Конспект відкритого уроку з української мови на тему: Займенники І особи однини І множини. Написання



Скачати 54.15 Kb.
Дата конвертації23.02.2016
Розмір54.15 Kb.
http://takpro100.net.ua/images/stories/frame/school/shool_autumn2_m.png

Заліщицька районна державна адміністрація

Відділ з питань освіти

Районний методичний кабінет

Конспект відкритого уроку



з української мови на тему:

Займенники І особи

однини і множини. Написання

прийменників із займенниками

Підготувала

вчитель початкових класів

загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів 2

м.Заліщики

Грабар М.А.

2006 р.

Тема. Займенники першої особи однини і множини.

Написання займенників з прийменниками.



Мета. Виробляти вміння змінювати займенники 1-ої особи,визначити їх роль

у реченні,формувати навички роздільного написання займенників з

іменниками;вчити розпізнавати особові займенники 1 особи;розвивати

зв’язне мовлення учнів;виховувати бережливе ставлення до природи;

інтерес до пізнання.

Хід уроку

І.Організаційна частина.

- Розгорніть зошити і каліграфічно запишіть сьогоднішню дату.

- Зверніть увагу на правильне написання числівника.

ІІ. Каліграфічна хвилинка.

- Складіть девіз нашого уроку із «розсипаних» слів:більше,краще,знати,навчатись.

- Тепер прочитайте голосно девіз сьогоднішнього уроку –

«Краще навчатись - більше знати».

- Проводячи каліграфічну хвилинку,я бажаю вам більше старатись - краще писати.

- А будемо ми вправлятись сьогодні у написанні буквосполучення ве, сполучення букв у слові весна.

- Розгляньте зразок на дошці.

- Пригадайте,як поєднуються ці букви і каліграфічно запишіть у зошиті.

Складання речень із записаним словом:



І ряд (зелені фішки)

  • Складіть різні за метою висловлювання речення з даним словом,вживаючи по можливості займенники.

ІІ-ІІІ ряд (сині і червоні фішки)

  • Складіть з даним словом одне речення,вживаючи займенники.

(Учні складають реченнядужках записують його тип за метою висловлювання та інтонацією.)

ІІІ. Написання диктанту.

- Ви склали чудові речення про весну.

- А зараз запишемо диктант. Пропустіть 1рядок для заголовка.

Диктант


Весно,ми з нетерпінням чекаємо тебе. Ти прийдеш і розбудиш сонну землю. І розцвіте вона зеленню трав. Ти посміхнешся - і сніг заплаче. І потечуть гомінкі струмочки.

Завдання:

- Визначіть тип тексту.

- Доберіть до нього заголовок.

(Весно,прийди! Чекаємо весну!)

- Знайдіть однорідні члени речення.

- На яке питання вони відповідають?

- Який висновок можна зробити?

(Це однорідні присудки)

- Знайдіть речення із звертанням. Поясніть розділові знаки.

- Підкресліть у тексті займенники,усно вкажіть особу і число.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.


  • Сьогодні на уроці ми поповнимо знання про займенники і детально розглянемо займенники 1особи однини і множини,навчимося правильно писати прийменники із займенниками.

  • То з якими ж займенниками ми будемо працювати?

(Діти,розглядаючи опорну таблицю,називають займенники)

V. Робота над новим матеріалом.

1. Спостереження над відмінковими формами займенників 1особи в тексті.

(На дошці записана загадка про сніжинку)

- Займенник-незвичайна, загадкова частина мови.

- Як ви думаєте,чому?

(Він тільки вказує на особу,а конкретно не називає її)

- Прочитайте загадку і впізнайте,який предмет описано.

- Які слова вам допомогли?

- Випишіть займенники разом із словами,з якими вони зв’язані.

- Що цікавого ви помітили?

(Займенники змінюються за питаннями)

- А тепер подивіться на вправу 45,як саме змінюються займенники я,ми.

- Які питання ставимо?

- Порівняйте їх з іменниками,розглядаючи таблицю відмінювання іменників.

- Зверніть увагу,як пишуться прийменники із займенниками.

- Перевірте свої висновки з правилом на наступній сторінці.

(Учні читають правило.)

VI.Вправи на закріплення вивченого.

1.Колективне опрацювання завдання на дошці.

- Змініть займенники 1особи запитаннями:

Я Ми

Бачили(кого?)

Допоможіть(кому?)

Пишаються(ким?)

2.Самостійне виконання вправи 49 (диференційовано):


  • працюють в парах;

  • працюють під керівництвом вчителя.

3.Визначення ролі займенників у реченні.

- Цікаво,яку роль в реченні виконують займенники?

- Щоб пересвідчитись, запишемо речення.

Я сумую за своїми друзями. Друг розділить зі мною радість і горе.

- Визначте головні члени речення в кожному реченні.

- Назвіть займенники. Якими членами речення вони є?

- Зробіть висновок.

- Звірте з правилом.

4.Самостійна робота учнів.

І ряд (слабший рівень)



  • Випишіть з тексту вправи 46 займенники (в парах).

Вказівка. Користуйтесь таблицею відмінювання займенників.

ІІ ряд (середній рівень)



  • Спишіть з дошки текст,поставте замість питань займенник ми у потрібному відмінку.

Ми народились у високості.(Кого?) вітер опустив на землю. Весело було (кому?) кружляти у танку.(З ким?) гралися вітер і мороз.

ІІІ ряд (вищий рівень)



  • Напишіть творчу роботу - складіть текст-опис «Впізнай мене».

Опишіть обраний вами предмет так,щоб усім було зрозуміло,про кого або про що йдеться.

Вживайте займенники 1особи.

5.Перевірка виконання самостійної роботи.

І ряд – самоконтроль (у тексті є 6 займенників 1 особи множини і однини).

ІІ ряд - самоперевірка.

(Знімаю сніжинки,що були прикріплені поряд з питаннями,учні перевіряють).

ІІІ ряд-учні зачитують свої твори,всі інші слухають.

VII. Підсумок уроку.


  • Що нового про займенники ви дізнались на уроці?

або

- Чим саме ви збагатили свої знання про займенник?

- Який вид роботи вам найбільше сподобався?

VIII. Домашнє завдання.

ІІ-ІІІ ряд - Впр.51,правило.



І ряд-Впр.50,правило.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка