Культура харчування. Правила поведінки за столом



Скачати 64.27 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір64.27 Kb.
Міністерство освіти і науки України

Культура харчування. Правила поведінки за столом
Підготувала

вчитель початкових класів

комунального закладу «Гуляйпільська

загальноосвітня школа I-III ступенів № 1»

Гуляйпільської районної ради

Горпинич Тетяна Іванівна


м. Гуляйполе



Тема: Культура харчування.Правила поведінки за столом.

Мета: Познайомити учнів з режимом харчування, правилами культурної поведінки за столом, формувати здоров’язберігаючу компетентність;

розвивати пам`ять, увагу, мовленнєві уміння;

Виховувати естетичний смак учнів, дбайливе ставлення до свого здоров`я.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку


  1. Самовизначення до діяльності. Створення сприятливої атмосфери.

В школі справу будь-яку,

Починаєм по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаєм

І урок наш починаєм.



  • Погляньте один на одного добрими очима, посміхніться. Подаруйте посмішку мені.

Загадки із чарівної скриньки. (Слайд 2).

Нехай урок принесе вам нові знання, а нашим гостям приємні враження.



  1. Актуалізація опорних знань.

Загадки.

Є як ниточка тоненька,

Є спіралькою ,пряменька.

Кетчуп в неї додамо-

З задоволенням з `їмо.

(Макаронні вироби).

Є перлова, є гречана,

Рисова, а ще й пшоняна,

Заливаєм молоком,

А немає - кип`ятком.

(Каша).

Наче сонечко-жовтеньке,



А розтане, то м`якеньке,

Молоко у ньому є,

Смак до каші додає.

(Масло).


-Як одним словом можна назвати ці предмети? (Їжа).

Для чого людині потрібна їжа? (Для росту, енергії, щоб не хворіти).

(Слайд 3).

-Подивіться на екран.

Чи подобається вам поведінка Буратіно за столом?

-Чому він так себе поводить? (Бо не знає правил поведінки за столом).

-То якою може бути тема нашого уроку?(Слайд 4).

(Культура харчування. Правила поведінки за столом)

-Чого ви хочете навчитись на уроці?

-А я хочу, щоб ви були уважними,гарно працювали.

3. Робота над темою уроку.

На уроці нам зустрінуться нові слова. Звернемось до словникової скриньки.

-Що ви бачите на екрані?(Слайд 5).

Закуски-страви, що передують основній їжі.(Салати, соління, вінегрет).Вони збуджують апетит.

(Слайд 6). Ці страви називають першими стравами. Вони зігрівають людину, покращують травлення. Хто мені підкаже, що це за страви? (Борщ, суп).

(Слайд 7). Це- другі страви. Вони ситні, насичують організм поживними речовинами. Надають нам сили.

(Слайд 8). Десерт-солодкі страви. Вони покращують настрій, відволікають від поганих думок.

А ще ми познайомимося з висловами.

(Слайд 9). Столовий етикет-правила поведінки за столом.

(Слайд 10). Столові прибори-інструменти, за допомогою яких ми вживаємо їжу.

Отже, чим корисні перші страви?

Що ми називаємо столовим етикетом?

4.Робота з книгою.

Звернемося до порад вчених.

Ст.42 книги. Прочитайте, що значить дотримуватися режиму харчування.

(Їсти 3-5 разів на день в один і той же час).

-О котрій годині ти снідаєш, обідаєш, вечеряєш?

-Цей стіл накрито для обіду чи вечері? (Слайд 11 ).

-Які зі страв є закускою, першою стравою, другою стравою, десертом?

Обговоримо ситуацію.

1.На обід Оленка має борщ із сметаною, салат із свіжої капусти, гречану кашу з котлетою, хліб, компот.

2.На обід Петрик має смажену картоплю з кетчупом,2 тістечка, газований напій.

-Хто з дітей харчується правильно?

Музична фізхвилинка.(Слайд 12).

Ст.43.

Сніданок-найважливіший у харчуванні.



-Для чого сніданок потрібний школярам? (Для того, щоб мати силу та енергію до навчання).

-Що діти люблять їсти вранці?(Слайд 13).

Всі їдять-і звір, і пташка,

Від зайчат й до кошенят.

Всі на світі їсти хочуть.

Горобці зерно клюють там, де тільки дістають.

Вранці снідає і кінь,-полюбляє сіно він!

В нірці снідає ще й кріт,

Мавпочка банани їсть,

Ловить мишку спритний кіт.

Отже, для чого потрібно снідати?(Це сила, енергія, бадьорий настрій).

-Звернемося до літературної сторінки. Прочитаємо вислови про їжу.

(Слайд 14).

Висновок: Що означає дотримуватись режиму харчування?

1.Їсти в один і той же час.

2.Уранці перед школою необхідно снідати.

3.Вечеряти не пізніше, ніж за 2 години до сну.

4.Їсти різноманітну їжу, щоб організм отримував усі необхідні поживні речовини.

5.Знати міру в їжі.

-Які хвороби виникають від неправильного харчування?

Гімнастика для очей.(Слайд 15).

Культура поведінки за столом.

(Слайд 16).

Звернемося до уривку з казки О. Толстого «Золотий ключик».

Буратіно сів за стіл, підвернув під себе ногу. Тістечка він запхав у рот, і ковтнув, не розжовуючи. В вазу з варенням заліз прямо пальцями, а потім із задоволенням став їх облизувати. Коли Мальвіна відвернулася, він схопив чайник і випив все какао з носика. Та поперхнувся і пролив какао на скатертину.

-Які зауваження зробила Мальвіна Буратіно?

(Сядь рівно, помий руки, не їж руками).

-Чи знав Буратіно правила столового етикету?

-Для чого треба знати і виконувати правила поведінки за обіднім столом?

(Щоб з нами було приємно їсти, щоб не бути смішними).



Робота з презентацією. Складання правил поведінки за столом.

(Слайди 17-21).

1.Мийте руки перед кожним прийомом їжі.

2.Сидіть за столом рівно.

3.Правильно користуйся столовими приборами.

(Допомагають наші маленькі помічники. Інсценізація).



Ложка. Я створена для гарячих страв. Мене тримають пальцями в правій руці, а ліва в цей час лежить на столі. Щоб не плямкати, хлюпати, сьорбати, ложку не наповнюй по самі вінця. Перехиляй до рота із загостреного краю. А щоб не всмоктувати їжу, мене тримай бортиком паралельно до губ. Поївши, ложку клади у тарілку.

Чайна ложка. Я – маленька сестричка столової ложки. Кладу цукор у чай і розмішую, дістаю фрукти і ягоди з компоту, мене використовують, коли їдять десерти. Запам'ятайте: розмішавши цукор, ложку треба покласти на тарілочку, а не залишати в чашці.

Виделка. У мене є зубчики, щоб наколювати їжу. Коли їдять м'ясо, котлети, вареники, опуклий бік – догори. А щоб їсти овочі, картоплю, гарнір, необхідно перевернути «спинкою» донизу.

Ніж. Я для того, щоб відрізати, нарізати. Тримають ніж у правій руці. Без мене не куштують відбивні, м'ясо, ковбаски, рибу. Але без мене можна їсти котлети, овочі, м'які страви, що легко ламаються на шматочки виделкою. Знайте, що сіль із сільнички беруть чистим ножем, а не руками. Ніж, виделку, ложку після їди кладуть на тарілку, а не на скатертину

4.Ріж м'ясо на менші шматочки.

5.Витирай рот і руки серветкою.

6.Завжди дякуй, коли виходиш з-за столу.



Робота в зошиті.

-Хто з дітей поводить себе культурно?

-Розфарбуйте.(Під музику).(Слайд 22).

4.Підсумок уроку.

Наш урок підходить до кінця. Чи здійснилися ваші очікування?

-Чи засвоїли правила харчування ці діти?(Слайд 24).

Якщо ви будете дотримуватися правил столового етикету, вас будуть часто запрошувати в гості на дні народження та інші приємні зустрічі.

За 70 років життя людина з`їдає: (Слайд 26).

8000 кг хлібобулочних виробів;

11000 кг картоплі;

7000 кг м`яса і риби.

На приймання їжі людина витрачає 6 років життя.

Гра «Що чим їдять?».(Слайд 27).

Гра «Накрий стіл до сніданку».(Слайд 28).



Від того, як ми харчуємося залежить наше здоров`я. Я бажаю здоров`я вам і нашим гостям.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка