Лехнівська зош I



Скачати 89.73 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір89.73 Kb.
Управління освіти, молоді та спорту

Баришівської районної адміністрації
Районний методичний кабінет

Баришівської районної адміністрації
Лехнівська ЗОШ I-III ступенів

Моя країна – Україна

Природознавство

1 клас

Підготувала

Чесніша Катерина Григорівна,

вчитель початкових класів

2013

Тема. Моя країна – Україна.

Мета. Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; продовжити ознайомлення учнів з символами України (національними і народними), формувати національну свідомість школярів, розвивати пізнавальні інтереси,уміння робити висновки, узагальнювати; виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів; виховувати любов до рідного краю, розумне і бережливе ставлення до природи.

Тип уроку. Урок закріплення і засвоєння знань.

Обладнання: карта України, Гімн України, Конституція України, плакат «Моя Україна», державні символи, народні символи.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

- Нумо, діти, підрівняйтесь, всі приємно посміхайтесь.

Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок!

Девіз уроку:

Природознавство – це цікаво дуже!

Тобі предмет цей необхідний, друже!

Природа – все: річки, пташки, гаї,

Людина – теж частиночка її.

І щоб людині на Землі прожити,

Природу треба знати і любити!
II. Підсумки фенологічних спостережень.

Робота синоптиків за схемою. (слайд 1)
ПОРА РОКУ МІСЯЦЬ СУТТЄВІ ОЗНАКИ МІСЯЦЯ ЗМІНИ В НЕЖИВІЙ ПРИРОДІ ЗМІНИ В ЖИВІЙ ПРИРОДІ
III. Мотивація навчальної діяльності. Проблема.

Вчитель: Ми сьогодні разом вирушаємо в чарівну країну на веселому потязі. Всі перешкоди подолаємо. Багато нового й цікавого узнаємо . (відео)
Гра «Зберіть слова, прочитайте речення»

ЯМО – АРКАЇН УРАЇНКА(Моя країна – Україна)


IV. Актуалізація опорних знань.

(Підготовлені учні читають вірші)

1.На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани…

Та тільки одна на Землі Україна,

А ми її доньки й сини.

2.Водограй, полів розмай,

Зеленгай, ліщина.

Все це рідний,любий край –

Наша Батьківщина.

3.Пам’ятай,не забувай

Батьківську стежину.

Прикрашай, шануй свій край,

Дім свій – Україну!

V. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Інсценізація.

Вчитель: - Засперечались одного разу діти, яка стежка найкраща?

Діти: - До магазину!

- Ні, до школи, там є діти.

- Ні, до річки, там можна купатись.

- Ні, в садок, там повно яблук і груш.

- Ні, у поле, там простір широкий.

Але тут увійшла мама. Діти запитують її(хором): «Яка стежка найкраща?»



Вчитель: Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла:

Мати: - Додому, діти, додому!

2.Асоціативний кущ. Метод «Мікрофон»

Вчитель:- Діти, що означає слово БАТЬКІВЩИНА для вас? А що означає поняття «маленька батьківщина» ?

(Відповіді дітей)



3.Слово Вчителя: - Сьогодні на уроці ми здійснимо уявну мандрівку нашою чудовою країною – Україною. Кожна дитина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце,де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. Кожна людина любить найбільше той край, де народилася і живе, пишається своєю рідною землею, завжди хоч сказати про неї найкраще.
4. Маршрут нашого веселого потяга (слайд 2)

I зупинка – Україна на карті

II зупинка – Народні символи України

III зупинка – Державні символи України

IV зупинка – Київ – столиця України

V зупинка – Природа України

VI. Робота над темою уроку.

  1. I зупинка. Робота з динамічною таблицею «Це моя Україна»



Учитель: - Зараз ми спробуємо створити картину одного з куточків рідного краю.(Вчитель на динамічній таблиці виставляє по черзі в прорізи предметні малюнки із зображенням верби, калини, солов’я, соняшника, волошок, чорнобривців, лелек)
c:\documents and settings\admin\рабочий стол\т.катя\україна\11026506.jpg c:\documents and settings\admin\рабочий стол\т.катя\україна\picsdesktop.net_252.jpg c:\documents and settings\admin\рабочий стол\т.катя\україна\261.jpg c:\documents and settings\admin\рабочий стол\т.катя\gilaboru.jpg
- Погляньте,діти, яка красива вийшла картинка. Така ж багата і красива наша українська земля. З таких мальовничих куточків рідної землі складається наша Батьківщина – Україна. Вона велика і прекрасна, бо має і високі гори,вкриті зеленими лісами, і швидкі ріки, і безмежні поля, і заквітчані луги, мальовничі села і міста.
Фізкультхвилинка

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати.

Як вершину нам дістати?

Заглянемо в озерця,

Не торкнутись нам до дна!

Так ми довго – довго йшли

І до школи знов прийшли.

2.II зупинка. Народні символи України

1) Вчитель: - Як ви думаєте ,діти, чому саме ці малюнки з’явилися на нашій карті?

- Так, правильно,це народні символи України. І ми зараз подивимося, які ще символи є нашої рідної землі (слайд 3)

2) Робота в групах

- Зараз ми об’єднаємось у дві групи із назвами «Вербиченька» і «Калинонька» і виконаємо такі завдання:

«Вербиченька» - скласти розповідь про дерево вербу;

«Калинонька» - скласти опис куща калини.



3) Розгляд дитячих малюнків (слайд 4)
3. III зупинка. Державні символи України (слайди 5, 6, 7)

4. I V зупинка. Київ – столиця України
- Учитель: - Діти, наш потяг прибув у дуже гарне місто. (слайди 8, 9)

Відгадайте, що це за місто? Так, це столиця нашої України – місто Київ.

(показ картинок)

На кручах сивого Дніпра

Стоїть столиця наша – Київ.

Квітує свічами каштан,

На храмах грає позолота.

Ось Володимир, ось Богдан,

Ось сяють Золоті Ворота.

Летить у небі голуб-птах,

Над ним хмарки, немов пір’їнки.

Й тріпоче синьо-жовтий стяг,

Як вільне серце України.

А. Камінчук




  1. V зупинка. Природа України.

1) Презентація проекту

- Діти, ви працювали в групах над міні- проектом «Природа України». Вашим завданням було підготувати невеличку розповідь про природний об’єкт і продемонструвати його фото або малюнок.

I група – річки України

II група – моря України

III група – гори України

2) Загадка

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй,оберігай

Усе, що зветься…(Україна) (слайд 10)

3)Робота над оповіданням В. О. Сухомлинського «Чому Оля не зірвала квітку?»

Учитель: - Щоб наша Батьківщина була гарною, квітучою,співучою, її потрібно охороняти й оберігати. Послухайте зараз оповідання В. О .Сухомлинського та поміркуйте, чого воно навчає.

Вранці першокласниця Оля йшла до школи. Біля дороги вона побачила ромашку. Ой, яка красива квітка! Оля вже простягла руку, щоб зірвати квітку й понести її до школи. Та раптом побачила на пелюсточці краплинку роси. А в краплинці горить сонечко, і блакитне небо, й зелена нива, й висока тополя – все в краплинці. Задивилась Оля на краплинку роси й не зірвала квітку.

Учитель : - Чому ж Оля не зірвала квітку?

- Як потрібно ставитись до зелених насаджень?

- Як ви ставитесь до навколишньої природи?

- Які корисні справи зробили для охорони природи?


4) Червона книга України (слайд 11)
5) Робота над таблицею


Червона Книга України

Рослини

Тварини

































Психогімнастика

Учитель: - Сядьте вільно, розслабтеся, закрийте очі. Уявіть себе в нашому чарівному поїзді. Вам там зручно, спокійно, затишно. І тільки колеса тихо постукують тук-тук. Ваше серце сповнюється любов’ю і добротою. А за віконцем пропливають чудові картини нашої рідної Батьківщини.

Відкривайте очі. Ось ми й повернулися із мандрівки в наш клас.


VII. Закріплення вивченого.

  1. Складання павутинки «Батьківщина» (слайд 12)

  2. Робота з підручником (с. )

Сторінка дослідника

VIII. Підсумок уроку.

Вчитель: - Діти, чи сподобалась вам подорож Україною? Що найбільше запам’яталось?

Прослуховування музичного файлу

(Пісня «Розкажу про Україну», муз. О.Золотника, сл.. О.Вратарьова)
Використані матеріали:
Картинки:

Народні символи України: http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%20%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96%20%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B8%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1


Герб України: http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%20%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1%20%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1
Прапор України:

http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%20%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1


Місто Київ: http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%20%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%20%D0%BA%D0%B8%D1%97%D0%B2&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1
Червона Книга: http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1
Квіти України: http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%D0%BB%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B8&stype=image&lr=143&noreask=1&source=wiz
http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1
http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%20%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%8F%D1%85%D0%B8&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1
http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%20%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%86%D1%96&uinfo=sw-1263-sh-593-fw-1038-fh-448-pd-1
Відеофайл: http://ru.savefrom.net/#url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3De6uirl9Bw5Y&utm_source=firefox&utm_medium=extensions&utm_campaign=link_modifier
Муз. файл:

http://www.audiopoisk.com/track/no/mp3/psna-pro-ukranu/



Поштова скринька: 071219622@mail.ru


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка