Козацькі забави. Спортивний захід, присвячений Дню Українського козацтва, серед учнів 9- 11- тих класів МетаСкачати 56.94 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір56.94 Kb.
КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ.

Спортивний захід, присвячений Дню Українського козацтва, серед учнів 9- 11- тих класів

Мета: виховувати у дітей любов до України, повагу до національних традицій; залучати школярів до вивчення національної історії та культури; перевірити знання з історії козацтва та рідного краю; розвивати інтерес до занять фізичною культурою; сприяти розвитку фізичних умінь та навичок.

Дата проведення: 14.10.2013рМісце проведення: спортивний зал ОШ №13.

Учасники: учні 9-11 класів (хлопці).

Інвентар: стійки (4 шт.), мішки, великі гумові м’ячі , обручі, папірці на яких записані 10 слів на російській мові , олівці, гімнастичні мати, чотири мотузки , гімнастичний кінь (4шт), або тумби для стрибків, тенісні м’ячики , канат, аудіо записи української музики, національні костюми.
Хід заходу.

Ведучий1 (ведучі в національних костюмах). Доброго дня, діти! 14 жовтня ми святкуємо День українського козацтва. Українська козаччина - це важливий період в історії України, сповнений трагізму, героїзму, слави та гордості за наш народ. Слово «козак» означає вільний, незалежний. Перші козаки з’явилися в Україні давно – 1480-тих роках. То були волелюбні й надзвичайно сміливі люди. Невмирущою славою покрили свої знамена козацькі полки Запорізької Січі у визвольній боротьбі під проводом Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Семена Наливайка…

Учень 1. З давніх-давен, так повелося…
Сутужно жити довелося…
Й на тернах рідної країни,
Зросло козацтво України.


Учень 2 Як промінь ясний з поміж неба,
В захисниках була потреба,
І тут з’явився він – козак,
Сталевих шабель він мастак.


Учень 3 Він вільним був, із духом сильним,
Був мужнім, хвацьким та кмітливим,
Народ в обіду не давав,
Невпинно ворогів вбивав.

Учень 4 За святу землю, матір, Бога,


Була йому одна дорога.
За покликом людської долі,
Щоб зберегти безцінну волю.


Учень 5 Немало пройдених шляхів,
Лягло й немало ворогів,
Та лиш КОЗАК стоїть й понині,
На нашій славній Україні.
Ведучий 2. Увага! До підняття Державного прапору струнко шикуйсь.

(Під звуки Державного гімну України капітани команд підносять прапор). Свято відкриває привітанням до учасників гість Свята-представник козачества . Ведучий знайомить з суддями змагань.


Ведучий 1. Як жили, чим займалися козаки?

Прокинувшись зранку і вдихнувши на повні груди свіже повітря, вибігали босоніж на росисту прохолодну траву виконувати фізичні вправи – пробуджувати свій організм від сну.Учень 1.

Раз- два - голова,


Щоб трималася на в’язах
Ми тренуємо всі м’язи
Три - чотири, руки в ділі - 
Раз кулак, два кулак - 
Бий сильніше козак.
Щоб триматись на коні,
Треба ноги нам міцні,
Сильні ноги, дужі ноги -
Не злякаються дороги.
Підемо разом в присядку
Це найкраща зарядка
Конкурс 1. «Розминка».

Команди вишикувані в колони. Перед кожною з них встановлено по 8 обручей та фішка.Перший учасник команди пробігає в обручі (8шт), оббігає фішку та в повному присяду кроком (руки за головою) повертається до своєї команди, передає естафету

Команда – переможець та, яка першою закінчить без помилок естафету.


Ведучий 2: Козак не знав хвороб, умирав більше на війні, ніж удома. Тепер народ слабкий, якщо прожив до 80 років не бачить під собою дороги, а в давнину у 100 років тільки в силу вбирався, тому козаки жили довго і весело. А молоді які були!

Він сів на коня – не струснувся, не здвигнувся! Торкнув ногами – і пішов , і пішов! Тільки пилюга стовпом ! І ви напевно вже зрозуміли , що не може бути справжнього козака без коня стрімкого, мов вітер.


Конкурс 2. «Забіг на конях»

Команди стоять на лінії старту. В руках у першого учасника м’яч – пострибунчик . Учасник сідає на «коня» (м’яч ), стрибає до фішки і повертається стрибками назад. Передає свого коня другому учаснику, який повторює вправу.

Команда – переможець та, яка першою закінчить без помилок естафету.Ведучий1: У вільний час від походів козаки любили , лежачи на животах, потеревенити, послухати розповіді інших. Пишалися козаки своєю українською мовою. Та, хоч і зали її досконало, а все ж тримали на Січі товмача. Його використовували для перекладів при розмовах із людьми, які приходили на Січ і не знали української мови. Він мусив знати українську, московську, грецьку, волоську, турецьку і татарську мови.

Конкурс 3. «Переклади слова»

Команди вишикувані в колону по одному. За сигналом перший гравець біжить до фішки, де покладено папір з руськими словами, вкладається на живіт, перекладає та записує одне слово. Після чого повертається на лінію старту та передає естафету. Другий учасник повторює вправу.

Команда – переможець та, яка першою закінчить естафету та зробить правильний переклад слів.

(Ужин – вечеря,

Усы - вуса,

Табак - тютюн,

Свита – свита,

Рюмка – чарка,

Люлька – люлька,

Пушка – гармата,

Крыльцо – ганок,

Опасность – небезпека,

Колодец - криниця).


Ведучий 2: Козаки були мужніми й безстрашними людьми. Жодні перешкоди їх не зупиняли – все долали. Вони вражали своєю відвагою, здатністю витримувати найтяжчі випробування.

Конкурс 4. «Переправа»

Команди вишикувані в колону по одному. Перед ними перешкоди – зав’язані мотузки на стійках на висоті: перша - 60см, друга 1м, третя - 60см, четверта -1м, далі гімнастичний кінь перед кожною командою, гімнастичний мат. Перший учасник перестрибує першу мотузку, підлазить під другою, перестрибує третю та підлазить під четвертою, перелазить через коня, та робить перекид уперед, оббігає фішку па повертається до лінії старту та передає естафету.

Помилки: гравець зачепився за мотузку.

Команда – переможець та, яка першою закінчить без помилок естафету.Ведучий 1. Зброєю козаків були – шабля, сокира, булава, рушниця.

Конкурс капітанів(5) . «Бій на булавах»

Капітани стоять на гімнастичній лавці. В руках у них подушки. Завдання – збити з лавки суперника.

Помилки: торкатися суперника тільки подушкою.

Капітан переможець той , хто утримається на гімнастичній лавці.Ведучий2. Вміли козаки танцювати та співати, словом відпочивати.

Конкурс 6. «Танець козака» (звучить музика танцю «гопак»)

Кожний гравець по черзі виконує п’ять стрибків зігнувшись. Команді надається 1 хв. Чим більше учасників команди прийме участь у конкурсі, та команда переможе.Помилки: поки перший учасник не закінчить вправу, другий - не починає.

Ведучий 1.

Багато говорили й оспівували кобзарі козацьку та богатирську силу. Козаки могли гнути підкови, як лозу, одним ударом могли звалити коня з ніг.Конкурс 7. «Перетягування каната»

Посередині канату стрічка, розташована над лінією. Команда, якій вдалося перетягнути стрічку від лінії на 1 м. перемагає.


Конкурс для вболівальників.

Ведучий2. Доки наше шановне журі підбиває підсумки, ми проведемо конкурс на найрозумнішого уболівальника.

Запитання.

  1. Назвіть елементи козацького одягу. (Шаровари, жупан, пояс із китицями).

  2. Козацькі військові човни («чайки»)

  3. Як називається герб України? (Тризуб)

  4. Ознака влади гетьмана (булава).

  5. Хто входить до курінної старшини? (Отаман, суддя, писар, кухар.)

  6. Що таке козацькі клейноди? (Святині Запорізького війська. Які козаки брали у всі походи.)

  7. Хто написав вірш «Ой Морозе, Морозенку»? (вірш народний.)

(Визначення найрозумнішого уболівальника)

Ведучий 1. Дорогі діти! Програму козацьких змагань вичерпано. Сьогодні ви всі показали, що вас справді можна називати нащадками славних запорозьких козаків, а де же для цього ви маєте все: і сміливість, і відважність. Ви були швидкими, веселими, винахідливими, сильними, дружними. Бажаю всім доброго здоров’я , гарного настрою, успіхів у навчанні та спорті ( для підбиття підсумків, слово надається журі. Нагородження переможців та учасників змагань).

Ведучий2. Увага! Свято вважається закритим. Звучить Державний гімн України, капітани команд опускають прапор.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка