Конспект уроку з математики та трудового навчання (2 клас)



Скачати 98.93 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір98.93 Kb.
Храпаль Надія Михайлівна,

вчитель початкових класів

Краснознаменської ЗОШ І-ІІІ ступенів

відділу освіти Гадяцької районної

державної адміністрації.
ЗАОЧНА МАНДРІВКА
Конспект уроку з математики та трудового навчання (2 клас)
Тема.

Математика. Узагальнена таблиця додавання і віднімання одноцифрових

чисел. Задачі на дві дії.



Трудове навчання. Виготовлення човника способом орігамі.

Мета:

математика: узагальнити знання учнів із теми « Додавання і віднімання чисел з

переходом через десяток » ; вчити пояснювати вибір дій у ході

розв’язування складених задач ; формувати уміння розв’язувати

задачі на дві дії ; розвивати логічне мислення , пам’ять ;

удосконалювати навички усних обчислень ; виховувати навички

самоконтролю , доброзичливість , почуття товариськості ;



трудове навчання: продовжити знайомити учнів з орігамі як видом мистецтва ; вчити

дітей виготовляти човник способом перегинання і складання паперу ;

удосконалювати вміння працювати за технологічною карткою ; виховувати

старанність , охайність



Тип уроку:

урок повторення та узагальнення отриманих знань.



Вид уроку:

інтегрований урок , заочна мандрівка.



Обєкт праці:

човник із паперу



Обладнання:

макет корабля , зроблений із паперу білого кольору , який під час уроку

збирають за допомогою геометричних фігур ; макет гір-айсбергів ; схеми

задач , сигнальні картки , геометричні фігури.



Приладдя , матеріали та інструменти:

зразки виробів , папір.


План уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми уроку

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

IV. Закріплення і застосування знань , умінь і навичок.

V. Узагальнення матеріалу.

VІ. Виготовлення човника методом орігамі.

VІІ. Підсумок уроку.

VIІІ. Домашнє завдання.

Хід уроку
І. Організаційний момент.

1. Перевірка готовності дітей до уроку

2. Привітання

Учитель. Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Учні. Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

Та запрошуєм ласкаво

На урок у другий клас!

Учень. На місця свої сідаємо

Готовність до уроку перевіряємо

( Діти сідають )

Учениця. Починаємо урок

Бо почули ми дзвінок

Він за парти кличе нас

До роботи швидко , клас!

ІІ.Оголошення теми уроку.

Учитель. Сьогодні , діти , у мандрівку з вами вирушаємо

«Узагальнюючу таблицю додавання і віднімання одноцифрових чисел

вивчаємо»

Мандрувати незвичайним океаном будемо.

Зветься він Математичний. Про такий ви чули?

На шляху своїм зустрінемо перешкоди різні:

Центри , порти й острова , айсберги та бурі грізні.

( Діти співають пісню на музику В.Шаїнського. )

Синім морем до далекої землі

Пливемо ми на білому кораблі.

Хай нас не лякають ні хвилі , ні вітер ,

Пливемо всім класом , найдружнішим у світі.

Швидше до землі дібратися хочемо.

Задачі та приклади разом розв’яжемо ,

Перешкоди , бурі , безумовно , пройдемо –

Шлях до математики всі разом знайдемо!

Учитель. Пісня наша про кораблик , а його у нас нема.

Та не треба сумувати , до роботи дітвора!

Побудуємо його за допомогою певних знань із математики: вирушемо в подорож на плотах і , виконуючи вимоги Математичного океану , по частинах побудуємо макет білого корабля , а потім – і власні паперові кораблики. Вирушаємо в путь!




ІІІ.Актуалізація знань учнів.

Учитель. Дме попутний вітерець – на горизонті острівець.

Діти веселої вдачі , усно розв’яжіть приклади і на уважність задачі!



1. Усні обчислення


2. Гра « День і ніч »

- Діти мовчки показують пальчиком відповідь:

12 – це 9 і скільки ? ( 3 )

13 – це 8 і скільки ? ( 5 )

11 – це 9 і скільки ? ( 2 )

14 – це 9 і скільки ? ( 5 )

3. Склад числа 12 , 15 , 18 , 20 ( номери на білетах – квитках).
4. Розв’язування задач на увагу

а) Щодня галченя збирає в саду 1 десяток гусінь та приносить їх на сніданок 10 своїм

сестрам. Чи всі сестри поснідають? ( Так: 1 десяток=10 )

б) Мавпа з’їла ананаси та банани. Скільки всього фруктів з/їла мавпа? ( Відповісти не

можна , тому що не зазначена кількість ананасів та бананів )

Учитель. Молодці! Приклади і задачі правильно розв’язали,

Першу частину корабля побудували!

( Учитель прикріплює до магнітної дошки першу частину макету корабля )

IV. Закріплення і застосування знань , умінь і навичок.



1. Робота в зошитах

Учні. Ось я зошит свій відкрию ,

І похило покладу.

Сяду рівно не зігнуся ,

До роботи я візьмуся.

2. Каліграфічна хвилинка

Учитель. Старайся , пробуй , живи

Розум , увагу прояви

Активним і уважним будь

Про каліграфію не забудь.

( Написання цифри 11 )

Учні. Щоб цифри правильно писати

Хвилинку каліграфії треба почати

Цифри писатиму рівненько

Щоб були гарненькі

Щоб залюбки дивилась я

Вчителька , та ще й моя сім’я.

Учитель. Щоб усе нам встигати

Треба гуртом працювати

Гуртом легше

Будь яке завдання розв’язати

Записати всі двоцифрові числа в яких 1 є одиницею ( 11 , 21 , 31 , 41 , 51 , 61 , 71 , 81 , 91 )

3. Розвязання прикладів з коментуванням

Учитель. Обчислювальний центр за курсом ,

Але страшенна перешкода:

Нам шлях загородили і не пустять

Льодові айсберги-гори.

Приклади айсбергів розв’яжіть

Відповідь правильну знайдіть!







4. Робота з підручником

Учитель. Таким чином , ми потрапили до обчислювального центру. Спробуємо виконати його завдання № 178





4 4
16 13

5 3 3 5


Учитель. Ось і приклади ви розв’язали

Отже – другу частину корабля побудували.



Фізкультхвилинка

Учитель. Хто там , хто вже там стомився

І на ліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати-

Фізкультпаузу почати.

Раз , підняли руки вгору

Два , нагнулися додолу

І на право , і на ліво

Щоб нічого не боліло.

Учні. Віє вітер нам в лице

Захиталось деревце ,

Вітерець все тихше , тихше ,

Деревце все вище й вище.

Гуси летять , відлітають

А дітки тихенько за парти сідають.

5. Робота в групах

Учитель. Наближаємось до порту де приклади живуть. З кожного прикладу на

додавання склади два приклади на віднімання.( Учень який відповідає буде

за штурмана , бо штурман – це фахівець , що прокладає шлях для суден або

літальних апаратів )

1) 7+5=12 8+6=14 3+8=11 9+7=16

12-7=5 14-8=6 11-3=8 16-9=7

12-5=7 14-6=8 11-8=3 16-7=9

2) 4+?=9 ?+7=10 ?+6=8 5+?=9

( Учні , що найшвидше і правильно впоралися із завданням стають

штурманами і виконують завдання на дошці )
1 штурман 2 штурман

10 11 12 17 15 13




7+4



9+8


16 14 15 13 15 14

6+7


9+7

13 11 12 15 14 17



6+6


9+6



14 13 15 20 18 14

8+5

8+6

6. Робота в різнорівневих групах

Учитель. Перша група за картками

Буде зараз працювати

Вам треба помилки знайти

Та приклади правильно розв’язати

Вчителями попрацювати





2+7=10 3+8=11

11-2=7 9+4=14

7+4=11 8-3=5

3+4=8 12-2=9

Учитель. Друга група теж не буде сумувати

Математичний диктант будемо писати


. 7 збільшити на 4 7+4=11

. від 14 відняти 8 14-8=6

. знайти суму чисел 2 і 9 2+9=11

. знайти різницю чисел 13 і 6 13-6=7
7. Перевірка

Учитель. Картки здайте на перевірку

Зараз часу ми не гаємо

І диктант перевіряємо

( 11 , 6 , 11 , 7 )

Хто на диктанті не дрімав

Все правильно порахував
Учитель. Дуже добре ви працювали

Третю частину корабля побудували.







8. Творча робота над задачами

Учитель. До острова цікавих задач прибуваємо

І завдання його мешканців розглядаємо

Запишемо в зошитах свої думки

Хай зрадіють нашим успіхам всі залюбки

а) Складання і розв’язування задачі № 179

- З яких частин складається задача?

( Складання умови , запитання задачі )

- Чи можна розв’язати задачу однією дією? Чому?

- Про що дізнаємось спочатку?

Задачу можна розв’язати по-різному: 1 спосіб 10-2-1=7(м) або 10-(2+1)=7 (м)

б) Розв’язування задачі № 180



( На дошці – скорочений запис задачі )

Було -12н

Поклав – 4н і 3н

Залишилось - ?

- Прочитайте перше запитання плану.

Яку дію потрібно виконати?

4+3=7 (н) – поклав

- Прочитайте друге запитання плану.

Яку дію потрібно виконати?

12-7=5 (н)

( Діти записують розв’язання задачі в зошитах і на дошці )

в) Самостійна робота ( №181 )

( Учитель записує на дошці скорочену умову задачі )

Дівчата – 7д.

Хлопчиків - ? , на 3д. менше

( Діти самостійно записують розв’язання задачі )

г) Перевірна робота ( фронтально )

Учитель. Правильно задачі ви розв’язали

Четверту частину корабля побудували

- З яких геометричних фігур складається наш кораблик?

- А як знайти периметр трикутника?

( Сума довжин усіх сторін трикутника – це периметр трикутника )

Але кораблик ще наш

Не доплив до країни Математика
V. Узагальнення матеріалу.

1. Робота за таблицею додавання й віднімання чисел ( №182 )

( Діти з коментуванням складають і записують приклади )

Учитель. Океаном мандрували , корабель побудували .

В країну Математики попали

Але часу вже замало ,

Хвилину творчої праці настала.







VI. Виготовлення човника методом орігамі.



( Демонстрація зразка виробу )

1. Учитель демонструє послідовність виготовлення човника з опорою на

технологічну картку.

Учень. Орігамі – це виготовлення різних фігур шляхом складання паперу


Учениця. Це японське давнє слово

Необхідно знати:

« Орі » , склад в японській мові

Значить щось складати

А папір свій називають

Всі японці « гамі »

Коли щось з нього складають

Кажуть орігамі

2. Творча робота дітей
VII. Підсумок уроку

Учитель. Збіг урок наш , як коротка мить ,

Дуже швидко час біжить

Час вже підсумки нам підбивати

Чого зуміли ми досягти

- Чого ви сьогодні навчились?



( На дошці )

Я


Зумів Навчитися
Усі ви добре працювали , особливо …

VIII. Домашнє завдання

Математика. С.37 , № 183 .

Трудове навчання. Перевірити чи плавають човники.

Учитель. На уроці не дрімали

Гарно всі відповідали

Тож скажу вам у кінці

В другім класі діти – молодці!

Учитель. Ось і пролунав дзвінок

Закінчився наш урок



За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка