«Мій рідний край, моя земля велика превелика » Встановлення меж речень



Скачати 48.44 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір48.44 Kb.
Тема: «Мій рідний край, моя земля велика - превелика ...» Встановлення меж речень.

Мета: формувати в учнів уміння усвідомлювати цілісність речення, визначати тип речень, ставити потрібні розділові знаки в кінці речень; розвивати увагу, мовлення , пам'ять; виховувати любов до рідного краю .

Обладнання : картинки про природу України, квітка -семицвітка, квіточки, таблиці з реченнями.

Зміст уроку

1. Організаційний момент.

Пролунав дзвінок, Починається урок. Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім другім класі Діти - просто молодці! Щоб урок пройшов не марно , Треба сісти рівно ,гарно. І виконувати те, Про що мова зараз йде.



2. Мотивація навчальної діяльності.

Нам надійшов лист:

«Доброго ранку, любі діти! (

Я- квітка - семицвітка. Запрошую вас зі мною навчатись і грати . Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці і виконувати завдання . За гарні, чіткі й правильні відповіді я подарую вам квіточки.

Квітка - семицвітка.»

3. Актуалізація знань.

1-а пелюстка ( червона )

Зі мною будете грати, Знання закріпляти.

1. Відгадайте загадку.

У світі одна - потрібна вона. ( Батьківщина)

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй ,оберігай

Усе , що зветься ... ( Україна )



2. Читання теми уроку з дошки .

Пояснення прислів'я: Там земля мила, де мати народила.

3. Повторення теоретичного матеріалу про речення.


  • Що виражає речення ?

  • Які бувають речення за метою висловлювання ?

  • Яке речення називається розповідним?

  • Яке речення називається питальним ?

  • Яке речення називається спонукальним ?

4. Наведіть приклади речень різних типів.

4. Основна частина уроку.

2-га пелюстка ( жовта )

Дружно, швидко прочитай, Типи речень визначай.


Робота в зошиті з розвитку мовлення .

- Розставити розділові знаки в кінці речень.



- Визначте типи речень.

Хіба можна не любити свій рідний край ? Рідний край є в кожної людини. Любіть, діти, свій рідний край !

- Доведіть свою думку.

3-я пелюстка( помаранчева )

За навколишнім світом спостерігай, Придумай речення про рідний край. ( Придумування речень про рідний край. Робота в парах.)



4-а пелюстка ( синя )

Хто ж там , хто вже так стомився і наліво похилився?



  • Треба дружно нам всім встати,

  • Фізкультпаузу почати !

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

5 - а ( зелена )

Зі мною ви пограйте, Заголовок до тексту добирайте.

( Поділіть текст на речення. Доберіть до нього заголовок)

Рідний край Наш рідний край - Україна. Найбільша річка України - Дніпро. Вона впадає у Чорне море . На берегах Дніпра розкинувся Київ.

6-а пелюстка ( коричнева )

Самостійно вміємо працювати , Речення в зошиті гарно писати.

( Записування речень у зошит. Перевірка самостійної роботи.)

7-а пелюстка ( фіолетова )

Гарно всі читаємо,

Про рідний край розповідаємо.

1.Читання текстів. Інтонування речень.

Чудовий ліс. Як чудово в лісі! А скільки тут грибів та ягід ! Ось промайнула білка . Куди вона зникла ? Де її будиночок ? А ось пролетіла сорока. Цікаво, куди вона подорожує ?



2. Послухайте вірш М .Сингаївського чого він нас навчає і до чого закликає:

Я все люблю в своїм краю :

Криницю , звідки воду п'ю , Та повні гомону ліси ,

Та дзвони срібної роси...

Я все люблю в своїм краю :

Найбільше - матінку свою,

Ласкаву , радісну, єдину...

Люблю , як сонце, Батьківщину.



3. Складання речень про рідний край, використовуючи малюнки.

5. Підсумок уроку.

- Чого ви навчилися на уроці ?



6. Домашнє завдання.

Скласти і записати два речення про рідний край. Учитель.

Урок підходить до кінця,

Пелюсток вже нема!

Квітка - семицвітка,

Прощавай, лети.

З радістю ми грались,

Щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала,

Грою зацікавила, знань усім додала.

Скажемо всі разом: дякуєм тобі!

А вона нам?



( на серцевині квітки)

2 клас - ви просто молодці!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка