Л. Глібов визначний український байкар, поет



Скачати 66.49 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір66.49 Kb.
Конспект уроку

з української літератури, 6 клас

Учитель Цьомбур Л.О.

Тема:Л. Глібов – визначний український байкар, поет

Мета: ознайомити учнів з творчістю видатного байкаря Л. Глібова, проаналізувати байку «Щука»; розвивати культуру зв’язного мовлення; вчити висловлювати власні думки; виховувати почуття поваги до видатного байкаря Л. Глібова, його творчості; формувати активну життєву позицію

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: презентація творчості байкаря Л. Глібова, дидактичний матеріал (карточки для роботи в групах)

Хід уроку

І Організація класу

Вчитель. Діти я рада вас вітати на нашому уроці. Сьогодні у нас особливий урок – до нас завітали гості. А гостям ми завжди раді. Тож розпочнемо наш урок з реклами На уроці ми навчимося: бачити, аналізувати й коментувати, аргументувати. ( 1 слайд)

А що ви очікуєте від уроку? Запишіть свої очікування на зернинках і розмістіть їх у вазі з водою для проростання.

Тема нашого уроку (2 слайд) Л. Глібов – визначний український байкар, поет.

Девіз уроку ( 3 слайд)

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати

Дружно й плідно працювати!



Творче завдання. Роз’єднавши слова ви дізнаєтеся про що просить нас український байкар ( 4 слайд)

Ці слова і є епіграфом до нашого уроку. ( 5 слайд)



Презентація З творчістю видатного українського байкаря вас ознайомить Макух О.(6-11слайди)

Вчитель Протягом уроку ви будете працювати в групах, тож оцінюйте свою роботу за допомогою карток.

Ознайомимося детально з байкою «Щука». Повідомлення про тварину підготувала Захаренко С. ( 12 слайд)



Творче завдання. Кросворд Розгадавши кросворд ви дізнаєтеся ключові слова нашого уроку ( Глібов, сатира, гумор, байка, алегорія, мораль)

Гра «З'єднай пари» Для перевірки знань з теорії літератури проведемо гру «З'єднай пари»

Виразне читання байки учнями Використовуючи методичний коментар підготуйте виразне читання байки.

Словникова робота ( 13 слайд) Під час читання для вас будуть незрозумілі такі слова: Шаплик, Стряпчий, Щупачок, Шкапа.

Вправа «Чи уважний ти читач?» (Робота над змістом байки, відповіді на питання)

Робота з прислів’ями.

Визначте, яке прислів’я розкриває мораль байки.

У злому зле й сидить. Яка совість – така й честь.

Хто дужчий, той і лучший. Слова як мед, а діла як полин.

Спіймався на гарячому. Чує кішка, де сало лежить.

Складіть сенкан про героїв байки. (14 слайд)

Щука Лисиця

Які риси характеру засуджує байкар? (підступність, хитрість, хабарництво, легковажність, безглуздість)

Вчитель Підсумком нашого уроку є прислів’я Байка вчить як на світі жить. Байка ( 15 слайд)

Домашнє завдання ( 16 слайд)

Рефлексія

Чи сподобався вам урок? ( 17 слайд)

Якщо здійснилися ваші очікування, то з ваших зерен проросли чудові весняні квіти, з яких ми створимо весняний букет і вшануємо пам'ять видатного байкаря Л. Глібова.

Матеріали до уроку

Робота над змістом байки

1.Визначте дійових осіб байки. (два Осли, Шкапа, два Цапа, Щука, Лисиця).

2.Чи бачили ви в природному середовищі їх? Що характерно для цих істот?

Осел – впертий, Цап – вискочка, Щука – зажерлива, Лисиця – хитра.



3.Чому в заголовку та змісті байки назви цих тварин пишуться з великої букви? (бо це дійові особи).

4.Яку шкоду заподіяла Щука мешканцям ставка? Як про це сказано у байці?

5.Яких зусиль було докладено, щоб спіймати Щуку?

6.Зачитайте опис суддів. Про що це свідчить? (що склад суду був легковажний і безглуздий).

7.Ким виступала Лисиця в судді? (адвокат)

8.Що присудили судді Щуці? (повісити).

9.Які зв’язки між Лисицею та Щукою?

10.Чому суді послухали Лисицю? (тому, що не діяли відповідно до закону)

11.Визначити, яке з прислів’їв розкриває мораль байки? (Хто дужчий, той і лучший).

12.Складіть Сенкан про героїв твору.

Щука Лисиця

Хижа, безжальна Хитра, підступна

Заїдає, обдирає, поїдає Втручається, хитрує, викручується

Щука – хижак наших водойм Лисиця – зацікавлена особа у суді

Риба Адвокат



Творче завдання

Визначте, яке з цих прислів’їв розкриває мораль байки.

  • У злому зле й сидить.

  • Яка совість – така й честь.

  • Хто дужчий, той і лучший.

  • Слова як мед, а діла як полин


Виразне читання байки

(методичний коментар)

На Щуку хтось бомагу в суд подав,

Що буцім би вона такеє виробляла, обурення діями Щуки

Що у ставку ніхто життя не мав:



Того заїла в смерть, другого обідрала.
Піймали Щуку молодці та в каплиці

Гуртом до суду притаскали, радість, бо спіймали Щуку



Хоча чуби й мокренькі стали.
На той раз суддями були

Якіїсь два Осли, автор викликає сміх, іронію над суддями

Одна нікчемна Шкапа

Та два стареньких Цапа –

Усе народ, як бачите, такий

Добрячий та плохий.

За стряпчого, як завсігди годиться,

Була приставлена Лисиця...
А чутка у гаю була така,

Що ніби Щука та частенько,

Як тільки зробиться темненько, розгублення, очікування розв′язки

Лисиці й шле – то щупачка, (несподіванка)

То сотеньку карасиків живеньких

Або линів гарненьких…

Чи справді так було, чи, може, хто збрехав

( Хто ворогів не мав!), -

А все-таки катюзі,

Як кажуть буде, буде по заслузі.
Зійшлися судді, стали розбирать:

Коли і як воно, і що їй присудити? радість, торжество, що

Як не мудруй, а правди ніде діти. справедливість перемогла

Кінців не можна поховать…

Не довго думали – рішили –

І Щуку на вербі повісити звеліли.


  • Дозвольте і мені, панове, річ держать, –

Тут обізвалася Лисиця. –

Розбійницю таку не так судить годиться: хитрість Лисиці

Щоб більше жаху їй завдать

І щоб усяк боявся так робити, –



У річці вражу Щуку утопити!


  • Розумна річ! – всі зачали гукать.

Послухали Лисичку злий докір, сміх в останніх фразах

І Щуку кинули – у річку.




( від 0 до 2 балів)





Вид завдання

Бали

1

Вправа «Роз′єднай слова»




2

Творче завдання. Кросворд




3

Гра «З′єднай пару»




4

Чи уважний ти читач? (відповіді на питання)




5

Творче завдання. Прислів’я




6

Сенкан





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка