Конкурс майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів



Скачати 92.02 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір92.02 Kb.
Міністерство освіти і науки України

Всеукраїнський конкурс майстерності педагогічних працівників

позашкільних навчальних закладів

«Джерело творчості»

Номінація «Керівник гуртка - 2015»

Секція «Вокальне мистецтво»

Пісня лине поміж нас

Керівник гуртка

Л.А. Пащенко

Доманівка 2015



Керівник гуртка Пащенко Людмила Анатоліївна

З досвіду роботи

Моє творче кредо як керівника гуртка:



«Якщо ви любите співати – тоді

вам потрібно до нас»

Проблеми над якими я працюю:



  • розвиток пізнавальних інтересів;

  • співробітництво учителя і учня;

  • сприяння пробудженню творчих здібностей;

  • формування музичної пам’яті;

  • розвиток творчого мислення;

  • розвиток співочого дихання;

  • розширення співочого діапазону;

  • формування навичок співочої емоційності та виразності.

Використовую такі технології:

  • нетрадиційні форми проведення занять (урок-концерт, урок-свято, урок-подорож);

  • використання ігрових ситуацій.

Методи і форми навчання:

  • творчі завдання;

  • моделювання музичного образу;

  • музичні бесіди;

  • проведення свят, конкурсів.

Шість років я працюю в Доманівському районному навчально-виховному комплексі «Доманівська ЗОШ I-III ст. №1- Центр дитячої та юнацької творчості». Всі ці роки є керівником гуртків: хоровий колектив «Капітошка» (1-4 класи), вокальний ансамбль «Веселі нотки» (1-2 класи) та вокальний ансамбль «Калинонька» (3-4 класи).

Хоровий колектив «Капітошка» налічує 40 учнів. Професійна майстерність юних виконавців завжди дарує справжню насолоду шанувальникам їхнього таланту в школі, серед глядачів селища, району, області. Колектив за цей період має районні та обласні місця. Був нагороджений грамотою в номінації «За відродження та розвиток українського дитячо-юнацького виконавства» обласного етапу Всеукраїнського фестивалю «Співає юність України».

В 2014 році вокальний ансамбль «Калинонька» отримав I місце в районному етапі обласного фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Співай, Україно!»

Діти із задоволенням приходять на заняття. Репертуар пісень, які вивчаються на заняттях, різноманітний – українські, російські, народні та композиторські.

Вікова категорія: від 6 років і до 10 років. Дітям дуже подобається зустрічатися після занять спілкуватися, вітати один одного зі святами.

Міністерство освіти і науки України

Заняття гуртка «Веселі нотки»

для учнів 1-2 класів

з теми: «Звуки весни»

Керівник гуртка:

Л.А. Пащенко

Доманівка 2015



Тема: «Звуки весни»

Мета: формувати у дітей тембровий слух і метроритмічні навики використовуючи ігрові ситуації; створити творчу атмосферу.
Матеріали: музичні інструменти, трикутник, бубон, картини, м’які іграшки.
Музичний матеріал: В. Косенко «Дощик», «Дві гусениці розмовляють» муз. Д. Жученко, українська народна пісня «Вийди, вийди, сонечко», «Скворушка» муз. Ю. Слонова.
Хід заняття

I. Організаційний момент.

Музичне привітання.

Вчитель. Добрий день, вам діти! Діти, який напрямок мелодії ви почули? (Діти відповідають).

А зараз давайте всі разом заспіваємо цю вітальну пісеньку і рукою покажемо напрямок мелодії (Виконання дітей з рухом руки).



Вчитель. Ось весна знову прийшла –

Скільки звуків принесла…

А звуків дійсно багато. Давайте прислухаємося, може ми їх почуємо.

(Всі прислухаються).



Вчитель. Що ви почули? (Відповіді дітей).

Звучить «Дощик» В.Косенка.



Вчитель. А які звуки ви почули зараз? (Відповіді).

Молодці, ви почули звуки дощу. А в яку пору року їх можна почути? (Відповіді).

Дощ пройшов, але після нього залишилися… (Відповіді дітей).

Калюжі, калюжі, калюжі – повні води.

Калюжі, калюжі, калюжі – дощику сліди.
Зараз я пропоную стати і кожен уявить собі калюжу. Краплі дощу покажемо на долоні, а бризки води на калюжі.

В. Косенко «Дощик»

Варіант 1.

1 ч. Діти стукають пальчиком по долоні четвертними.

2 ч. Ритмічно стукають однією ногою по калюжі на сильну долю.

Вчитель. Ускладнюю завдання.
Варіант 2.

1 ч. Діти навшпиньки ходять навколо уявних калюж.

2 ч. Зупинившись, виконують ритмічні стрибки на одному місці (в середині калюжі) на сильну долю.

Вчитель. Будьте уважні, зараз ви почуєте інші звуки.

Звучить мелодія «Звуки комах».



Вчитель. Чуєте? Весна наповнилася новими звуками. Хто прокидається? (Відповіді дітей).

Пропоную допомогти прокинутися моєму знайомому павучку.


Пісенька «Паучина»

Пау – паучина павутину пошив.

Раптом закапав дощик – павутину змив.

Ось і сонце вийшло,

Стало припікати.

Пау - паучина трудиться знову.


Вчитель. Як ми вже зрозуміли, звуків навесні багато і вони різноманітні. Які ж звуки почув навесні композитор і зобразив у своїй музичній п’єсі?

Діти слухають п’єсу «Дві гусениці розмовляють» музика Д. Жученко.



Вчитель пропонує три картини із різними зображеннями.

Вчитель. Подивіться, будь-ласка, на картини, і скажіть, яка з них підходить до музики.

Чому ви так думаєте? Який характер у цієї музики? А які голоси у гусениць? (Діти відповідають).



Вчитель вносить двох гусениць з помпонів.

Вчитель. Послухайте казку. Жили-були дві подружки гусениця (як назвемо першу?) і гусениця (як назвемо другу?). Любили вони ввечері забратися на гілочку й поговорити про те, про се…

Як ви думаєте, про що розмовляли гусениці? (Діти придумують свої варіанти).



Вчитель. А чи не здається вам, що гусеницям стало прохолодно. Що можна зробити щоб їм стало тепліше? (Відповіді). Я пропоную покликати сонечко.

Українська народна пісня «Вийди, вийди, сонечко».

Звернути увагу дітей на рух мелодій.

Заспівати на склад «ля».

Вчитель. Діти, я нагадую, що ми сьогодні слухаємо звуки весни. А щоб дізнатися, які ж ще звуки весни бувають, послухайте мелодію знайомої пісеньки і згадайте, про кого вона.

Вчитель виконує мелодію пісні «Скворушка» муз. Ю.Слонова.



Вчитель. Вірно діти, навесні повертаються перелітні птахи, співають свої веселі пісні. Пригадаємо пісню про скворушку.

Соліст виконує заспів, а інші – приспів.

1) повторити приспів, звернувши увагу на правильну артикуляцію голосних звуків у словах;

2) вибрати соліста;

3) виконати, вишикувавшись в лінію.
Вчитель. Сьогодні ми з вами прислухалися до звуків весни і що ж почули? (Відповіді дітей: краплі дощу, бризки калюж, розмова двох гусениць, спів птахів та ін.). Все вірно. Хочу сказати вам, що з цими звуками природа прокидається від сну.

Вчитель. Прийшов час закінчувати наше заняття. І хочеться закінчити нашу весняну зустріч чудовими словами:

Встала весна, чорну землю

Сонну розбудила,

Уквітчала її рястом,

Барвінком укрила.
І на полі жайворонок,

соловейко в гаї -

Землю, убрану весною,

Вранці зустрічає.

Міністерство освіти і науки України

Заняття гуртка «Калинонька»

для учнів 3-4 класів

з теми: «Я вмію гарно співати»

Керівник гуртка:

Л.А. Пащенко

Доманівка 2015

Тема: «Я вмію гарно співати»

Мета: закріпити вміння співати в унісон; розвивати динамічний і ритмічний слух дітей; продовжити роботу з розвитку дихання; сприяти розвитку у дітей виразного, емоційного виконання: співучості, плавності у виконанні; вміння співати в мікрофон.

Обладнання: мікрофон, картки з голосними буквами, стаканчики з кип’яченою водою, трубочки для коктейлю.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Діти заходять в клас.

Вчитель. Добрий день, діти! Я рада нашій новій зустрічі з вами. Подивіться, скільки у нас сьогодні гостей. Давайте з ними привітаємося.

Діти проспівують: «Добрий день!»



Вчитель. А тепер привітаємося один з одним.

Нехай ваші вушка-контролери оберуть сьогодні найкраще привітання.

(Діти стають в коло).

«Привітайся ласкаво з сусідом праворуч», в мікрофон.



Вчитель. Чиє привітання вам сподобалося більш? Чому?

(Вислухати кілька дитячих відповідей).

Вчитель. Сьогодні на занятті ми з вами згадаємо деякі важливі правила гарного співу. Одне ви вже назвали: потрібно намагатися протягувати голосні звуки, щоб наш спів відрізнявся від звичайної мови.

Ви згодні зі мною?

Гарні у вас вушка-контролери. А тепер уважно слухайте музику і постарайтеся правильно показати ритм. (Половинка, 2 чверті).

Звучить музика.

Вчитель. Які чудові ми з вами друзі, уважні і добрі, дбайливо ставимося один до одного. А наш голос, як ви думаєте, потребує дбайливого ставлення?

Вчитель. Що потрібно робити, щоб наш голос завжди залишався красивим? (Відповіді дітей: не кричати, не їсти морозиво взимку на вулиці, не пити холодну воду, не їсти сніг, загартовувати горло.)

Вчитель. Підніміть руку, хто вдома загартовує горло?

Давайте пригадаємо, як ми це робили.



Роздати дітям стаканчики з водою.

Зробити маленький ковток, підняти голову вгору, і вимовляти протяжно звуки: А, Е, І, О, У.



Вчитель. Молодці! Але щоб співати красиво, потрібно знати ще одне важливе правило: вміти володіти своїм диханням. Вдих робити коротким і безшумним, а видих – довгим і плавним.

(Роздати дітям трубочки для коктейлю.

За сигналом диригента діти роблять вдих, а видихають воду через трубочку.)

Вчитель. Наступне важливе правило: потрібно добре відкривати рот, й чітко вимовляти слова і тихо і голосно.

Розспівка – «Я йду по драбинці».



(Співати, змінюючи динаміку: f, р.)

Вчитель. (Здивовано) Наш знайомий крокодил, він когось проковтнув. Кого?

(Діти пропонують свої варіанти).

Виконання поспівки «Як кричить крокодил».

Вчитель. Подивилася на вас і згадала ще одне важливе правило: потрібно вміти правильно сидіти або стояти під час співу. А ви пам’ятаєте це правило?

Виконується пісня «Виглядаєм сонечко».

Вчитель. Щоб пісню було цікаво слухати, потрібно передати її настрій, характер. У пісні «Вишиванка», який характер, як потрібно співати?

(Діти виконують пісню «Вишиванка»).



Підвести підсумок виступу.

Вчитель. Ось наше заняття і підійшло до кінця. Сьогодні на занятті ми згадували важливі правила гарного співу. Перерахуйте їх ще раз.

(Діти називають).



Вчитель. На цьому наше заняття закінчено.

g:\конкурс 2015\image (1).jpg

g:\конкурс 2015\image (3).jpg

g:\конкурс 2015\image (4).jpg

g:\конкурс 2015\image (5).jpg

g:\конкурс 2015\г6нш6н (1).jpg

g:\конкурс 2015\г6нш6н (2).jpg

g:\конкурс 2015\г6нш6н (3).jpg



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка