Конспект №18 з предмету «Захист Вітчизни»Дата конвертації11.03.2016
Розмір81.8 Kb.
План – конспект18

з предмету «Захист Вітчизни» у 11-класі

Дата: 25/11/2015

Розділ 3. Тактична підготовка.


Тема 3.3. Відділення в бою.

Навчальні питання:

 1. Механізоване відділення. Організація, озброєння та бойові можливості.

 2. Основи бойового застосування відділення. Похідний і бойовий порядок відділення.


Мета: сформувати в учнів поняття про організаційну структуру механізованого відділення, його озброєння та бойові можливості. Вивчити з учнями структуру механізованого відділення на БМП та БТР.
Час: 45хв.

Місце: кабінет предмету «Захист Вітчизни»

Метод: розповідь, бесіда, показ
Методичне забезпечення:

Підручник «Захист Вітчизни» (2006 р.), «Настанова по стрілецькій справі»


Матеріальне забезпечення:

комп’ютер,

мультімедіа проектор,

екран.
І. Підготовча частина – 15 хв

1. Приймаю рапорт від КВ, привітання

2. Перевіряю наявність особового складу, їх зовнішній вигляд

3. Проводжу стройовий тренаж (рух стройовим кроком)

4. Перевіряю домашнє завдання. Питання: • Пересування в бою.

 • Спостереження за полем бою

 • Дії за сигналами оповіщення

 • Влаштування загороджень

 • Дії солдата у складі бойової групи

5. Об’являю тему, навчальні питання та мету завдання.

ІІ. Основна частина – 27 хв

Зміст матеріалу

Час

Дії керівника

Перше навчальне питання:

Механізоване відділення. Організація, озброєння та бойові можливості.

Солдат у бою, як правило, діє у складі якого-небудь тактичного підрозділу і є його сполучною ланкою, адже якими б знаннями і навичками солдат не володів, він фізично не може водночас бути водієм і снайпером, знищувати танки і підносити боєприпаси.
Організаційно-штатна структура механізованого відділення
Перше тактичне об’єднання солдатів для спільних дій називається механізованим відділенням (МСВ). Його завдання — мобільно й ефективно боротися з особовим складом противника, його броньованими цілями, проводити розвідку, пересуватися з однією одиницею техніки й оберігати її.

До механізованого відділення як до організаційно-штатної одиниці входять

К — командир відділення. Озброєний автоматом (АК). Накази віддає голосом або, перебуваючи у своїй бойовій машині піхоти (БМП) чи бронетранспортері (БТР), сигналами за допомогою переносної радіостанції (рації). MB — механік-водій БМП. Озброєний автоматом. Основне завдання — утримувати у технічно справному стані бойову машину і вміло водити її за будь-яких обставин. На бойовій машині є рація, прилад для визначення зараженості місцевості, система колективного захисту від зброї масового знищення (ЗМЗ). В — водій БТР.
НО — навідник-оператор БМП (БТР). Озброєний автоматом. Основне завдання — вести вогонь з бортового озброєння, а саме:
на БМП — із протитанкових керованих ракет, що здатні уражати броньовані цілі на відстані понад 8,5 км. Із 30-міліметрової автоматичної гармати, що здатна знищувати не тільки наземні цілі, а й повітряні. зі спареного з гарматою кулемета 7,62 мм.
на БТР — із великокаліберного кулемета 14,5 мм, що здатний пробивати легкоброньовані цілі на відстані 2 км. зі спареного з ним кулемета 7,62 мм.
Км — кулеметник, озброєний ручним кулеметом (РКК). Завдання — вражати групові цілі противника.
Гм — гранатометник. Озброєний ручним протитанковим гранатометом (РПГ). Завдання — уражати броньовані цілі противника на відстані до 500 м. СГм — старший гранатометник. ПГм — помічник гранатометника. Озброєний авто-
матом. Основне завдання — переносити гранати, допомагати гранатометникові, прикривати його від вогню противника.
Сн — снайпер. Озброєний снайперською гвинтівкою (СГ). Завдання — знищувати важливі цілі противника (офіцерів-спостерігачів, гранатометників).
Ст — стрільці. Озброєні автоматами, що мають під-ствольні протипіхотні гранатомети. Основне завдання — знищувати живу силу противника.
ССт — старший стрілець.
У кожного солдата є також одна наступальна й одна оборонна гранати, а на відділення видаються ще ручні та реактивні протитанкові гранати. Особовий склад відділення — від 8 до 10 чоловік, воно має одну бойову машину і засоби радіозвязку.

ІІ навчальне питання:

Основи бойового застосування відділення. Похідний і бойовий порядок відділення.

Солдат в бою, як правило, діє у складі якого-небудь тактичного підрозділу. Він є його сполучною ланкою, адже якими б знаннями та навичками солдат не володів, він не може водночас бути снайпером, знищувати танки та підносити боєприпаси. Механізоване відділення – це найменший тактичний підрозділ, який організаційно входить до складу механізованого взводу.

У наступі солдат діє в складі відділення. Задачу на наступ він одержує від командира відділення. Отримавши бойову задачу, він усвідомлює: орієнтири, склад, положення і характер дії противника, місце розташування його вогневих засобів; задачу взводу, відділення і свою задачу - місце в цепу відділення; цілі для ураження і порядок ведення вогню; номер танка, за яким буде діяти відділення, місце і порядок спішування з БТР (БМП), порядок подолання загороджень і перешкод; сигнали оповіщення, керування і взаємодії; час готовності до наступу

При виконанні бойових завдань і залежно від обстановки механізоване відділення може діяти у похідному або бойовому порядку.Похідний порядок – це шикування відділення в колону по одному або по два. Застосовується на марші, при розвитку наступу, переслідуванні противника, проведені маневру. Похідний порядок повинен забезпечувати високу швидкість руху, швидке розгортання в бойовий порядок, меншу уразливість від вогню противника, підтримання стабільного управління.

Бойовий порядок – це шикування механізованого відділення для ведення бою. Він має відповідати поставленому завданню і забезпечувати: успішне ведення бою; повне використання в бою всіх вогневих засобів, бойових можливостей відділення, наслідків вогневих дій і вигідних умов місцевості; здійснення маневру; стійкість і активність в обороні; меншу уразливість від вогню противника; підтримання безперервної взаємодії.

Бойовий порядок відділення в наступі складається з цепу і БТР (БМП). Інтервали між солдатами в цепу – 6-8 м (8 – 12 кроків). Отже, фронт наступу відділення 50 м. Такі інтервали забезпечують успішне виконання поставленого завдання і необхідне розосередження відділення з метою зменшення втрат від вогню противника, дають можливість командувати голосом і підтримувати взаємодію між солдатами у цепу.

БТР (БМП) рухається за цепом на фланзі відділення, а іноді й усередині цепу, підтримуючи наступ вогнем. Під час атаки (атака – це поєднання стрімкого руху в бойовому порядку підрозділів і частин з вогнем найвищої щільності з метою знищення противника в найвирішальніший момент наступу) цеп звичайно рухається за танками на такій відстані, щоб не постраждати від розривів снарядів своєї артилерії і при цьому забезпечувати надійну підтримку танків вогнем стрілецької зброї.

Знання кожним солдатом свого місця у похідному і бойовому порядку, вміння швидко і чітко перешикуватися забезпечують вирішальну перевагу над противником.15 хв

12 хв.
Розповідаю про організацію, озброєння і бойові можливості механізованого відділення. Умовні позначення озброєння і техніки відділення тактичними знаками

Озброєння БМП:

Гармата (калібр 30 мм) – 1 шт.

Спарений кулемет ПКТ (калібр 7,62 мм) – 1 шт.

ПТКР- 1 шт.

ПЗРК («Ігла») – 1 шт.

Озброєння відділення:

Автоматів АК-74 - 5 шт.

Автоматів АКС -74 – 1 шт.

Автоматів АКС- 74У – 1 шт.

Кулеметів РКК – 2 шт.

Гранатометів РПГ-7 – 1 шт.

Ручні осколкові гранати (наступальна – 1 шт., оборонна - 1 шт.) на кожного бійця.

В боєкомплект можуть видаватись ручні протитанкові гранати – РКГ-3Озброєння БТР:

Крупнокаліберний кулемет КПВТ

(калібр 14,5 мм) – 1 шт.

Спарений кулемет ПКТ (калібр 7,62 мм) – 1 шт.Озброєння відділення:

Автоматів АК-74 - 6 шт.

Автоматів АКС- 74У – 1 шт.

Кулеметів РКК – 1 шт.

Гранатометів РПГ-7 – 1 шт.

Гвинтівка СВД – 1 шт.

Ручні осколкові гранати (наступальна – 1 шт., оборонна - 1 шт.) на кожного бійця.

В боєкомплект можуть видаватись ручні протитанкові гранати – РКГ-3

Відповідаю на питання.
Розповідаю про призначення і бойові завдання механізованого відділення в бою. Похідний та бойовий порядок відділення, їх умовне позначення. Застосування вогневих засобів в бою.
Похідний порядок механізованого відділення на БМП в колону по одному та в колону по два

Похідний порядок механізованого відділення на БТР в колону по одному та в колону по дваВідповідаю на питання.


ІІІ. Заключна частина – 3 хв. 1. Нагадую тему, питання та мету заняття.

 2. Об’являю оцінки, відмічаю кращих, вказую на недоліки.

 3. Відмічаю дисципліну на уроці.

 4. Даю домашнє завдання (М.М.Бака «Захист Вітчизни» ст.166-168; К.О.Пашко «Захист Вітчизни» ст. 64-79; конспект)


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка