Методичні рекомендації вчителям початкових класів щодоСкачати 37.21 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір37.21 Kb.
Методичні рекомендації вчителям початкових класів щодо відзначення 95-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського
28 вересня 2013 року виповнюється 95 років від дня народження видатного українського педагога, вченого із світовим ім’ям, Героя Соціалістичної Праці Василя Олександровича Сухомлинського.

Василь Олександрович Сухомлинський – багатогранна особистість. Ми знаємо його не тільки як видатного педагога, вченого, а й як дитячого письменника, який написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Герої Сухомлинського - павучок та мурашка на землі, журавлиний ключ у небі, лелеки, горобчики, берізка, калюжа, маленьке кошеня і звичайнісінькі діти, їхні батьки, бабусі, дідусі.

З його творами діти знайомляться ще в дитсадку, а потім у молодших класах школи. Це оповідання „Пташина комора”, „Три ледарі”, „Чому плаче синичка…”, „Камінь і струмок” та багато інших, які популяризують такі важливі душевні якості людини, як привітність, чуйність, доброзичливість, скромність, щирість, прагнення завжди йти вперед до нового та наполегливою працею досягати своєї мети. Усю свою любов і доброту цей мудрий, надзвичайно ерудований педагог віддав дітям. Мудрий учитель писав для дітей чудові твори: коротенькі повчальні і дуже змістовні. Його любов до дітей була такою великою, як сонце.

За свою педагогічну працю Сухомлинський був нагороджений:

- двома орденами Леніна;

- багатьма медалями Союзу РСР;

- з 1958 року Сухомлинський — член-кореспондент Академії Педагогічних Наук РРФСР,

а з1968 р. СРСР;

- з 1958 р. - Заслужений вчитель УРСР;

- в 1968 році йому було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

Враховуючи його визначний внесок у розвиток вітчизняної і світової педагогічної науки та освіти Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 95-річчя від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. На виконання Постанови Верховної Ради України від 5 липня 2013 року №432 –VII «Про відзначення 95-ї річниці від дня народження Василя Сухомлинського» та Заходів управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради про відзначення у навчальних закладах міста 95-річчя від дня народження В.Сухомлинського рекомендується провести низку заходів для учнів початкових класів. Це виховні години, уроки позакласного читання, години спілкування, читацькі конференції, бесіди, виставки літератури, презентації, вистави за творами В.Сухомлинського тощо. Наприклад:

- урок доброти «Людина починається з добра»  • родинні свята за творами В.О.Сухомлинського «Доброта – це краса людської душі»,

«Шануймо мудру старість!», «Збираємо воєдино всю нашу родину»

  • літературна вікторина за творами В.О.Сухомлинського

  • виставка малюнків «Барвисте коромисло»

  • урок-роздум «Казки маленькі, а розуму в них багато»

  • усний журнал «Казки «Школы Радости»

  • на уроках читання – тестування за творами В.Сухомлинського, інсценізація казок В.Сухомлинського

  • «Голос рідної природи з дитинства чую я» (створення збірки казок, віршів за мотивом казок В.Сухомлинського)

  • уроки-казки, уроки-роздуми на природі тощо

  • виховний захід «Школа добрих вчинків» ( за творами В.Сухомлинського)

  • конкурс на кращу казку, вірш, байку за творами В.Сухомлинського

У шкільних бібліотеках радимо оформити тематичні виставки творів В.Сухомлинського: «Оповідання В.Сухомлинського для дітей», «Я ніколи в житті не належав собі»,  розгорнути широкі книжково-ілюстративні експозиції “Увійдімо до храму Василя Сухомлинського”. Такі експозиції можуть доповнюватися бібліографічними покажчиками за творами педагога-гуманіста, виготовленими учнями збірками його висловів про книгу і читання і т. д. Матеріали експозиції стануть основою для різноманітних бібліотечних заходів. Знайомство з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського зароджує у дитячій душі високі моральні, гуманістичні почуття: любов до батьків, повагу до людей похилого віку, милосердя до немічних, нещасних.

  Рекомендуємо провести засідання ШМО вчителів початкових класів «Ідеї В.Сухомлинського в практиці сучасної початкової школи», «Індивідуальний підхід у вихованні молодших школярів», педагогічні читання «Формування здорового способу життя дітей у педагогіці В. О. Сухомлинського», «Виховання гуманістично спрямованої особистості на засадах спадщини Василя Сухомлинського», методичний діалог «Педагогічна майстерність вчителя через призму творчості В. О. Сухомлинського», конференцію за книгою «Серце віддаю дітям», провести конференцію для батьків за книгою «Батьківська педагогіка».

У методичних кабінетах навчальних закладів оформити куточки з досвіду роботи вчителів «Творче використання творів В.О.Сухомлинського на уроках». «Фізична культура – важливий елемент гармонійного розвитку дитини»(за В.О. Сухомлинським).

Матеріали проведених заходів розмістити на сайті школи.

Педагогіка Сухомлинського – це педагогіка серця, дитиноцентризму і толерантності, в основі якої – необхідність наблизити процес освіти, навчання і виховання до глибинного внутрішнього духовного світу конкретної дитини.Єліна Я.Ф.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка