Конспект уроку з математики (2 клас) Тема. Додавання і



Скачати 44.09 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір44.09 Kb.
Конспект уроку з математики (2 клас)

Тема. Додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток. Позначення сторін многокутника малими латинськими літерами.
Мета: розвивати в учнів уміння додавати і віднімати число 9 з переходом через десяток,ознайомити з п означенням сторін многокутника малими латинськими літерами,обчислення периметра чотирикутника; розвивати вміння й мислення учнів; виховувати дружелюбність.

Обладнання: картки, таблиці.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Перевірка готовності дітей до уроку

2. Привітання
Починаємо урок

Бо почули ми дзвінок

Він за парти кличе нас

До роботи все, гаразд.



  1. Розминка.




  • Усні обчислення

Доповни до 10 числа 8, 6, 3, 2, 5, 1, 7


  • Гра « День і ніч »

Діти мовчки показують пальчиком відповідь:

11 – це 7 і скільки ? ( 4 )

13 – це 8 і скільки ? ( 5 )

11 – це 6 і скільки ? ( 5 )

14 – це 8 і скільки ? ( 6 )



а) Щодня галченя збирає в саду 1 десяток гусінь та приносить їх на сніданок 10 своїм сестрам. Чи всі сестри поснідають? ( Так: 1 десяток=10 )
б) Мавпа з’їла ананаси та банани. Скільки всього фруктів з΄їла мавпа? ( Відповісти не можна , тому що не зазначена кількість ананасів та бананів )


  • Робота за підручником ст. 41 Вправа 219.


ІІ. Оголошення теми уроку.

Навчимося - Додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток,та знаходження периметра прямокутника

Ознайомимося - Позначати сторони многокутника малими латин- ськими літерами.

Цифра – акробат у нас сьогодні в гостях.


Цифра 9, чи дев΄ятка

Наче в цирку акробатка.

Догори ногами встане

То шестіркою вмить стане.




  1. Повторити склад числа 9

  2. Письмо каліграфічної вправи

Щоб цифри правильно писати

Хвилинку каліграфії треба почати

Цифри писатимем рівненько

Щоб були вони гарненькі

Щоб залюбки дивилась я

Вчителька , та ще й моя сім’я.


  1. Пояснення додавання числа 9.

Вправа 221 1приклад – діти пояснюють

2 і 3 приклади діти зарисують

7 + 9 = 7 + 3 + 6 =10 + 6 = 16

6 + 9 = 6 + 4 + 5 = 10 + 5 = 15


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА для пальчиків

Віднімання числа 9.

1 приклад – діти пояснюють

2 і 3 приклади – записують

16 – 9 = 16 – 6 – 3 = 10 – 3 = 7

15 – 9 = 15 – 5 – 4 = 10 – 4 = 6


  1. Колективна робота Вправа 222.

Доповни до 19?


  1. Геометричний матеріал.

  • Замкнена ламана лінія утворює - многокутник.

  • Назвіть геометричні фігури.




  • Як позначаються вершини многокутника?




  1. Позначення сторін многокутника.

1). Робота з підручником Вправа 223.( Пояснення , як робиться запис знаходження периметра трикутника).


  1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Хто там , хто вже там стомився

І на ліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати-

Фізкультпаузу почати.

Раз , підняли руки вгору

Два , нагнулися додолу

І на право , і на ліво

Щоб нічого не боліло.
Віє вітер нам в лице

Захиталось деревце ,

Вітерець все тихше , тихше ,

Деревце все вище й вище.

Гуси летять , відлітають

А дітки тихенько за парти сідають


2). Сьогодні ми попробуємо навчитися записувати запис знаходження периметра прямокутника.

  • Що ми знаємо про прямокутник?

  • Як знаходимо периметр прямокутника?

Виконуємо Вправу 225.

Подивіться короткий запис до задачі:



а = 9см

b = 3см

а = 9 см

b = 3 см

Р - ?

Закінчи розв’язання.

Р = а + b +а + b

Р = …+ …+ …+ …

Р = 3 + 3 + 9 + 9 = 24(см)


  • Чи зможе онучка Мінка допомогти дідусем і бабусі?




  1. Робота в парах.

Визначте периметр геометричної фігури. ( Осінь оцінювала листочка-

ми роботу учнів).


ІІІ. Узагальнення матеріалу.

Перевіряємо вивчене

Запиши відповідь:
9 синичок, гарних птичок, Каже мати-квочка:

На вербі сиділи. – В мене 9 синочків

6 подружок - щебетушок І 3 дочки.

Раптом прилетіли. Скільки діток в квочки.

Скільки на вербі синиць?

Полічи веселих птиць.


На полиці 14 книг. Якось бігло через ліс 11кіз.

Миколка взяв 9 із них. 9 були з них білі-білі,

Хто тепер сказати б міг, А останні сірі-сірі .

Скільки на полиці книг. Скільки ж бігло через ліс

Сірих кіз?
Підсумок уроку.
На уроці не дрімали

Гарно всі відповідали

Тож скажу вам у кінці

В другім класі діти – молодці!

Ось і пролунав дзвінок

Закінчився наш урок



За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка