Мета: Поглиблювати знання дітей про казку, як вид усної народної творчості; пробуджувати бажання читати і знати якомога більше казок; розвивати пам'ять, кмітливість та допитливість; виховувати любов та інтерес до книги



Скачати 63.07 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір63.07 Kb.
Мета: Поглиблювати знання дітей про казку, як вид усної народної творчості; пробуджувати бажання читати і знати якомога більше казок; розвивати пам'ять, кмітливість та допитливість; виховувати любов та інтерес до книги, почуття доброзичливості.

Обладнання: ілюстрації до українських народних казок, вислів  Сухомлинського В.О., мультимедійка, тематична виставка книжок «Казки нашого дитинства», виставка дитячих малюнків до казок.

Форма уроку: інтегрований урок з мультимедійним супроводом.



На дошці записи: Що за диво ці казки...

О. Пушкін

Казки дружать з дітворою, полюби їх у житті – і улюблені герої будуть завжди друзями в путі.

А. Костецький



ХІД УРОКУ

І. Організація класу.
В
читель. (Слайд 1)

Добрий день, мої малята!

Не забудьте гостей привітати!
Вчитель. (Слайд 2)
Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось - не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати –

Щоб не було нам всім мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

Наш урок розпочинаймо!

e:\библиотека\інтегровані уроки\казка света2015\20151118_093848.jpg

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вчитель: Подивіться навколо. Що незвичайного ви помітили?

Відповіді учнів: Клас прикрашено ілюстраціями до казок, малюнками із зображенням казкових героїв, є виставка цікавих книжок.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку .

Діти, щоб дізнатися тему нашого уроку потрібно виконати завдання. На дошці ви бачите малюнки на яких зображено казкових героїв. Вам потрібно за першими буквами слів скласти слово (показую малюнки: колобок, Айболить, заєць, кіт, дід Андрушка )



КАЗКА

Вчитель. Правильно казка. (Слайд 3) Ось ми з вами і дізналися тему незвичайного уроку «Казка в гості завітала». (Слайд 4) Видатний письменник та педагог Василь Олек-сандрович Сухомлинський говорив: «Казка – свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячого мислення й мови».

«Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем».

І сьогодні до нас завітала чудова гостя. (Слайд 5)

Мудра казка.

Вітаю вас, дорослі і малі,

Від всіх казок

низенький вам уклін.

Я — казка мудра.

Хочу вам сказати,

Що кожен з вас

мене повинен знати,

Бо, кажуть, казка

вчить на світі жити

Та правду й волю

завжди боронити.



l:\казка света\20151118_085312.jpg

Бібліотекар. Ой, люба Казонько! Для нас буде за честь мати таку гостю проходь будь ласка сідай. Сьогодні ти багато цікавого почуєш про себе та допоможеш учням під час виконання завдань.

Тематична виставка книжок «Казки нашого дитинства» (Слайд 6)

Добрі, мудрі, чарівні казки завжди були в пошані. Їх із задоволенням читають і діти, і дорослі. Вони бувають різні: довгі й короткі, веселі й чарівні, написані автором або складені народом. Проте в усіх казок є одна спільна риса – мудрість. Вони залишаються провідниками доброти і милосердя. Казки – то наші великі вчителі, спочатку виховують, а вже потім розважають. У казках народ завжди цінує людину, її якості, яка вона: добра чи зла, правдива чи підступна, що несе своїм існуванням іншим людям?



e:\библиотека\інтегровані уроки\казка света2015\20151118_084820.jpg


1. Робота з виставкою книг.

Бібліотекар.
Діти давайте розглянемо нашу виставку.
- Які казки знаєте особисто ви?
- Які книжки вам сподобались на виставці? Чому?
- Які з них ви вже читали?
- Яким словом можна назвати твори, які містять ці книги? (Казки) короткі повідомлення дітей про прочитані казки.
2. Асоціативний кущ(Слайд 7)

  • Діти з якими словами у вас асоціюється слово – казка ? Які перші слова вам спадають на думку , коли ви чуєте щось про казку ? (відповіді дітей) (Слайд 8)



СМІХ




ХОРОБРІСТЬ


ДРУЖБА


КАЗКА




МИЛОСЕРДЯ




ДОБРО



МУДРІСТЬ



ЧАРІВНІСТЬ




ЗЛО


3. Чому так говорять? (Слайд 9)

Казка це подорож в країну чудес. 
Казка – це мудрість народу.  
Казка – це наше дитинство.

Вчитель. Сьогодні ми з вами будемо подорожувати у казку та зустрічатися з різними героями і долати перешкоди, які зустрінуться нам на нашому шляху.

4. Вікторина «З якої казки ми прийшли» (Слайд 10)

Старенька бабуся у лісі жила,


Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
                          («Червона Шапочка»)

До школи прямує хлопчак дерев’яний,


Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Відома ця книжка тобі, чи не так?
В пригодах яких побував цей хлопчак?
                           («Пригоди Буратіно»)

На городі виростала,


Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти ви
Встигли відгадати?
                            («Ріпка»)

Підробив він голосок,


Став малим співати.
Здогадалися вони:
Вовк – не наша мати.
                            («Вовк і семеро козенят»)

Ой, набридло на віконці


Все на сонечку сидіть.
Я візьму і покочуся,
Щоб побачити весь світ.
                      («Колобок»)

Працювала я у хатці,


Танцювала у палаці,
Є така у мене звичка –
Десь губити черевички.
                        («Попелюшка»)

Вигнав дід козу із хати –


Та й пішла вона блукати:
В зайця хатку відібрала.
Всі козу ту виганяли,
Рак козуню ущипнув,
Зайцю хатку повернув.
                          («Коза – Дереза»)

Сидить дівчина в корзині


На ведмежій дужій спині.
А чому ж вона сховалась,
До ведмедя не призналась?
                          («Маша і Ведмідь»)

(Слайд 11)Фізкультхвилинка «Котики спортсмени»

e:\библиотека\інтегровані уроки\казка света2015\20151118_093145.jpg

5. Конкурс «Чарівний кошик» (Слайд 12)



Бібліотекар. Крім казкових героїв, у казках обов′язково «живуть» і чарівні речі, які знаходяться в цьому кошику. Вони супроводжують їх, а деякі наділені даром розуміти свого хазяїна або навіть говорити з ним. Я буду по черзі діставати якусь річ, а ви говоритимете, у якій казці вона зустрічається.

Працює уява « Кому належать ці речі?»

Горох – «Принцеса на горошині», «Котигорошко»

Рукавичка - «Рукавичка»

Туфелька - «Попелюшка»

Соломина – «Солом’яний бичок»

Яйце – «Курочка Ряба»

Бинт – («Айболить»)
Ключ – («Пригоди Буратіно»)
Пір’я – («Кривенька качечка»)
Колосок – («Колосок»)

Шкарлупка від горіха – («Дюймовочка»)



6. Кросворд «Казка» (Слайд 13 -14)

e:\библиотека\інтегровані уроки\казка света2015\20151118_093743.jpg
7. Логічний ланцюжок (Слайд 15)

  • Поясніть, який зв’язок між словом і малюнком.



Баба Яга -

63243733_1282881110_05

http://s47.radikal.ru/i117/0901/0d/cff38354f90c.png

Колобок –

e:\документы\мои рисунки\домашние животные\66.png

Лисичка –

Котигорошко – c:\users\1234\desktop\624_0.png

Рукавичка – мышонок2 изображение alexbannykh060200048.jpg

Телесик – ромашка2 http://i020.radikal.ru/0807/3a/21d33e8bceab.png

8. Виставка дитячих малюнків(Слайд 16)

Вчитель. Під час вашої роботи на уроці я побачила , що ви любите казки, у вас є улюблені казкові герої, яких ми бачимо на ваших малюнках.

9. Вправа «Продовжи речення» (Слайд 17)

  • КАЗКА ВЧИТЬ

Вчитель. Висновок : КАЗКА ВЧИТЬ БУТИ …обережними , розумними, добрими, доброзичливими. Попереджувати своїх друзів про небезпеку.

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія. (Слайд 18)

Бібліотекар.

Казка — вигадка, всяк знає, 


Але казка — дивина. 
В ній усе не так буває 
І потрібна нам вона! 
Нас вона навчає жити 
І поради нам дає. 
Все в ній вміє говорити 
І у казці — правда є. 
Вчитель.

До роботи нас привчає 


І гостинності нас вчить. 
Той, хто казочки читає, 
Потім буде добре жить. 
Бо умітиме радіти 
І сміятись в добрий час. 
Вмітиме добро творити. 
Казка мудрим робить нас. 

Вчитель. А тепер скажіть, чи сподобався вам урок? (діти піднімають смайлики)

Що особливо сподобалось?



(Слайд 19)

Ви всі дітки – молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,



Треба йти відпочивати!

e:\библиотека\інтегровані уроки\казка света2015\20151118_094435.jpg


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка