Людина починається з добра мета



Скачати 58.51 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір58.51 Kb.
ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА

Мета: поглибити знання учнів про чуйність і доброту до дорослих і товаришів;формувати моральні уявлення і почуття; збагачувати мову учнів новими словами; розвивати вміння узагальнювати і висловлювати свої думки; вчити жити в суспільстві;сприяти вихованню бажання творити добро; виховувати навички культурної людини.

Обладнання: гра "Скласти малюнок"; різноколірні пелюстки квітів; різноколірні квіти; сонечко і промінчики; ляльковий театр; аплікація серця; аудіо запис «Якщо добрий ти» (муз.Б.Савельєва, сл.М.Пляцковського); роздруківки вірша « Людина починається з добра»

Л. Забашта

Хід заходу

1. Слово вчителя.

Споконвіку у традиціях українського народу збереглася звичка наділяти того, хто просить, прихистити подорожнього, допомогти немічному, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.

Чи важливо, щоб люди ці звички зберігали впродовж століть? (Відповіді учнів.)

Відомий педагог В. Сухомлинський заповідав: "Умійте відчувати поряд із собою людину. Не завдавайте своїми вчинками, поведінкою болю. Умійте підтримати тих, у кого горе".

- Чи важко виконувати цю заповідь? (Відповіді учнів.)

- З чого починається людина?

Запрошую вас на урок "Людина починається з добра".

Гасло уроку: "Не роби того з іншими, що тобі не миле".

- Як ви розумієте ці слова? (Відповіді учнів.)

Найвища наука життя - мудрість. Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

Найвища мудрість - бути добрим.

2. Звучить аудіо запис пісні «Якщо добрий ти» (муз.Б.Савельєва, сл.М.Пляцковського)

- Щоб все зрозуміти, про що йтиметься на уроці, послухайте такі слова: (слова написані на різноколірних пелюстках)

Співпереживання, милосердя, ніжність, щиросердечність, порядність, любов, розрада, доброта, чуйність,ласка, повага.

Приберемо наш клас квітами. Як гарно стало! Ви усміхаєтеся.

3.Гра. « Ланцюжок «чарівних» слів». ( Діти ланцюжком говорять «чарівні» слова і передають квіточку)

- Згадаймо "чарівні" слова. Подаруймо їх одне одному .

4. Рухавка « Обери позицію»

- А чи легко бути добрим? Оберіть позицію.

Діти підходять до карток « Так», «Не знаю», «Не впевнений»

Розповіді дітей. Зміна позицій.



Висновок. Усе залежить від ситуації, в якій опинилася людина, і від самої людини. Але треба всім пам'ятати: "Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди: значно більше роби тоді, коли ніхто не бачить, сказав В.Сухомлинський.

5.Учень 1. Ми ще малі, підростемо і будемо творити добро.

Учень 2. А я не згоден, бо з малої стежини починається шлях до вершин.

Учитель. Так! Я згодна з вами. Ось прочитайте ці дивні рядки, що записані на дошці.

Запам'ятай, дитино!

Не залежить доброта від зросту,

Не залежить доброта від віку.

Доброта з роками не старіє

Доброта, як сонце, - вічно гріє!



6.Хвилина відпочинку.

Учитель. Якщо весело тобі,то роби так. (Діти двічі плескають у долоні)

Якщо весело тобі, то і друзів запроси.

Якщо весело тобі, то роби так.

(Діти плескають.)

7.Гра « Подаруй промінчик». Робота в парах.

Розкажи мені, люба дитино,

Чим ти можеш зігріти людину.

Л. Павленко

( Пара на промінчику записує вислови, читає і приклеює до сонечка)

8.Правила моральної поведінки

Учитель. А зараз пропоную скласти правила моральної поведінки для нашого класу. Ваші пропозиції "Як стати добрим".

Учень 1. Жаліти інших!

Учень 2. Бути не байдужим до чужої біди.

Учень 3. Не бути жадібним.

Учень 4. Допомагати слабшим, маленьким, старим, хворим.

Учень 5. Зупиняти від недобрих вчинків.

Учень 6. Пробачати помилки.

(Прочитати, поклавши руку на серце).



9. Ляльковий театр.

Учитель. Запрошую всіх у ляльковий театр.

Усмішка. Я — Усмішка. Відгадайте мої ребуси


Усмішка. Добре. А у ігри ви умієте грати? Пограємо у гру .

10. Гра "ТАК - НІ"

- Відповідайте словами "Так" чи "Ні"

Якщо я добра людина, то повинен…

Берегти та охороняти рідну природу.

Шанувати працю інших людей.

Бути вихованим, стриманим.

Насміхатися з чужого горя.

Добре вчитися, багато читати.

Не слухати батьків.

Допомагати друзям у біді.

Ображати інших і грубити.

Захищати слабкого.

Піклуватися про менших і слабших за себе.

Бути чемним і люб'язним завжди і за будь-яких ситуацій.

Не ставити себе і свої інтереси на перше місце.

Зважати на бажання і настрій інших людей: дорослих, одноліток, менших.



Усмішка. На згадку про себе я дарую вам ці сердечка і хочу, щоб з, них виросло ось таке серце (показує аплікацію). А тепер промовте за мною:

*"Я добрий!"

*"Я буду добрим!"

*"Я хочу стати справжньою людиною!"



11.Робота над віршем « Людина починається з добра» Л. Забашта.

I. Вступне слово вчителя про автора, спрямування на усвідомлення змісту

II. Первинне читання (краще напам'ять) вірша вчителем .

III. Читання вірша учнями мовчки.



  • Про що дізналися?

  • Про кого розповідається у вірші?

IV. Читання вірша всіма учнями напівголосно.

V. Аналіз фактичного змісту тексту. Композиційний аналіз, складання плану. Смисловий аналіз, «тлумачне» читання. Емоційно-образний розбір у поєднанні із з'ясуванням мовних засобів. Визначення головної думки (ідеї) вірша.

VI. Повторне читання вірша учнями

12.Гра « Склади малюнок»

Клас об’єднується у 4 команди. Кожна команда отримує завдання. На аркушах паперу - малюнки. Аркуші розрізані на геометричні фігури. На звороті написані прислів'я. Необхідно скласти аркуш і прочитати прислів’я.

*Добре слово настрій, дух підносить

*Світ не без добрих людей.

*Посієш вчинок, виросте звичка.

*За науку цілуй батька й матір у руку.



Учитель. Чи погоджуєтеся ви з думками?

13.Підсумок . Інсценізація.

Татова порада

Хлопчик вбіг із двору в хату,

До тата голосно гука:

"А я відвідав у лікарні

Свого найкращого дружка.

Тож правда, тату, я - чутливий

І маю серце золоте?"

Замисливсь тато на хвилинку

І так сказав йому на те:

"Коли тебе в тяжку годину

Людина виручить з біди -

Про це добро, аж поки віку,

Ти, синку, пам'ятай завжди.

Коли ж людині щиросердно

Ти зробиш сам добро колись, -

Про це забудь, аж поки віку,

Мовчи й нікому не хвались

Л.Компанієць



Учитель. Чи сподобався вам вірш?

Чи вважаєте ви себе доброю людиною?

Які приклади доброти ви спостерігали в класі?

Чи вчать доброті книги, які ви читаєте?



14.Завдання

Намалювати медаль "За Доброту!"


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка