Множення чисел на 0 і 1, множення 0 і 1 на числа



Дата конвертації24.02.2016
Розмір61.9 Kb.

Урок математики в 3 класі на тему:


«Множення чисел на 0 і 1,

множення 0 і 1 на числа»

1.jpg

КЗ Верхівцевський НВК . Дніпропетровської області

Верхньодніпровського району

Вчитель : Ігнатенко М.А.



Тема уроку: Множення чисел 0 і 1.

Властивості множення на 1 і 0 ,0 і1 на число.



Мета уроку: ознайомлення учнів з випадками множення ,коли одним із

множників є числа 1і0;закріпити знання законів множення;вдосконалення

вмінь розв’язувати задачі на зведення до одиниці та з буквеними даними;

розвивати мислення, пам'ять, увагу ,спостережливість; вміння здобувати інформаційний матеріал та аргументувати свої думки,формувати світогляд; виховувати уважність та точність.



Тип уроку: комбінований.

Вид: інтегрований(математика ,природознавство)

Форма проведення уроку: космічна подорож.

Обладнання: малюнки планет Сонячної системи ,індивідуальні картки,

картки-ребуси,записи пісні «Земля»,сигнальні картки



Хід уроку:

І.Організація початку уроку

Ось дзвінок сигнал подав,для роботи час настав.

Так і ми часу не гаймо і урок свій починаймо!

Будьмо разом працювати ,математику вивчати,

Все про все на світі знати!

Девіз уроку: Думати – активно! Працювати - оперативно !

Міркувати - доказово всім обов’язково!



Повідомлення теми уроку

Сьогодні будемо разом ми на ракеті мандрувати

Космічні простори долати,нову тему вивчати(музика).

- Як називається професія людей,які подорожують космічними шляхами? (космонавти)

- З далекого космосу надійшов сигнал ,розшифруйте піктограму і дізнаєтесь ,про які числа буде йти мова на уроці. Що зображено на малюнку?

- На які цифри схожі предмети ,зображені на малюнку?(1 та 0)

Піктограма :6.jpg

Сьогодні ми познайомимось з випадками множення ,коли одним із множників є числа 1 і 0 ,повторимо закони множення та продовжимо роботу над задачами.



Мотивація роботи на уроці

Юні друзі – хлопчаки надумали відпочити .



Швидко все обміркували і ракету збудували.

Ракета стартує,пішов відлік часу :10,9,8,7,6,5,4 ,3,2,1.Старт!

Там побачили вони і планети ,і зірки!

Повернулися додому космонавти – малюки

І про всі свої пригоди написали залюбки.

ІІ. Основна частина

«Мозковий штурм»

- Назвіть планети Сонячної системи.

«Опрацювання маршрутного листа» (робота в парах)




Повідомлення вчителя:- Наша Сонячна система складається з зірки – Сонця та 9 планет ,які обертаються навколо світила,їхніх супутників та великої кількості комет та міжпланетного пилу.9 планету у Празі 24 серпня 2006року визнано «карликовою планетою» шляхом голосування всіх астрономів світу.

- Як називається планета ,де ми живемо?

- Чим вона відрізняється від інших планет?

« Поетична хвилинка» ( хорове читання вірша)

Земля - одна , планет – багато,

На небі - тисячі зірок,

Шість буднів тижня – одне свято

І безліч у полях квіток.13.jpg

«Аналогії» Чи схожі сьогодні діти нашого класу на космонавтів?Чому?

(вчаться та мандрують космічними просторами)Тоді рушаймо далі!



Опрацювання нового матеріалу

  1. Повторення правил . Учень – «диспетчер» повідомляє правила.

2.Робота за підручником

№347(усно) Поясни ,що показує кожний множник.



«Дослідна робота»

.№348 . Досліди ,замінивши множення додаванням ,обчисли та зроби висновок

1·4, 1·6, 0·5, 0·7 1·а=а 0·а=0


  • Досліди ,користуючись переставним законом множення,що можна змінити ?(переставити множники і добуток від цього не зміниться)

  • №349. Чи можна замінити добутки додаванням: 5·1, 6·0 ?

Висновок дослідної роботи:

1·а=а а·1=а

Числа на один помнож – так само будеш мати в результаті ,

Мов у дзеркалі відбились - скільки є,усі лишились!

0·а=0 а·0=0

Хоч у космос полети і помнож на 0 число ,

нуль і там одержиш ти ,мов нічого не було.

Наче дірка чорна нуль ,в себе числа затягнув. 4.jpg

Закріплення отриманих знань

№350 . Перевір виконання переставного і сполучного законів при множенні на 1 і 0 за правилами. Розв’яжи приклади різними способами. Контролюй правильність розв’язання:

3·1·4= 3·(1·4)= 3·4·1=

Дарма,хай що на що помножиш,

Але змінити відповідь не зможеш!

№351. Робота в групах :перший ряд «Астронавти» розв’язують перший стовпчик, другий ряд «Космонавти» розв’язують другий стовпчик.

Взаємоперевірка :оцініть роботу протилежної команди.

№352.Космонавти і астронавти зголодніли?Тож почастуємо їх,розв’язуючи задачу про виноград. Складання і записування виразу з буквеними даними: (а + а :2 ) : 4

№353.Розвязування задачі на зведення до одиниці за коротким записом. Оцініть свою роботу.

Фізхвилинка «Я всміхнуся сонечку»

Рефлексія «Карта зоряного неба»

-З далекого космосу прилетіли незвичайні комети з прикладами

Діти отримують 1 приклад на вивчені правила і ланцюжком зачитують відповіді:1·6, 3·0, 2·1, 0·8

Самооцінка (учні помічають цифри у маршрутному листі)

Підводимо підсумки уроку ,користуючись маршрутним листом(учні підкреслюють виконане)



  1. Провести дослідну роботу

  2. Повторити закони множення

  3. Ознайомитись з множенням на 1 та 0

  4. Розв’язати задачі

  5. Знайти значення виразів

  6. Скласти карту зоряного неба

  7. Ознайомитись з Сонячною системою

  8. Повернутись на Землю та отримати оцінку

  9. Записати домашнє завдання

Д/з №355,№356

ІІІ. Підсумок уроку

Розв’язування ребусів та складання речень.

Ребуси :г1на.100рона,мі100,с100янка.


  • Пройшла цікава година.

  • Повернулись до рідної сторони.

  • Стоянка у рідному місті.

Учні отримують оцінки «Сонячний володар»(звучить пісня «Земля»)

«На творчій хвилі»

  • Якщо б ви були володарем сонячного сяйва ,що б ви зробили?

  • Що об’єднує лампу і сонце?

  • Спробуйте уявити інопланетний космічний корабель ,на що він схожий?

  • Чи змогли б космонавти побувати у космосі,якщо б вони не ходили до школи?

Спробуйте хоча б на мить

Неможливе уявить:

Мов за помахом руки

Зникли числа всі ураз !

Як лічити нам зірки,

Визначати день і час?...

Математика для нас

Вкрай потрібна повсякчас!!!

Ось і пролунав дзвінок ,закінчився наш урок.

Всім оцінки - по заслузі,щиро дякую ,вам друзі!!!! 8.jpg

Бібліографія:

Володарська М.О., Пілаєва О.М.,Математика. 3 клас. -

Харків: «Основа»,2014

Матвеєва Г.В.,Таблиця множення у віршах і малюнках .-Харків:



Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»,2014.

12.gif

5 (1).gif3018749_808396c7.gif


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка