Конспект відкритого уроку з математики на тему: Додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток



Скачати 47.04 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір47.04 Kb.
http://fordezign.ru/uploads/posts/2009-06/1244221185_ram1.jpg

Заліщицька районна державна адміністрація

Відділ з питань освіти



Районний методичний кабінет

Конспект відкритого уроку



з математики на тему:

Додавання і віднімання числа 8

з переходом через десяток

Підготувала

вчитель початкових класів

загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів 2

м.Заліщики

Грабар М.А.

Тема. Додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток.

Розвязування задач на знаходження невідомого зменшуваного.

Мета. Закріплювати в учнів знання таблиць додавання і віднімання

числа 8, формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження

невідомого зменшуваного, вдосконалювати обчислювальні

навички, розвивати мислення, швидкість думки, пам’ять, увагу,

виховувати інтерес до точних наук.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

- Сьогодні до нас завітав незвичайний гість. Але він так затаївся,геть чисто замаскувався за оцим капелюхом.

- Вам цікаво знати,хто це?

- Спробуємо відгадати. Для цього треба відповісти на кілька запитань.



ІІ. Усний рахунок.

  1. Математична розминка.

6+5…(кругові приклади)

Учень називає відповідь і каже свій приклад іншому,і т.д.



2. Гра «Яке число я задумала?»

задумала число,додала до нього 2 і отримала 7.

-Я задумала число,відняла від нього 7 і отримала 5.

-Я задумала число,збільшила його на 7 і отримала 11.

-Я задумала число,зменшила його на 7 і отримала 8.

(Учні повинні обчислити і назвати задумане число.)



3. Назвіть назви компонентів при дії віднімання,додавання.

4. Гра «Вгадай число»

-Вгадайте число,яке є сумою чисел 8 і 4;

-Вгадайте число,яке є різницею чисел 14 і 7.

5. Назвіть 3 приклади на додавання із доданком 8.

6. Задача.

На базі було 8 великих бочок з капустою і 4 малих.

- Поставте запитання до умови задачі так,щоб задача розв’язувалась дією додавання.

- Поставте запитання до умови задачі так,щоб вона розв’язувалась дією віднімання.

- Ви впізнали нашого гостя?

- Так,це знаменитий кіт Леопольд.

- Тож від кого заховався так спритно наш котик Леопольд?

- А ось і ці симпатичні розбишаки-мишки. Вони домовились з котом Леопольдом так. Якщо кіт виконає всі їхні завдання,то вони з ним подружаться і ніяких прикрощів йому не чинитимуть.

- Допоможемо котику?

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

Завдання 1

(Учні читають завдання від мишок)



Дідусь обкопав 8дерев,а тато на 10 дерев більше. Скільки дерев обкопав тато?

а)каліграфічне написання числа 18.

- Стараємось писати кожну цифру в кутику клітинки.

б) - Пригадайте,як утворилось число 18?

- Що означає кожна цифра в числі 18?

ІV.Пояснення нового матеріалу.

Завдання 2

1.Повторення таблиці додавання,віднімання числа 8.

2.Повторення складу числа 8.

8 8 8 8


ᴧ ᴧ ᴧ ᴧ

7 1 6 2 5 3 4 4

3.Додавання числа 8,користуючись переставною властивістю.

3+8 5+8 4+8

6+8 7+8

- То як зручно додавати число 8?

4. Пояснення учнями додавання,віднімання числа 8 з переходом через десяток за допомогою опорних схем сильнішими учнями.

8+8 8+9


11 - 8 = 12 - 8 = 13 - 8 = 14 - 8

ᴧ ᴧ ᴧ ᴧ


1 7 2 6 3 5 4 4

15 - 8 = 16 - 8= 17 - 8=

ᴧ ᴧ ᴧ

5 * 6 * * *



Розв’язування прикладів.

Завдання 3

а) вирази 157(в групах)



І група - самостійно кожен член групи;

ІІ,ІІІ,IVгрупи - з коментуванням(з поясненням в групі);

Vгрупа - працює під керівництвом вчителя.

б)Додаткове завдання для сильніших учнів.



*+8=15 *- 8= 9 *+8=12 *-8=3 .

Фізкультхвилинка

VІ. .Розв’язування задач.



Завдання 4

Задача 159

- Прочитайте уважно задачу.

- Розв’яжіть цю задачу:

І група - самостійно;

ІІ,ІІІ,ІVгрупи - пояснюючи в групі;

Vгрупа - під керівництвом вчителя.

VII. Геометричний матеріал.

Завдання 5.

Завдання 160-кожен самостійно в І, ІІ, ІІІ, ІV групах.

V група - обговорює під керівництвом вчителя.



VIII. Підсумок уроку.

  • Чого навчились сьогодні на уроці?

Я рада,що ви виконали всі завдання і допомогли нашому вельмишановному гостю.

Давай жити дружно!

ІХ.Домашнє завдання.

№162,№162 - сильніші учні(зелені фішки)



№162,№163 - ( сині і червоні фішки)


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка