Конкурсі учнівських проектів «Вчимося бути здоровими»Скачати 113.56 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір113.56 Kb.

УКРАЇНА


КОСТЯНТИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З
від 16.02. 2016 р. м. Костянтинівка № 73
Про участь в обласному конкурсі

учнівських проектів «Вчимося бути здоровими»

навчальних закладів району
Згідно Плану Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 213-р Про затвердження плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020" у 2015 році; Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» (ст. 10. Соціальна реабілітація сімей, дітей та молоді); Розпорядженнями Кабінету Міністрів України: «Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми «Здоров’я – 2020: український вимір» від 31.10.2011 № 1164-р, «Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів та розвитку системи реабілітації інвалідів» на період до 2020 року» від 30.03.2011 № 245-р; рішення Донецької обласної ради від 29.03.2012 №6/10-253 «Про затвердження програми «Освіта Донеччини. 2012-2016 роки», наказу департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації «Про організацію та проведення обласного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими» від 27 січня 2016 року № 14 з метою формування здорового способу життя, створення системи профілактичних заходів серед дітей, учнівської молоді.
НАКАЗУЮ:

1. Забезпечити участь учнів району в обласному конкурсі учнівських проектів «Вчимося бути здоровими» у термін із15лютого по 18 березня 2016 року згідно Методичних рекомендацій щодо проведення обласного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими» (Додаток № 1):

І шкільний етап Конкурсу з 15 лютого по 24 лютого 2016 року

ІІ районний етап Конкурсу з 29 лютого по 18 березня 2016 року

2. Затвердити склад районного оргкомітету та журі ІІ етапу обласного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими» (Додаток № 2) ;

3. Надати до 25 березня 2016 року до обласного оргкомітету Конкурсу звіт про проведення ІІ районного етапу Конкурсу, заявку щодо участі переможців у заочному турі ІІІ обласного етапу Конкурсу та супроводжуючі матеріали переможців до обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (відділ методичного забезпечення оздоровчої функції освіти) на адресу: м. Слов’янськ, пров. Комсомольський, б. 23, каб. 7, e-mail: vmzofo@ukr.net (Додаток 3 )


4. Керівникам навчальних закладів району:

4.1. Забезпечити проведення конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими» : І шкільний етап Конкурсу згідно Методичних рекомендацій щодо проведення обласного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими» (Додаток № 1) з 15 лютого по 24 лютого 2016 року;

4.2. Надати до 20 березня 2016 року до районного оргкомітету Конкурсу звіт про проведення І (шкільного) етапу Конкурсу, заявку щодо участі переможців у заочному турі ІІ районного етапу Конкурсу та супроводжуючі матеріали переможців до методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації (пр. Ломоносова,156, І етаж)

4.3. Сприяти висвітленню кращих учнівських проектів на сторінках педагогічної преси або на сайтах навчальних закладів.

5. Даний наказ розмістити на офіційному сайті МК відділу освіти райдержадміністрації.

5.1 Контроль за виконанням наказу покласти на начальника методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Н.В.Сидорчук

Начальник відділу освіти

райдержадміністрації Н.М.Виниченко


Шарко З.М.

095(4386555

Ознайомлені

ПІБ

Підпис

Надіслано:

Завідувач МК

Сидорчук Н.В.


методкабінет - 1

до справи – 1

ЗНЗ – 21


Додаток 1

до наказу відділу освіти

райдержадміністрації

Від__________2016 №_____Методичні рекомендації щодо проведення
обласного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими»

У сучасних соціально-економічних умовах реформування життя складається принципово новий підхід до здоров'я, яке стає базовою властивістю людини в системі ринкових стосунків, його суб'єктивною цінністю. Але, на жаль, сучасна учнівська молодь не вважає здоров’я головною умовою для подальшої успішності в житті. Тому, метою конкурсу є привернення уваги школярів до власного здоров’я, визнання пріоритету здорового способу життя як основного чинника його збереження і зміцнення. Конкурс вирішує наступні завдання:

Упровадження інноваційних технологій здоров’язбереження щодо проектування індивідуальних програм здоров’я.

Створення проектів «Школи здоров’я».

Формування у школярів уміння приймати оптимальні рішення щодо збереження і зміцнення власного здоров’я у різних життєвих ситуаціях, зокрема екстремальних.

Залучення учнів до участі у просвітницькій та волонтерській роботі з пропаганди здорового способу життя в середовищі однолітків.

Формування у дітей та молоді негативного ставлення до шкідливих поведінкових звичок, посилення ефективності механізмів подолання залежності від них.

На конкурс приймаються індивідуальні та групові (2-3 особи) творчі роботи, представлені у вигляді проектів з визначеної тематики.

Конкурс проводиться у три етапи з лютого по квітень поточного навчального року серед учнів 7-11 класів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, незалежно від їхнього типу, форми власності та підпорядкування.

І етап – з 1 лютого по 19 лютого – проводиться в загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, за підсумками якого визначаються переможці (1-3 місця) від навчального закладу незалежно від класу, які стають учасниками наступного етапу.

ІІ етап – з 29 лютого по 18 березня – проводиться на базі районних (міських) управлінь освіти, за підсумками якого визначаються переможці (1-3 місця) від міста (району) незалежно від класу. Роботи переможців (не більше 3-х) направляються на адресу обласного оргкомітету конкурсу.

ІІІ етап – обласний, складається з двох турів.

заочний тур – з 28 березня по 15  квітня проводиться на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, за підсумками проведення якого визначаються кращі роботи, рекомендовані до захисту в очному турі;

очний тур – 23-24 квітня – включає захист кращих робіт заочного туру, підведення підсумків обласного етапу, визначення переможців.

До організаційної роботи на І-ІІ етапах доцільно залучати медичних та педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів, методистів районних (міських) методичних служб.

Організатори першого та другого етапів конкурсу, після визначення переможців, повідомляють учасникам про його результати. Роботи, які не пройшли до наступного етапу конкурсу, організатори повертають їх авторам протягом місяця від дати підведення підсумків, якщо не було домовленості про інше.

Для проведення конкурсу на всіх етапах створюються оргкомітети та конкурсні комісії, їх склад затверджується відповідним органом управління освіти. Оргкомітети та конкурсні комісії вирішують усі питання, пов'язані з організацією та проведенням конкурсу.

Переможців кожного етапу конкурсу визначає журі разом із оргкомітетом і готує відповідну документацію (протоколи, наказ, дипломи для нагородження). Дипломи вручаються учням-переможцям та керівникам робіт, які їх підготували.

Переможці обласного етапу конкурсу будуть нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Кращі творчі проекти конкурсу учнівських робіт «Вчимося бути здоровими» будуть надруковані на сторінках обласних видань та розміщені на веб-сторінці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: http://ippo.dn.ua/Пролонгованість у часі етапів конкурсу надає можливість учасникам підготувати більш якісні проекти, враховуючи зауваження журі попередніх етапів.
Матеріали, подані на конкурс, мають бути представлені державною мовою з урахуванням сучасних вимог українського правопису обсягом до 15 сторінок; виконані відповідним комп’ютерним набором:

· формат аркуша – А-4;

· орієнтація – книжкова;

· поля: зверху і знизу – 20 мм, ліворуч – 20 мм, праворуч — 10 мм;

· основний шрифт Times New Roman, розмір 14, стиль – Normal;

· абзацний відступ – 1 см;

· міжрядковий інтервал – 1,5.

Малюнки і таблиці оформлюються відповідно до ГОСТу 2.105-95. Кожен малюнок має підпис, а таблиця – заголовок. Вони мають бути послідовно пронумеровані арабськими цифрами. Будь-який малюнок має бути згрупований та розташований у тексті.

Рукописи проектів надсилаються за адресою: Донецька область, м. Слов’янськ, пров. Комсомольський 23, відділ методичного забезпечення оздоровчої функції освіти. Файли тексту та презентації у форматі Microsoft Word та Microsoft Power Point 2003 або 2007 надсилаються на електронну пошту conkursippo@i.ua

Структура і зміст представлених робіт мають відповідати загальним вимогам до проектів; роботи, що не відповідають вищезазначеним вимогам, не розглядаються.Вимоги щодо участі у конкурсі

Для участі в обласному конкурсі (заочному та захисті) до оргкомітету надсилаються роботи переможців (1-3 місця) районного (міського) етапів до 25 березня поточного року, а також :

Заявка від учасника, в якій зазначаються дані про автора (авторів): прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, місце проживання (повна поштова адреса), найменування та місцезнаходження навчального закладу, клас; прізвище, ім’я, по-батькові керівника проекту; назва проекту.

Опис проекту.

Електронна версія у текстовому редакторі Word та презентація Power Point.

Протоколи журі районного (міського) етапу конкурсу.Роботи, подані на конкурс, учасникам не повертаються.

Звертаємо Вашу увагу, що групові проекти школярів не повинні дублювати проекти «Школи сприяння здоров’я», які були представлені на Всеукраїнському конкурсі-захисті моделей навчального закладу – «Школи сприяння здоров’я». Групові роботи можна представити як розробку окремих напрямків діяльності школи в галузі збереження та укріплення здоров’я учнів.

При складанні проектів необхідно звернути увагу на розкриття таких аспектів:

Наукова обґрунтованість проекту і доцільність його впровадження.

Змістовне опрацювання (відповідність змісту, інтересам та потребам цільової аудиторії).

Комплектність (опрацювання структури, взаємозв’язок та координація структурних елементів, рівнів планування діяльності).

Ресурсне забезпечення (людські, інформаційні, матеріально-технічні).

Інноваційність проекту (оригінальні форми, методики, технології).

Дотримання вимог Методичних рекомендацій про конкурс.

Керівника роботи обирає сам учасник конкурсу з кола педагогів, батьків, фахівців різних галузей. Він може користуватися порадами консультантів з медичної, педагогічної, психологічної, соціальної, екологічної та інших галузей тощо.

Виконання проектів потребує від учасників конкурсу глибокого аналізу власної життєвої позиції, сформованості (або відсутності) здоров’язбережувальних навичок.

Учень розробляє свій проект «Вчимося бути здоровими» відповідно до його потенційних можливостей. Це надасть поштовх до пошуку нових (для учня) здоров’язбережувальних технологій, оздоровчих систем.


Додаток 2

до наказу відділу освіти

райдержадміністрації

від _______ від __._____.
СКЛАД ОРГКОМІТЕТУ

районного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими»

1. Бурлачук Т.М. – головний інспектор відділу освіти райдержадміністрації;

2. Сидорчук Н.В. – завідувач методичним кабінетом відділу освіти райдержадміністрації;

3. Шарко З.М. – методист МК, куратор здоров»язберігаючої освіти

району;

СКЛАД ЖУРІ КОНКУРСУ

районного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими»:


1. Білянський В.В. – керівник НМК району учителів фізичної культури;

2.Фостик О.М. – директор Зорянської СШ;

3. Долгих Т.Г. – директор Іванопільської СШ;

4. Бурдун С.І. - директор Іллічівської СШ;

5. Прокоф’єва Л.Р. – психолог МК відділу освіти, куратор викладання предмету «Основи здоров’я»

Додаток 3

до наказу відділу освіти

райдержадміністрації

від ________ р. № ___ЗВІТ

про проведення ІІ міського/районного етапу
обласного конкурсу учнівських проектів «Вчимося бути здоровими»


у ____________________________________________


з/п

Кількість ЗНЗ,

які прийняли участь у конкурсі

Кількість проектів поданих на конкурс

Відповідальний за проведення конкурсу

Контактний телефон відповідального за конкурс у місті/районі

Місце

Тематика проектів, які визначені переможцями

ПІБ переможця (групи учнів)

Клас

Повна назва навчального закладу

ПІБ керівника проекту

Контактний телефон,

електронна адреса керівника

1

2

3

4

5
6

7

8
11

12
1
2


3


Начальник (завідувач)управління (відділу) освіти ____________________

(підпис)


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка