Конкурс відеоматеріалів «педагогчний досвід освітян» номінація «інноваційні технології в навчально виховному процесі»Сторінка1/3
Дата конвертації21.02.2016
Розмір0.55 Mb.
  1   2   3ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ, НАУКИ ТА МОЛОДІ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ 05_1.jpg

ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ
«ПЕДАГОГЧНИЙ ДОСВІД ОСВІТЯН»
НОМІНАЦІЯ

«ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ»


ТЕМА: «ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОЇ СИСТЕМИ КЛАСУ –

«РІЗНОБАРВНИЙ КВІТНИК УСПІХУ»

НА ОСНОВІ ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТИРІВ»

АВТОР ДОСВІДУ:

БУДУРАЦЬКА НАТАЛІЯ АНДРІЇВНА

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК 6- А КЛАСУ

СПЕЦІАЛІСТ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ

СТАРШИЙ ВЧИТЕЛЬ

БРАТСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ

ШКОЛИ І – ІІІ СТУПЕНІВ

БРАТСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
img_5538.jpg

БРАТСЬКЕ 2015

Укладач: Будурацька Наталія Андріївна, класний керівник 6 – А класу , вчитель іноземної мови, спеціаліст вищої категорії, «Старший учитель» .
Рецензенти: Силенко Олена Вікторівна, директор Братської ЗОШ І – ІІІ ступенів; Роскошинська Алла Василівна, заступник директора з виховної роботи Братської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів
Рекомендовано : педагогічною радою протокол № від .03.2015р.
Відповідальні за випуск : Роскошинська Алла Василівна заступник директора з виховної роботи Братської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів

Анотація: Діяльність виховної системи класу «Різнобарвний квітник успіху» на основі формування ціннісних орієнтирів. У даній праці покладено досвід роботи виховної системи школярів 12- 13 років, в якому поєднуються інноваційно – комунікаційні технології із традиційними , задля формування в учнів морально – етичних цінностей людей, здатність підлітків до самооцінки, самопізнання та самовдосконалення власного внутрішнього світу. Дана робота розкриває систему роботи класного керівника, та показує індивідуальний педагогічний підхід до формування особистості та колективу в цілому.

Ключові слова: моральність, цінності життя, людські цінності, виховні пріоритети, духовність, милосердя,патріотизм.


© Будурацька Н.А.

ЗМІСТ

Актуальність моєї діяльності ……………………. 4

1етап організаційний ……………………. 5

2етап координаційний …………………… 6

3 етап ціннісно – змістовий …………………… 7

4етап індивідуально – педагогічний ………………... 9

5 етап Перспективний ………………….. 9

Додаток №1 ………………….. 11

Додаток №2,3 ………………….. 14

Додаток №4 ………………….. 25

Додаток №5,6 ………………….. 27

Додаток №7 ………………….. 28

Додаток №8 ………………….. 31

Додаток №1 ………………….. 10

Додаток №1 ………………….. 10

Додаток №1 ………………….. 10

Додаток №1 ………………….. 10

Додаток №1 ………………….. 10

Додаток №1 ………………….. 10

Актуальність моєї діяльності

Виховання дітей, підлітків, молоді - одне з найважливіших завдань людства, оскільки воно є передумовою збереження і примноження цінностей і потенціалу суспільства, розвитку людини. Цій меті підпорядковуються зусилля сім'ї, школи, позашкільних виховних установ і багатьох інших суспільних інститутів.

Людина формується і розвивається під впливом багатьох чинників: об’єктивних і суб’єктивних, природних і суспільних, незалежних і залежних від волі і свідомості людей.  Однак левова частка в цьому процесі належить саме школі, класному колективові, педагогам.

Ми живемо у час глобальних суспільних змін, глибокого осмислення життя. Та попри це, не викликає сумніву, що інтелектуальний і творчий потенціал держави значною мірою залежить від того, як школа організує процес навчання і виховання, і наскільки він виявиться ефективним.

Питання соціалізації особистості школяра, його адаптації до умов і реалій самостійного життя – це  найактуальніша проблема нашого суспільства. Її обговорюють усі: освітяни, політики, письменники, художники, філософи... Адже  глибока  криза  цінностей, неготовність сучасного випускника школи протидіяти натиску зовнішнього, часто агресивного, світу, жорстка конкуренція, шалений темп життя серйозно загрожує майбутньому людства.

Там, за порогом школи, на вчорашніх учнів чекає непросте життя, і я, як класний керівник, повинна допомогти своїм вихованцям підготуватися до багатогранних життєвих ситуацій, навчитися бути гнучкими, цілеспрямованими і сильними, розуміти себе й інших, творчо підходити до вирішення проблем, навчитися товаришувати, любити, жити повноцінно у важкому сьогоденні і цінувати своє життя й життя оточуючих. Тому я поставила перед собою наступну проблему: «Соціалізації особистості школяра шляхом упровадження педагогічних технологій через створення цілісної системи виховання в класному колективі».

Працюючи вчителем та класним керівником понад 20 років, намагаюся використати всі можливості виховного простору для створення комфортних умов, що сприятимуть всебічному розвитку кожного вихованця. Активні форми організації виховного процесу дають стійкі результати, оскільки учні роблять відповідні висновки в наслідок власної діяльності.

У своїй роботі керуюсь принципом:  «Щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатися, не зупиняючись». Тому я створила власну виховну систему класу, яка сприяє створенню так званого «Різнобарвного квітнику Успіху».

Моя система складається з певних етапів, тісно пов’язаних та залежних один від одного.

І етап – організаційний

Мета виховного процесу - успішна самореалізація в соціумі як громадянина, сім'янина, професіонала, патріота своєї держави. Вироблення морально-духовних цінностей, навичок здорового способу життя, любові до природи, розвитку творчого та інтелектуального потенціалу у школярів .

Завдання виховної сиcтеми:

Створення єдиного колективу на основі принципу співпраці;

Формування вмінь роботи в команді, розвиток комунікативних навичок і культури міжособистісних відносин;

Сприяння розумінню поняття «Я-Особистість», усвідомлення своєї ролі в класі, школі, сім`ї, громаді, суспільстві;

Формування навичок відповідального ставлення до прийняття власних рішень, створення умов для вибору дитиною своєї світоглядної позиції;

Сприяти створенню співпраці між батьками, учнями, вчителями;

Створення кожним учнем власної системи та програми саморозвитку, самовиховання, самовдосконалення;

Індивідуальний підхід до кожного учня, виявлення його бажань, використання його потенціалу для реалізації класної програми: «Різнобарвний квітник Успіху».

Створення належних умов для особистісного зростання кожного вихованця (створення ситуації успіху);

Упровадження у виховний процес класного колективу педагогічних технологій виховання.

Провідна педагогічна ідея - створена виховна система класу на основі програми виховання «Різнобарвний квітник Успіху » забезпечить формування в учнів віри у свої можливості, установки на позитивні перспективи у майбутньому; розвиток творчого потенціалу учнів; гартування характеру учнів, підвищення життєвої стійкості, здатності до протидії негативним проявам у суспільстві

ІІ етап – Координаційний

Стали,мов, рідні ми в школі,
Дружні усі, роботящі
Кожен сказати готовий:
«Клас мій найкращий з найкращих!»


Класи нашої школи – це маленькі сім’ї з 25-34 чоловік, у яких і радощі, і невдачі – навпіл. Це - колективи-шукачі, які прагнуть до всього нового, прогресивного. Це уроки й свята, олімпіади й конкурси, вечори й екскурсії, спортивні змагання та мандрівки.
Мій клас - це неординарний, талановитий, надзвичайно дружній колектив. Мої шестикласники вже не діти , але ще й не дорослі, тому я прагну створити найкращі умови для повної реалізації потенціалу моїх вихованців. Для цього я розробила власну програму виховання для учнів 6 класу, в якій використала кольорову палітру розвитку успіху. (Додаток №1) Програма розрахована на 1 навчальний рік для учнів 6 класу, створена на основі Національної програми виховання «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», відповідно до змістових ліній виховання та ціннісних орієнтирів,а також річного плану виховної роботи школи. Програмою передбачені різні форми та активні методи, технології виховної роботи. Діти ніколи не являються пасивними слухачами, а завжди є активними діячами .

ІІІ етап – Ціннісно – змістовий

Пропоную шляхи реалізації напрямків своєї системи роботи із шестикласниками. Впродовж року, відповідно до програми, були проведені заходи класним колективом, які відображені як Літопис у створеному в класі Кольоровому квітнику ціннісних орієнтирів. (Додаток №2)

Для створення Жовтої квітки - діти у лютому провели шкільну акцію «Я вірю в силу доброти», під час якої учні пропагували серед класних колективів добро, милосердя, любов, дружбу та повагу, проводячи ранкові зустрічі з класними колективами, в кінці яких шестикласники лишали учням школи маленькі сердечка наповнені добром та милосердям, які прикріплювали в класному кутку. (Додаток №3). Щоб створити Червону квітку «Милосердя не буває надмірним» діти використали матеріал про роботу волонтерської групи по допомозі ветерану Великої Вітчизняної війни Голоду Володимиру Епіфановичу, зібраного впродовж двох років. (Додаток №4)

Для створення Синьої квітки «Батьківщина понад усе» ми використали матеріали музейних уроків та зібрали інформацію, яка висвітлює події, які відбуваються на Сході України, створивши фотоальбом для поповнення музейної кімнати. (Додаток №5).

Жодне свято районного та шкільного масштабу не проходить без участі шестикласників, які демонструють свої хореографічні вміння через українські народні та сучасні танці, а також уміння декламувати твори українських поетів і письменників, власні твори. Діти стали ініціаторами шкільної патріотичної акції «Допоможемо воїнам захистити Україну», яка передбачає плетіння маскувальної сітки, збір речей, проведення естафети уроків мужності. Зібрані речі та сітку ми передали захисникам із 79 Миколаївської аеромобільної бригади. (Додаток №6)

Біла квітка «В здоровому тілі здоровий дух» розквітла завдяки нашій участі в конкурсі Юних інспекторів дорожнього руху. Мої вихованці другий рік поспіль є призерами районного етапу конкурсу та зонального етапу 2014, а також активними слухачами курсу з вивчення правил дорожнього руху. Нашими партнерами та друзями є Братський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України та служба ДАІ. (Додаток №7 ).

Фіолетова квітка «Все починається з родини…» відображує акцію «Моя сім’я, моя родина – це єдина Україна», яку ми провели у березні серед класних колективів школи, де спробували створити дерево родинної єдності , утворивши ланцюг – Я – родина – Батьківщина (Додаток №8), дотримуюсь принципу партнерства на рівній тісній взаємодії – батьки – діти – вчитель. Тому пропоную розробку власного майстер класу. (Додаток №9)

Мої діти дуже талановиті , тому їх здібності ми відобразили на Рожевій квітці «Через терни до зірок …». Вони і актори, і поети, і спортсмени, музиканти, танцюристи, художники. Свої уміння вони завжди демонструють під час проведення конкурсів, турнірів, свят, Днів відкритих дверей для батьків та гостей, загальношкільних батьківських зборах, семінарах тощо. (Додаток №10).

Зелену квітку «Від екології довкілля – до екології душі» ми створили розкриваючи екологічну компетентність шестикласників та їх вміння пропагувати серед школярів екологічну культуру, дбайливе ставлення до природи. Ми намагалися допомогти учням усвідомити актуальність екологічних проблем та роль людини щодо вирішення цих проблем, провівши виступ агітбригади «Екопланета». (Додаток №11.)

4 етап – Індивідуально – педагогічний

Як і в кожному класному колективі серед моїх учнів є діти, які потребують особливої педагогічної уваги через різні життєві ситуації, в яких вони опинилися. Своєю увагою, любов`ю та турботою я не минаю жодного учня, але знаючи, якими вони є на уроках та у позаурочний час, чого саме зараз їм не вистачає, приділяю максимальну кількість часу та уваги. У рішенні будь-яких проблем мені допомагає шкільний практичний психолог. Разом із нею ми підбираємо спеціальну діагностику та корегуючи програми для створення сприятливих умов перебування, розвитку в дитячому колективі. Нажаль,як показали результати тестування 10% учнів 6 класу мають занижену самооцінку, хоча ці діти активні, творчі, талановиті, фізично розвинені, із повних благополучних сімей. Тому на майбутнє ставлю перед собою завдання з`ясувати причини такої ситуації та допомогти моїм вихованцям перебороти страхи і реалізуватися у житті. (Додаток №12.)

Однією із дієвих методик підвищення самооцінки моїх вихованців є різні виступи дітей під час свят як районних так і шкільних.

v етап Перспективний

Мій клас найкращий! Саме таким його бачу я, мої учні і батьки, а також цю думку розділяють педагоги. Перші кроки вдалі та впевнені зроблено. Наше майбутнє я вбачаю в подальшому активному, цілеспрямованому, діяльнісному підході по реалізації класної програми виховання, та покроковому виконанню заходів, ідей, завдань, які допоможуть створити фундамент до переходу на новий, більш якісний етап виховання та формування особистості нової генерації через створення нової, складнішої системи роботи у колективі сьомого класу. Наступним етапом буде формування толерантного громадянина, здатного адекватно сприймати іншу особистість з її позитивними та негативними проявами, милосердного та чуйного. Метою виховання толерантності я бачу сформованість у моїх вихованців рис взаєморозуміння, взаємодопомоги, взаємодії; вміння сприймати без агресії людей чиї думки, поведінка або спосіб життя відрізняються від власних; виховання в них миролюбства та конструктивного підходу до оточуючого світу та ін..

Тому вже зараз переді мною стоїть завдання розробити програму по формуванню ціннісних орієнтирів шляхом толерантної взаємодії. Продовженням нашого ланцюга виховання – дружба – успіх – толерантність буде створення «Кольорового дощику толерантної поведінки ». Адже мені так хочеться , щоб всі учні мого класу стали людьми з Великої літери…

img_5554.jpg

ДОДАТКИ

Додаток №1

Програма для учнів 6 класу

«Різнобарвний квітник Успіху»

Мета програми: розкрити здібності та таланти школярів використовуючи різні форми, активні методи та нові технології виховного впливу. Розвивати морально – духовні якості школярів та сприяти формуванню навичок здорового способу життя на основі власних дій. Виховувати ціннісні орієнтири у шкільному колективі: любов до Батьківщини, рідного краю, природи, родини, праці.

Завдання : реалізувати програму на основі творчого підходу з використанням кольорової гами квітів для розкриття індивідуальності та змістовності кожного напряму .

Напрямки програми : «Хто хоче приносити користь, той навіть зі зв'язаними руками може зробити багато добра ».

Федір Михайлович Достоєвський

Жовта квітка «Я вірю в силу доброти»

Милосердя – найвірніший знак

справжньої величі людини

В.Шекспір

Червона квітка «Милосердя не буває надмірним»

Той, хто не любить своєї країни,

нічого любити не може
     Д. Байрон

Синя квітка «Батьківщина понад усе»

Здоров'я - не все, але все без здоров'я ніщо

Сократ

Біла квітка «В здоровому тілі здоровий дух»

Сім'я - це найважливіше, що є у світі.

Якщо у вас немає сім'ї, вважайте,

що у вас немає нічого. Сім'я - це найміцніші

узи всього вашого життя».

Джонні Депп

Фіолетова квітка «Все починається з родини…»

Великий талант вимагає великої працьовитості

Петро Чайковський

Рожева квітка «Через терни до зірок …»

Охороняти природу – значить охороняти Батьківщину

Михайло Пришвін

Зелена квітка «Від екології довкілля – до екології душі»

Форми та методи реалізації програми

Колір квітки

Назва напрямку

Форми та методи реалізації напрямків діяльності програми

Підсумки реалізації програми

Жовта квітка

«Я вірю в силу доброти»

Проведення шкільної акції: «Я вірю в силу доброти», годин спілкування за програмою школи морального спрямування.

Відображення своїх дій на квітковому стенді у формі жовтої квітки. Створення серця добрих справ.

Червона квітка

«Милосердя не буває надмірним»

Волонтерська допомога ветерану (Голоду Володимиру Епіфановичу).

Відображення своїх дій на квітковому стенді у формі червоної квітки Створення фоторепортажу з місця подій.

«Синя квітка «

«Батьківщина понад усе»


Акція «Допоможемо воїнам захистити Україну»

Музейні уроки, збір інформації про учасників Революції Гідності, воїнів -земляків, учасників АТО. Волонтерська допомога та привітання зі святами ветеранів війни та дітей війни. Участь у Всеукраїнському патріотичному конкурсі «Соняшник»

Відображення своїх дій на квітковому стенді у формі синьої квітки Поповнення музею інформацією , фотоматеріалами. Інтерв’ю.

Біла квітка

«В здоровому тілі здоровий дух»


Пропагування здорового способу життя, участь у конкурсі Юних інспекторів руху, КВК за безпеку дорожнього руху.

Відображення своїх дій на квітковому стенді у формі білої квітки Сценарій та виступ ЮІР. Участь у зональних та обласних змаганнях зі знань дорожнього руху.

Фіолетова квітка

«Все починається з родини…»

Проведення акції : «Моя сім’я, моя родина – це єдина Україна». Партнерський досвід - трикутник – батьки – діти - педагоги.

Відображення своїх дій на квітковому стенді у формі фіолетової квітки Сценарій години спілкування. Заняття школи Партнерства.

Рожева квітка

«Через терни до зірок …»

Взяття участі у поетичних, художніх заходах школи та фоторепортажах творчих конкурсів.

Створення збірки

«Творча майстерня шестикласника»

Зелена квітка

«Від екології довкілля – до екології душі»

Шкільні тематичні лінійки присвячені екологічному місячнику. Виступ агітбригади «Ми за чисте довкілля». Впорядкування території школи та селища.

Сценарій виступу агітбригади, фоторепортажі акції «Благоустрій 2015»

Додаток №2

Кольоровий квітник Успіху

Додаток №3.

Сценарій години спілкування «Я вірю в силу доброти»

Мета: Формувати моральні основи дитячої особистості, сприяти вихованню доброї, чуйної, лагідної людини. Виховувати потребу в самовдосконаленні та самовихованні.

Вчитель. Діти, сьогодні ми поговоримо про найважливішу цінність людської душі-про доброту. Кажуть, що весь світ стоїть добром людського серця. Злі та недобрі почуття-пригнічують та нівечать наші душі. А доброта творить, відроджує, лікує… Що людині потрібно для щастя? Так, здоров’я, хороші друзі, щоб рідні довго жили. А ще потрібно, щоб поруч з нами були завжди добрі чуйні люди.

Є поміж нас багаті й бідні.

Кому, що треба, доля не питає.

Та є дві речі всім нам необхідні:

У світі мир, а душах доброта.

Що ж таке доброта? Доброта-це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей. Все своє життя, починаючи з дитинства, людина пізнає, що таке «добре», а що таке «погано».

Діалог сина та матері

Син. Матусю рідна, я лише ступаю

На цей важкий, тернистий шлях життя,

В усьому тільки добре помічаю,

А кажуть, вистачає в світі й зла?

Мати. А світ розпочинається з любові,

Як день із світанкової зорі.

Коли пречисті, рідні колискові

Співають невсипущі матері.

І долю вам хрещато вишивають

Піснями, що тепліших не знайти,

І денно й ночно в Господа благають

Вас від страждань і горя вберегти.

Син. А світ мережаний то цвітом, то снігами,

А в світонька такі шляхи круті!

Мати. І між його вітрами й віражами

Ви осягнете істини святі.

Не нарікай на труднощі даремно,

Не підкоряйся млявості імлі…

Син. Коли ж навколо раптом стане темно?

Мати. У грудях сонечко любові засвіти.

Для себе, для родини й України.

Пильнуй вогонь добра від зла і марноти,

Бо ти на світі білому - Людина,

Бо в світі трудному світильник Божий-ти.

У цій шаленій чорно-білій січі,

Крізь болісні і радісні літа

Несімо любові промені одвічні -

Хай торжествують світло й доброта!

Вчитель. Доброта людини - у її погляді, лагідних очах, щирій посмішці. А ще в доброму привітному слові. Часом, нам так не вистачає його. Кажуть, що словом можна і ранити боляче, якщо воно зле і безсердечне, і вилікувати, оживити, якщо воно чуйне та сповнене безмежної турботи. Бути добрими та чуйними, ставитися до людей з теплом вчить нас українська мудрість-прислів’я та приказки.

Робота з прислів’ями.(вчитель роздає учням роздруковані картки з частинами прислів’їв. Один учень читає першу частину, а інші підбирають закінчення.)

Вчитель. А які ще прислів’я ви знаєте?

(учні зачитують прислів’я)

Учень. Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш,

Коли у радощах витаєш,

Забувши про чужу біду.

Бо доброта - не тільки те,

Що обіймає тепле слово,

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

Коли її не маєш ти,

То раниш людяне в людині.

Немає вищої святині,

Ніж чисте сяйво доброти.

Учень. Нам би про душу хоч не забути,

Нам би хоч трохи добрішими бути,

Ми лише раз, так уже повелося,

Живемо на цій грішній землі...

Хай прокинуться сплячі душі,

Що як квіти у квітнику,

Що потребують дощу і суші

На довгім життєвім шляху.

Хай романтика віри й любові,

Слова людського тепла й доброти

Нам порожнини в душах заповнить,

Куди вже війнули байдужі вітри.

Учень. Я вірю в силу доброти,

Добро завжди сильніше злого,

Дає наснагу, щоб цвісти

І світлу обирать дорогу.

Я вірю в силу доброти,

Що має долю роботящу.

Що хоче, щоб і я, і ти,

І все було у світі кращим.

Сценка «Допоміг».

- Іванку, агов!

- Агов.

- Тебе я знайшов?

- Знайшов.

- Ти погріб копав?

- Копав.

- У яму упав?

- Упав.

- Давно ти упав?

- Давно.

- Куди ти упав?

- На дно.

- А що там на дні?

- Струмок.

- А що в глибині?

- Пісок.

- Каміння нема?

- Нема.

- А холод пройма?

- Пройма.

- Нагору спішиш?

- Спішу.

- Лежиш чи сидиш?

- Сиджу.

- І нудно сидіть?

- Ага.

- Що в тебе болить?

- Нога.

- Драбину чекав?

- Чекав.

- На поміч гукав?

- Гукав.

- То, кажеш, сидиш?

- Сиджу.

- Посидь…Я гулять біжу!

Вчитель. Не випадково люди провели чітку межу між людиною доброю і добренькою. Добра справа - це справа копітка. І тут гарними фразами не обійдешся. Потрібно діяти - в будь-який момент прийти на допомогу, вміти поступитися своїм заради чужого. Добро-завжди дієве, воно не буває пасивним, а пасивне добро - це вже не добро.

Найогидніші очі - порожні,

Найгрізніше мовчить гроза,

Найнікчемніші душі - бездушні,

Найпідліша-брехлива сльоза.

Найпрекрасніша мати-щаслива,

Найсолодші вуста - дорогі,

Найчистіша душа-незрадлива,

Найскладніші люди – прості.

Але правди й брехні не розмішуй,

Не ганьби все підряд без пуття,

Бо на світі лиш той наймудріший,

Хто найдужче любить людей і життя.

Вчитель. Поруч із добром по життю йдуть його друзі, щоб познайомитись з ними нам потрібно виконати завдання(із букв скласти слово).

Чуйність - турботливе, уважне ставлення до людей.

Щирість - відкритість душі, чесне ставлення людей.

Доброзичливість - побажання людям добра, радості, готовність прийти на допомогу.

Гуманізм - чуйне, добре ставлення до людей.

Вчитель. Ставитися до інших відкрито, по-товариськи, дружньо, з прихильністю може лише добра людина. Давайте дізнаємось на скільки товариськими є кожен з вас. Проведемо такий тест. При відповіді «так» зараховується один бал.

Тест

Чи звертаєш увагу, який настрій у однокласників, коли заходиш до класу?

Чи приємно тобі називати однокласників по імені?

Під час сварки ти намагаєшся образити однокласника?

Якщо кого-небудь із дітей звинуватив без причини вчитель, ти будеш його захищати?

Якщо однокласник попросив у чомусь допомогти йому, ти погодишся?

Ключ до тесту: 4-5 балів - ти хороший товариш. 3 бали - ще трішки придивись до себе, в тебе все вийде. 1-2 бали - все залежить тільки від тебе, хочеш бути краще-зміни себе сам.

Вчитель. Як каже нам Біблія: «Тож усе чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, самі чиніть їм і ви…»

Вчитель. Найкоротша відстань між людьми-це усмішка. Тож частіше усміхаймося. Будьте вищими від усяких пліток, образ. Умійте прощати.

Стежте за своїми думками - вони стають словами.

Стежте за своїми словами - вони стають учинками.

Стежте за своїми вчинками - вони стають звичками.

Стежте за своїми звичками - вони стають характером.

Стежте за своїм характером, бо він визначає вашу долю.

Мандрівний сліпець

Я посох в руки взяв й подався в мандри,

Щоб птаху щастя віднайти,

Помилуватися красою,

Поспілкуватись з добрими людьми.

Я стільки різного побачив,

Що і не в змозі все розповісти,

Бо краса мого рідного краю

Неперевершена у всі часи:

А чи весна буяє в буйнім саді,

А чи петровські грози ллють,

Чи осінь закружляла в листопаді,

А за нею - морози тріскучі ріки кують…

Здавалось , Божий Рай…чого іще бажати?

А люд чомусь довкола, мов німий…

Ніде ні посмішки, ні жарту не чувати,

Не вміють і спокійно розмовляти,

Один повз одного снують.

Усі кудись біжать, спішать.

Й похмурі у всіх лиця,

Та й іскорки в очах нема…

Та й цінності сьогодні помінялись:

Збагачення лише в людських думках.

І заволав я з розпачу жахливо,

Й осліп…щоб більш не бачить зло,

Та з того часу і свіча в моїх долонях

Для того, щоб віднайти людське добро.

(Довкола сліпця крутяться темні сили)

Багатство. Ха - ха. Безглузді всі твої слова.

Бо у багатства доброти нема.

Багата - це скупа й сліпа людина,

Та і свідомості у неї теж нема.

Ха - ха.

Сліпець. Геть мара!

Байдужість. Ха - ха. А я – людська байдужість,

Ввійшла в довіру всім, мов рідная сестра.

А ти тепер ридай, волай,

Проси про допомогу,

Ніхто не обізветься,

Так і знай! Ха - ха!

Сліпець. Взиваю вас, о Світлі Сили,

Прийдіть на допомогу,

Порятуйте нас!

Земля ридає, квилить

Під тягарем жорстокості та зла.

Гори, палай, моя свіча надії,

Ти промінь світла і моє спасіння,

Нехай від твого полум’яного горіння

Розтопляться всі збайдужілії серця.

(Танець - боротьба Світлих та Темних сил)

Птаха Щастя. Доброта й милосердя - міцні два крила,

Що тримають все людство в польоті.

В порятунок природа їх людям дала,

Через них визначається хто ти.

Доброта й милосердя єднають серця,

Зігрівають всі душі й підносять.

В них немає конкретного в світі лиця,

Вони милості й жалю не просять.

(Птаха Щастя облітає довкола Мандрівного Сліпця , крильми доторкаючись до його очей).

Прозрій же добрая людино,

Прозрій, заради щастя на землі,

І розпали свічу надії

У спраглій без добра душі.

Сліпець. Для зла й неправди планета замала!

Творіть добро, добро плекайте, люди!

Садіть сади, нехай для внуків буде

В плодах частинка вашого тепла.

Птаха Щастя. Творіть добро для тих, хто поруч йде,

Хто ділить хліб із вами чемно - навпіл,

Єдиного навчіться - віддавати,

Не бійтеся, ніщо не пропаде,

Ніщо не піде в тлін, - в траву повернеться,

Умножене стократно.

На те воно й добро, щоб проростати,

Тому й людське, що люди ним живуть.

Сліпець. Творіть, творіть добро!

На те ми й люди, щоб добро творити!

Учень. Хай в кожному із нас палає свічка милосердя

І зігріває ближнього теплом.

Учень. Байдужості хай крига скресне

Й життя-ріка наповниться добром.

Учень. Не будь сліпцем із соколиним зором,

Не будь глухим, коли ти не глухар.

Віддай краплину - і повіки сором

Не буде гризти душу, мов сухар.

Учень. Візьмемось , друзі, разом всі за руки,

Нехай єднає нас тепло сердець.

Розділимо на всіх і щастя й муки,

Й біда міліє поруч хай , не десь.

Вчитель. Час невпинно біжить вперед. Збігають хвилини, години, пливуть роки. Хочеться вірити, щоб у вас все було гаразд, хочеться, щоб слова доброти почуті сьогодні, ви пронесли крізь усе життя. Пам’ятайте, людина на цім світі не вічні, життя коротке і гріх розтринькувати його на погані справи.

Будьте добрими, людяними, милосердними, терпеливими, нехай не черствіють ваші душі у щоденних клопотах, бережіть своє серце від усього злого. Всім нам не легко у сьогоднішній час, але пам’ятаймо, що поруч є люди, яким набагато гірше. А ми можемо хоч на крихту покращити їхнє життя своїм відношенням, усмішкою, теплим поглядом…

Від доброго слова і лід розмерзає.

Гостре словечко коле сердечко

Рана загоїться, зле слово ніколи.

Думай добре, роби добре і тобі буде добре.

Слово - ключ, яким відкривають серця.

Світ не без добрих людей.

Не одяг красить людину, а добрі діла.

Добре слово і в мороз зігріє.

Додаток №4

Уривок фоторепортажу «Ветеран живе поруч»

Інтерв’ю

- Доброго дня, Володимире Епіфановичу. Ми завітали до Вас і хочемо взяти інтерв’ю для нашої шкільної газети «Імпульс».

- З радістю поділюся спогадами.

- Скажіть, будь ласка, в якому році ви потрапили на фронт.

- Я на початку війни був комісований так як мав вади зі здоров’ям та в 1941 році був призваний на фронт.

- В якій армії ви воювали?

- Я був направлений в 3 Український фронт.

- Яке військове звання ви мали ?

- Гвардії рядовий.

- Які міста визволяли?

- В основному це за кордоном країни – Румунія, Австрія, Угорщина, Болгарію, Югославію.

- Що вам найбільше запам’яталось?

- Найбільше – це людське горе, плач, нещастя, туга народу. Нас в першому бої лишилося тільки зі взводи 27 чоловік 3 і всі поранені були , а то всі загинули.

- Ким ви працювали після війни ?

- Працював вчителем математики у Бобринецькому районі з 1945 року по 1965рік , а потім переїхав до Братського і працював далі у вашій школі.

- Так, ми знаємо, що ви колишній вчитель Братської ЗОШ І – ІІІ ступенів…

- А потім директором заочної школи, інспектором районного відділу освіти, а в 1981році пішов на пенсію. Зараз мені вже 94роки.

- Ми хочемо вам побажати довгих років життя, миру та здоров’я.

- Вам я теж бажаю гарних знань та всього найкращого. Приходьте до мене. Можливо ще не все забув, то допоможу в математиці.

- До побачення.

img_6579.jpg img_6581.jpg

Додаток №5.

Інформаційна сторінка «Музейна кімната»img_6568.jpg

Учнями 6 – А класу передано зібрані матеріали про учасників нашого селища, які знаходяться в зоні АТО директору школи – Силенко Олені Вікторівні , яка передала ці документальні дані в шкільний музей.

img_6573.jpgimg_6570.jpg

Додаток № 6

Фоторепортаж із місця подій «З Україною в серці»

Діти у лютому місяці стали ініціаторами плетіння сітки та збору речей для учасників бойових дій на сході. Діти запросили всіх учнів взяти участь у акції «Допоможемо державі ,збережемо життя». Дані речі та маскувальна сітка були направлені у 79 Миколаївську аеромобільну бригаду.

Додаток №7 Сценарій ЮІД

ЮІР 2015

Якось в Одесі…

(вихід команди під танок «Лимончики», починає звучати музика чути голос за кадром)

Якось в Одесі…(звучить музика «Наша служба и опасна и трудна»)

На сцені з’являється Кілер. Достає з дипломата реквізити: винтівку, мікрофон-гранату. В цей час з’являються «автомобілі» (хл.+дів.) шикуються в шеренгу.

Кіл. Відставити! Звідки, куди, чому?(Всі в один голос, перебиваючи один одного)

1-й. Що трапилось? Яка причина?

2-й. Бачили ми таких! Теж мені прищ на рівному місці.

3-й. А ну давай гуляй, гуляй дядя!

4-й. Теж мені крутий!

5-й (грузин). Прахади, дарагой, прахади!

6-й. І взагалі, ти хто такий?

Кіл. Цікавитесь? Ану, струнко! Давайте познайомимось?

1-й. Міша Москвич!

2-й. Лада Денс.

3-й. Вася Камаз з пасажирами!

4-й. Микола Запорожець!

5-й. Гіві, Г23-24!

6-й. Мерседес Бенс!(На перекличці Кілер знімає верхній одяг і залишається в формі ЮІРівця)

Інспектор: Так ось шановні. Тут проїзд без зупинки заборонено! (повертається до Лади Денс) ви що, не чули, я вам свистів!?

Лада. Чула, але сьогодні ввечері я зайнята!

Інспектор : (до Міши) А чим це від вас тхне?

Міша: А чим заправився тим і тхне!

Інспектор: Не умнічай, як ви взагалі могли сісти за руль в такому стані?

Міша: Як, як – товарищі допомогли.

Інспектор : (до Гіві) А ви чому посміхаєтесь?

Гіві: Так це ж, посмішка, поняття розтяжиме…

Інспектор: Ваші документи! (Читає) Так це ж документи на літак ТУ-134!

Гіві: Послюшай, кацю, чиво придираешься, какой біл, такой і купіль, не нравиться, магу другой паказать.

Інспектор: Що, також купив?

Гіві: Абижаєшь, дарагой. Ето мне на день рожденья подарили!

Інспектор: (до Мерседес Бенс) Що ви посміхаєтесь?! Ви не знизили швидкість біля знаку «Небезпечний поворот».

Мерс. Ну саме тому, я і вирішила поїхати прямо.

Інспектор: Ось і платіть штраф!

Мерс: А за гарні очі, цей штраф зменшити можна?

Інспектор: (думає) Гаразд, виколупуй!

Микола. (до василя) Слухай, василь, а ти дерево бачив на якому жолуді ростуть? (показує на інспектора)

Інспектор: Ну, ну! Так не піде, треба приймати міри.

Вася. Товариш інспектор, ми ж пожартували.

Інспектор: Звідки ж ви будете, жартівники?(знімають накидки, залишаються в формах ЮІРівців)

Ми – юні інспектори руху Братської ЗОШКоманда «Жезл»

Наш девіз:

Ж – життєрадісні

Е – енергійні

З – завзяті

Л – лідери.

Ми за спокій на дорогах

За життя лиш в перемогах

Тільки треба щоб усі вчили правила прості.

(виходить тітонька та перебігає дорогу)

Ой дивіться! Вийшла тітонька Соня з під’їзду(звук аварії, тітонька падає, підбігають ЮІРівці та допомогають в стати)

Хто таке робить?

Що за жарти?

Треба тітоньці за парту.(проводять до стільчика та допомагають сісти)

Слухай тітонько уважно

Знак дорожній ставиться не так собі

Подружитись треба з кожним

Допоможе він тобі.

(танок з жезлами)

Щоб не трапилося всяке

Шанувати треба знаки

Якщо будеш знаки дорожні вивчати

Не треба нам буде тебе рятувати

Так, знаків багато і наше завдання

Тобі пояснити їх застосування.

(виносять книгу)

Є знаки кругленькі, в них нулі червоненькі

Вони заборонені й надто суворі

«Не можна! Не стій» - кажуть такі знаки

Вони не дозволять щоб трапилось всяке

(показує один із заборонених знаків)

Кругленькі й блакитні – то є наказові,

Вони дуже чіткі й примусові.

(показує один із наказових знаків)

Трикутник побачиш рівносторонній

То знак попереджувальний і він законний

Розкаже тобі про всі перешкоди

Що можуть зустрітись тобі на дорозі.

(показує)

А є ще три знаки на всі і не схожі

Але вони чітко стоять на сторожі

Якщо навіть брудом заліпить їх хтось

Вони не дадуть їхать так «на авось»

Трикутник з вершиною «вниз» наставляє

Дати дорогу він заставляє.

(показує)

А восьмикутник червоний і STOP

Каже «Постій! Подивись на всі боки»

(показує)

Жовтий квадрат, що стоїть на куті

Вказує знак головної дороги.

(показує)

Інформаційно-вказівні є ще знаки

Їх треба брати також до уваги

(показує)

Світлофор твій друг

Він знає тільки три слова

І має три сигнали

Але його розуміють всі.

Червоний – стій.

Жовтий – готуйся.

Зелений – йди.(танець світлофорчика)

Дорога тітонько Соня

Ось і ввели ми на віки

Вам всі правила безпеки

Згадуючи інструктаж

Застосовуй досвід наш.

т.Соня. Ну молодці! Дякую за допомогу! Але я маю кілька побажань.

Бажаю щоб пішоходи по узбіччям рухались тільки назустріч транспорту!

Бажаю, щоб в транспорті діти завжди поступалися місцем людям похилого віку, та пасажирам з малятами.

Бажаю, щоб кожен водій не перевищував швидкість. Адже кожне життя – безцінне. Не збивав нас, пропускав пішоходів, і не сідав за кермо в нетрезвому стані.

А ще хочу, щоб юних інспекторів руху ставало з кожним днем все більше і більше.

Та хочу, щоб завжди з нами були наші вірні друзі – це служба ДАІ.

Всі. Інспекторам руху – похвала і честь.

І як говорять в Одесі…(виконується пісня на мотив «Ах, Одесса!»)
Додаток№8 Показовий виховний захід

  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка