«Космічна подорож»Скачати 103.28 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір103.28 Kb.


Тема: «Космічна подорож»

Мета: повторити історію розвитку космонавтики; збуджувати інтерес до предмета та до історії рідної країни, розвивати пізнавальні здібності учнів і зацікавленість історією космонавтики та її майбутнім; виховувати постійну потребу в поповненні знань, виховувати національну свідомість і патріотизм, прищеплювати почуття поваги й любові до рідного краю, викликати інтереси до його минулого й сучасного; формувати в учнів такі групи компетентностей:

• комунікативні (вміння донести свою думку, відстояти свою точку зору);

• полікультурні (використання інформації з історії);

• соціальні (бути готовими до самостійного пошуку правильних рішень, виявляти ініціативу й підкріплювати її фактами);

• самоосвітні та саморозвивальні (заохочення до самоосвіти)
Хід заходу

КАРТИНА 1

Авансцена. Чутно голоси дітей та Дідуся-екскурсовода.

- Спасибі Вам, шановний Дідусь-екскурсовід за цікаву екскурсію.

- А можна, ми ще прийдемо?

- Добре-добре, приходьте ще. Космічні історії будуть вас чекати.

- Дякуємо!.

- До побачення, дітки.

Екскурсовід прощається з дітьми та виходить на сцену. Це кумедний дідок, який працює у музеї Космонавтики і охоронником, і прибиральником, і екскурсоводом.Дід : Скільки ж я сьогодні провів екскурсій? Три? Чи чотири? Які ж вони допитливі, ці діти. Нічого на віру брати не хочуть. Під все їм наукове пояснення підведи. Замучили своїми питаннями. Цей, малий, в окулярах, схожий на Гарі Поттера, все допитувався, чи можна у Великій кишені придбати дрова, та зробити з них Буратіно?

А ще питають! На якому паливі працює ступа баби-Яги, скільки двигунів у килимі-літаку, яка температура тіла у Снігової Королеви. Бачте, вони знають, що у людини вона 36,6. Працювати з такими розумниками все важче і важче. О-хо-хо…Втомився, подрімаю поки нікого немає!

Дід засинає і сниться йому сон.
КАРТИНА 2

На сцену виходить учениця 1:Десь, у Всесвіту глибинах

Десь, у Всесвіту глибинах чудернацький світ:

Там планети «достигають»-розуму політ...

Ніби яблука на гілці, кулі стопудові,

Тут земля, вода, повітря - для життя умови...

Інший світ в моїй уяві – розуму колисці-

Тут планети , як гриби, у космічній мисці...

Незвичайна і смілива зустріч з невідомим,

Страх, захоплення дитинне – мов на небі сьомім!

У романтиків –фанатів уява бурхлива,

Все чекають уві сні космічного дива.

І, можливо, астронавтам прийдеться побачить

Фантастичні ці картини розумом гарячим.

Людей завжди манили далі ,

Їх вічно звали океани,

А космос жив і не спішив.

Він був казковим і страшним...

1-а ведуча: Вабливе безмежжя космосу, далеке Сонце, близький Місяць, міріади зірок, невичерпна глибина Всесвіту. З давніх-давен їхня таємничість та незвіданість були об’єктом людського пізнання, людської фантазії. Полинути в блакить земної атмосфери й ще далі, в космос, пізнати, що там є та, що там відбувається – ось до чого тисячоліттями прагнула людина .

2-а ведуча: Із легенд давнини ми дізнаємося про перші спроби людини літати. Однією з легенд є легенда про Дедала та його сина Ікара. Вступ людства в космічну еру був підготовлений всією його попередньою історією, жагою пізнати нове, раніше невідоме. Космічна ера почалася запуском супутника 4 жовтня 1957 року. Перший штучний супутник Землі піднявся на висоту 947 км., викликав захоплення всього світу, 92 дні він літав навколо нашої планети.

З листопаду 1957 р. другий ШСЗ с собакою Лайкою літав 5 місяців 11 днів. Цей політ показав, що живі організми можуть жити в космосі. Але ці дати мало хто пригадує, а от 12 квітня 1961 р. відомо майже всім.1-а ведуча: Під керівництвом С.П.Корольова у 1959 році перша автоматична станція типу «Луна» досягла Місяця. Пізніше він керував запуском автоматичних міжпланетних станцій «Луна-5», «Луна-9», «Венера-2», «Венера-3»..

А 15 серпня 1960 року, після 17 обертів, вдало приземлився космічний корабель із двома собаками Білкою і Стрілкою, мишами, живими рослинами.2-а ведуча: 12 квітня 1961 року мрія людства здійснилася! Людина у космосі, Юрій Гагарін! Ці слова заполонили теле- і радіоефір!

1-а ведуча: Люди планети Земля, тамуючи подих, стежили за першим космічним польотом, він тривав близько 2 годин.(108 хвилин), але усім здався вічністю. Це було таке свято, яке можна порівняти хіба що з Днем Перемоги! На вулицю виходили люди. Сльози радості, крики «Ура», «Даєш космос», «Юрій Гагарін», транспаранти. Люди йшли по коліях трамваїв, зупиняли транспорт, обнімали один одного, вітали з Перемогою.

2-а ведуча: Земляни ніколи не забудуть той святковий день, коли мрії людини про політ до зірок стали реальними. Подвиг Юрія Гагаріна записаний золотими літерами в книгу історії космонавтики. А день 12 квітня став Всесвітнім днем авіації і космонавтики.

1-а ведуча:

Літають в небі літаки,

Наш курс на Місяць, на Венеру.

Людина в космос піднялась,

Ми підкорили стратосферу.

2-а ведуча:

Ми живемо в космічний час,

В нас мрії і серця крилаті.

І в небі прославляють нас

Колумби космосу завзяті.

1-а ведуча: Перший груповий політ відбувся у жовтні 1965 р. на кораблях «Восход 1» та «Восход 2». Першою людиною, що вийшла в космос був Олексій Леонов, член екіпажу «Восход 1».

2-а ведуча: Отже перші ракети порвали пута земного тяжіння. Почалася космічна ера. Україна може пишатися своїми космічними дослідженнями. Сьогодні, хотілося пригадати прізвища тих, кого ми по праву називаємо героями, тих, чиї імена увійшли в історію як творців космонавтики. Це Юрій Олексійович Гагарін, Микола Іванович Кибальчич, Олександр Гнатович Шаргей він же Юрій Кондратюк, Володимир Миколайович Челомей, Сергій Павлович Корольов, Володимир Уткін, Олександр Макаров, Михайло Янгель.

1-а ведуча: А з 19 листопада по 4 грудня 1997 року у складі міжнародного екіпажу здійснив політ на американському кораблі багаторазового використання «Колумбія» громадянин незалежної України, 46-річний Леонід Костянтинович Каденюк. Разом з американськими астронавтами він протягом 16 діб перебував на орбіті, проводячи біологічні експеременти. Леонід Каденюк у політ взяв із собою Державний прапор України – символ нашої держави, «Кобзар» Т.Г.Шевченка, касети із записами пісень у виконанні Назарія Яремчука, Софії Ротару, Павла Дворського, капсулу із землею із батьківського обійстя.

2-а ведуча: Факт участі українського космонавта у польоті на кораблі “Колумбія» свідчить, що Україна є космічною державою.

1-а ведуча:

Мене питають: -Хто ти є і звідки?-

Відповідаю: - Родом з України,

Мої батьки і мого роду свідки

Пройшли в народах зміни-переміни.

2-а ведуча: На космодромі знаходиться готовий до польоту український космічний корабель під назвою «Першопрохідці». Маршрут польоту: Земля – Місяць – Марс - Венера – Земля. Екіпажеві корабля приготуватись!

Екіпаж № 1 «Першопрохідці» готові до польоту!

1-а ведуча: Так, вони готові!

2-а ведуча: А може хтось прославить нашу школу і стане відомим космонавтом. А поки-разом. Косомнавтом хочеш стати-повинен багато-багато знати!

1-а ведуча: Космонавту потрібно виконати програму польоту, а це багато різних завдань. Вам теж доведеться пройти випробування, адже ви скоро станете учнями 7-го класу. Отже, перше завдання.

2-а ведуча: I Конкурс. « Розминка» (задає запитання до учнів).

1) Які назви мали космічні кораблі, на яких літали космонавти? («Восток», «Союз», «Аполлон», «Восход»)

2) Коли був запущений перший штучний супутник Землі? (4 жовтня 1957 р., піднявся на висоту 947км . 92 дні літав навколо нашої планети.)

3) Назвіть космонавтів, які народились в Україні (П.Попович, Л.Кизим, Л.Каденюк, Г.Добровольський , г. Береговий та ін.)

4) Хто із космонавтів уперше вийшов у відкритий космос? (О.Леонов)

5) У космічному кораблі, що на орбіті, у банку з водою вкинули металевий ключик. Чи потоне він?

(Ні)

6) Чи можна на космічному кораблі прийняти ванну? (Ні)

7)сЯк називається вікно літального апарату ? (Ілюмінатор)

8) Чи можна в стані невагомості пронести воду в решеті? (Так)1-а ведуча: Добре, тепер ви прошли підготовку і можете рушати. Космічні простори чекають на вас! Нехай щастить!Починаємо відлік 10, 9, 8,7, 6, 5, 4, 3, 2, 1…пуск!

Діти уходять зі сцени.


КАРТИНА 3

Звучать фанфари.

Володіння Космічної Відьми. Зірки, скелі, все дуже темне. Взагалі — не земне. З’являється Космічна відьма.

Відьма: Які ж великі та чарівні мої володіння! Навіть, коли повна темрява і всі мешканці сплять. Ніхто не може зрівнятися зі мною у могутності та багатстві. Зі мною – Космічною відьмою. А якщо хтось і спробує – отримає швидку поразку! Я можу все! По моїй команді всі зірки галактики запаляться і яскравим світлом засяє вся моя планета. А ще я – великий продюсер! На моїй планеті живуть найкращі артисти – яскраві, незвичайні. Я викрадаю їх з різних планет і готуюся до великого міжгалактичного гастрольного турне.

Гей, зірки! Готові! Один, два, три! (Танець 1)Відьма:Ну, що я казала! Краса, та й годі. Мої артисти неперевершені. Але є в мене один суперник. Мій кузен з сусідньої планети. Який завжди зі мною змагається. Він теж могутній космічний чаклун і мандрівник. З кожної мандрівки привозить з собою космічних дивовижних артистів. І все хоче мене вразити. Все хоче довести, що він крутіший за мене. А його артисти – найкращі. Ось і сьогодні він прилетить та спробує приголомшити мене своїми космічними знахідками. Що ж, братику, я теж підготувалася! І також тебе сьогодні здивую!

(Чутно звуки приземлення космічного корабля).Відьма: О, мабуть, це він. Нарешті.

Входить Чаклун: Привіт, тобі, космічна Відьма. Як справи, сестронько?

Відьма: Як завжди, чудово. А як твої космічні мандри, братику? Ти вже всі планети відвідав, всіх дивовижних артистів до себе викрав?

Чаклун: О, на жаль, ні! Космос нескінченний… Навіть мого чаклунського життя не вистачить, щоб навідатися на усі планети.

Відьма: Так розказуй скоріше і показуй, яких цікавих артистів привіз із собою?

Чаклун: Що ж, готуйся дивуватися, сестро. Зустрічай! (Виходять перелякані учні).

Відьма (роздивляється учнів): Визнаю, вони чудові, прикольні.

Чаклун: Так. Бачу, ти вражена!

Відьма: Є трошки.

Чаклун: А у тебе є щось дивовижне, чи сьогодні я переміг?

Відьма: І не сподівайся! «Я переміг…». Краще сідай, щоб з подиву не впасти! Кажу, що є такі дива, яких у тебе немає!

Чаклун: Ти брешеш! На моїй планеті є все!

Відьма: У тебе немає поета!

Чаклун: Якого-такого поета!

Відьма: А такого – Земного.

Чаклун: Земного? Про що ти?

Відьма: Слухай уважно! Це – Новий Земний поет, який прославить космос і мене звісно.

(Виходить на сцену Земний поет).Земний поет: Здавна формою Землі цікавились люди.
Поки вчені довели, що Земля в нас кругла.
Різні версії були, припущень багато,
То її слони тримали разом з черепахой.
Наш Гагарін, - космонавт, полетів у космос.
І побачив рух Землі він навколо Сонця.
Глобус – це модель Землі зменшеної форми..
Означає слово “куля” –всім тепер відомо.
Мудрий астроном Гіппарх вчений був із Греції.
Паралелі, меридіани – це його концепція.
Тепер наш чудовий глобус називають “апельсин”,
Або “м’ячиком у сітці”- це давно відомо всім.
Чаклун: Я вражений… Ти дійсно мене здивувала.

Відьма: Визнаєш поразку?

Чаклун: Визнаю, що ти дійсно підготувалася до змагання. Пропоную нічию.

Відьма: Ще чого! Я і мої артисти – переможці!

Чаклун: Мої не гірші!

Відьма: Твої не гірші, а мої – найкращі!

Чаклун: Я переміг!

Відьма: Ні! Я! У мене все найкраще! Найчарівніше! Най, най, най…

Чаклун: А от і ні!

Відьма: Що ти кажеш? Тоді давай зіграємо в гру «Що це?», твої артисти проти моїх.

Чаклун: Згоден!

(Виходять космічні ведучі).1-а ведуча: Конкурс «Що це?»

1) Буран, Челенджер, Аполлон, Восток. Що це? (Космічні кораблі)

2) Юпітер , Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Що це? (Планети)

3) 9 великих планет, Сонце, астероїди, метеорити та метеоритні явища , космічний пил, космічне сміття... Що це? (Склад сонячної системи)

4) Полярна, Сиріус, Вега, Арктур. Що це? (Зорі)

5) Водолій, Рак, Терези, Діва...Що це? (Сузір’я)

6) Прилад астрономів. (Телескоп).

7) Кулясте розпечене тіло, що випромінює світло. (Зоря).

8) Залишки небесних тіл, що впали на поверхню планет. (Метеорити).

9) Холодне кулясте небесне тіло. (Планета).

10) Явище повного згорання в атмосфері невеликих небесних тіл. (Метеор).

2-а ведуча: Молодці!

Чаклун: А на моїй планеті прийнято задавати «Загадки», розберімося хто кращий!

2-а ведуча: Конкурс «Загадки»

1.Одне слово, а має два значення: перше-агрегат у техніці, друге-дорога людини у житті. (Супутник)

2.Що існує вік на волі , а кружляє є вічно в колі?

(Планета)

3.Яку кулю можна спостерігати тільки з космосу?

(Земну)

4.Яка пташка до Місяця долетіла?

(Ракета)

5.Хто тричі на рік одяг міняє?

( Земля: зелена, жовта, біла)

6. Крил не має, а навколо Землі та Місяця літає.

(Ракета)

7.Що сходить без насіння?

(Сонце)

8.Блакитне шатро увесь світ накрило

(Небо)

9.Один баранець пасе тисячі овець.

(Місяць і зорі)

10.Рівненька доріжка посипана горошком.

(Чумацький Шлях)Відьма: Так як я полюбляю подорожувати, то давай любий кузене проведемо конкурс «Далі. Далі…»

1-а ведуча: Конкурс «Далі. Далі…»

1.Найближча до нас зоря. (Сонце)

2.Супутник Землі. (Місяць)

3. Місце старту космічних кораблів. (Космодром)

4.Час одного повного оберту Землі навколо своєї осі. (Доба)

5.Час одного повного оберту Землі по своїй орбіті.(Рік)

6.Яка форма орбіт, якими обертаються планети? (Колова)

Чаклун: Бачиш сестро, які мої артисти!

Відьма: Ти подивись, зійшлися зорі в ряд (показує на зоряне небо), а це ознака давнього пророцтва про те, що нам вже час забути про чвари.

Чаклун: О моя Космічна Відьмо! Дійсно давай ховатись! Всі вільні (знімає мотузку), рушайте! (Танець 2)

Учень 1: Прекрасний наш зелений світ,

Ще кращим стане в плині літ,

І міжпланетні кораблі,

Немов трамваї, стануть звичні.Учень 2: У час дозвілля будь-куди

Лети, пливи чи пішки йди!..

Найдужче дальня даль чарує..

Ми по галактиці мандруєм!Учень 3: Героям космічної ери ,

Вершителям слави , чудес

У Всесвіт розчинено двері,

Розірвано пітьму небес.Учень 4: Ми раді, ми горді по вінця

За нашу космічну сім’ю!

Злітайте до самого Сонця.

І повертайтесь на Землю свою!КАРТИНА 4

Прокидається Дід –екскурсовід.Дід: Ого! Ото наснилося, потрібно давати менше екскурсій, а то для мене це стрес. Старий став! Робочий день закінчився, піду додому. (Говорить уходячи зі сцени) І насниться ж таке…Бр…бр…бр?!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка