Моя Батьківщина Україна



Скачати 76.45 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір76.45 Kb.
План-конспект Першого уроку для учнів 12-го класу В(з)СЗШ №28 м.Львова.

Геронович М.Ю.,вчитель англійської мови

Тема «Моя Батьківщина - Україна »

Мета: поглибити знання учнів про нашу державу - Україну; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.
Обладнання:  плакати із зображенням Державного Прапора України, Державного Герба України, запис Державного Гімну України; карта України; записи висловів про Україну, прислів’я, приказки про рідний край.

Тип уроку: урок-гра

Хід уроку

Живи, Україно! Живи для краси, для сили, для правди, для волі!


В.    Сосюра

I.    Організація класу до уроку
Учитель.
Доброго дня вам, діти!
Рада всіх я вас вітати!
У новому році
Здоров’я, радості, добра та успіхів Усім я хочу побажати!
II.    Актуалізація опорних знань учнів

— Прочитайте вiрш.



У всiх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рiднiша їм своя пустиня,

Анiж земний в чужинi рай.
м красить все їх рiдний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батькiвщини.

                                                 М. Чернявський

— Про яку святиню говориться у вiршi? (Про Україну.)

— Як iнакше можна назвати цей вiрш? (Акровірш).

— Чим цiкавi для нас акровiршi? (Коли скласти першi букви кожного рядка, утворюється слово.)

— Яке слово утворилося? (Україна.)

— Тож, напевно, ви здогадалися, про що йтиметься на нашому першому уроцi? (Про нашу Батькiвщину.)
 III. Повiдомлення теми i мети уроку.

— Тема нашого уроку: «Моя Батькiвщина — Україна».


Наш урок присвячений рідній Батьківщині. Він незвичайний, бо передбачає, що ми здійснимо цікаву подорож.

Нас чекають такі маршрути:

Пазл 1. Рідний край, Україна, Батьківщина, Вітчизна.
Пазл 2 . Державні символи України.
Пазл 3. Народні символи держави.
Пазл 4. Мій край - моя історія жива.
Пазл 5. Міста нашої держави.

Пазл 6. Поради Президентові України.
Пазл 1. Рідний край, Україна, Батьківщина, Вітчизна.

Кожна людина найбільше любить той край, де народилась і живе. Кожен пишається своєю рідною країною. Наша держава - Україна, суверенна і незалежна, демократична і правова.
-    Що ж означає вислів «Україна - суверенна держава»? (Вона має право самостійно, без втручання інших держав вирішувати всі свої внутрішні та зовнішні справи.)
-    А ще Україна - демократична. Це означає, що влада в ній належить народові. Тільки народ може змінювати її основи - конституційний лад.
Робота в групах. Складання асоціативного грона

Батьківщина:
найдорожча, ____________, ________________,_____________,____________,
(наймиліша, найчарівніша, найсвітліша, найрідніша...)
Україна:
суверенна,__________,_____________,____________,__________,__________,
(демократична, незалежна, правова, соборна, вільна...)
Рідний край:
стежка,_________,___________,____________,__________,____________,
(батьківська хата, колискова, криниця, школа, друзі)

Пазл отримує та група, яка першою виконала завдання.

Пазл 2 . Державні символи України.

— Кожна країна свiту обов’язково повинна мати свої три символи. Що ж означає слово символ? (Символ — це умовне позначення якогось предмета, поняття чи явища.)

— Україна також має свої символи. І щоб цей пазл покласти на мiсце, нам треба розгадати кросворд.

Робота в групах.

 

1. Хто автор слiв Гiмну України? (Чубинський.)



2. Край, де ви народились, живете i зростаєте? (Батькiвщина.)

3. Знак, що символiзує мiць держави? (Герб.)

4. Людина, яка належить до певної держави, пiдпорядковується законам, перебуває пiд її захистом? (Громадянин.)

5. Столиця України? (Київ.)

6. Найголовнiша пiсня країни? (Гiмн.)

7. Один iз державних символiв? (Прапор.)



Пазл кладуть на мiсце учасники групи, яка першою виконала завдання.

Пазл 3. Народні символи держави.

— Майже в усiх народiв, окрiм державних, є ще й народнi символи.

— Якi народнi символи українцiв ви знаєте?

— Щоб поставити пазл на мiсце, нам треба з’єднати частинки народних прислiв’їв.

Батькiвщина — мати, ... (умій за неї постояти,).

Людина без Вiтчизни, ... (як соловей без пiснi).

Всюди добре, ... (а вдома найкраще).

Кожному мила, ... (рідна сторона).

За рiдний край, ... (життя вiддай)!

Пазл кладуть на мiсце учасники групи, яка першою виконала завдання.

Пазл 4. Мій край - моя історія жива.

— Щоб поставити пазл на місце, треба дати вiдповiдi на запитання для ерудитiв.

• Якi гори є на територiї України? (Кримські, Карпати.)

• Назвiть найвищу гору Карпат? (Говерла, 2 061 м.)

• Які моря є на територiї України? (Чорне, Азовське.)

• Яка найбiльша рiчка? (Дніпро.)

• Основний закон України. (Конституцiя.)

• Державна мова України. (Українська.)

• Найголовнiший майдан нашої країни. (Майдан Незалежності.)

• Кого називають Кобзарем України? (Т.Г.Шевченка.)

• Що святкують українцi 28 червня? (день Конституції.)
Пазл кладуть на мiсце учасники групи, яка першою виконала завдання.
Пазл 5. Міста нашої держави.

Гра «Хто знає найбiльше назв мiст».

Учитель починає гру, називаючи місто (наприклад, Київ), один з учнів називає місто України, що починається на останню букву цього слова, і т. д. Перемагає той, хто останнім правильно назве місто.

Довiдник для вчителя

«К»: Київ, Канiв, Кременчук, Кривий Рiг, Керч, Каховка.

«Х»: Херсон, Харкiв, Хмельницький.

«Л»: Львiв, Луганськ, Луцьк.

«Д»: Донецьк, Днiпропетровськ, Днiпродзержинськ.

«П»: Полтава, Прилуки, Путивль.

«М»: Миколаїв, Миронiвка, Мукачеве.

 «В»: Вiнниця, Володимир-Волинський.

«Ж»: Житомир, Жмеринка, Жовтi Води.

«І»: Iвано-Франкiвськ, Ірпiнь, Ізмаїл.

«Я»: Ялта, Яготин, Яремча.

«А»: Алушта, Алчевськ, Антрацит.

«Т»: Тернопiль, Тростянець, Трускавець.

«У»: Ужгород, Умань.

«З»: Запорiжжя, Золотоноша, Знам’янка.

«О»: Одеса, Охтирка, Очакiв.

«С»: Севастополь, Сiмферополь, Скадовськ, Суми.

Пазл кладуть на мiсце учасники групи, яка першою виконала завдання.

Пазл 6. Поради Президентові України.

Кожен громадянин держави може звернутися до Президента України. Отже, у вас є сьогодні така нагода.
(Учні пишуть побажання Президентові України.)

вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220
VI. Практична частина.

— Ви склали всi пазли й отримали карту України.

— Що вам нагадують обриси територiї нашої держави? (Букет, крила птаха, серце тощо)
VII.Підсумки уроку.
У І ст. н. е. римський державний діяч, філософ Цицерон на публічному виступі сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя». Подумайте і дайте відповідь, продовживши речення «Для мене Україна - це ...»

— Закiнчити наш урок я хочу словами поета Володимира Сосюри:

Любiть Україну, як сонце любiть,

Як вiтер, i трави, i води.

В годину щасливу i в радостi мить,

Любiть у годину негоди.

Любiть Україну у снi й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її, вiчно живу i нову,

І мову її солов’їну.

 
Пазл 1

Батьківщина:
найдорожча,____________,________________,_____________,____________,

Україна:
суверенна,__________,_____________,____________,__________,__________

Рідний край:
стежка,_________,___________,____________,__________,____________,
Пазл 2


  1. Хто автор слiв Гiмну України?

  2. Край, де ви народились, живете i зростаєте?

  3. Знак, що символiзує мiць держави?

  4. Людина, яка належить до певної держави, пiдпорядковується законам, перебуває пiд її захистом?

  5. Столиця України?

  6. Найголовнiша пiсня країни?

  7. Один iз державних символiв?


Пазл 3

Батькiвщина — мати, …

Людина без Вiтчизни, ...

Всюди добре, ...

Кожному мила, ...

За рiдний край, ...


Пазл 4

• Якi гори є на територiї України?

• Назвiть найвищу гору Карпат?

• Які моря є на територiї України?

• Яка найбiльша річка України?

• Основний закон України?

• Державна мова України?

• Найголовнiший майдан нашої країни?

• Кого називають Кобзарем України?

• Що святкують українцi 28 червня?


d:\map.gif


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка