних, а надто - для молодих.

Читати оповіді о. Володимира Серемчука цікаво: він має письменницький хист. Отже, о. Володимир запрошує нас у мандрівку до островів та материків людських доль.

Іван Тимцюрак, член Спілки Журналістів України.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   51


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка