Міжнародний день дитячої книгиСкачати 38.71 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір38.71 Kb.

Календар знаменних дат

2 квітня

Міжнародний день дитячої книги
Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені кращим книгам світу. Програми яскраві, розважальні, такі, що запам’ятовуються. Традиційно з нагоди свята представники IBBY організовують в школах різних країн урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами і ілюстраторами, конкурси на кращий твір і т.п.

І скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах «Казка мого життя». Твори Андерсена спонукали українського композитора Жанну Колодуб до створення багатьох музичних творів для дітей. Серед них — «Снігова королева» та інші.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя. Наталя Забіла — одна з найстарших українських письменниць, яка писала переважно для дітей. Впродовж усього творчого життя вона сповідувала один принцип: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, і навіть ще краще. Саме тому книжки письменниці й донині читають, знають і люблять. Зроблене Наталею Львівною в дитячій літературі важко переоцінити. Адже вона була фундаторкою української радянської дитячої літератури і стала її досвідченим майстром. Великою популярністю у юних читачів користуються збірки: «Під ясним сонцем», «Веселим малюкам», «У широкий світ», «Оповідання, казки, повісті», «Стояла собі хатка». Однією з найкращих книжок Наталі Забіли є цикл віршованих оповідань «Ясоччина книжка».

Відома українська поетеса Ганна Чубач казки почала складати для молодших сестер. Стіна в маленькій кімнаті письменниці завішана картинами. На них герої казок і віршів Чубач — ворони, коти і лебеді. Вони намальовані лаком для нігтів і прикрашені бісером. Сама поетеса говорить, що її казки не придумані, а життєві. 1983 року видавництво «Веселка» видало її першу дитячу книжку «Йшла синичка до кринички». Пізніше вийшла книжка «Веселі чомучки», а ще Ганна Чубач написала 11 абеток для дітей. Дитячі книги вбирають у себе цілий світ: все цікаве, що трапляється на світі, рано чи пізно в них потрапляє. Їх нескінченне строкате різноманіття тішитиме все нові й нові покоління дітвори.

Це цікаво…

Британський благодійний фонд Booktrust провів опитування серед молоді. Метою дослідження став пошук найкращої дитячої книги усіх часів та народів. Цікавим виявилося те, що найкращі книги в кожній країні залишаються незмінними впродовж декількох поколінь. Лідерські позиції у рейтингу зайняли твори, написані ще у середині ХХ століття.

Пропонуємо 20 найкращих дитячих книг:

1. «Лев, чаклунка і чарівна шафа» — Клайв Стейплс Люіс.

2. «Дуже голодна гусениця» — Ерік Карл.

3. Цикл «Чудова п»ятірка» — Енід Блайтон.

4. «Вінні-Пух» — Алан Александр Мілн.

5. « Великий дружелюбний гігант» — Роальд Даль.

6. «Гаррі Поттер і принц-напівкровка» — Джоан Роулінг.

7. «Таємниця чарівного дерева» — Енід Блайтон.

8. «Вітер у вербах» — Кеннет Грем.

9. «Аліса в країні чудес» — Льюіс Керролл.

10. «Доня Гуффало» — Джулія Дональдсон.

11. «Казки кролика Пітера» — Беатрис Поттер.

12. «Чарлі і шоколадна фабрика» — Роальд Даль.

13. «Матильда» — Роальд Даль.

14. «Таємничий сад» — Френсіс Еліза Бернетт.

15. «Кіт у капелюсі» — Доктор Сьюз.

16. «Твіти» — Роальд Даль.

17. «Містер Мен» — Роджер Гаргрівз.

18. «Різдвяний гімн» — Чарлз Діккенс.

19. Цикл «Мелорі-Тауерс» — Енід Блайтон.

20. «Пітер Пен» — Джеймс Баррі.

За матеріалами сайту http://youthlibwoa.blogspot.com/2011/04/blog-post.htmlРекомендована література


 1. Гімн Книзі : сценарій свята книги // Шк. б-ка. — 2006. — № 10. — С. 65–67.

 2. Домбровський В. Диво, що зветься книгою : формування інтересу до книги та читання, бережливого ставлення до підручників // Освіта. — 2004. — № 44. — С. 4.

 3. З чого складається книга : ознайомлення учнів із структурними елементами книжки та з їх призначенням // Шк. б-ка. — 2006. — № 10. — С. 55–56.

 4. Звідки прийшла книга : бесіда // Шк. б-ка. — 2005. — № 6. — С. 63.

 5. Красоткіна Н.Г. Її величність — книга! : сценарій свята книжки // Розкажіть онуку. —2009. — № 1–2. — С. 31–36.

 6. Крупенко Н.П. Книга — джерело грамотності, вихованості, всебічного розвитку особистості // Шк. б-ка. — 2008. — № 1. — С. 53–56.

 7. Кубанова О.А. Книжки в сумці, а розваги на думці : розважальна програма для учнів 2–3 кл. : конкурси // Розкажіть онуку. — 2006. — № 3–4. — С. 62–64.

 8. Куріпта В.І. Дім без книги, як день без сонця : виховний захід // Почат. навчання та виховання. — 2005. — № 29–30. — С. 79–82.

 9. Мартинюк М. Казка в казці : свято книги // Розкажіть онуку. — 2003. — № 21. — С. 14–17.

 10. Фіщенко Н.В. Книга вчить, як на світі жить : виховна година-КВК // Розкажіть онуку. — 2009. — № 1–2. — С. 40–42.

 11. Шум’янко Л.О. Книга для людини — як сонце у житті : сценарій // Шк. б-ка. — 2010. — № 10. — С. 95–98.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка