Крок 2 Загальна лікарська підготовка 2005 рік 1Дата конвертації19.02.2016
Розмір86.3 Kb.
Крок 2 Загальна лікарська підготовка 2005 рік
1. Хворого госпіталізовано до лікувально-профілактичного закладу з діагнозом дифілоботріоз. Під час вживання якої риби відбулося зараження?

A. Камбала

B. Окунь морський

C. Карп річний *

D. Палтус морський

E. Мінтай
2. У промисловому районі одного із індустріальних міст у дітей дошкільного віку почастішали захворювання на хронічний астматичний бронхіт та бронхіальну астму. Який із постійних забруднювачів повітря міг стати їх причиною?

A. Оксид вуглецю

B. Діоксид сірки *

C. Оксиди азоту

D. Свинець

E. Продукти фотохімічних реакцій
3. Хворий 35 років, який протягом 10 років працює прохідником у шахті, скаржиться на задишку під час фізичного навантаження, кашель з виділенням невеликої кількості харкотиння. Температура тіла у нормі. У легенях хрипи не вислуховуються. ШЗЕ- 8 мм/год, реакція Манту з 2 ТО– папула 10 мм. На рентгенограмі: по всьому об'єму обох легенів дрібні, підвищеної інтенсивності вогнища, які чітко контуруються. Який попередній діагноз?

A. Бронхіоліт

B. Антракоз *

C. Туберкульоз

D. Канцероматоз

E. Пневмонія

4. Передбачається будівництво багатопрофільної лікарні в одному із центральних районів міста. Який тип забудови найбільш доцільний у даному випадку?

A. Блочний

B. Змішаний

C. Централізовано-блочний *

D. Децентралізований

E. Централізований
5. За результатами лікарняно-педагогічного спостереження за уроком фізкультури в 9-ому класі побудована фізіологічна крива, що характеризується поступовим збільшенням частоти пульсу у ввідній частині, приростом частоти пульсу на 80\% під час основної частини, крива має 4-зубчатий вигляд. Як можна оцінити організацію уроку фізкультури?

A. Урок побудований правильно

B. Тривалі проміжки між вправами *

C. Фізичне навантаження надмірне

D. Фізичне навантаження недостатнє

E. Фізичне навантаження достатнє
6. Під час медичного огляду учня 3-го класу встановлено дисгармонійний фізичний розвиток. Об'єктивно: біологічний вік відповідає календарному, має місце компенсований хронічний бронхіт. Клінічні функціональні зміни з боку інших органів відсутні. До якої групи здоров'я відноситься учень?

A. ІV група

B. V група

C. І група

D. ІІІ група *

E. ІІ група
7. Під час обстеження гігієнічних умов навчання у технічному ВНЗ постала необхідність оцінити зоровий режим студентів, які навчаються з 9.00 до 15.00. Який показник природнього освітлення буде найбільш інформативним?

A. Наявність сумісного (верхньо-бокового) освітлення

B. Глибина закладення навчальної кімнати

C. Світовий коефіцієнт

D. Час інсоляції кімнати

E. Коефіцієнт природнього освітлення *
8. Шліфувальник 50 років звернувся до цехового лікаря зі скаргами на загальну слабкість, затерплість кінцевих фаланг пальців та сильний біль у них. Об'єктивно: блідість шкіри пальців рук. Під час дослідження больової, тактильної та температурної чутливості виявлено незначні порушення. З боку інших органів та систем відхилень не було. Який найбільш

A. Сирінгомієлія

B. Поліневрит

C. Хвороба Рейно

D. Вібраційна хвороба *

E. Деформуючий артроз
9. Під час визначення адаптації учнів 1-го класу до навчання у школі встановлено, що у них невисока швидкість переробки інформації на уроці, переважання процесів гальмування над збудженням. Який ступінь адаптації у цих учнів?

A. Напружений *

B. Задовільний

C. Незадовільний

D. Добрий

E. Уповільнений
10. Дільничному лікарю доручили підготувати план проведення комплексу лікувально-профілактичних заходів серед населення на підпорядкованій території. Які заходи щодо вторинної профілактики захворювань він повинен внести у цей план?

A. Покращення умов життя населення

B. Усунення чинників виникнення захворювань

C. Попередження ускладнень захворювань *

D. Попередження виникнення захворювань

E. Проведення реабілітаційних заходів
11. В лабораторію для проведення дослідження надійшла проба молока. Установлені такі дані: колір – білуватий, запах – без особливостей, смак – характерний для молока, густина– 1,038, кислотність– $35^0$ Тернера, жирність– 3,2\%. Який ступінь якості молока?

A. Молоко умовно придатне

B. Молоко зниженої якості

C. Молоко фальсифіковане

D. Молоко доброякісне

E. Молоко недоброякісне *
12. Робітники рибних промислів підлягають впливу низьких температур оточуючого повітря від $–5^0С$ до $–15^0С$. Захворювання яких органів та систем найбільш часто зустрічаються у робітників цих виробництв?

A. Крові

B. Шлунково-кишкового тракту

C. Дихальної *

D. Серцево-судинної

E. Печінки
13. У лісовому літньому санаторії дітям з метою загартовування організму проводять різні процедури. Яка з нижчеперелічених процедур є найбільш загартовуючою?

A. Прогулянка на свіжому повітрі

B. Ранкова гімнастика на свіжому повітрі

C. Контрастний душ*

D. Ванна з гідромасажем

E. Гігієнічний душ

14. Під час проведення медичного огляду лікар звернув увагу на студентку ростом 162 см та масою тіла 59 кг, яка скаржилась на те, що у вечірній час втрачає здатність до чіткого бачення предметів, які оточують. Об’єктивно спостерігається сухість шкіри, гіперкератоз. У складі добового раціону студентки виявлений такий вміст основних вітамінів: вітамін А– 0,5 мг, вітамін $В_1$– 2,0 мг, вітамін $В_2$– 2,5 мг, вітамін $В_6$– 2 мг, вітамін С– 70 мг. Визначте вид гіповітамінозу:

A. $В_2$–гіповітаміноз

B. $В_6$–гіповітаміноз

C. $В_1$–гіповітаміноз

D. С–гіповітаміноз

E. А–гіповітаміноз *
15. На земельній ділянці сільської дільничої лікарні на 50 ліжок виділені такі зони: лікувального корпусу для неінфекційних хворих, лікувального корпусу для інфекційних хворих з відокремленими садово-парковими зонами, а також господарська зона, в якій розташоване патологоанатомічне відділення. Яке порушення допущено при плануванні ділянки?

A. Відокремлення садово-паркових зон

B. Розташування патологоанатомічного відділення на ділянці лікарні

C. Розташування інфекційного відділення на ділянці лікарні

D. Розмежування зон для інфекційних та неінфекційних хворих

E. Поєднання господарської та патологоанатомічної зон *
16. Серед населення, що мешкає поблизу підприємства по виробництву пестицидів, динамічно підвищується рівень вроджених вад розвитку, що проявляються в центральному паралічі, ідіотії та сліпоті новонароджених. Сполуки якого забруднювача навколишнього середовища можуть зумовити розвиток даної патології?

A. Залізо

B. Стронцій

C. Хром

D. Кадмій

E. Ртуть *

17. У здорової жінки 75 років, що веде помірно активний спосіб життя, при профілактичному огляді виявлена сироваткова концентрація загального холестерину на рівні 5,1 ммоль/л та холестерину ЛПВЩ- 70 мг/дл. ЕКГ без патології. Яка з перерахованих дієтичних рекомендацій найбільш прийнятна?

A. Зменшення прийому насичених жирів

B. Збільшення вживання клітковини

C. Зменшення прийому простих вуглеводів

D. Ніяких змін у дієті *

E. Зменшення прийому холестерину


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка