Конкурс «Золоті зернятка для знавців народної мудрості»



Скачати 215.3 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір215.3 Kb.
Тиждень початкової школи.
План роботи
Понеділок. « День моєї країни».

  • Проект « Знайомтесь – це ми»,

  • Виставка малюнків « Я люблю Україну»,

  • « Одягни вишиванку»,

  • Лінійка відкриття.

Вівторок. «День рідної мови».



  • Конкурс «Золоті зернятка для знавців народної мудрості»,

  • Прислів’я про мову,

  • Відкритий урок в 3 класі.

Середа. «День ерудитів».

- Математичний КВК в 4 класах,

- Математичні вікторини,

- «Веселий Геометрик»,

- Шахово – шашковий турнір,

- Відкритий урок у 2класі.
Четвер. «День здоров’я і спорту».


  • «Весела зарядка»,

  • Парад спортсменів «Маленькі зірочки великого спорту»,

  • Спортивні змагання «Виростаймо здорові, всі великі та бадьорі»,

  • Вікторина,

  • Рухливі ігри на перервах.

П’ятниця. « День талантів».



  • Танцювальний марафон,

  • Караоке,

  • Конкурс малюнків «Творимо дива своїми руками»,

  • Гала – концерт талантів початкової школи,

  • Лінійка закриття

Комунальний заклад « Середня загальноосвітня школа №25 м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради


Інтелектуальний конкурс


4клас


Підготувала:

Крамарь Л.С.- вчитель початкових класів, «Старший учитель».

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КОНКУРС



« Юні чомучки».

4 клас


Мета: виховувати товариські почуття, почуття взаємодопомоги, розвивати вміння застосовувати надбані знання, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять.
Учитель: Ми зібралися сьогодні, щоб провести конкурс « Юні чомучки». Окрім знань вам допоможуть дружба, взаємодопомога, винахідливість.
1 учень: І сувора, й солов’їна

Математика – країна,

Праця тут іде завзята,

вмій лиш хутко рахувати.



2 учень: Вмій лічити, додавати

Порівнювати, віднімати.

Вмій кмітливо все збагнути -

У відповіді першим бути.



3 учень: Ледарів у нас немає,

Хто руки не піднімає?

Вирушаємо. І в путь

Нас цікаві речі ждуть.



4 учень: Щось відоме і нове

Зустрічає скрізь тебе.

Все уважно розглядай,

Точну відповідь шукай!



5 учень:Щоб помилок уникати,

Треба розум розвивати,

Гостре око, слух, терпіння,

Я тоді прийде уміння,

І про тебе на кінець

Люди скажуть « Молодець!»


Учитель: У конкурсі будуть різні тури: « Розминка», «Капітанський», конкурс болільників, « Артистичний», « Мовознавчий».
Перший конкурс « Привітання».

Команди «3+3», « Чомучки», «Кмітливі» презентують свої назви, девізи.


Конкурс « Домашнє завдання»( інсценівка смішинок)

1.

Учитель: Дмитрику, скільки буде, якщо від двох відняти два?



Дмитрик: Не знаю.

Учитель: Ну, подумай! Ти маєщ, приміром, у кишені два гудзика і загубив їх. То що тоді є в кишені?

Дмитрик: Дірка!
2. Питає вчителька Василька:

- Скільки буде 2 +2?

- Три!

- Як це три?



- Ну. Три з половиною!

- Я бачу, ти зовсім нічого не знаєш!

- Ну, чотири!

- То чому ж ти одразу не сказав?

- Ну хіба можна відразу давати 4 не поторгувавшись?
Конкурс «Розминка»

1 команда: - Зброя бджоли. ( жало).

- Який кущ є символом України? ( калина)

- Як називають обкладинку на книзі із цупкого матеріалу? ( палітурка).

- Скільки хвилин у половині години? ( 30 хв.)

- Яка планета вважається найменшою? ( Меркурій).

- Лігво ведмедя. ( барліг).

- Президент України. ( П. Порошенко).

- Із якого посуду не можна наїстися? ( із порожнього).

- Назвати найбільше трицифрове число? ( 999).


2 команда: - Яка планета має супутник Місяць?( Земля)

- Скільки сантиметрів має половина метра? ( 50 см)

- Яким ключем не можна відімкнути двері? ( журавлиним)

- Як називається наш герб? ( тризуб)

- Якого каменя не знайдеш у морі? ( сухого).

- Що можна бачити із заплющеними очима? ( сон ).

- Пекуча трава. ( кропива).

- Скільки ніг у павука? ( 8 ).

- Назвіть найменше кругле число. ( 10).
3 команда: - Зранку на траві з’являється… ( роса).

- Столиця України. ( Київ).

- Скільки грамів становить половина кілограма? (500г).

- Яка планета має найбільше супутників? ( Сатурн).

- Яку дію слід виконати, щоб зменшити число у кілька разів? ( поділити).

- Назвати сім днів одним словом. ( тиждень).

- Скільки дійових осіб у казці « Ріпка»? ( шість).

- Як називається прилад для креслення прямих ліній? ( лінійка).

- Хто має пропелер на спині? ( Карлсон).
Конкурс « Рахівниця» ( прочитати слова)
1 команда: Купці якої країни брали один одного за руки і натискаючи на певні суглоби пальців, називали ціну товару? ( Китай)

54: 6 + 45: 9 0-------- И 50------- Й

72: 8 – 36: 4 2--------- Н 64------ Т

100 – 32: 8 * 9 5 -------- Л 83------- В

90 – 63: 9 +17 14--------- К 100------ А

84 – 28: 4 * 5 + 1 30 -------- П

2 команда: В Якій країні вперше застосували число 0? ( Індія)
72:8 - 36: 4 0-----------І 64 ------Д

54: 6 + 45: 9 14--------- Н 83------ В

100 – 32: 8 * 9 2 --------К 100------Я

84 – 28: 4 * 5 – 49 5-------- Л 2 --------Р

90 – 63: 9 +17 30-------П
3 команда: В якій країні вирощували огірки і подавали до столу вельмож Франції?

( Україна)

72: 8 + 7 – 10 6-------- У 18-------Н

24: 4 + 56: 7 5--------- Л 83------ В

90 – 32: 4 * 6 14-------К 30-------П

5* 8 – 24: 6 83------- Ї

90 – 63: 9 0---------Ю

54: 6 + 45: 5 42 ------Р

4* 4 + 20 36 -------А


Конкурс вболівальників:


  • Одне яйце вариться 5 хвилин. За який час зваряться 6 яєць? ( 5 хвилин).

  • Росли 4 берези. На кожній березі по 4 великі гілки. На кожній гілці по 4 маленькі. На кожній гілці по 4 шишки. Скільки всього шишок? ( На березі шишки не ростуть)

  • На одній руці 5 пальців. На двох руках -10. Скільки пальців на 10 руках? (50)

  • Маса півня на одній нозі 3 кг. Якою буде маса півня, якщо він стане на дві ноги?

( 3 кг)

  • Горіло 5 свічок, 2 затухли. Скільки свічок залишилось? ( 2).

  • Йшла бабуся в Київ, а назустріч три діда. Скільки людей йшло до Києва? ( одна бабуся)

  • Ти, я та ми з тобою. Скільки всього людей? ( двоє).



Конкурс капітанів. ( скласти вежу з кубиків)

  • Червоний вище від синього, а зелений – між ними ( червоний, зелений, синій).

  • Зелений був не нижній і не верхній, а синій – вищий від червоного ( синій, зелений, червоний).



Конкурс « Логіка» (Поставити замість крапок знаки + або -, щоб рівності стали вірними)
5*4*3*2*1=5

5*4*3*2*1=7




Розважальний конкурс. ( Фокусник задає завдання вболівальникам)

Задумайте будь – яке число до10. Помножте його на 2. До добутку додайте число 8.Знайдену суму поділіть на 2 і від частки відніміть задумане число. У результаті буде 4.


Артистичний конкурс ( Розглянути малюнки і пояснити зашифровані на них

фразеологізми).

П’яте колесо у возі.

Сорока на хвості принесла.

Не розлий водою.

Ніде яблуку впасти.

Семеро одного не чекають.

Кіт наплакав.


Гра «Хоп» ( для всіх) Учні по черзі називають натуральні числа. Починаючи від 1. Замість кожного третього числа кажуть « хоп». Хто зіб’ється – сідає.
Учитель: На цьому наша гра закінчилась. Журі підводить підсумки.

Комунальний заклад « Середня загальноосвітня школа №25 м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради

Урок української мови в 2 класі

Буква Ґ.


Підготувала

ЛІБ С. М.- вчитель початкових класів.

Урок української мови в 2 класі

Тема.Буква Ґ.

Мета: уточнити і закріпити знання учнів про приголосний звук [ґ];

активізувати знання учнів про букви г («ге»), ґ («ґе»), їх звукові значення,розвивати вміння розрізняти на слух звуки [г] і [ґ];

продовжити роботу над каліграфією, над правильним буквоз’єднанням;

розвивати зв’язне мовлення;

збагачувати словниковий запас учнів;

виховувати охайність при письмі, інтерес до знань.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. Презентація з теми, предмети на букву ґ,г; предметні малюнки,кошики,маски букв г та ґ,маски ґави, кота.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання.



  • Які якості візьмемо з собою на урок?( Так, ні)

  • Охайність,розгубленість,лінь,старанність,спостережливість,грубі

сть,уважність, активність,дисциплінованість.

  • Такі якості допоможуть нам плідно попрацювати.

ІІ.Повідомлення теми і мети уроку. Очікування від уроку.

-Розглянемо виноградне ґроно(зелені ягоди)

-Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розрізняти звуки [г] і [ґ], правильно вимовляти та писати слова з ними.

ІII. Актуалізація опорних знань.


  1. Проблемна ситуація.Гра «Картинка загубилась»

- З якої групи загубилась картинка?

Група1 (картинки з ґ)

Група 2 (картинки з г)

2. Робота в зошитах. Хвилинка каліграфії.

Ґґ ґе аґ ґо еґ ґи Ґа ґа Ґр ґл

3. Словниковий малюнковий диктант(презентація)

Ґудзик, дзиґа, ґрунт, ґанок, джміль, дзьоб.

Прочитайте слова,правильно вимовляючи звук [ґ].

— До яких слів можна поставити питання хто?

У яких словах є м'який приголосний звук?

— Зробіть звукову модель слова дзьоб.

— Поясніть, чому в слові букв більше, ніж звуків.



IV. Вивчення нового матеріалу.

- До нас у гості завітали букви. Давайте уважно їх послухаємо.



1.Діалог букви г і ґ.

- Здрастуйте.Я буква ґ.

- Доброго дня. А я буква г.

- Я позначаю приголосний дзвінкий звук.

-Я теж.

- Я часто зустрічаюсь в словах.



-А я рідше.

-Нас не треба плутати, бо можна отримати зовсім інше слово:

Грати- ґрати

Глей- ґлей

Гніт –ґніт


  • А ще без мене – букви ґ деякі слова з іноземних мов ви не напишете. Дружіть зі мною.

2. Подарунки для букв Г, Ґ (діти принесли на урок подарунки для букв. Умова – їх треба покласти до кошика та правильно вимовити назву.)

- Я приніс на урок предмет на букву г….(гарбуз, глечик, гілка..)

-А я приніс на урок предмет на букву ґ….(ґудзик, дзиґа,ґердан…)

(Презентація про букву ґ)

3. Робота за підручником

Вправа 1

— Розгляньте малюнки. Назвіть кожен малюнок. Вимовте перший звук у словах. Порівняйте вимову звуків [г] і [ґ].

-На які групи можна поділити ці слова?

4. «ГОСТІ НА УРОЦІ»(інсценування вірша Ганни Чубач)

Ґедзь, гедзиня,ґедзиня

Розмірковують щодня:

-Як навчитися літати,

Щоб нікого не кусати?



- Хто гакі ґедзі? Чи можна їх відучити кусатися?

5.Переказ тексту «Як народився ґудзик» за малюнками (малюнки створені вчителем за ключовими словами тексту).

- Нас оточують звичні речі. Кожна річ має свою історію.Ґудзик теж має свою історію. Послухаймо її.

Фізкультхвилинка (на уважність: слово з ґ – руки догори,

слово з г – руки донизу, без цих звуків – в сторони)

Ґрунт

Борщ


гуси

Ґава


морква

зуби


голка

Ґирлиґа


агрус

ґринджоли

кігті

морс


V. Узагальнення й систематизація знань.

1. Інсценування вірша «Ґава»

Кіт облизується ласо: ґава в дзьобі держить м`ясо.

Ось поклала біля себе, а коту того і треба.

Подивилась ґава в бік- кіт за м`ясо і утік.

А малятам смішно стало ґава ґаву упіймала!

- Діти, а що означає «упіймати ґаву?» (бути неуважним. )

(Презентація. Фразеологізми.)

2.Прочитайте вислови й поміркуйте, коли й про кого так говорять. У яких ситуаціях вам доводилося чути ці вислови?

Ґав ловить — марно витрачати час;

Крутиться дзиґою — вертлява людина.

Хоч кіл на голові теши — неможливо переконати вперту або нетя-мущу людину;

Не своїм голосом — кричати дуже голосно, надривно;

Влучно використовуйте подібні вислови у своєму мовленні, і ваша мова набуде барвистості й емоційності.

3.Гра «Обери літеру» (Фронтальна робота біля дошки.Списування за варіантами.)

— Прочитайте слова.

Об..ортка, а..рус, по..ода, дзи..а,..удзик,..уси,..ава,..рім,..рунт, по..ляд.

— Прочитайте спочатку слова, в яких уставили букву г, а потім — слова з буквою ґ.

4.Гра «Перекладач» (Презентація)


часы


крыльцо

тыква


пуговица

игла


расчёска

ворона


шишка

поляна


юла

решётка


ветка

крыжовник

гоготать

дзиґа


ґрати

галявина


гілка

аґрус


ґуля

ґанок


ґудзик

гребінець

гарбуз

голка


ґелґотати

ґава


годинник





VI. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

— Чого навчалися на уроці?

— Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?


  • Всі зароблені ягоди клеїти на гілочку. Помилуємося дозрілим ґроном винограду.

Буква Ґ з ріжком вгорі

Посміхнулась дітворі:

— Щоб дзвінкіш лунала мова,

Я прийшла в абетку знову,

Бо колись у ній жила,

Мов та маківка, цвіла.

В багатьох словах цікавих

Красувалась, наче пава:

Ґрунт і ґаблі, і ґирлиґа,

Ґуля, ґніт, дзиґар і дзиґа,

Ґаламаґа, ґринджолята...

Тож прийміть мене, малята.

Придивляйтеся, вивчайте,

Букву Ґ не забувайте.

VII. Домашнє завдання.

с. 29,впр.3

— Складіть і запишіть речення із словами: ґроно, аґрус, дзиґа, ґанок. Запам'ятайте правопис цих слів.


Комунальний заклад « Середня загальноосвітня школа №25 м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради


Конспект уроку

з курсу « Я у світі»


для 3 класу

«Символи України як держави»

Підготувала

вчитель вищої категорії

Касьян С.С.

Тема: СИМВОЛИ УКРАЇНИ ЯК ДЕРЖАВИ

Мета: Виховувати патріотичні почуття, повагу до символів держави. Сприяти

формуванню національної свідомості.

Розширити і уточнити знання учнів про Україну як незалежну державу, про

Державні символи. Розвивати уяву, мислення, вміння аналізувати інформацію і висловлювати власну думку.

Обладнання: підручник, зошит, картки «Морський бій», таблиця «Державні символи», кросворд, кольорові стіки, запис гімну.


Хід уроку

І Організація класу.

ІІ Актуалізація навчальних досягнень і життєвого досвіду дітей.
У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша нам своя пустиня,

Аніж зелений в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.
1. « Мікрофон»

  • Про яку святиню йдеться у вірші?

  • Чи погоджуєтесь ви з автором?

2. Поетична хвилинка

Під рідним небом жайворон співає -

Я рад би знати тих пісень слова.

Я слухав, чув, співала та пташина

Одне святеє слово: Україна.

На ріднім полі шепчуть колоски –

Я рад би знати тихі їх думки.

Я слухав, чув, як кожна колосина

Шептала тихе слово: Україна.

У ріднім краї зелен-гай шумить –

Я знати рад, що він мріє-снить.

Я слухав, чув, як кожна деревина

Шуміла ніжне слово: Україна.


  • А що для вас Україна?

3. «Асоціативний кущ»

4. Розгадування кросворда ( робота в групах)



1. Київський князь. (Ярослав)

2. Композитор, автор гімну України. (Вербицький)

3. Урочиста пісня. (Гімн)

4.Великий український поет. (Шевченко)

5. Символ держави. (Прапор)

6. Рослинний символ України. (Калина)

7. Поет, автор гімну України. (Чубинський)

8. Символ спільного шляху і долі для молодят. (Рушник)

9. Символ молодості і дівоцтва. (Вінок)

10. Символ держави. (Герб)

11. Рослина – символ нев’янучої молодості. (Барвінок)

12. Місто – символ України. (Київ)

13. Ріка - символ України. (Дніпро)

14. Острів – символ козацтва. (Хортиця)




1































8



















2




























9



















3
















10













4




























11






















5






















12
















6






















13






















7




























14























ІІІ Повідомлення теми. Мотивація навчальної діяльності.

  • Ви правильно згадали всі символи України. Серед них є як народні, так і державні. Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про державну символіку.

Чого ви очікуєте від нашого уроку?

  • Очікування дітей.

(Діти пишуть їх на стіках синього кольору і озвучуючи прикріплюють до дошки)

ІV Сприймання і усвідомлення матеріалу.

1. Слово вчителя.

Кожна країна світу обов’язково має свої символи.

Словничок

Державний символ – знак, зображення або мелодія, які відображають якісь суттєві прикмети певної держави.

У статті 20 І розділу Конституції України записано: Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн.


2.Опрацювання статті в підручнику «Символи України як держави» (с. 86 – 89)

- Прочитайте текст, який стосується символу вашої групи і визначте відому і невідому вам інформацію.

(Діти отримують свитки з «захованими» символами)

Робота в групах:

1група – МАПЕГЕРБРИНАКО - Герб України

2група – ТЛОКАПРАПОРКУН - Державний прапор України.

3група – ЛОНАКГІМНКАРОМ - Державний Гімн.
3. Поетична хвилинка.

Наш герб – тризуб –

Це воля, слава й сила.

Наш герб – тризуб.

Недоля нас скосила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

Наталка Поклад

4. Презентація першої групи.
Фізкультхвилинка під пісню «Пісня про Україну» (слова і музика Вікторії Сорочик)
5. Слово вчителя.

Тризуб – тисячолітній священний знак, і ми пишаємося тим, що він став Державним Гербом нашої країни.

У слові тризуб міститься число «три». Така повага до трійки невипадкова. Наші предки були переконані, що тризуб (трійця) відображає триєдність сили, яка створила світ і життя в ньому.


  • Дізнайтесь, що це за сили.



6. «Морський бій» (Робота в групах)





1

2

3

4

5

6

7

8

А

Г

М

Е

С

Ф

Б

Ж

Ч

Б

Н

Щ

Х

К

Є

Ш

У

З

В

Д

Л

А

О

Т

Я

В

Ї

Г

Р

Ь

Ю

Ц

П

І

Й

И

1група


В7, В4, А1, В4,Б1, Г2; В7, В4, В1, В3; А7, Г8, В5, В5, В6.

Вогонь – Вода – Життя.


2група

А6, В3, В5, Г2, Б4, В4; А2, В3, В5, Г8; В1, Г8, В5, В6.

Батько – Мати – Дитя.
3група

А4, В7, Г6, В5, В2, В4; А4, В2, В4, В7, В4; В2, Г3, А6, В4,В7.

Світло – Слово – Любов.
4група

А2, Б7, В1, Г1, Г6, А4, В5, Г2; Б4, Г1, В3, А4, В3; Г1, В4, Б8, Б7, А2.

Мудрість – Краса – Розум.
7. Презентація 2 групи.
8. Поетична хвилинка.

Наш прапор

Небеса блакиті сяють з глибини,

А пшеничні й житні мерехтять лани.

Образ цей не зблідне, хоч минуть жнива,

Це знамено рідне – злото й синява.

Прапор наш, як літо, в сонці майорить:

По долині – жито, по горі блакить.

Дмитро Павличко.


9. Робота з анаграмами

- прочитайте анаграми і дізнайтесь, що ще символізували голубий і жовтий кольори

ГОЛУБИЙ: ЖОВТИЙ:

НІЧЕСТЬС НІМОГУТСТЬ

НІСВІРТЬ ЛОСЕРМИДЯ


10. Презентація 3 групи.
11.Слово вчителя.
Державним гімном України є пісня «Ще не вмерла України ні Слава, ні Воля»,Слова цієї пісні так припали до серця українцям, що вони навіть приписували їх Т. Г. Шевченку. Проте справжнім автором тексту є Павло Чубинський.

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року: український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна». Поширення цього вірша сталося миттєво.

Знаний композитор того часу Михайло Вербицьций, захоплений віршем Павла Чубинського пише музику до нього. Вперше вірш був надрукований у 1863, а з нотами — 1865

Офіційно «Музична редакція» державного гімну була прийнята Верховною радою України 15 січня 1992 року, закон про Гімн України — 6 березня 2003 року.


12. Слухання (виконання)гімну.
V Узагальнення і систематизація знань.
1. Самостійна робота в зошиті (с, 30)

- Доповнити речення, використовуючи слова для довідки.


2. Хвилинка міркувань. Гра «Вислови позицію»

- Вважається, що коли звучить гімн, необхідно стояти «струнко». Але деякі люди стоять тримаючи руку на серці. Хто з них, на вашу думку, поводиться правильно? А як робите ви?


3. Гра «Вірю – не вірю»
- Павло Чубинський автор тексту гімну. (Так)

- Існує іменна монета «Павло Чубинський» (Так. 14 січня 2009року Нацбанк України ввів ювілейну монету «Павло Чубинський»)

- 23 серпня – День прапора. (Так. У серпні 2004 року Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня Державного прапора.)

- 28 червня – День Гімну. (Ні. Це день Конституції)

- Автор музики до гімну був священиком. (Так. Отець Михайло – звали Вербицького)

- За текст гімну Павло Чубинський був висланий з України. (Так. Вже 20 жовтня того ж року шеф жандармів князь Долгоруков дав розпорядження вислати Чубинського «за вредное влияние на умы простолюдинов» на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції)

- Національна, державна, народна символіка – джерело нашої історії. (Так)

4. Комп’ютерне тестування

1. Державними символами України є:

а) рушник, калина, верба;

б) герб, гімн, прапор;

в) герб, прапор, калина.

2. Державним прапором України є:

а) жовто-блакитне знамено;

б) синьо-жовте знамено;

в) синє і жовте знамена.

3. Авторами гімну є:

а) П. Чубинський і М. Лисенко;

б) П. Чубинський і М. Вербицький;

в) Т. Шевченко і М. Вербицький.

4. Державний День Прапора відзначається:

а) 22 січня;

б) 23 серпня;

в) 24 серпня.



VІ Підсумок уроку.

1. Результати очікувань.

(Діти записують їх на жовтих стіках і,озвучуючи, прикріплюють до дошки.

Має вийти синьо-жовтий прямокутник)

2. Слово вчителя.

Діти, любіть свою Батьківщину, свою рідну неньку. Шануйте наші державні символи, бо вони є ознакою нашої держави і несуть в собі нашу історію.


Любіть Україну, як сонце любіть,
Як вітер, і трави, і води.
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву

Вишневу свою Україну.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка