Літера Щ,щ (ща), позначення нею на письмі



Скачати 48.51 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір48.51 Kb.






Тема: Літера Щ,щ (ща), позначення нею на письмі

звукосполучення [шч].

Бесіда на тему «Наша Батьківщина».

Мета: ознайомити учнів з буквою «ща», звукосполученням [шч] ;

удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів;

навичку свідомого і правильного, виразного читання;

закріплювати вміння зв’язно висловлювати свої думки на задану тему;

розвивати пам’ять, увагу; виховувати любов Батьківщини.

Обладнання:Буквар (авт.: Вашуленко М .; Скрипченко Н.),склади - блискавки ( чи, ши, щи, ща, ша, ше, ще, жи ),картки із записаними завданнями : «Склади модель слова», «Упіймай звук», «Знайди літеру», «Запам’ятай слова», «Прочитай склади»;мікрофон, карта України, фішки для моделювання слів,каса літер,картки із складами.

Хід уроку

І.Організація учнів до уроку

Приготуйтеся швиденько,

Станьте біля парт рівненько.

Ми урок розпочинаєм,

Багато нового пізнаєм.
II.Мотивація навчальної діяльності учнів.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні буквочка нова

До класу нашого прийшла,

З собою вісточку вона

Про край чудовий принесла.

У тім краю сіяє сонце,

Цвіте калина під віконцем.

Співає пісню соловей-

Розвеселяє всіх людей.

І сповіщає журавель

Про синь морів, красу земель...

О. Крижанівська

(На дошці прикріплена карта України, закрита білими аркушами , на яких записанні завдання.)

-Що це за буква? Про який край вона хоче нам розповісти?

-Щоб дізнатися про це напевне ,ви повинні виконати завдання,записані на аркушах.

ГРА «Мікрофон».

-Якими ви повинні бути на уроці, щоб правильно виконати завдання, записані на аркушах?

-
III. Ознайомлення з новою літерою та звуками,що їх вона позначає.

1.Звуко – буквений аналіз слова.

-Перше завдання «Склади модель слова». Відгадайте загадку.

Він скрізь: у полі і в саду,

А в дім не попаде.

І я тоді лиш з дому йду,

Коли вже він не йде.

(Дощ)

-Послідовно назвіть звуки слова – відгадки.Охаректеризуйте звуки і викладіть відповідні фішки. Чи всі звуки в цьому слові вам відомі ?



-Викладіть це слово з розрізних літер.Увага! В українській мові для позначення сполучення звуків [шч] є літера «ща».

-Молодці ! З цим завданням ви впоралися. Забираємо аркуш, на якому воно записане.



2.Ознайомлення з літерою.

-Подивіться ,ось велика і маленька літери «ща». Чим вони подібні ? На яку літеру подібна літера «ща»?.

Буква Щ сказала Ш :

-Ти стрибаєш , як лоша.

Я на тебе дуже схожа,

Хоч стрибати так не можу.

-А відгадка тут проста :

Я- з хвостом, ти - без хвоста.

І. Січовик

3. Місце літери в касі букв.

- Тепер друге завдання «Знайди літеру».

-Де у касі «живе» літера «ща»?

- Які букви є її сусідами ?

4. Дидактична гра «Упіймай звук».

Мета: формувати вміння учнів розпізнавати заданий звук серед інших звуків мовного потоку.

Хід гри.

1. Учитель ознайомлює учнів з віршем.

2.Читає вдруге , після кожного слова роблячи паузу.

3.Якщо учні чують услові заданий звук , плескають в долоні.

Щітка щітці говорила:

«Я щоранку щось робила».

Щітка щітці відказала :

« Ти що ранку міцно спала».

Щоб дві щітки не сварились ,

Ми раненько пробудились.

Одна- вікна промиває,

Інша- килим вичищає.

-Молодці! Ви уважно слухали і тому виконали ще одне завдання.

5.Гра «Хто більше слів запам’ятає».

- Що заховалось під наступним завданням?

читатиму вірш, а ви повинні запам’ятати як найбільше слів зі злиттям звуків [шч] у тому порядку, в якому вони зустрічатимуться у вірші.

Щодня щасливі наші діти

Щебечуть , наче пташеннята.

Як любить їх найкраща в світі

Вкраїнська Батьківщина- мати.

IV.Робота над текстом «Наша Батьківщина»

1.Словникова робота.

-Останнім ви запам’ятали слово «Батьківщина».

-Чи знаєте ви що воно означає?Давайте разом з’ясуємо.

Для цього прочитаємо слова у Букварі на с.122.

-Як ви думаєте від якого слова походить слово «Батьківщина»?

-Що ми називаємо Батьківщиною?.

-А як називається наша Батьківщина ?

.-Отже, ми з’ясували значення слова Батьківщина.



ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

1.Читання складів.

Я буду показуватии склади,а ви швидко і без помилок їх читайте.

(Склади- блискавки: чи, щи, ши, ща, ша, ше, ще, жи.)

-А тепер прочитаємо склади , записані на дошці.

(кількаразове читання з нарощуванням швидкості кожного разу.)

Щи ши чи ше ша чо

вщи ших чить пше шах чор

-Молодці і з цим завданням ви справились.

( Забираю із дошки останній аркуш паперу і перед дітьми відкрилась карта)

-Що зображено на цій карті ? Можете прочитати.



3. Бесіда про Україну. Робота з картою.

-На цій карті зображена наша земля, країна, Батьківщина-Україна.Такою ми можемо її бачити , якщо будемо летіти на літаку високо над землею.

-Чи знаєте ви що означають ці кольори на карті?

Коричневим кольором зображені гори, зеленим рівнини, а синім... ось ці стрічки...може, самі здогадаєтесь? Допоможе вам загадка.

Синя стрічечка блищить,

Щось тихенько гомонить

І біжить собі,біжить,

Не зупиниться на мить.

(Річка)

-І ще.


Навколо вода, а з питвом біда. (Море)
-Які ви українські міста знаєте?

-На карті ви побачили всю Україну.Чи гарна наша країна?

А зараз ми прочитаємо про неї текст у підручнику.

4.Читання тексту «Наша Батьківщина».(Буквар с. 123)

-Перегляньте текст і скажіть, скільки в ньому абзаців.

а) Читання тексту учнями. Бесіда. Складання «павутинки».


КРАЙ МОВА

ЗЕМЛЯ ПІСНЯ



САДИ
БАТЬКІВЩИНА ШАХТИ

УКРАЇНА

ПОЛЯ
ГОРИ ЛАНИ МОРЕ РІКИ

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
б ) Напівголосне читання.

( робота в групах )



1 група. Знайти в тексті речення , яке відповідає цій моделі.

/_____ ___ /___ ___ ____ /___.

2 група Підкреслити в першому абзаці злиття ПГ і полічити, скільки разів зустрічається слово Батьківщина.
V.Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»

-Якими ви були на уроці ?

-Про який край вам розповіла нова літера ?

-Чи справді цей край чудовий ?



-Чи сподобався вам урок ?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка