Комунальний заклад львівської обласної ради



Скачати 61.28 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір61.28 Kb.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР»СВІТАНОК»

Українська народна казка «Колосок»

(конспект інтегрованого уроку)



Виконавець:

вчитель початкових класів

КЗ ЛОР НРЦ «Світанок» м.Червонограда

Гринишин С.М.

2014


Інтегрований урок( 3 клас )

Інтегровано предмети: читання, розвиток мовлення, художня праця

Тема. Українська народна казка «Колосок»

Мета. Вчити дітей свідомо, виразно і плавно читати, виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки. Розвивати мовлення, увагу, мислення, пам'ять, поповнювати словниковий запас учнів. Виховувати любов до рідного слова, народної казки, шанобливе ставлення до праці, бережне відношення до хліба.

Обладнання. Відеозапис української народної казки «Колосок», папка «Українські народні казки», казковий лабіринт, дидактична гра – тестування «Так чи ні», скарбничка для зернин, тин з квітами, м’які іграшки: півень, мишенята, ілюстрації до казки, розмальовки, прислів’я, загадки, магнітофон, комп’ютер, українська піч.

Хід уроку.

ІІ. Загальнокорекційний етап


  1. Організація учнів до уроку

Він в будинку міцно спав

Навіть пісню не співав.

Та ранесенько проснувся

І довкола озирнувся

Став смачненько потягатись

До роботи треба братись

(звучить аудіо запис співу півня)


  • Так, це Півник

Працьовитий ватажок

Всіх нас кличе на урок.



  1. Нервово-психологічний момент

  • Разом з Півником ми потрапимо в гості до народної казки. Нас чекають нові зустрічі і випробування. За наполегливу працю кожен отримає чарівну зернину, яку ложитиме у свою скарбничку. В кінці уроку кожен отримає винагороду.

а) Мовна розминка

(Робота в групах) Вчитель роздає зернини зі словами з яких треба скласти прислів’я.

І група – Що зробиш, те й заробиш.

ІІ група – Без трудів не їстимеш пирогів.



  • Чого нас навчають ці прислів’я?

  • Ними будемо керуватися у роботі.

ІІ. Основний етап

  1. Повідомлення тему уроку

а) (спів Півника) Ку-ку-ріку

Півник наш часу не гає

Він подвір’я замітає

Сів спочити на пеньок

Що знайшов тут? (Колосок)

б) (Вчитель бере колосок)

Колосок цей не простий,

Він казковий, чарівний

Колосочком лиш змахнемо,

всі у казку попадемо.

в) Півень жив собі на світі

Мав він друзів, любі діти,

Разом всі вони гуляли

І надворі пустували

Тільки друзі не хотіли

за роботу братись

Хоч наввипередки бігли,

Щоб почастуватись.



  • Діти, а ви хочете познайомитися з друзями Півника?

  1. Підготовча частина

а) Первинне ознайомлення із змістом казки.

(перегляд відеозапису української народної казки «Колосок»)



  • Як звали друзів Півника?

  • Чому їх так звали?

  • Як звали Півника? Чому?

б) На дошці персонажі казки. Під кожним – з розрізної азбуки учні викладають ім’я.

в) Складання звукових схем до цих слів.

- А вам цікаво дізнатися, що далі трапилося з героями казки?

3. Формуюча частина

а) Робота за підручником с. 203-204

б) Читання казки учителем

в) Вибіркове читання

- Що знайшов Півник?

- Що зробити порадили Півнику мишенята?

г) Повторне читання тексту учнями

- Які слова не зрозумілі у тексті?

д) Словникова робота

(слова на переносній дошці)

Намолотив, борошно, не нахваляться, доведеться, вилазити.

е) Гра «Казковий лабіринт»

- Де чия річ?

- Як називається цей інструмент?(демонстрація малюнка)

Розповідь про призначення ціпа.

є) Робота за ілюстраціями до казки

- Кого зображено на ілюстрації.

- Яким є півник Голосисте Горлечко? Чим займаються

мишенята?

ж) Читання тексту в особах

з) Фізкультхвилинка

Ми півнику, ми півнику

Гуртом помагали

Змолотили колосок

Дружно заспівали.

З борошна, з борошна

Тісто замісили

Пиріжки, пиріжки

Гуртом всі ліпили.

к) Систематизація і узагальнення знань

Дидактична гра – тестування «Так чи ні».



  • Уважно подивіться на цю ілюстрацію. Що на ній зображено не так? (Півник спить, а мишенята працюють).

  • А тепер пограємо в гру «Так чи ні». («Так» - оплески)

  1. Круть, Верть і Півник жили разом?

  2. Круть знайшов колосок?

  3. Півник Голосисте Горлечко знайшов колосок?

  4. Верть обмолотив його?

  5. Півник змолов зерно?

  6. Мишенята замісили тісто, принесли дров, розтопили піч, спекли пироги?

  7. Чи справедливо вчинив півник?

  8. Мишенята були роботящі?

  • Як про це говориться в казці?

л) Застосування знань у практичній діяльності

Творча робота «Як вчинили б ви на місці мишенят?»

  • Як ви думаєте, Мишки усвідомили свою провину? Пошкодували, що не допомогли півнику?

Вирішення проблемної ситуації

І група – письменники ІІ група – художники



  • Придумайте свою кінцівку - Розмалюйте подані

до казки. ілюстрації до

продовження казки.

м) Інсценізація казки

- Давайте допоможемо Вертю і Крутю зробити сюрприз для Півника.



ІІІ. Заключний етап

  1. Підведення підсумків і оцінювання.

Ми повинні пам’ятати: «Праця чоловіка годує, а лінь марнує». Пригадаємо як Півник знайшов колосок, як обмолотив, як змолов на борошно. Повинні з повагою і шаною ставитись до Півника, працьовитих людей. Ви теж сьогодні попрацювали плідно, погляньте скільки зернин у ваших скарбничках. Віддамо їх мишенятам. Кожна зернина вирощена хліборобами, до неї треба бережно ставитись, це хліб.

(Круть і Верть приносять прісне тісто. Діти ліплять пиріжки. Вчитель дає інструкцію до виконання роботи. Мишки кладуть їх у піч).



  1. Домашнє завдання.

Переказувати казку.

(Кожен учень отримує розмальовку «Колосок») Підібрати з тексту казки і підписати під ілюстраціями книжки – розмальовки.



  1. (Півник виносить пиріжки)

З давніх давен гостей частували чим багаті. Ми гостювали у героїв казки. Чому навчає нас ця казка? Які пиріжки приготували ми всі разом, бо серед нас не має ледарів і нероб. Завжди пам’ятайте: «Без трудів не їстимеш пиріжків».

  1. Створення установки на відпочинок. (Звучить музика. Діти пригощаються)

Дякую, я вам. Молодці!

Вдячна вам я від душі.

Я горджуся. Ви усі-працьовиті.

Додатки








База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка