Лекція-бесіда; бібліотечна виставка; виставка екскурс; //- день інформації До Дня ЗнаньСкачати 150.03 Kb.
Дата конвертації08.03.2016
Розмір150.03 Kb.
Заходи, які відбудуться у ДЗ « ДБУ для юнацтва» у вересні 2013 р.

Дата проведення

Форма заходу

Тематика

Місце проведення

Опис заходу

5.09

14.00Жива книга: зустріч з молодою успішною письменницею та казкотерапевтом Катериною Єгорушкіною;

лекція-бесіда;
бібліотечна виставка;
виставка – екскурс;

-//-
день інформаціїДо Дня Знань:

- «Слово лікує, надихає, вчить!»;


- «День знань – день нових очікувань»;


- з циклу «Вітрина бібліотеки»: «Світ знань відкриває книга»;

- «Для мене книга – світло знань»;

- «Люби знання, науку, книгу, працю…»

«Світ знань відкриває книга»ВМ

Філія


ВА, ВУЧЗ, ВПВ

ВА

ВПВВДІО

Відчуття, які виникають першого вересня, не можна порівняти з жодними іншими відчуттями нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

У залах обслуговування представлено книжки та періодисні видання, які присвячені урочистостям та висвітлюють важливість книги та знань. Виставки розраховані на широке коло читичів.

Також бібліотека планує зустріч з Катериною Єгорушкіною:
Філолог, психолог, казкотерапевт, письменниця. Член Національної Спілки письменників України, переможець кількох літературних конкурсів, авторка п’яти книг (чотири з них – для дітей).
Член Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації, ведуча майстер-класів з книго- та казкотерапії для дітей і дорослих, авторка та ведуча радіопередачі "Чарівний світ казок".»


1.09 – 1.10

1 вересня о 14.00 відкриття виставкиХудожня виставка

У рамках проекту

«Арт-кемп, або Творчий розвиток

особистості»

Катерина Залата. Живопис. Книжкова ілюстрація.
ВМ

Катерина Залата – сучасна українська художниця, а також авторка музичних творів, віршів, статей і сценаріїв. П’ять років тому Катерина захопилася Центральною Африкою, пише статті про культуру і побут племен фанг і бубі. Центральноафриканські враження передані в її роботах «El taller», «Малабо Sipopo», «Малабо», «Малабський дворик». Гротескових фантазій у творчості Залати вистачає, і, можливо, саме за це люблять Катерину її прихильники. На цей час нею зроблено до тисячі ілюстрацій, написано десяток книг для дітей п’ятьма мовами, сотні музичних творів, а опублікувала лише один вірш. Завдяки любові екзотичних кутків земної кулі Катерина Залата вивчила місцеві мови. Роботи Катерини Залати зберігаються в приватних колекціях України, Білорусії, Киргизії, Іспанії, Італії, Аргентини, Колумбії, США, Екваторіальної Гвінеї.

03 – 17.09

Виставка-тест

Виставка-огляд

Виставка-перегляд


Виставка – огляд

Виставка – огляд


З циклу заходів «Літературний календар. Письменники-ювіляри»:

- «Знання знаряддя, а не ціль. До 185-річчя від дня народження Льва Миколайовича Толстого, російського письменника

- «Поезія лету. До 90-річчя від дня народження Расула Гамзатовича Гамзатова, аварського поета, громадського діяча»;

- «Слово в житті людини. До 160-річчя від дня народження М. І. Павлика, українського письменника, публіциста»;

- «Співець природи рідного краю. До 90-річчя від дня народження О. О. Сизоненка, українського письменника»;

- «Віхи модернізму. До 125-річчя від дня народження Томаса Еліота, англійсько-американського поета, лауреата Нобелівської преміїВА

Мета бібліотечних виставок із циклу «Літературний календар. Письменники-ювіляри». нагадати про ювілеї видатних діячів української та – вибірково – світової літератури, чия творчість користується популярністю серед читачів.

10.09

Виставка-огляд

-//-

Виставка - порадаДо Дня фізкультури і спорту:

- «Секрети здоровя і сили»;


- «Спорт і рух – основа життя»;


- «СМС – сім’я , молодь, спорт»

ВА

ВУЧЗ


ВПВ

У Зоні спорту та здоров’я демонструватимуться книжкові виставки, на яких буде представлено інформацію про важливысть фізичної культури у повсякденному житті. Адже спорт сприяє формуванню у людини життєво необхідних якостей: вміння чітко формулювати ціль та послідовно її досягати, шляхетності, ефективної командної співпраці, вміння підкорювати власний інтерес загальній меті.

17.09

Творча зустріч
Виставка-вшанування

У рамках проекту

«Молодіжна вітальня. Живе

Спілкування»

«Безсмертя сильніше за славу. З нагоди 110-річчя від дня народження

Бориса Гмирі, українського співака,

народного артиста СРСР»

«З Україною в серці»


ВМ

У зустрічі братиме участь музичний журналіст, концертмейстер, автор багатьох публікацій про Б. Гмирю, Олександр Москалець.

Зустрічі передуватиме виставка «З Україною в серці», на якій буде представлено літературу про життя і творчість видатного співця.


20.09

Презентація електронного ресурсу

Інформаційний веб-проект «Щоб пам’ятати:

До Дня партизанської слави»

ВРЕР

22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті...»

25 – 30.09

Віртуальна подорож

Виставка-інсталяція

Виставка-знайомство та

інформаційна година

Виставка – перегляд


Тест-конкурс;

перегляд літератури


Виставка - вшанування

ПрезентаціяДо Всеукраїнського дня бібліотек: «Тиждень Бібліотеки»:

- «Бангкок – всесвітня столиця книги 2013»;

- «БібліоІQ»;
- «Бібліотека для юнацтва – країна мудрості і знань»;

- «Під знаком Нобеля»;

- «Найкращий ерудит в класі:

Всеукраїнський день бібліотек»;


- «Майстри бібліотечної справи»;

- Робота навчально-тренінгового центру


ВЛІМ

ВМ

Філія


ВА

ВУЧЗ


ВПВ

ВРЕР


Заходи присвячені Всеукраїнському дню бібліотек, який відзначається 30 вересня. Серед них: екскурс в історію бібліотек України, відомості про найбільші бібліотеки, розповідь про унікальну професію, що існувала споконвіку і досить поширена у сучасному світі. Одна з експозицій розповідає про знаменні події в історії нашої бібліотеки.

Освоєння роботи на персональному комп’ютері, користування програмами пакету Microsoft Office, методики створення мультимедійної презентації, вивчення різних методів пошуку інформації в Інтернеті, робота в комунікаційних програмах Skype, ICQ, створення та підтримка блогу (технології веб 2.0) та Wi-Fi-доступ до мережі Інтернет.27. 09


Виставка-подорож


«Дивлячись на світ, не можна не дивуватись: до Всесвітнього дня туризму»

ВУЧЗ

У зоні читання «Мандрівка світом: країни та народи» буде представлена виставка присвячена Всесвітньому дню туризму. Книги, що експонуватимуться на виставці, доводять, що наша країна, з її унікальним геополітичним розташуванням, історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами та унікальними архітектурними комплексами, багатою спадщиною усіх етносів, які віками формували оригінальну полікультурну ауру, безцінними рекреаційними ресурсами та привітними і щирими людьми, має всі умови для розвитку широкого спектру туристичної індустрії.

Впродовж місяця

Тематичні полиці
З циклу заходів «На підтримку сімейного читання»:

- У світ родини – через книгу;

- Зі спортом дружить вся сім’я;

- Вам, молода сім’я;- Читаймо в сімейному колі

ВА


Робота з молодими родинами, на підтримку сімейного читання та щодо організації сімейного дозвілля є одним із традиційних напрямків у роботі юнацької бібліотеки. Звичними стали заохочення до читання та обговорення книг у родинному колі, обслуговування читацьких родин із використанням так званих «сімейних формулярів», паралельне анкетування дітей та молодих батьків щодо кола читання дитини, анкетування батьків з питань їх власних потреб у книзі та інформації, організація в бібліотеці консультаційних куточків сімейної педагогіки та сімейного читання, поради та консультації молодим батькам про те, як виховати дитину, що охоче читає, практикуються не перший рік. Але сучасна молода родина потребує використання нових підходів та методик, форм спілкування. На полицях представлено літературу про інновації, які впроваджуються зараз у бібліотеках для дітей та юнацтва, урахування реальних потреб молодих батьків та дітей, орієнтацію на родинні цінності, на створення позитивної атмосфери у родинній комунікації.

-//-

«Дегустація» книжкових новинок

У рамках проекту «Креатив онлайн»:

«Мистецтво як імпульс»

ВМ

Мистецтво створює парадоксальні, неможливі в повсякденному досвді реальності. Його важлива мета – підштовхувати глядача до самостійного мислення і розуміння обмеженості власного знання.

-//-

Виставка-портрет

«Чарівна влада очей. 115 років від дня народження

Наталії Ужвій, української актриси театру і кіно»

ВМ

Життя Наталії Ужвій було складним й тернистим, сповненим удач і розчарувань, радощів і тривог, шалених успіхів та трагедій. Проте життєдайна іскра, яку Наталя Ужвій одержала від природи, завжди допомагала знайти правильну відповідь на будь-які питання життя і творчості.

-//-

Виставка-мікс

Кінофреш

до Дня українського кіно»

ВМ

Україна має імена, які знає весь світ,– Олександр Довженко, Іван Кавалеридзе, Данило Демуцький, Вілен Калюта, Амбросій Бучма, Сергій Параджанов, Іван Миколайчук, Фелікс Соболєв. Ці імена викликають захоплення не одного покоління наступників, червоною ниткою проходять через життя народу, несучи потужну енергетику, сконцентровану в геніальних картинах

-//-

Віртуальна книжкова виставка

«Сучасна молодь у сучасному світі»


ВУЧЗ

Ця віртуальна виставка вже стала традиційною. На ній представлено книги, нормативні документи, періодичні видання, ілюстративні матеріали, що розкривають сьогоднішні проблеми та перспективи української молоді.

Впродовж місяця

Розробка методичних матеріалів; проведення занять

Організація індивідуальних занять та занять у групах з вивчення розмовної англійської мови


ВЛІМ

Англійська мова є невід’ємним атрибутом успішної людини, а тому швидко зростає потреба у її вивченні англійської. Заняття розраховані як на початківців, так і для тих, хто продовжує вивчати мову.

-//-


Виставка-персоналія

З циклу заходів, присвячених письменникам – ювілярам:

«Духовні скарби художнього світу Льва Толстого» (185-річчя від дня народження визначного російського письменника)

філія

Панорамна виставка експонує книги про життя і творчість одного з найбільш широко відомих російських письменників і мислителів.


-//-

Методико-бібліографічний матеріал

«Шевченкова свіча століттями горить...» : Т. Шевченко для молоді

ВІБР

Методико-бібліографічні матеріали ефективно допомагають як бібліотекарям, так і читачам є розроблені методично бібліографічні матеріали. Цей матеріал присвячено 200-річчю від дня народження валикого Кобзаря.

-//-

Бібліографічний покажчик

«Торгівля людьми: рабство ІІI тисячоліття»

-//-

Мета даного покажчика: надати учням інформацію про явища торгівлі людьми, зовнішні та внутрішні причини та наслідки проблеми «білого рабства»; про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми; сприяти формуванню навичок безпечної поведінки, відповідального ставлення до своєї особистості; виховувати активну позицію щодо можливості захисту своїх прав.

-//-

Рекомендаційний список

«Філософ кібернетичної науки : до 90-річчя від дня народження В. Глушкова»

-//-

Рекомендаційний бібліографічний список призначений усім, кого цікавить життєвий та науковий шлях Віктора Михайловича Глушкова – видатного науковця, засновника школи української кібернетики

Впродовж місяця (понеділок, середа, п’ятниця)Дистанційні уроки

«Вивчай англійську в бібліотеці»

(за програмою курса English 123)ВРЕР

Бібліотека долучається до проекту «English 1 2 3 у бібліотеці» в рамках програми «Бібліоміст». За проектом на компютерах Інтернет-центру та навчально-тренінгового центру бібліотеки надається доступ до інтерактивного електронного підручника з англійської мови. Курс побудовано на основі інноваційної методики «1 2 3», яка полягає в «зануренні» в іноземну мову. Курс орієнтований на учнів із різним рівнем мовних навичок. Навчання проводитиметься у групах, кілька разів на тиждень.

Впродовж місяця (щовівторка)

Відеоперегляд

З циклу заходів «Кіноманія»

ВРЕР, ВМ

Відеоперегляд документальних та художніх фільмів, розрахований на широке коло користувачів.

-//-


Міні-тренінг

За навчальною програмою «Нетикет та безпека в мережі»

ВРЕР

Міні-тренінги з опанування навичок культурної поведінки та основ безпеки в мережі Інтернет.

Впродовж місяця (Щовівторка,

щочетверга)Віртуальна подорож

З циклу заходів «Для тих, хто хоче знати більше»

ВРЕР

Міні-тренінги з опанування навичок користування соціальними геосервісами. За допомогою програмних пристроїв «Google Планета Земля» та «Карти Google» користувачам пропонується здійснити віртуальні подорожі Києвом, Україною, Європою та світом. Користувачі вчаться створювати власні карти, прокладати маршрути, додавати зміст, керувати правами доступу, ділітися результатами своєї роботи з іншими.

*Примітка

ВА – відділ абонементу;

ВДБО – відділ довідково-бібліографічного обслуговування;

ВІБР – відділ інформаційно-бібліографічної роботи;

ВЛІМ – відділ літератури іноземними мовами;

ВМ – відділ мистецтв;

ВОКЗ – відділ основного книгозберігання;

ВПВ – відділ періодичних видань;

ВРЕР – відділ роботи з електронними ресурсами;

ВУЧЗ – відділ універсальних читальних залів;

Філія – м. Київ, проспект Перемоги, 60; 456-81-81.

Виконавець Н. М. Ляховська


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка