Методична розробка 2014 Методична мета



Сторінка1/6
Дата конвертації11.03.2016
Розмір0.82 Mb.
  1   2   3   4   5   6









МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА


2014



Методична мета: виховання патріотичних почуттів засобами літератури.
Тип уроку: проблемна лекція.

(Історична мандрівка за книгою).


Мета заняття:

навчальна: дослідити майстерність письменниці у змалюванні

образів роману, розкрити їх неповторну

індивідуальність, духовну силу і красу Марусі Чурай,

що органічно зливається з образом України, художні

особливості роману у віршах, усвідомити ідею твору

через ґрунтовне опрацювання тексту, організувати

діалог учнів зі світом твору;

розвиваюча: активізувати пізнавально-дослідницьку діяльність

учнів, формувати комунікативно-мовленнєві

компетенції,вміння висловлювати власну думку про

поведінку героїв, бачити через наскрізні проблеми

твору власні, розвивати образне, логічне та критичне

мислення, навички аналізувати, співставляти, сприяти

розвитку творчого потенціалу, розуміти красу рідного

слова;


виховна: формувати відповідальність, самостійність, колективізм,

патріотизм,національну самосвідомість;розвивати

громадянську самосвідомість, утверджувати почуття

людської гідності, доброти, милосердя, справедливості,

виховувати учнів у дусі поваги до минулого та

гордості за свій народ.


Компетенції уроку: навчальна, культурна, інформаційно-комунікативна

громадянська.


Теоретична: літературні терміни «роман», «історичний роман», «роман у

віршах», зміст роману «Маруся Чурай», історію написання,

своєрідність композиції та сюжету, історичні події, які лягли в

основу написання твору.


Практична: аналізувати роман та аргументовано висловлювати власну

точку зору з приводу прочитаного, підтверджувати цитатами

з тексту, розрізняти історичну правду та вимисел, порівнювати,

виділяти головне, узагальнювати, робити висновки.


Міжпредметні зв’язки:

Забезпечують:

  • Світова література. Л.Толстой. «Анна Кареніна». Теорія літератури.

  • Українська мова. Роль мови у формуванні і самовираженні

особистості.

  • Історія України. Визвольна війна українського народу.

Держава Б.Хмельницького

Забезпечуємо:

людини. Цінності в житті людини і суспільства.

  • Соціологія. Соціологія – наука про суспільство. Людина і

суспільство. Соціологія особистості.

  • Людина і світ. Людини. Індивід. Особистість.

  • Культурологія. Українська культура XIV – XVIII століття.


З А Б Е З П Е Ч Е Н Н Я З А Н Я Т Т Я
1. Наочні посібники:

  • роман «Маруся Чурай»;

  • портрет Ліни Костенко;

  • виставка творів Л.Костенко;

  • ілюстрації до роману «Маруся Чурай»;

  • фотографії (ксерокопії).


2. Роздавальний матеріал:

  • опорний конспект «Загальна характеристика роману «Маруся Чурай»»;

  • опорний конспект «Проблематика роману «Маруся Чурай»»;

  • опорний конспект «Образ України у романі Ліни Костенко «Маруся Чурай»»;

  • опорний конспект «Характеристика образів в романі Л.Костенко «Маруся Чурай»»;

  • вислови видатних людей про українську пісню.


3. Технічні засоби навчання:
  • комп’ютерна презентація до уроку «Роман у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» - подорож у минуле України»;


  • аудіозаписи «Пісні Марусі Чурай», «Чураївна»;

  • відеосюжет з фільму «Маруся Чурай».


4. Місце проведення: кабінет української мови та літератури.

5. Література:

Основна:

  1. Корницька Г. Г. – Харків: Ранок, 2002. – с. 24 – 29.

  2. Мовчан Р.В. Українська література. Підручник. 11 клас. - Київ, 1999. - с. 369 – 386.

Додаткова:

  1. Демчук О. Нестандартні уроки з української літератури. - Тернопіль: Підручники та посібники, 2000.-141с.

  2. Костенко Ліна: Навчальний посібник – хрестоматія / Ідея упорядкування, інтерпретація творів Григорія Клочека. - Кіровоград; Степова Еллада, 1999. -320с.

  3. Костенко Л. Маруся Чурай: Історичний роман у віршах. - К.: Веселка, 1991.

  4. Слоньовська О.В. Конспекти української літератури для 11-х класів; Нове прочитання творів. –К.: Рідна мова, 2001. - 797с.

  5. Усі уроки української літератури в 11 класах. Академічний та рівень стандарту / Упоряд. В.Г. Сухенко, О.М.Чхайло - Х.: Вид. група «Основа», 2011. - 604с.

  6. Федоренко Т. Вивчення композиційно-сюжетних засобів роману «Маруся Чурай» Ліни Костенко // Українська література в загальноосвітніх школах. - 2009. - №5. – с.22-25


Хід заняття
І. (1хв) Організаційний момент.

  • Перевірити наявність учнів на уроці.

  • Психологічна настанова щодо вивчення теми. Внутрішня мотивація навчально-розвивальної діяльності учнів.

Слово вчителя.

Доброго дня! Шановні учні, давайте розпочнемо наше заняття з перевірки вашої емоційної готовності, адже будь-яка справа буде вдалою, принесе насолоду та користь, якщо її розпочати з гарного настрою. Допоможе нам у цьому кольорова веселка. Оберіть колір, який вам найбільше подобається саме зараз, і запишіть його на картках настрою.



Картка настрою:

У давніх літописах райдугу називали «райською дугою». Її народження вважалося добрим знаком, люди ототожнювали появу веселки з приємною перспективою на майбутнє. Якщо вашим вибором є зелений та блакитний колір, то ви готові до розв’язання серйозних завдань. Ті з вас, хто обрав червоний колір, у цю хвилину насторожені, але здатні до «перетворення». Вибір синього та фіолетового кольорів свідчить, що під час роботи на уроці ви не тільки успішно впораєтеся з завданнями, а й виявите вміння творчо мислити. Жовтий та оранжевий колір свідчить про те, що ви готові до активної роботи. Нехай же на нашому уроці веселка засяє всіма своїми барвами!

Отож, вдалого початку!
ІІ. (15 – 18хв) Підготовка до вивчення нового матеріалу.

а) Повідомлення теми, мети.

Методи: розповідь-вступ, демонстрація,

проблемне питання.



Слово вчителя.

Наші предки зберегли та передали нам у спадок джерела надзвичайно коштовних скарбів, створені ще за часів сивої давнини - це українська рідна мова, невичерпна мудрість нашого народу, безмежна любов до рідного краю та його людей, працелюбність, багатовікова історія, волелюбність, звичаї та традиції, його мрії, надії та сподівання. Сьогодні ми поринемо у минуле нашого народу, відправимось в історичну мандрівкою услід за книгою талановитої української письменниці Ліни Костенко.



  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка