Матеріали пошукової роботи учнівської молоді Білобожницької зош І-ІІІ ступенівСкачати 82.58 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір82.58 Kb.
Відділ освіти

Чортківської райдержадміністраціїМатеріали пошукової роботи

учнівської молоді

Білобожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів

в рамках Всеукраїнського руху
“Моя земля – земля моїх батьків ”
у напрямку
“ Любіть Україну вишневу свою ”,


присвяченої 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка
2014 рік
c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\тарас 1.jpg

2014 рік рішенням ЮНЕСКО, світовою громадськістю оголошений роком Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 200-річчя з дня його народження. Кожен українець, у якому куточку землі він не перебував би, думками лине по Тарасових стежках, згадує невмирущі слова його поезій, вслухається у мелодику пісень, що стали народними, вдивляється у картини, створені рукою генія України.

Учні Білобожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з натхненням приступили до підготовки святкування ювілею Великого Кобзаря. Розпочали із творчої акції «Відобрази образи поезій Т. Шевченка» у малюнках та плакатах. Кожен клас обрав напрямок роботи, опрацював твори поета, переглянув його малюнки. Таким чином була створена галерея творчих робіт: «Автобіографічні мотиви у творах Т. Шевченка», «Стежками малого Тараса», «Жіноча доля у поезіях Т. Шевченка», «Гайдамацький рух у поемі», «Символічні образи у творах Т. Шевченка», «Шевченкові слова і сучасність». До підготовки активно долучилася шкільна бібліотечна комісія під керівництвом бібліотекаря школи Кушнір К. Є. Була представлена тематична виставка із видань «Кобзаря» різних років, ілюстрацій відомих художників до творів Т. Шевченка. (Див. додаток 1)

За традицією шкільна родина вшановує дні Шевченка величним святом. Вчителями Греньків О. В. (вч. української мови і літератури) та Ставничою Н. П. (вч. музики) була підготовлена літературно-музична композиція «Тарасова доля – то правда жива».

У сценічних образах учні відтворили епізоди дитинства Т. Шевченка, його навчання у Академії мистецтв У Петербурзі, переглянули презентацію репродукцій картин майстра, показали солдатські будні в оренбурзьких степах. Хор натхненно виконав «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Шлях до Тараса» Т. Петриненка. Завершила свято танцювальна композиція.
f:\лінійка до 200 р. шевченка\p4080217.jpg

«Хочеш пізнати митця – побувай на його батьківщині», – сказав Олесь Гончар

Учителі-предметники, класні керівники, педагоги краєзнавці разом із учнями-членами пошукового загону вирішили побувати на могилі Т. Г. Шевченка саме у день його народження. Від підніжжя пам’ятника Т. Шевченка на площі м. Чорткова увечері 8 березня вирушили ми до центральної України.

c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\пам\'ятник_тарасові_шевченку_в_чорткові_тернопільської_області.jpg

Маршрут: Чортків, Хмельницький, Летичів, Вінниця, Біла Церква, Канів.Дорогою кожен із нас думав: «Щасливий той, хто хоч раз у житті прикладе коліно до священної усипальниці світоча української культури – Т.Г. Шевченка». Їхали цілу ніч, та втоми не відчули. Світанок зустріли у Шевченковому краю. З уст мандрівників мимоволі злетіли слова невмирущого Кобзаря: «Світає. Край неба палає…». З трепетом піднялися крутими сходами на Чернечу гору.Спільною молитвою вшанували пам'ять Т. Г. Шевченка, поклали квіти до могили, потім всі разом прочитали «Заповіт».Поряд із могилою відкритий музей Т. Шевченка. До ювілею він оновив експозицію, де представлені особисті речі митця, видання творів у різних країнах та пам’ятні знаки до визначних дат вшанування пам’яті Кобзаря. (Див. додаток 2)Біля музею височіють хрести, що були поставлені на могилі поета у різні роки.Вшанувати пам'ять українського Пророка приїхав консул США в Україні.А людська ріка з кожною хвилиною ширшала і дужчала. Зазвучали козацькі литаври.Над Дніпром полинуло величне «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні Черкаського народного хору.А сам Дніпро-Славута у цю мить тихо ніс свої води до Чорного моря. Дивився Великий Кобзар на велелюддя і ніби промовляв: «Борітеся! Поборете! Вам Бог помагає!»З трепетом у душі поверталися ми додому. Адже стали учасниками такого великого дійства – святкування 200-річчя Великої Людини. А те, що така подія відбулася з нами і саме на Чернечій горі, то залишиться вона у нашій пам’яті на все життя.

Кульмінацією відзначення роковин Великого Кобзаря стала сільська панахида до знаменної дати. (Див. додаток 3)

f:\лінійка до 200 р. шевченка\p3110169.jpg

Священники виголосили молитву в пам'ять про Т. Шевченка. Сільський голова звернувся до громади зі словами поваги до життєвого подвигу поета та його значення у житті кожного українця та всього народу. Хор поколінь зворушливо виконав «Заповіт». Учні та вчителі натхненно читали Кобзареву поезію. Коваль Анна, Греньків Ірина, Лесик Софія прочитали власні твори, які народились під враженням, протягом експедиції. (див. додаток 4)Додаток 1

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p3170171.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p3170172.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100224.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100225.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100226.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100227.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100228.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100231.jpg

c:\users\schoolbilob\desktop\новая папка\p4100232.jpg

Додаток 2

f:\новая папка\sam_2655.jpg

f:\новая папка\sam_2656.jpg

f:\новая папка\sam_2657.jpg

f:\новая папка\sam_2658.jpg

f:\новая папка\sam_2662.jpg

f:\новая папка\sam_2659.jpg

Додаток 3

f:\лінійка до 200 р. шевченка\p3110115.jpg

f:\лінійка до 200 р. шевченка\p3110107.jpg

f:\лінійка до 200 р. шевченка\p3110152.jpg

Додаток 4Коваль

Анна Володимирівна,

11.05.2001 року народження.
Учениця 8 класу

Білобожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Чортківського р-ну

Тернопільської області


Я сідаю біля мами

Стримано й тихенько,

Та із гордістю читаю

«Кобзарик» Шевченка.

І рядочок за рядочком

Сторінки гортаю.

В ті прадавнії часи

Справді поринаю.

Як захоплює й чарує

Мелодійна мова,

Залишаючи у серці

Шевченкове слово.

Греньків Ірина Андріївна,

10.02.2001 року народження

Учениця 8 класу

Білобожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Чортківського р-ну

Тернопольської області

Незвичайний урок

Одного разу мені приснився дивний сон, що разом зі своїми лісовими друзями я побувала на незвичайному уроці.

Мудра вчителька Сова відкрила таємниці чудової збірки «Кобзар» Т.Г. Шевченка. Вона нам розповіла про тяжке дитинство поета, показала картини, які він малював. Тарас Григорович протягом усього життя прагнув до волі, до свободи, любив свою Україну понад усе. Вірив у Бога та просив у Нього кращої долі не лише для себе і своїх рідних, а й для українського народу.

Зайчик, Їжачок та Ведмедик читали напам’ять поезії Кобзаря. Вовчик-Братик навіть заспівав пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова поета, а Білочка своїм тоненьким голосочком підспівувала йому. Так радісно стало на серці усім звірятам. Мудра Сова сказала, що саме поезія Шевченка прославила його на віки.

Ось і пролунав дзвіночок. Я відкрила очі і зрозуміла: «А, це будильник! Як шкода, так хотілося побувати ще в такому оточенні і слухати, слухати, слухати.»

Ось таким коротеньким для мене був урок у Лісовій школі.Лесик Софія Василівна,xxchgyxs9ca (1).jpg

12.03. 1999 року народження.

Учениця 10 класу

Білобожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Чортківського р-ну

Тернопольської областіЕсе

Україно! Рідна Батьківщино! Велична ти у своєму минулому, теперішньому і, сподіваюсь, прагну цього, в майбутньому. Славишся ти своїми багатствами: величними просторами, природними надрами, могутніми ріками, сивочолими горами… Чого вартує тільки Дніпро-Славута, гори Карпати, озеро Синевір…

Та нещасна й згорьована тим, що мученицька доля випала тобі упродовж століть. Палили, топтали, гробили, принижували тебе вороги-чужинці… а ще гірше, коли плюндрували та зневажали свої власні діти…

Та все-таки, попри всі негаразди, була ти і щасливою. Бо саме ти, Вкраїно, вибрана Богом народити такого сина – Велетня духу, Пророка нації, – котрий не змирився з твоїм становищем. А на весь світ заявив людству, що ти – найсвятіша, а він – найвірніший твій син:

Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що проклену святого Бога,

За неї душу погублю!

Саме з цієї любові виросла правдива вогненна поезія, яка допомогла пронести крізь роки те синівське почуття, яке живило дух бунтарства, анти кріпаччини, волелюбства, свободи, нескореності… І вона стала голосом протесту проти свавілля, пригнічення покривджених селян та робітників, видзвоном неминучої соціальної розплати, бо суспільство відчуло потребу, щоб «громадою обух сталить» і тоді

Встане правда! Встане воля

І тобі одному

Помоляться всі язики

Вовіки і віки.

Своє життя поет поставив на вівтар волі та світлого майбутнього знедоленого народу. Себе без України він ніколи не бачив, де б він не був, завжди жив її життям, смутком, горем, переймався її долею.

Шевченко став поетом, якого до нього не було у всьому світі, тому він такий популярний і сьогодні. В його поезії клекоче ціле море горя народного, в ній невільницький поклик до помсти і порив до свободи, прагнення бачити свою землю такою, де

… Врага не буде, супостата,

А буде син і буде мати,

І будуть люде на землі.

Ми, юне покоління, бачимо, що зараз відбувається в державі, і хочемо висловити своє судження. Наші мрії співпадають із мріями Т. Шевченка: Україна повинна стати незалежною, вільною і ніхто не може збоку вказувати, чого ми бажаємо, хочемо, до чого прагнемо, бо «в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».

Список членів пошукового загону

Коваль Анна 8 клас

Греньків Ірина 8 клас

Лесик Софія 10 клас

Стецький Арсен 10 клас

Іваськів Тарас 11 клас

Івашків Василь 11 клас

Коломієць Тарас 11 клас

Ребенчук Діана 11 клас

Слюсарчин Сергій 11 класКерівники пошукової роботи

Демкович Надія Михайлівна, вчитель української мови і літературиЛучка Олександра Максимівна, вчитель початкових класів

Слободян Наталія Богданівна, вчитель інформатики


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка