М. Коцюбинський



Скачати 31.85 Kb.
Дата конвертації24.02.2016
Розмір31.85 Kb.
Донецька загальноосвітня школа I – III ступенів № 89

Донецької міської ради Донецької області

Урок читання в 1 класі

на тему:


М. Коцюбинський

,,Казка про двох цапків”


Підготувала і провела

Гула О.Г.


Донецьк - 2012
МЕТА: - формувати навички читання вголос;

  • розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, пам'ять;

  • виховувати почуття доброти, дружби.

Обладнання: ілюстрації до казки, ілюстрації свійських і диких тварин, схеми для звукового аналізу слів, схеми речень.
Перебіг уроку.

I Організаційний момент.

Усі посміхнулись і з таким гарним настроєм активно працюємо протягом усього уроку. Сьогодні ми з вами познайомимось з героями нової казки. Але це буде пізніше.


II Підготовка до читання.

  1. Звукова зарядка.

Пригадайте, діти, вмить як пшениченька шумить: ш-ш-ш

Як гогоче гусеня: га-га-га

Як кує зозуля в лісі: ку-ку, ку-ку.

А ворона аж до хмар на все небо кричить: кар-кар-кар.

Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз.

Як в гаю струмок дзвенить: дж-дж-дж.



  1. Гра ,,Який склад загубився?”

До групи складів дібрати один і прочитати слова, які утворилися в даному рядку.

Фа локо, розиво, ре

Те ра, зан, ртух

Мо ля, левізор, лефон.

( фара, фазан, фартух; теля, телевізор, телефон; молоко, морозиво, море)

Словникова робота за деякими словами: фазан, фара.



  • Пояснити значення цих слів дітям.

  • Показати ілюстрацію.

  • Скласти речення або словосполучення з цими словами.

III Нова тема. Робота над казкою.

  1. Прочитайте зашифровані слова на дошці і ви дізнаєтесь, хто головний герой казки, яку ми сьогодні будемо читати.

КЗОА АЦП ( коза, цап)



  1. Розглядання ілюстрацій даних тварин ( коза, цап)

  2. Словникова робота: перебратися, цапки, кладка, рів.

  3. Читання казки учителем.

  4. Запитання до змісту казки:

  • Біля якого водойма зустрілися цапки?

  • Чому цапи не змогли одразу вдвох перейти через місток?

  • Що з ними трапилось?

  • Де зустрілись кізочки?

  • Чому вони були розумнішими?

  1. Фізична пауза.

Раз, два – всі присіли, потім вгору підлетіли.

Три, чотири – нахилились із струмочка гарно вмились.

П’ять, шість всі веселі летимо на каруселі.

Сім, вісім в поїзд сіли, ніжками затупотіли.

Дев’ять, десять відпочили і за парти тихо сіли.


  1. Читання тексту казки ланцюжком по одному реченню.

  2. Робота над текстом.

  • дати характеристику головним героям за містом їх проживання; (тварини які – дикі чи свійські? Де живуть дикі та свійські тварини?)

  • чим відрізняються свійські тварини від диких?

  1. Гра ,,Тім – Том” Клас поділений на дві команди. Я показую ілюстрації диких і свійських тварин. ,,Тім” встають, коли тварини свійські, ,,Том” встають, коли тварини дикі.

  2. Вибіркове читання:

____ ____ ____ ____. ( А через річку кладка. Розминутись ніяк не можна)

  • я починаю читати речення, а діти знаходять його у тексті і продовжують читати. Гра ,,Знайди і продовжи”

  1. Робота в зошитах з читання. Звукове моделювання слів.

  • Гра ,,Засели будиночок”( На дошці схеми слів. Вибрати, які з даних схем належать до слів кізочка і цап. )

Назвіть номер дома, в якому живуть ці тварини.

  • на дошці учень робить звуко – буквений аналіз слова кладка.

12. Читання тексту з помилками. Я читаю текст, у дітей книги закриті. Вони уважно слухають, де я припустила помилку і виправляють її.
IV Підсумок уроку.

Як називається казка, яку ми сьогодні читали?

Якими були цапки?

Якими були кізочки?



Щоб не потрапити в якусь неприємну ситуацію, як це сталося з цапками, завжди подумайте, а потім робіть. Тоді про вас скажуть – розумні, ввічливі діти.

Дома спробуйте цю казочку розповісти своїм батькам, друзям.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка