Коротка характеристика навчального закладуСкачати 99.98 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір99.98 Kb.
Уся діяльність педагогічного колективу Петрівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів спрямована на забезпечення прав учнів на загальну середню освіту, поліпшення якості освіти, організацію їх навчально – пізнавальної діяльності, розвиток виховної системи у школі, методичної роботи з педкадрами , співпраці з сім’єю, позашкільними і громадськими організаціями з метою розвитку особистості учнів.

В основу діяльності Петрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів покладено діючі законодавчі та освітні нормативні документи України.Коротка характеристика навчального закладу.

Петрівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів розташована за адресою: Старобільський район, с. Веселе, провулок Шкільний 1 -А

У 1930 році на хуторі Петрівське була відкрита початкова школа, де для неї методом народної будови була зведене спеціальне приміщення.

У 1931 році ця школа була реорганізована в неповну середню школу і була названа Петрівською НСШ. Першим директором був Мілокостов Степан Матвійович.

У березні 1943 року школа була переведена з Петрівського на хутір Веселий, а на Петрівському залишився філіал в складі 1 – 4 класів.

У 1955році при школі був організований інтернат.

У 1959 році школа реорганізована в восьмирічну школу.

У 1963 році відбувається реорганізація школи в середню. В цьому ж році прийшли до школи випускники Бондарівської, Караяшничанської і Садківської восьмирічних шкіл. Кількість учнів збільшувалася, тому виникла необхідність будівництва нового приміщення школи. 1 вересня 1971 року – нове приміщення Петрівської середньої школи на 360 учнів відкрило свої двері.

У 2004 році – перейменована в Петрівську загальноосвітню школу І– ІІІ ст.

Багато випускників школи стали професорами, директорами заводів, навчаються в вищих навчальних закладах. У нашій школі навчався Герой Радянського Союзу Сикало Петро Макарович.

Сучасне приміщення школи це - три поверхи, де розташовані класні кімнати з елементами кабінетів, 2 комп’ютерні класи на 5 та 10 посадкових місць, музейна кімната, спортзал, методичний кабінет , їдальня, майстерні, бібліотека, просторі коридори.

Атестація Петрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів була проведена в 2008 - 2009 навчальному році. Школа була атестована на достатньому рівні. Зауваження та пропозиції атестаційної комісії були прийняті до уваги та виконувались педагогічним колективом.

1

Загальна кількість учнів.

Станом на 5 вересня 2013 р. в школі 110 учнів, які навчаються в 10 класах, середня наповнюваність класів - 10 учнів, 1 учень навчається індивідуально за станом здоров’я, 3 учні - згідно рішення місцевого управління освіти та Положення ЗНЗ. 37 учнів підвозяться до школи з чотирьох сіл шкільним автобусом.

У перспективному плані навчального закладу на наступні навчальні роки планується набрати до 1 класу:

2014 – 2015 н. р. – 10;

2015 – 2016 н. р. – 11;

2016 – 2017 н. р. – 6;

2017 – 2018 н. р. – 5;

2018 – 2019 н. р. – 4;

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:


 • діти сироти – 4;

 • діти позбавленні батьківського піклування – 3;

 • напівсироти – 5;

 • діти з багатодітних сімей – 13;

 • діти інваліди – 3.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги школи. За бюджетний кошт діти пільгових категорій отримують безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні, оздоровлюються в приміських таборах «Чайка», «Сосновий», «Артек».

Соціальний захист.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи здійснює медична сестра, проводяться регулярні огляди учнів,виконуються підготовчі заходи щодо організації профілактичних щеплень, забезпечується профілактика дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей формуються уточненні списки груп учнів для занять фізичною культурою. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. У школі працює їдальня на 80 посадових місць. З 110 учнів школи харчується 98, за рахунок держбюджету - 50 , за рахунок батьків - 48.

Учні отримують 1,2,3 блюда. У раціоні м’ясо, риба, мучні вироби.Кадрове забезпечення.

2

Педагогічний колектив школи – це група однодумців, які творчо, з натхненням, підходять до своєї роботи.У Петрівській ЗОШ І – ІІІ ступенів працює:

▪ учителів - 17 осіб;

▪ обслуговуючий персонал - 15 осіб.

Педагогічні працівники мають кваліфікаційні категорії:

▪ спеціаліст вищої категорії – 1;

▪ спеціаліст І категорії – 10;

▪ спеціаліст ІІ категорії – 2;

▪ спеціаліст – 4.

Дані діаграми показують, що вчителі школи в основному середнього віку та мають педагогічний стаж не менше 10 років.

Вищу освіту мають 15 вчителів, середню спеціальну – 2 вчителя. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. 14 вчителів мають повне педнавантаження, 1 вчитель - неповне педнавантаження.

У школі діє певна система методичної роботи. Педколектив працює над проблемою: «Підвищення якості освіти через формування особистості учня на основі розвитку його творчої можливості.У школі організовані 4 шкільних методичних об’єднання:

 • методичне об’єднання початкових класів;

 • методичне об’єднання гуманітарного циклу;

 • методичне об’єднання природно – математичного циклу;

 • методичне об’єднання класних керівників.

Учителі є активними учасниками районних методичних об’єднань, проводять предметні тижні , методичні засідання, приймають участь у проектах професійного розвитку. У школі створений методичний кабінет, який постійно поповнюється новими матеріалами. Були проведені районні семінари з образотворчого мистецтва, хімії, семінар для вчителів початкових класів. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи.

Навчальна діяльність

Навчально – виховний процес школи спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

У школі здійснюється моніторинг навчальних досягнень учнів. За 2012 – 2013 навчальний рік 8 учнів мають високий рівень навчальних досягнень -6%, 25 учнів (22%) – достатній рівень, 49 учнів (42%) – середній рівень, 9 учнів

3

(8%) – початковий рівень. Результати моніторингу дають можливість учителям побачити наслідки своєї роботи за рік та визначити необхідні завдання для усунення недоліків у наступному році.Як елемент позакласної навчально – виховної роботи в школі постійно організовуються та проводяться олімпіади з базових дисциплін. Переможці шкільних олімпіад беруть участь у ІІ турі Всеукраїнських олімпіад. Результатами участі є:

два ІІ місця історії (Проказа Є., Анісімова Д.),

ІІ місце з української мови та літератури (Вакалова Ю.),

ІІ і ІІІ місце конкурс ім.. Т.Г. Шевченка (Бондарєва Я., Вакалова Ю),

ІІІ місце з хімії (Бондарєва Я.)

Також наші учні приймали участь у міжнародних учнівських конкурсах: «Русский медвежонок – языкознания» - 16 учасників, «Патріот» - 21 учасник, «Грінвіч» - 27 учасників, «Кенгуру» - 17 учасників. Всього 81 учасник, що складає 70% учнівського колективу.

Учень нашої школи Собіров Тимур (4 кл.) посів І місце у районному етапі обласного конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» для учнів 4 – 5 класів. Толок Ірина за активну участь в обласному поході юних краєзнавців «В серці моєму Краснодон», присвяченого 70 - річчю комсомольсько – молодіжного підпілля «Молода гвардія» нагороджена грамотою.

У кінці 2012 – 2013 н. р. випускники нашої школи складали зовнішнє незалежне оцінювання. Прийняло участь 7 із 9 учнів. Ніхто не набрав менше 124 балів, а максимально 190 балів. Найкращий результат з української мови та історії України. 6 випускників навчаються в вищих навчальних закладах, 3 – в ліцеях.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації. У зв’язку з цим виховна діяльність школи протягом навчального року була спланована згідно програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» за напрямками:

- громадянське виховання;

- правове виховання;

- естетичне виховання;

- екологічне виховання;

- трудове виховання та профорієнтація;

4

- виховання здорового способу життя.Працюючи над проблемою: «Забезпечення педагогічних умов соціалізації учнів, виховання в них життєвої компетентності» організована тісна співпраця взаємодія з іншими закладами та установами:

- центром зайнятості;

- зустрічі з дільничим інспектором з питань профілактики правопорушення, попередження дитячого травматизму на автошляхах;

- організація спільних заходів з фахівцем із соціальної роботи та районною службою в справах сім’ї дітей та молоді;

- профілактичні зустрічі підлітків школи з лікарями Веселівської сільської лікарні загальної практики сімейної медицини.

Активним у житті школи є учнівське самоврядування «ТЕМП». При парламенті діють кілька центрів, керівництво якими здійснює президент, обраний самими учнями.

За допомогою активістів центрів під керівництвом ЗДВР, педагога – організатора, учителів, класних керівників були організовані традиційні масові шкільні заходи:


 1. Свято Першого та Останнього дзвоника

 2. День Учителя

 3. «Козацькі розваги»

 4. «Крок до зірок»

 5. Новорічні свята

 6. Свято матері

 7. День Здоров’я

 8. Випускний бал

 9. День захисту дітей.

Згідно річного плану відбувалися загальношкільні лінійки, де учні звітували про проведену роботу. Підсумки роботи шкільного самоврядування систематично висвітлювалися на сторінках газети «Шкільний кур’єр».

Велика увага в школі приділяється дітям з прийомних родин. Їх у нас 3, в них виховується 7 дітей. Діти-сироти: Скрипкіна Г., Скрипкіна О., Паюсов О., Попсуй А. та діти позбавлены батьківського піклування Гаврішов В., Райкова А., Кошурнікова Ю. Працюємо ми з цими дітьми починаючи з 2004р., коли до школи прийняли Скрипкіну Г. та Скрипкіну В. У минулому навчальному році Скрипкіна В. випустилася зі школи, але на зміну їй прийшов Попсуй Артем, якого взяла на виховання родина Овчаренко Ольги Миколаївни. Намагаємося якнайтісніше співпрацювати з дітьми, залучати їх до шкільного та позашкільного життя. Так Гаврішов В. в позашкільний час відвідує

5

військово-патріотичну школу «Спецназ»; Скрипкіна О. та Скрипкіна Г. гарно малюють. Вони приймають участь у підготовці випуску шкільних газет, різних виставках та конкурсах малюнків, які проводяться у школі та районі. Райкова А., Кошурнікова Ю., Паюсов О., Попсуй А. – активні учасники культурно-масових заходів.Працівники районної служби в справах дітей та молоді на чолі з Титовою

Галиною Михайлівною часті гості в школі. Вони проводять з цими учнями бесіди, відвідують їх вдома. Діти дуже добре прижилися в нашому шкільному колективі.

Протягом 2012-2013 н. р. було організовано різні форми правового навчання і виховання. У школі також працює рада профілактики правопорушень. Завдяки тому, що постійно проводиться профілактична робота, на сьогодні на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх учні Петрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відсутні.

Однією з цікавих форм виховання в школі стала проектна діяльність. Учні 1-11класів взяли активну участь у розробці проекта «Сходинки доброти до природи». Цей проект розроблявся протягом року і в травні отримали добрий результат. Кожен клас створив папку, в якій відзначилася вся робота учнів. Це і проведення акцій «Листя», «Чистодвір», висадка та догляд за квітами та саджанцями, виготовлення аплікацій з природного матеріалу, походи рідними стежками, догляд за зимуючими птахами, проведення шкільного свята «Довкілля моє неповторне» Окремо проектною діяльністю займається 9 клас, під керівництвом Цигульової Л.В. З 5 класу вони почали створювати проект «Дорога роду» і до цього часу вони мають дуже багато цікавого матеріалу.

Важливу роль у школі відіграє фізичне виховання. Учні з великим задоволенням відвідують уроки фізкультури, різні спортивні заходи (змагання по тенісу, футболу, баскетболу). Наші діти є активними учасниками районних спортивних змагань, але не тільки учасниками, а й призерами. Так у лютому місяці команда учнів 8-9 класів зайняла друге місце з шахів. Також є індивідуальні досягнення:

Шпота О. – І командне місце в чемпіонаті району по шахам;

Ладик Д. – І місце з шахів в індивідуальному заліку;

Райкова А. - І командне місце в чемпіонаті району по шахам;

Лазоренко М. – І місце з настільного тенісу районного турніру присвяченому Дню Перемоги.

Педагогічний колектив приділяє належну увагу оздоровленню учнів школи. Проводяться Дні Здоров’я, спортивні змагання, ігри, екскурсії рідним селом, в м.Старобільськ, м.Луганськ, м.Запоріжжя, м.Київ. А ще наші

6

вихованці відпочивали в таборах відпочинку нашого району «Чайка», «Сосновий», обласному таборі «Незабудка», а діти-сироти та позбавленні батьківського піклування відвідали «Артек».Будівля школи прийнята в експлуатацію 42 роки назад. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом, батьками постійно працює над підтриманням її у робочому стані. Під час підготовки школи до нового навчального року проведений косметичний ремонт класних кімнат, зроблено ремонт кімнат для методичного кабінету, медичного пункту, відремонтовані коридори.

Велика подяка всім хто допомагає школі, а саме : • Голові Луганського благодійного фонду підтримки регіональних

ініціатив «Благовіст» Тихонову Віктору Миколайовичу.

 • Депутатам Старобільської районної ради Черкасову Сергію Олексійовичу, Приходьку Ярославу Анатолійовичу.

 • Голові Веселівської сільської ради Луганській Ользі Анатоліївні.

 • Громадській організації «Золота нива Старобільщини».

 • Керівнику фермерського господарства «Крот» Васильєву Володимиру Васильовичу.

 • Керівнику ПСП «Зелена долина» Біді Івану Михайловичу.

7


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка