Координатна площина. Графік. Розв’язування вправ



Скачати 91.89 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір91.89 Kb.
Урок №

Тема: Координатна площина. Графік. Розв’язування вправ.

Мета: Повторення вивченого матеріалу, виявити наявність недоліків в знаннях учнів.

Задачі: а) повторити основні поняття та означення теми, вдосконалити уміння знаходити координати точок, будувати точки за заданими координатами, будувати графіки та користуватися графіками для розв’язування задач;

б) розвивати увагу, уміння аналізувати, робити висновки, логічно висловлювати думки, творчу активність;

в) виховувати працьовитість, охайність, дисциплінованість, самостійність, відповідальність за прийняті рішення, любов до матері батька, своїх близьких, інтерес до математики, літератури, інформатики.
Тип уроку: урок повторення та узагальнення вивченого матеріалу.

Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, картки з індивідуальними завданнями, аудіо запис пісень про матір, слайди з висловами, акровіршами, сенквейн про матір, презентації «Чия мама найкраща?», презентація1 до уроку.
Між предметні зв’язки:

а) література – Тема «Легенди»,

б) інформатика – Тема «Презентації», «Публікації».

в) музика – Тема «Пісні про матір».



Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Привітання.

Перевірка присутніх на уроці.

Перевірка наявності необхідних приладів та посібників необхідних дл

уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Взаємоперевірка.



ІІІ. Повідомлення теми уроку й мети уроку.

  • Тема нашого уроку «Прямокутна система координат. Графік. Розв’язування вправ.

  • Записуємо в зошитах число, класна робота, тема уроку.

  • Якою буде мета нашого уроку?

ІV. Активізація учнів. Актуалізацій знань та вмінь учнів.

  • «Яке найкраще слово в світі?»

Раз мудрий хтось спитав людей.

«Здоров’я», - відповів недужий.

«Ні, молодість», - сказав старий.

«Найкраще – хліб», - жебрак говорить.

«Перемога», - відповів солдат.

«Найкраще – воля», раб промовив,

«Ні – правда!», - вигукнув мудрець.

Аж тут озвався несміливо

Сирітка, ще малий хлопчак.


  • А що сказав сирітка – хлопчик, ми дізнаємося , коли виконаємо наступне завдання: відмітити координати точок на координатній площині, кожну точку послідовно з’єднати з попередньою відрізком:

(-6;-2), (-6;2), (-5;0), (-4;2), (-4;-2),

(-3;-2), (-2;2), (-1;-2), (-2.5;0), (-1.5;0),

(1,-2), (1;2), (2;0), (3;2), (3;-2),

(4;-2), (5;2), (6;-2), (4.5;0), (5.5;0). (МАМА)



  • Так, молодці!

  • Сирітка – хлопчик сказав:

«Найкраще в світі слово – МАМА!»

І всі сказали: «МАМА?! Так!»



  • Незабаром свято «День матері». День матері… Свято всеохоплюючої радості. При згадці про нього всміхається кожна людина, мала чи велика, кожен хто був дитиною і мав матір.

МАМА – найясніша зоря на небосхилі дитини. Добро, вдячність і втіху несемо сьогодні найріднішій людині, чия любов зігріватиме нас до останнього подиху. Певне, немає найдорожчого і світлішого слова для кожного з нас. З ним ми усвідомлюємо себе, з ним ми живемо.

Історична сторінка

  • Любі діти, хто знає коли, ким і де було започатковано свято «День матері»? ( 1907 рік – Анна Джарвіс пропонує відзначати День Матері; 1910 рік – свято започатковано у штаті Вірджинія; 1914 рік – національне свято в США)

  • Коли почали святкувати День матері на Україні? (1929 рік - перший рік Свята Української Матері в Галичині; Указ Президента України
    Про День матері
    Установити в Україні День матері, який відзначати щорічно у другу неділю травня.

Президент України Л.Кучма

М.Київ, 10 травня 1999 року )
V. Актуалізація знань та вмінь учнів.

Питання

Відповідь

Що уявляє собою система координат?

Дві перпендикулярні координатні прямі х и у, які перетинаються в початку відліку – точці О називають системою координат на площині.

Як називається вісь ОХ?

Вісь абсцис

Як називається вісь ОУ?

Вісь ординат

Скільки

четвертей має координатна

площина?


4 чверті

Як з’ясувати, чому дорівнює абсциса та ордината точки?

Абсциса завжди пишеться на першому місці, а ордината - на другому.




  • Пригадаємо, як знаходяться координати точок.

Слайд

VІ. Розв'язування вправ.



Літературна сторінка

  • Далі ми послухаємо легенду. Щоб дізнатися про що буде легенда, яку ми послухаємо, необхідно виконати наступне завдання



Координати точок

  • Так, молодці! Ми з вами послухаємо лемо легенду Миколи Вороного «Материнське серце»

  • Читає легенду

ЛЕГЕНДА
Дівчину вродливу юнак покохав;

Дорожче від неї у світі не мав.

І клявся, божився, що любить її

Над сонце, над місяць, над зорі ясні.

“Тебе я кохаю. За тебе умру...

Віддам за кохання і неньку стару!”

Та мила його не боялась гріха:

Була, як гадюка, зрадлива, лиха.

Всміхнулась лукаво і каже йому:

“Не вірю, козаче, коханню твому...”

“Як справді кохаєш, як вірний єси,

Мені серце неньки живе принеси”.

Юнак мов стерявся: не їв і не спав,

Три дні і три ночі він десь пропадав.

І стався опівночі лютий злочин:

Мов кат, витяв серце у матері син...

І знову до милої, з серцем в руках,

Побіг, і скажений гонив його жах.

Ось-ось добігає, не чуючи ніг...

Та раптом спіткнувся і впав на поріг.

І серденько неньчине кров’ю стекло,

І ніжно від жалю воно прорекло...

Востаннє озвалось до сина в ту мить:

“Мій любий, ти впав...

Чи тебе не болить?!”

Микола Вороний, 1905 рік




  • Як тільки травень перший крок дає,

Той день потрібний людям настає.

Щоб син вклонився матері своїй

І в Божій славі шану склав би їй.

Фізкульт хвилинка:


Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз – присядьте, два-присядьте

І за парти тихо сядьте.

- На екрані ви бачите акровірш та сенквейн, за ними криються завдання.
Ми вічно прагнемо вирости,

А вона за нас – радіти.

Ми без неї – сироти,

А для неї завжди – діти.


МАМА!

Люба, мила!

Клопоче, турбується, доглядає.

Найдорожчої людини в світі немає.

Життя.



  • А зараз ми послухаємо вірш у виконанні ,,,,,

За все, що маю, дякую тобі.

За все,що маю і що буду мати.

Ночами сняться зорі голубі

І вишні білі на причілку хати.

Я сонечко вплету в твої чудові коси,

І небо прихилю, й зберу перлини-роси.

Вінок сплету для милого чола,

Аби лиш ти щасливою була.

Від тебе все:

І хліб, і весен перший цвіт,

І срібний обрій, і криниця чиста

І серця жар, і мрій стрімкий потік,

І за селом стежина серед жита.

Від тебе все:

Любов і радість визнання,

І доброта, і щедрість долі.

На тебе я рівняюся щодня,

Радію і милуюся тобою.

Спасибі Вам, рідні мами,

Що Ви тут сьогодні з нами!

До Вас наше гарне слово:

МАТУСІ!, БАБУСІ! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!


Казкова сторінка

  • Щоб дізнатися, що нас чекає далі ми повинні виконати наступне завдання.(за допомогою проектора графік проецирується на дошку )




  1. Якою була температура о 3 годині? О17 годині? О 24 годині7

  2. О котрій годині температура була 20? 10? 00? 30?

  3. Якою була мінімальна температура і о котрій годині?




  • Вірно, ми послухаємо казку «Багатий та бідний» (вчитель читає італійську казку «Багатий та бідний» )

  • Ми з вами всі маємо мам, тож ми самі багаті в цілім світі. Пам’ятайте: як ви, діти шануєте своїх батьків, так і ваші діти шануватимуть вас, коли ви станете батьками й матерями. Бережіть здоров’я батьків!


Музична сторінка
Виконавши наступне завдання на зворотному боці ми знайдемо назву пісні яку ми будемо слухати.

Завдання: Накресліть на координатній площині ∆АВС, якщо А(-3;-4), В(1;4), С(5;-1). Знайдіть координати точок перетину з віссю Ох сторони ВС і сторони АВ з віссю Оy.



  • Молодці, ви добре справилися з завданням. Звучить пісня «Чому сивіють матері?»

  • Пам’ятайте що рано старіють і хворіють батьки не стільки від праці і втоми, скільки від сердечних хвилювань, кривд. Серце батька матері завжди вражають невдячність, байдужість дітей.

Кожне ваше недобре слово – подряпина на кожній материнській душі. Вона знесе все: і кривди, і горе. Але від кожної подряпини назавжди залишиться ранка – пам’ятайте про це!

Творча сторінка

  • Наші діти попрацювали вдома та на уроках інформатики та підготували презентації до Дня матері, публікації, склали акровірші та сенквейни про маму і ми їх зараз подивимося.

VІІ. Домашнє завдання.

  • Повторити:

Розв’язати:

VІІІ. Підсумок уроку.

  • Якою була тема нашого уроку?

  • Яку мету ми бавили перед собою?

  • Чи досягли ми поставленої мети?

  • Що називається координатною площиною?

  • Для чого використовують графіки?

  • Які прислів’я та приказки про матір ви знаєте?



  1. Матері ні купити, ні заслужити.

  2. Материн гнів, як весняний сніг: рясно впаде, та скоро розтане.

  3. Мати одною рукою б’є, а другою – гладить.

  4. Дитина плаче, а матері боляче.

  5. Мене мати цілий вік дурила: Казала «битиму», та й не била.

  6. Мати бє, та не болить, а мачуха як подивиться, то й на душі холоне.

  7. У дитини болить пальчик, а в матері – серце.



радіє весні - матері.



Складіть сенквейн.
Французи вигадали вірш, який назвали «сенквейном» ( від фр. п’ять). Де які кажуть, що у вільному перекладі це означає п’ять натхнень, або п’ять удач. Сенквейн – це незвичайний вірш, а вірш, написаний у відповідності з певними правилами. Правила його написання:
Перший рядок – поняття, якому присвячений вірш, зазвичай іменник.
Другий рядок – два прикметники, що визначають цей іменник і описують ваше уявлення про нього.
Третій рядок – три дієслова, що показують, що робить поняття або що з ним відбувається.
Четвертий рядок – фраза з чотирьох слів, що передає ваше ставлення до поняття.
Пятий – рядок одне-два слова, через які людина висловлює свої почуття, асоціації, пов’язані з даними поняттями.
Наприклад:
Канікули
Світлі,незабутні.
Відпочиваємо, розслабляємося, любимо.
Щасливий час, Бажаний для всіх.
Щастя.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка