Миколаївщина край, де варто жити!Скачати 77.57 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір77.57 Kb.
Кіт Тетяна Леонідівна

Вчитель математики та інформатики
Тема: Миколаївщина – край, де варто жити!

Мета: ознайомити учнів з символікою, культурними та історичними

пам’ятками рідного краю; розвивати пам'ять, увагу, вміння гарно презентувати самостійно знайдений матеріал. Формувати у школярів ціннісне ставлення до Батьківщини, виховувати любов до рідного краю.Очікувані результати:

  • Формування ціннісного ставлення до держави, області, міста, народу, його звичаїв і традицій.

  • Розширення знань учнів про історичне минуле рідного краю.

  • Усвідомлення значущості навчання та виховання в розбудові та покращенні життя рідного краю.

Обладнання: мультимедійна презентація, карта Миколаївської області, державна символіка, виставка книг.
Хід уроку


  1. Організаційний момент.

Створення емоційно-піднесеного настрою, зосередження уваги.

(Діти сідають за парти на основі вільного вибору)

а) Музичне вітання (Звучить пісня Тараса Петрененко «Україно»)

б) Вітання вчителя.

– Дорогі мої діти, мої ластів’ята!

Встало сонце ласкаве і світ заяснів!

Я безмежно щаслива і дуже багата:

Скільки ж дочок у мене і скільки синів!


Я покликана вас в цьому світі навчати,

Перші кроки сміливі робити до знань.

Щоб у світі прекрасному праведно жити,

Перепони долати в житті без вагань!...

(за Н.Красоткіною)
Учитель. І от ви знову в школі, сіли за парти. Зі святом, дорогі учні! Хай світлою буде ваша дорога до знань. Міцного здоров’я і щастя вам! Сьогодні першим уроком буде — освідчення в любові дорогій і милій серцю Вітчизні-матері, Миколаївщині, що народила нас, дала нам щастя пізнавати казковий світ, чути чарівні звуки землі, бачити неповторну і дивну красу, дивуватись надзвичайними пейзажами довкілля. А найголовніше це те, що наша рідна Миколаївщина найдорожча для нас в цілому світі. Тема нашого першого уроку присвячена 75 річниці утворення Миколаївської області: «Миколаївщина – край, де варто жити!» А зараз ми послухаємо дітей, що ж вони можуть нам сказати про свій рідний край! (Вірші дітей) (Додаток 2)

Символи Миколаївської області! Щож вони означають, чому саме в такому вигляді представлені для нашого ока.

Послухайте трішечки історії. (показати прапор та герб)

Прапор: на прапорі білий колір – символ миру, добробуту та чистоти думок жителів, жовтий – символ стиглої пшениці, синій – то дві лазурні лінії – річки Південний Буг та Інгул.

Герб: в лазуревому щиті золота архієрейська митра на двох навхрест покладених посохах. Унизу щита - предмет, що нагадує амфору для вина. Щит оточений переплетенням виноградної лози й угорі щита розташовані зв'язані пшеничні колоси.

Золота галера – символ міста корабелів.

Корона у вигляді тризуба башти – знак самостійності міста.

Архієрейська митра в центрі – віра і надія на захист міста Святим Миколаєм

У Миколаївській області є міста, які славляться своїми виробами.

І ми про них все почуємо.

(діти почерзі про міста)(додаток 1)

Для закріплення почутого давайте переглянемо презентацію.(перегляд ЗОШ)

Як ви гадаєте? Є в Миколаївській області історичні місця, які славляться не тільки в області та в Україні, але і світ про них чув. Так у нас дійсно є такі місця. Я вам про них коротко розповім.

У 1994 році Миколаївською обласною радою ухвалено рішення про створення регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Там, де Південний Буг, пробиваючи дорогу серед залишків прадавніх архейських гір, лине до Причорноморської низовини, на півночі Миколаївської області, біля села Мигія, розкинулась чарівна земля. Земля великої краси, унікальної природи, історичних святинь українського народу.


Круті кам'янисті береги річки, порожисте русло з водограями та островами, могутні гранітні скелі, численні гроти, водоспади – все це надає місцевості надзвичайно мальовничого вигляду.
Гранітно-степове Побужжя – одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала в морські глибини вже протягом 60-ти мільйонів років та відігравала роль одного із центрів видоутворення Причорномор'я. Звідси і значна кількість унікальних об'єктів живої природи.

Друга наша історія– це древнє місто Ольвія.

Давньогрецьке місто-держава Ольвія (нині – археологічний заповідник) недалеко від Миколаєва – невичерпне джерело наукових відкриттів. У різні епохи заступаючи і витісняючи одне одного, на чорноморських берегах селилися племена трипільських хліборобів, кіммерійці, скіфи, сармати, греки.

У перші століття нашої ери ці місця поступово заселяли слов’янські племена, а з кінця Х століття територія нинішньої Миколаївщини увійшла до складу Київської Русі. До речі, саме до Дніпровсько-Бузькому лиману пролягав славетний торговий шлях «із варяг в греки», і важливим пунктом на цьому шляху був острів Березань.

Березань – невеликий острів на Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман, за 13 км від сучасного Очакова.

В першу чергу серед інших цікавих особливостей місцевого ландшафту та акваторії варто згадати острів Березань. Довжина острова 850 м, ширина від 200 м на півдні і до 850 м на півночі. Залишок суходолу до грецької колонізації, пізніше зв'язок із суходолом зруйнований абразією. Природний сухостеповий ландшафт.

Археологи засвідчують знахідками древніх монет, амфор, будівель та інших речей про те, що жили люди тут надзвичайно давно. Давньогрецькі залишки будівель (датованих роками до нашої ери), в тому числі й ритуальних, а також більш сучасні будівлі царських часів свідчать про привабливість цього краю в усі часи.

Але для нас найрідніший наш край

Це село в якому ми проживаємо, школа в якій навчаємось!

Про Кузнецове багато розповідати не треба, достатньо поглянути на фотографії, і з них можна описати природу нашого села.

Давайте переглянемо наші історичні місця. (перегляд презентації)
На закінчення уроку давайте прослухаємо пісню (гімн Доманівського району)

Додаток 1

Миколаїв

Обласний центр Миколаївської області. Місто було закладене 1789 року князем Г. Потьомкіним на півострові при злитті Інгулу і Південного Бугу як флотське і корабельне місто. Найбільші миколаївські підприємства -Чорноморський суднобудівний завод – один з найпотужніших у Європі, суднобудівний завод імені 61 комунара, завод «Океан», Миколаївський глиноземний завод, найбільший виробник глинозему в Європі, ТОВ « Сандора» та інші.

У Миколаєві діють 58 закладів культури, Миколаївський зоопарк, культурно- ігровий комплекс Дитяче містечко « Казка» тощо.

Вознесенськ

Вознесенськ - один з найбільш великих промислових, культурних і історичних центрів Миколаївської області. Місто було засноване в 1795р. царицею Катериною ІІ і названо на честь церковного свята - Вознесіння Господнього.

Розташовано місто в південній частині України в центрі Миколаївської області.

Вознесенськ славиться шкіряним заводом, та м’ясокомбінатом.Первомайськ

Місто обласного значення та районний центр. У ньому розташовані завод

« Фрегат» і « Первомайськдизельмаш», «Первомайський молочно-консервний комбінат». Випусники шкіл вступають до Первомайського інституту Одеського національного університету імені І. Мечнікова, Первомайського політехнічного інституту Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова, Первомайського медичного коледжу. Гордістю первомайців є Свято-Покровська церква, найстаріший з нині діючих храмів міста.

Баштанка

Багата і славна історія Баштанки відображена в кінострічках, книгах, віршах. Одна з найяскравіших сторінок її -народження в буремні роки громадянської війни Баштанської республіки, яка незабутньою сторінкою ввійшла в історію повстанського руху селян півдня України. Невпізнанною стала колишня столиця героїчних повстанців. Розрослася, розквітла і з кожним роком стає все чарівнішою, впорядкованішою. А ще в Баштанці є порт «Славія».Южноукраїнськ

Місто, днем народження якого вважають кінець квітня 1975р.. З 1987р. стало містом обласного підпорядкування. Розташоване на березі ріки Південний Буг.

Провідне місце в соціально-економічному розвитку належить Південно -Українській станції, яка є сучасним підприємством, що підтримує партнерські зв’язки з 20 країнами світу.

Місцями відпочинку для южноукраїнців є парк, розташований біля ПК

« Енергетик», стадіон спорткомпклесу « Олімп». У місті відкрито Меморіал воїнам- визволителям.

Южноукраїнськ славиться:  • Наталією Краснянською – переможницею конкурсу « Слов’янський базар» у Вітебську

  • Марком Савіним – учасником « Фабрики зірок 3»

  • Оленою Виноградовою – солісткою групи « Real o»

  • Ганною Дзеркаль – багаторазовою чемпіонкою України з плавання, срібним призером чемпіонату Європи


Додаток 2

Учень.

З моїх грудей любов у простір рветься —
На вільній, рідній я землі стою
Тепло долонь і розуму, і серця
Я Миколаївщині милій віддаю!


Учениця.

Люблю степи, річки, озера сині,
Ліси й струмочки, небо голубе!
Освідчуюсь тобі в своїй любові нині.
Ну, як, скажи, нам не любить тебе!


Учень.

Живемо в мирі, в злагоді, в любові,
В щоденній праці йдемо до мети.
Ми захищати всі тебе готові
І захищати нас готова ти!


Учениця.

З якого джерела любов оця береться?
Я від землі свою наснагу п’ю.
Тепло своїх долонь і розуму, і серця
Я Миколаївщині милій віддаю!
Учень

Миколаївщино! Мій коханий краю,

Мати наша рідна і свята!

Небо чисте над тобою має,

Медом диха нива золота.

Ми з тобою завжди, Миколаївщино!База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка