Корисне харчування



Скачати 87.47 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір87.47 Kb.
Методична розробка уроку з використанням

мультимедійного комплекса Panasonik elitpanaboard

(урок з «Основ здоров'я» 3 клас )
Тема уроку : Корисне харчування
Мета , яку я поставила для досягнення потрібного результату полягає у тому, щоб вчити дітей культури здоров'я та основних правил харчування, формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розширити знання дітей про культуру і традиції харчування, виховувати образ здорової людини.
Актуальність цієї теми уроку в тому, що ми не можемо говорити про здоровий спосіб життя, не маючи найменшого поняття про правильне харчування. Тому це поняття я формую на уроках з основ здоров'я .
Інноваційність представлена у використанні мультимедійного комплекса, що підвищує інтенсивність навчання, підсилює індивідуалізацію навчального процесу, також здоров'язбережувальних технологій у формі зарядки для очей, практичних завдань в ігровій формі, кольоротерапії, музикотерапії, та інтерактивних методів.
Застосування ігрових та здоров'язбежувальних технологій на уроці, в поєднанні з іншими техніками і методами навчання зміцнює мотивацію на вивчення предмета, допомагає викликати позитивні емоції та формує навички використання знань на практиці

Урок «Основи здоров'я » з використанням здоров'язберігаючіх технологій та мультимендійного комплексу Panasonik elitpanaboard

виконала вчитель початкових класів Гаюн М.І.

Тема : Харчування і здоров'я

Цілі : Вчити дітей культури здоров'я та основних правил харчування,

Формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя;

Розширити знання дітей про культуру і традиції харчування;

Виховувати образ здорової людини



Обладнання : мультимедійна дошка, костюми овочів, музичний матеріал: пісня «Овочі», варіації на тему українських народних пісень, звуки природи, презентація -зарядка для очей «Комахи»

Тип уроку: Засвоєння інтелектуальних і практичних засобів діяльності

Формування продуктивної , комунікативної та інформаційної компетентностей.

Технології : зарядка для очей, фолькльорна вистава, музикотерапія, кольоротерапія, асоціативний кущ

Хід уроку

І. Організаційний момент

Діти входять до класу під звучання п’єси Н.Паганіні . Каприс № 24 у виконанні В.Зінчука

(Стимулювання мозкової активності)

ІІ. Актуалізайія опорних знань. Підготовка до сприймання нового матеріалу

Вчитель: -Від чого залежить здоров'я людини?

-Що таке здоровий спосіб життя?(Складання асоціативного куща)



Слайд 1



ІІІ. Оголошення теми і цілей уроку.

Вчитель :-А поговоримо ми сьогодні про корисне харчування і будемо навчатись культури здоров'я, здорового харчування , виховувати в собі образ здорової людини. А девіз нашого уроку такий, прочатайте (на слайді з'являється девіз і червоний круг диаметром 30 см - активізує розумову діяльність)



ІV.Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя

Вчитель: - давайте дізнаємось, що є одним із основних складників здорової іжі, і що стимулює наш апетит

Слайд 2

Завдання : Розв'язати кросворд.




Вчитель : Правильно , вітаміни. Слово вітаміни утворилося від латинського слова «віта»-життя.

Вітаміни – речовини, необхідні для життя людини, її росту та розвитку. Особливо необхідні вітаміни для дитячого організму. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму. В організм вітаміни потрапляють з їжею. Отже, потрібно знати, в яких продуктах є необхідні вітаміни.
вітамін А, сприяю росту, допомагає нормальному зору. Його багато в моркві, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі.
вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Міститься в житньому хлібі, вівсяній та гречаній крупах, у горосі, квасолі, м’ясі.
вітамін С, запобігає простуді, поліпшую кровообіг, сприяє росту, лікує цингу. Багата на нього капуста, картопля, цибуля, хрін, часник, лимони, .
вітамін D, зміцнює кістки, запобігає рахитові. Міститься в молоці, печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.
Слайд 3


Вчитель :- Правильне харчування оберігає людину від хвороб. А не правильне спричиняє їх. Щоб їжа, яку ми споживаємо зміцнювала наше здоров’я, треба вміти вибирати продукти для споживання та, звичайно, віддавати перевагу продуктам натурального походження: фрукти, ягоди, овочі, соки, каші з круп, м’ясо, риба, молочні продукти.

Але є деякі продукти, вживання яких треба обмежити. Це- цукор, жир , сіль. Жир входить до складу багатьох продуктів- це м'ясо, маргарин , сало. Люди , які вживіають багато продуктів , що містять жир, частіше хворіють. Необхідно вживати більше овочів, 0,5 кг на день. М’ясо краще замінити рибою. Із жирів надавайте перевагу олії. Масло та яєчний жовток споживайте в невеликій кількості.



Слайд 4



2. Підсумок

Вчитель: -А зараз я пропоную вам виконати завдання .



Слайд 5

Треба вибрати корисні і шкідливі продукти







Хвилинка відпочинку (використовується презентація на мультимедійній дошці)

Зарядка для очей. Треба слухати приємну музику і слідкувати очима за рухомими предметами.



V. Закріплення вивченого матеріалу. Слайд 6



  1. Робота з підручником с. 18-20

а) Опрацювання текстів про здоров'я ;

б) Аналіз малюнків за темою;

в) Відповіді на запитання

2. Робота в зошиті

Завдання 1.Визначити основні функції харчування в житті людини.

Завдання 2. Розмалювати зображення продуктів харчування. Яку вони приносять користь, або завдають шкоди?

Завдання 3. Робота в парах. Скласти поради щодо вживання «штучної» їжі

Завдання 4. Вибрати правила збереження харчової цінності продуктів.

Завдання 5. З'єднати країну з її традиційною стравою.



3. Розповідь вчителя про традиції харчування українського народу

Вчитель :- Давайте з’ясуємо яка ж їжа переважала в меню українців. Найбільш поширеними стравами в україні були ті , в які входили рослинні складники. Каші становили більшу частину народної їжі. Найбільш улюбленими стравами були овочеві страви: борщ, капусняк ,печений грабуз ,огірки, часник, цибуля перець ,хрін. Наші предки готували різноманітні страви з картоплі: деруни, кльоцки, оладки. М’ясо та яйця споживали на свята. Молочні страви вживали частіше.

Слайд 7



1.Вчитель :-Давайте зараз пограємо ще в одну гру. Треба вгадати складники і назву страви(діти рухають пальчиком предмети по дошці, продукти які входять до складу страви зникають у тарілці , а інші залишаються на екрані )

Слайд 8

.



Вчитель :-Молодці
- Отже, щоб бути здоровим, потрібно правильно харчуватись.

Вчитель : - А зараз давайте прослухаємо виставу «Сперечались овочі»(на середину класу виходять підготовлені учні у костюмах овочів та виконують виставу і пісню «Овочі»)



Вистава «Сперечались овочі»

Дійові особи:  Морква, Буряк, Огірок, Цибуля, Диня, Гарбуз,Ведучий

Морква.    Кожен знає, що морквиця

                    На городі — мов цариця.

                    Коси довгі, кучеряві,

                    Та ще й платтячко яскраве.

                    Я смачна і вітамінна,

                    I не гірше апельсина.

                    Той, хто моркву поважає,

                    До ста років доживає!


Буряк.       Ой, розхвасталась, дивітъся!

                    Ти не схожа на царицю.

                    Я від тебе красивіший:

                    Червоніший і товстіший.

                    Український борщ чудовий

                    По усіх краях відомий.

                    У борщі я головний,

                    Борщ без мене — не смачний.


Огірок.      А зелені огірки

                    Всі вживають залюбки.

                    Нас шанують недаремно:

                    Дух наш свіжий і приємний,

                    На канапці і в салаті

                    Ми і в будень, і на святі.

  Цибуля.    На цибулю нарікають,

                    Що до сліз я допікаю.

                    Вибачте, та я не винна,

                    Бо я — лікарська рослина.

                    Соком з медом почастую

                    I здоров'я подарую.


 Диня.        Знаменита жовта диня

                    На городі господиня.

                    Я — солодка, соковита,

                    Покуштуй — не схочеш пити.

                   А як їстимеш саму—

                    Всі хвороби прожену!


Гарбуз.      Не сваріться, любі! Годі!

                    Я найстарший на городі.

                    Я — веселий і бокастий,

                    Жовтогрудий і смугастий.

                    Я – чудовий дар осінній

                    З гарним і смачним насінням.

                    Хто їсть кашу гарбузову –

                    Буде сильним і здоровим!



Ведучий.  Жовтопузий пан Гарбуз

                  Підкрутив зелений вус,

                  По городу походжає,

                  Собі пару вибирає.

                  Морква косу розчесала,

                  Гарбузові проспівала:



Морква.      Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,

                    Візьми мене, дівчиноньку!

                    Я струнка і кучерява,

                    Буду тобі, як забава.



Гарбуз.        Ні, Морквиця не годиться,

                     Бо худа і жовтолиця,

                     Дуже хвастає красою,

                     І пишається собою.



Морква.     Не худа я, а струнка!

                   Йду за пана Буряка!



Ведучий.     Цибулина золотиста

                     Одягла нове намисто:



Цибуля.        Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,

                      Візьми мене, дівчиноньку!

                      Стану тебе доглядати,

                      Всю родину лікувати.



Гарбуз.         Не візьму я цибулину

                      Навіть на одну хвилину!

                      Зла вона і язиката,

                      Буде мене допікати!



Цибуля.          Як тобі я не така,

                        То піду за Огірка!



Ведучий.      Жовта Диня на осонні

                      Потягнулася спросоння:



Диня.           Ой, Гарбузе – Гарбузоньку,

                     Візьми мене, дівчиноньку!

                     Золотиста я і гожа,

                     І на тебе трішки схожа.



Гарбуз.          Обійшов город не марно:

                       Подругу знайшов я гарну.

                       Буде в мене господиня –

                       Золотиста кругла Диня!



Пісня «Овочі»

1 3


Завітала на город Розпашілися від танцю
Дітлахів родина Стиглі помідори
Там лежала жовтая, Ой, скоріше вже несіть
Наче сонце, диня. Всіх нас до комори!

2 4


А зеленая капуста Огірочки, як солдати,
Листя розпустила Гарно маршували.
І з квасолею разом. Усі овочі разом
Хоровод водила. У роти стрибали!

2.Рефлексія.

Слайд 9



VІ. Домашнє завдання

Зошит с. 12 № 19. Написати традиційні страви які вживають в твоїй сім'ї


Висновки:

В ході уроку було реалізовано навчальні , розвивальні та виховні цілі через зміст уроку, обладнання уроку, організацію активної розумової діяльності використанням різних методів навчання, зміною видів діяльності.


Учні на уроці були активні, уважні, працездатні. Я вважаю, що вибрана форма організації навчальної діяльності школярів була достатньо ефективною. Рівень засвоєння знань учнями був достатньо високим.
Під час розобки уроку було використано інтернет ресурси .


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка