Моя Батьківщина – Україна. 2-а клас Фіцай О. ВСкачати 93.35 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір93.35 Kb.
http://www.bdut.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/kalina.gifhttp://www.bdut.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/kalina.gifhttp://www.bdut.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/kalina.gifhttp://www.bdut.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/kalina.gifhttp://www.bdut.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/kalina.gif

Моя Батьківщина –

Україна.

2-А клас

Фіцай О.В.

https://pp.vk.me/c624425/v624425053/39c91/mttsyxg_p9m.jpg

Тема. МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА

Мета: поглибити знання учнів про Україну як єдину країну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій; розвивати критичне мислення, стимулювати прояв інтересу до історії свого народу; сприяти вихованню шанобливого ставлення до всіх людей, що проживають на території України, гордості за свій народ, любові до рідного краю, дбайливого ставлення до скарбів Батьківщини.

Хід уроку

Доброго дня дорогі гості, любі дівчатка та хлопчики!

Слайд № 1


  • Настав вересень, закінчилося літо і прийшло свято Знань. Знову відкрилися шкільні двері і завтра розпочнуться шкільні будні, а сьогодні свято, свято Знань.

  • В цей день всі дороги ведуть до школи .

  • Цей день у нашій країні є Державним святом, днем Знань.

  • А чи знаєте ви діти, що не всі учні світу ідуть до школи 1 вересня? В Голландії, Норвегії, Швеції діти провчилися вже цілий місяць, вони пішли до школи 1 серпня. І Індії навчання у самому розпалі. Там навчальний рік почався 1 квітня. В Австралії учні знову сядуть за парти тільки 1 січня, взимку. А республіці Коста-Ріка вчора був останній дзвоник, і діти пішли на канікули.

  • А в нас закінчилося літо, і знову на подвір’ї осінь, а це означає, що ми знову разом. Хочу сказати, що ви подорослішали, підросли, ваші оченята горять, це мабуть тому, що ви хочете дізнатися щось нове.

  • То ж вирушаємо в нову подорож по країні знань.

А почати сьогоднішній урок я хочу таким віршем.Батьківщино, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти навік у нас одна.

Ти, як мати найрідніша,

Ти з дитинства наймиліша,

Ти і взимку найтепліша -

Наша отча сторона.

Про що йдеться у вірші?

Батьківщина – це отча земля, наш рідний край, місце, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку. Батьківщина в кожного з нас одна, як мама, адже:

Можна все на світі вибирати, сину,

вибрати не можна тільки Батьківщину.

Так писав у своїх віршах Василь Симоненко, патріот і мужній громадянин. Як рідну матусю ми не обираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все життя.

Ви мабуть здогадалися, що сьогоднішній урок присвячений нашій Батьківщині, тема його «Україна – моя Батьківщина».

Наша держава – одна з найбільших країн у Європі. Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Тут жили наші прадіди, живуть батьки, тут корінь українського народу. І де б не були скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово, вслухаємось у чарівні мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української мови. Україна – це наша історія. Бо поки ми пам’ятаємо історію свого народу, ми існуємо, як нація. Від розуміння і любові кожного з нас залежатиме, яким буде майбутнє України.

Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Асоціативний кущ «Україна»

2. Бесіда «Що для кожного з вас Україна?»

(Україна – це рідний дім, рідне село, мелодійна, ніжна мова, вишиванки, верба і калина…).

В кожної людини є своя маленька батьківщина – це її домівка, вулиця, село, що є частиною великої Батьківщини.

- Яке місце на нашій планеті вважається найкращим?- Ми часто чуємо словосполучення «рідна земля», «рідний край». Що означають вони? Послухаємо вірші:

Поле широке, небо високе

В променях сонця сія.

Верби. Калина… В даль пісня лине –

То Україна моя.
Є у всіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна,

Нашого народу дім.


Моя Україно, тебе я кохаю –

Тут дім мій, тут друзі живуть.

Тут мовою рідною пісня лунає

І мальви по селах цвітуть.


Україно, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти навік у нас одна,

Ти, як мати, найрідніша,

Ти з дитинства наймиліша,

Наша отча сторона.


У рідному краї і серце співає,

Лелеки здалека нам весни несуть,

У рідному краї і небо безкрає,

І ріки-потоки, мов струни течуть.


Одна Батьківщина, і більш не буває.

Місця, де родилися, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.Державні символи України

Кожна країна має свої державні символи ,за якими її впізнають у світі.Наша рідна Україна, наша Батьківщина, яка має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції має також неповторні державні символи.

Назвіть державні символи України. Що ви про них знаєте?

Про них послухайте легенду.

Давно-давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були віддати за неї своє життя.

Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.

Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім’я – Тризуб.

Середньому сину мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали люди йому ім’я – Прапор.

А там, де був молодший син, завжди звучала дзвінкоголоса пісня, тому що мати подарувала молодшому сину голос солов’я. І дали йому ім’я – Гімн.

З того часу йдуть завжди разом – Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну матір.

(Демонстрація державних символів України)

Учитель


То хто ж ця матір?

(Прослуховування Гімну України, вчитель наголошує на тому, як слід поводитися під час його звучання)Народні символи України

Крім державних символів, Україна має ще й народні символи.Гра з елементами розповіді «Мій рідний край»

Учитель


- Зараз ми спробуємо створити картину одного з куточків рідного краю.

На дошці учитель виставляє по черзі предметні малюнки із зображенням української хати, гніздо лелеки, криниця, рушник, хліб-сіль, вишиванки, ...

- Гніздо я кладу на дах хати. У гніздо посаджу лелеку» і т.д. Біля хати «садить» кущ калини.

- В Україні калина завжди росла біля хати. В народі було прийнято садити кущ калини, коли в сім´ї народжувалась дитина. Верба і калина завжди допомагали людям, адже калиною лікували кашель, а порошком меленої вербової кори зупиняли кров. Тому й стали ці дерева народними символами.

Рослини-символи України

До рослинних символів відноситься верба, дуб, тополя, калина, мальва, барвінок, чорнобривці, любисток тощо. З рослин дівчата плели віночки, і кожна квітка в них щось символізувала.Слайд №2

Сучасна Україна - незалежна держава. Погляньте на карту України, на ній позначено кордони української землі. Простір землі, заселений українським народом, надзвичайно великий! Щоб його перетнути, необхідно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 кілометрів. Україна — одна з найбільших держав Європи.

На півдні омивається (Які моря омивають Україну?)водами Чорного та Азовського морів. (Які гори розташовані на території України?) В Українських Карпатах знаходиться географічний центр Європи. Столиця України … (Київ). Київ - це старе і водночас молоде місто. Він входить до десятки найбільших міст Європи. Найбільшою річкою України є … (Дніпро). Україна - це великий виробник зерна (вона входить до трійки найбільших виробників ячменю), а також до сімки найбільших у світі виробників цукру, рослинної олії, свинини та картоплі, до п’ятірки найбільших світових виробників меду. Українська мова наймелодійніша мова у світі, за мелодійністю вона посідає друге місце після італійської.

Вчитель. Відчули гордість за свою країну? Давайте переглянемо кліп і послухаємо гарну пісню про Україну.

Але безумовно, найціннішим надбанням нашої України є її мешканці.  • А як називаються мешканці України?

Саме завдяки їхній натхненній праці та творчості і розвивається наша Батьківщина.

Вчитель А що може зробити для України кожен із вас, діти? (Відповіді учнів). Так, берегти природу, а своєю працею примножити її красу і багатство, бо кожному з вас дуже легко посадити мале деревце, і це краще, аніж ламати; обсадити свої двори квітами і гарними кущиками. А основне, виробити в собі культуру поведінки, щоб було соромно перед самим собою шпурнути папірець де попало, викинути непотрібний пакет просто посеред вулиці. Які будемо ми, така буде і наша держава. Якщо ми будемо смітити і забруднювати свою землю, то що про нас скажуть у світі? (Відповіді учнів). Так, безкультурні люди, брудна і непривітна їхня держава. А це ж від нас з тобою залежить. І не треба дивитися на інших, почнімо з себе. А коли кожен буде думати про себе, то ми всі разом прийдемо до повного порядку. І буде у нас повсюди краса і лад. Бо ж Україна — це ми!

Слайд №3

На жаль так сталося , що на цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході захищаючи єдність нашої держави України, її територію та кордони, її незалежність. Інші українці теж не залишилися осторонь цих подій – велика кількість волонтерів збирає кошти на озброєння, допомогу військовим і мирним мешканцям на Сході. Навіть маленькі патріоти підтримують військових своїми листами, малюнками та навіть віддають зібрані на іграшки і планшети кошти. Кожен мирний день, який ми проживаємо, ми завдячуємо нашим військовим. Багато українців віддали своє життя за таке звичне для нас мирне українське небо. Не обійшла біда і наш край - 83 закарпатців загинули в боях у зоні АТО. І дуже хочеться вірити, що така біда перестане стукати у двері всієї України, і сонячне світло не затьмарить хмара війни. Хвилина мовчання – наша шана і пам’ять про загиблих.

Сьогодні Україна як ніколи потребує підтримки кожного її громадянина, сьогодні кожен із нас є творцем долі своєї держави. І будується наше майбутнє уже зараз, за шкільними партами. Ми повинні вчитися любити свою землю, свій народ, культуру, як її любили ті, хто загинув за нашу незалежність у військових діях, названих АТО.

Колективна робота

Візьміть символічні долоньки, які лежать у вас на партах, і прикладіть до свого сердечка, подумки поміркуйте, що ви бажаєте нашій Батьківщині, що можете зробити для неї. Якою ви хочете бачити нашу країну. Дбайливими і по-дитячому щирими долоньками обгорніть нашу Україну. Зараз кожен прикріпить свою долоньку на чисте небо огортаючи ними неньку Україну і тоді тепло ваших долоньок надасть сил і захистить і наших військових, і нашу Україну.


c:\восстановленные файлы\оля\фото 2 клас\pb281129.jpg


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка