Конспект уроку з навчання грамоти (читання), проведеного у 1-б класі Тернопільського нвк "Школа-ліцей №13"



Скачати 69.66 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір69.66 Kb.
Тернопільський навчально-виховний комплекс “Школа-ліцей №13”

Тернопільської міської ради

Тернопільської області

КОНСПЕКТ УРОКУ

З НАВЧАННЯ ГРАМОТИ (ЧИТАННЯ),

проведеного у 1-Б класі

Тернопільського НВК “Школа-ліцей №13”
ТЕМА: “БУКВА “Ю”, ПОЗНАЧЕННЯ НЕЮ СПОЛУЧЕННЯ ЗВУКІВ [ЙУ]. ПОЗНАЧЕННЯ БУКВОЮ “Ю” ЗВУКА [У] ТА М’ЯКОСТІ ПОПЕРЕДНЬОГО ПРИГОЛОСНОГО. ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛІВ”.

Підготувала

вчитель початкових класів

Кульчицька Надія Степанівна

м. Тернопіль, 2014

Тема. Буква «Ю», позначення нею сполучення звуків [йу]. Позначення буквою «Ю» звука [у] та м’якості попереднього приголосного. Звуко – буквиний аналіз слів (слайд 1).

Мета: ознайомити учнів із буквою «ю» та її звуковим значенням; навчити розпізнавати на слух звуки, які позначає буква «ю»; звук [у] після м’яких приголосних та злиття звуків [йу] на початку слова, складу; формувати навички звуко – буквиного аналізу слів, усвідомленого читання складів і слів з буквою «ю»; розвивати уважність; виховувати інтерес до читання.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, таблиці “Навчання грамоти”, “Пам’ятка для читача (таблиця №1)”, мікрофон, кольорові нитки, набірне полотно з набором букв, сигнальні картки.
Хід уроку


  1. Організаційний момент.

  1. Вступна бесіда вчителя.

  • Діти, добрий день починається з гарного настрою, веселої усмішки, корисних справ. Тож усміхніться мені, усміхніться один одному. У наш клас сьогодні завітали гості. Кажуть у народі, що добрий гість – господареві радість. Тож давайте ми з вами, як господарі цього класу гарно привітаємося з гостями.

Добрий день у добрий час

Раді ми вітати вас.

З миром зустрічаємо,

Щастя вам бажаємо!


  • А тепер, діти, сідаємо і починаємо працювати.

  1. Вправа «Мікрофон».

  • Скажіть, яким на вашу думку, буде наш урок?

  • Скажіть, а якими ви маєте бути на уроці?

  • Я сподіваюсь, що урок пройде цікаво, а це залежить від вашої активності, уважності, творчості.

  • Працювати ми будемо під таким гаслом:

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будем…


  • А як, ви мені зараз скажете, прочитавши слова – блискавки. Ви готові сфотографувати слово? Налаштуйте свої оченята! (Вчитель демонструє слово «Швидко» на окремому листку, діти читають, вчитель прикріпляє листок до дошки. Аналогічно прикріпляє слова «Дружно», «Вміло»).




  1. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Слово вчителя. Гра «Так – Ні».

  • Діти, тепер приступаємо до роботи. Перед вами на парті лежать фішки зеленого і червоного кольорів. Пограємо гру «Так –ні». Недавно з математики ми вивчили, що таке висловлювання, які є висловлювання. Пригадали? Які є висловлювання? Я вам говорю речення, тобто висловлювання. Якщо воно правильне (істинне), то ви піднімаєте фішку зеленого кольору, а якщо ні, тобто хибне –червного.

То ж вперед, часу не гаймо,



Нашу гру розпочинаємо.


  • В українській мові є шість голосних звуків (Так)

Які це звуки?

  • Приголосні звуки бувають лише тверді (Ні).

Якими ще бувають приголосні звуки?

  • Буква «Ь» позначає завжди приголосний звук (Ні)

Чому?

  • Буква «Ш» позначає приголосний звук (Так).

  • Молодці! Відставте свої сигнальні картки і будемо працювати далі.

  1. Артикуляційна зарядка.

  • Щоб гарно приготуватись до роботи, ми з вами потренеруємо свій ротик та горлечко (Слайд 2).

  1. Робота зі складовою таблицею.

  • Діти, відкрийте пам’ятки для читача на складову таблицю №1. Читаємо склади із літерою «С», «К», «Л», «Х» і т.д. (окремо);

  • Читаємо хором із буквою «Ж», «П», «Н», «З».

  • Чудово! Молодці!




  1. Робота над новим матеріалом.

  1. Бесіда.

  • Ось і настав час ознайомитись із новою літерою. А якою саме, ви мені скажете, коли послухаєте вірш (слайд 3).

  1. Аналіз букви, розміщення в азбуці.

  • Давайте подивимось, на що схожа буква «Ю» (слайд 4).

Аналіз.

  • З яких елементів складається буква «Ю» (з довгої вертикальної палички, короткої горизонтальної і овалу).

  • Чим відрізняється велика і маленька букви (тільки розміром).

  • Давайте пригадаємо де мешкають всі літери? (в будинку –азбуці).

Виставляється набірне полотно з азбукою.

  • Скільки поверхів у нашому будинку –азбуці?

  • Назвіть, хто мешкає на першому поверсі? На другому? На третьому?

  • Наша буква теж придбала собі квартиру у цьому будинку. Ось її квартира. Назвіть її сусідів. Що ви знаєте про букву «Ь» та «Я».

  1. Викладання букви з ниток. Робота в парах.

  • Давайте спробуємо відтворити букву «Ю» з ниток своїми руками. У кожного на парті лежать нитки. Попрацюємо в парах. Викладіть букву «Ю».

  • Молодці! Я вами пишаюсь.

  1. Друкування букви.

  • У кожного з вас на парті лежить аркуш паперу. Надрукуйте велику і малу букви. Зверніть увагу на дошку. У великої букви вертикальна лінія пишеться на дві клітинки, поперечна коротка на половину, овал – на дві. Аналогічно пишеться маленька, тільки на одну клітинку.

  • Молодці!

  1. Фізкультхвилинка (слайд 5).




  1. Роботи з букварем.




  1. Вступна бесіда. Читання тексту вчителем з «Букваря» с. 148

  • І так, учні, ми з вами вже повторили вивчені букви, надрукували нову, відпочили, потанцювали, а тепер продовжуємо працювати.

  • Які слова з буквою «Ю» ви запам’ятали?

  • З ким говорить юнак?

  • Що найбільше любить вітер?

  1. Аналітико – синтетичні вправи (слайд 6).

  • Вимовте слово «юнак». Скільки у ньому складів?

  • Який перший склад?

  • Назвіть послідовно звуки у цьому складі?(див. слайд)




  • Що любив вітер?

  • Вимовте слово? Скільки у ньому складі? Який наголошений?

  • Назвіть склад з буквою «Ю». Скільки звуків позначає буква «Ю»?(див. слайд)

  1. Читання буквосполучень. (слайд 7)

  • Давайте букву «Ю» подружимо з іншими буквами .

  1. Читання слів із таблиці.

  • Перший стовпчик слів читають дівчатка – краса нашого класу.

  • Другий стовпчик слів читають хлопчики – мужність нашого класу.

  • Третій стовпчик слів – читаємо хором.

  • Чому слова у третьому стовпчику написані з великої букви?

  • Чи всі слова відомі?

  • Що означає слово «юнга»?

  1. Робота з «віночком» малюнків.

  • Як і кожна буква, буква «Ю» знайомить нас із новими слова, в яких вона живе.

Розгортаю свій буквар

і знаходжу новий дар.

Букву «Ю» цікаву,

нову і незнану.


  • Відкрийте свої букварики на с. 149 (1,4,9).

  • Попрацюємо з віночком малюнків. Називаємо їх.

  • Конюшина – лугова трав’яниста рослина, яку вирощують на ком худобі;

  • Лютня – старовинний музичний інструмент;

  • Ключ –значення ключа (слайд 8). Що таке багатозначні слова? Які ви ще знаєте багатозначні слова?

  • Любисток – ароматична рослина;

  • Тюльпан – декоративна рослина, якою прикрашають клумби.

  • Люпин – трав’яниста багаторічна рослина.

  • Давайте ще раз повторимо всі слова, щоб ви їх краще запам’ятали.

  • Із будь – яким з них складіть речення.

  1. Читання слів у стовпчиках.

  • Читаємо перший рядок. Чому слова написані з великої букви?

  • Читаємо перший стовпчик слів? Яка спільна частина?

  • Аналогічно читаємо другий стовпчик слів і опрацьовуємо.

  1. Фізкультхвилинка для очей.

Сидять маленькі пташенята,

Раз –розплющили оченята,

Подивилися навколо,

Потім вгору і додолу.

Оченята блим –блим –блим,

Відпочити треба їм.

Вправо, вліво пташенята

Повертали оченята.

Пташенята будуть спати,

А ми будем працювати.


  1. Робота з текстом.

  • Діти, з кожним із вас у житті трапляється якась кумедна історія. Сьогодні я б хотіла прочитати оповідання про вашого однолітка, але цього зробити не можу, тому що вітер, про який ми говорили на початку, наробив нам шкоди. Він пороздував букви із заголовку тексту. Давайте ми складемо ці букви і утворемо слово (слайд 9).

  • Утворили слово «Капелюх».

Читання тексту вчителем.

  • Куди приїхав Лесик?

  • Де взяв Лесик капелюх?

  • Чим був особливий цех капелюх?

  • Розгляньте малюнок. Як капелюх заховав від Лесика все довкола?

  • Чому образився Лесик?

  • Як дідусь його заспокоїв?

  1. Словникова робота.

  1. Читання тексту учнями.

  • Ланцюжком;

  • Мовчки;

  • Вибіркове читання (Куди приїхав Лесик? Що йому подарували друзі? Як заспокоїв хлопчика дідусь?).




  1. Підсумок уроку.

  • Яку букву вивчили на сьогоднішньому уроці?

  • Які звуки позначає на письмі ця буква? (слайд 10)

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що розповісте вдома батькам?

Працювали ви дружно, старанно,

І тепер почуєте в кінці,

Що у нашім 1 –Б класі



Діти – просто молодці! (слайд 11).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка