«моє здоров’я у моїх руках»



Скачати 79.49 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір79.49 Kb.
Головне управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківській області
Шевченківський професійний аграрний ліцей


Розробка уроку

Тема :

«МОЄ ЗДОРОВ’Я – У МОЇХ РУКАХ»

Розробив: учитель фізичної культури
Гумаров Р.В.


Смт.Шевченкове
2012рік


Теоретичний урок.


Тема: «Моє здоров’я – у моїх руках».

Мета: 1.Пропагувати здоровий спосіб життя.


2.Формувати позицію протидії небезпечним для здоров’я та життя
явищам (наркотики, алкоголь,куріння).
3.Виробляти активну життєву позицію.

Обладнання: плакати з висловлюваннями про негативний вплив шкідливих
звичок; буклети про здоровий спосіб життя.

Підготовчий етап. Класна кімната поділяється на чотири зони для гри чотирьох
команд. Парти розташовані таким чином, щоб дошку можна
було бачити всім учасникам.

Приклади плакатів: « Якщо хочеш довго жити – кинь палити і горілку пити».
В.В.Маяковський

«Жодні напасті та злочини не знищать стільки народу


і народного багатства, як пияцтво».
Ф.Бекон

«Наркоманія – це небагаторічна насолода смертю».


Ф.Моріак

«Слід підтримувати міцність тіла, щоб зберігати міц-


ність духу».
В.Гюго

ХІД ЗАХОДУ

1.Вступне слово вчителя

Учитель. Сьогоднішня наша зустріч присвячена найактуальнішій проблемі сучасності – здоровому способу життя. Давайте разом поміркуємо, на яких засадах формується здоровий спосіб життя?



2. «Мозковий штурм». Складові здорового способу життя.
Учні називають складові здорового способу життя, учитель фіксує їх на дожці.
Це можуть бути: 1) відмова від куріння; 2) відмова від вживання алкогольних напоїв; 3) відмова від вживання наркотиків; 4) заняття фізичною культурою та спортом; 5) відсутність будь-яких захворювань; 6) раціональне харчування.
Також сюди належить відмова від лихослів’я як складова морального здоров’я.

Учитель повинен нагадати учням, що здоров’я залежить від таких чинників(демонструє картку, яку потім прикріплює на дожці) :

- спадковість - 20%;

- рівень медичного обслуговування - 10%;

- екологія - 20%;

- спосіб життя - 50%.

3. Бесіда

Учитель. Спосіб життя – це чинник здоров’я, що майже цілком залежить
від поведінки людини. Що таке здоровий спосіб життя?

Учні. Це такий спосіб життя, що зберігає та зміцнює здоров’я.

Учитель. Що може допомогти поліпшити здоров’я?

Учні. Фізична культура ( ранкова зарядка, заняття різноманітними видами спорту, туризм та ін..); раціональне харчування ( 1-2 рази на день
вживати гарячу першу страву і щодня – фрукти та овочі, відмовитися від чіпсів, газованих напоїв та ін..); особиста гігієна та правильний режим навчання та відпочинку (через кожні 45 хв навчання слід робити 10-хвилинні перерви та переключатися з одного виду діяльності на інший,
спати не менше ніж 8 годин на добу, уміти правильно розслаблятися,
загартовуватися).

Учитель. Які чинники поведінки псують здоров’я людини?

Учні. Куріння, вживання наркотиків та алкоголю.

4. Виготовлення плакату «Здоровий спосіб життя».

Учитель поєднує учнів у чотири групи(команди). Принцип об’єднання


може бути будь-який (за власним вибором учнів, за захопленням, призначенням капітанів і їх подальшим обиранням, тощо). Створені команди вигадують собі назви відповідно до теми виховного заходу.
Також обирається « лічильник » - учень, який лічитиме бали, що отримуватимуть команди.

Учитель дає завдання командам: протягом 5-10 хв намалювати плакат, що пропагує здоровий спосіб життя. Головні вимоги: яскравість, образність,


запам’ятовуваність, інформативність, оригінальність. Команда-переможниця отримує 10 балів, решта команд – по 5 балів. Потім ці плакати вивішуються в класі. Команди малюють під спокійну музику.

5. Інтелектуальна гра « Що? Де? Коли?»

Гра триває 10-15 хв. Лунає тиха музика. Учитель читає запитання, команди повинні відповісти на них. За кожну правильну відповідь команда отримує один бал. Набрані бали додаються до інших, що зароблені під час конкурсу плакатів.

Запитання для гри:
1) Назвіть батьківщину тютюну? (Америка)
2) Як і коли тютюн потрапив до Європи?( У ХV ст. після відкриття Америки Колумбом, який завіз його до Європи)
3) Найцінніше, що є в людини. Його тривалість у курців скорочується в середньому на 17 років. (Життя)
4) Яку назву має процес формування наркотичної залежності через поступове збільшення дози вживання наркотичної речовини?
(Звикання)
5) Велика червона квітка, із листя та стебла якої отримують потужний
наркотик, насіння якої вживається в їжу. (Мак)
6) Одна з головних складових тютюну, дуже небезпечна отрута, від однієї
краплі якої гине кінь. (Нікотин)
7) Як давні греки називали людину, яка страждала на зціплення?
(Наркоман)
8) На думку А.П.Чехова, горілка, хоч і біла, робить червоним ніс. А що вона
чорнить? (Репутацію)
9) Х.Маєр, колишній директор Усесвітньої організації охорони здоров’я вважає, що це – найпоширеніша із причин різних захворювань, якої можна
запобігти. Що це? (Куріння)
10. Смертельна хвороба печінки, що виникає, як правило, під час зловживання алкогольними напоями. (Цироз)
11) Продовжте висловлювання А.П.Чехова: « Цілувати жінку, яка курить,
усе одно, що ………( цілувати попільничку)».
12) Що, відповідно до народної китайської мудрості, приносить сто печа-
лей і одну радість? (Алкогольні напої)
13 Яку назву має діяльність спеціалістів, що спрямована на зміну поведінки, що, у свою чергу, зможе зменшити бажання курити, уживати алкоголь чи наркотики?(Профілактика)
14.) Дуже важливий внутрішній орган, що найбільше потерпає від куріння. (Легені)
15) Набутий синдром, що викликається вірусом імунодефіциту людини.
(СНІД)
16) Смертельна хвороба дихальних шляхів, що серед курців зустрічається в 30 разів частіше, ніж серед тих, хто не курить. (Рак)

Після гри підбиваються підсумки, підраховуються отримані бали.



6. Творчий конкурс

Учитель роздає підготовлені раніше завдання в конвертах різного кольору.



Орієнтовні завдання
1. Підготувати (розробити) антирекламу тютюнового виробу або алкогольного напою (або і того й іншого). Це, наприклад, ситуація, що пов’язана з відпочинком, подорожжю тощо.
2. Розповісти про негативний вплив, наслідки вживання дітьми алкогольних напоїв і куріння.
3. Навести в усній формі аргументи за здоровий спосіб життя.
4. Назвати причини, через які людина(дитина) починає курити, вживати алкоголь або наркотичні речовини.

На виконання завдання відводиться 15хв. Лунає спокійна тиха музика.

Перед тим, команди отримують завдання, із кожної слід обрати по одному спостерігачеві, який не братиме участі у виконанні завдань. Вони ознайомлюються з буклетами, що розроблені вчителем, лікарем або батьками щодо здорового способу життя.

Після завершення виконання завдань кожна группа презентує свої результати, аргументуючи власну точку зору. Спостерігачі ставлять запитання, виправляють можливі помилки.

Підсумки конкурсу не підбиваються, а тільки обговорюються, робляться висновки. Спостерігачі можуть зазначити, яка команда була переконливішою.

7.Слово вчителя.

Учитель. Чи замислювались ви над тим, з якою метою, для кого та ким створюється реклама? Вона створюється для того, щоб продати певний товар, для чого підкреслюються його переваги порівняно з іншими анологічними товарами. Реклама виготовляється фахівцями, які працюють разом із виробниками товару, що вивчають попит на цей товар і потребу в ньому, а також психологічні особливості споживачів.

Фактори, що враховуються під час створення реклами:

-психологічні характеристики сприйняття людиною кольорів;

-рккламований товар завжди маєподаватися з найвигіднішої позиції, що підкреслює його переваги;

-реклама має бути яскравою, помітною та зустрічатися на кожному кроці;

-рекламний ролик – неодмінно лаконічний – має часто повторюватися через те,що регулярне повторення сильніше впливає на свідомість людини, ніж логіка або переконання;

-«рекламна людина» - відома людина (наприклад артист).

Потенційному покупцеві ніби дають зрозуміти, наприклад як пити саме цю каву, курити ці сигарети, їсти цей шоколад тощо. Це означає, що той, хто питиме, куритиме або вживатиме те саме, буде схожим саме на них, тобто багатим і успішним. В основі впливу на свідомість – так званий «ефект ореолу» відомої особистості, що викликає бажання в покупця наслідувати свого кумира.

Чи може реклама зашкодити? Якщо, окрім реклами людина нічим не цікавиться, то опиняється в її владі, не розуміє, що її бажання та потреби створені штучним шляхом, а власне до неї застосовуються приховані психологічні механізми. Така людина не бачить реальності та не усвідомлює очевидних наслідків реклами.

У рекламі (окрім соціальної) ми ніколи не бачили і не побачимо хворих нещасних людей із тремтячими, жовтими від тютюну пальцями; дітей, родичів і сусідів курця, яким заважає та псує здоров’я тютюновий дим; хворих, які шкодують, що своєчасно не облишили курити.



8. Підбиття підсумків
Учитель. На цьому наш урок здоров’я завершено. Як на звичайному уроці ви отримаєте домашнє завдання, що має творчий характер. Дозволяється обрати одне із завдань і підготувати його на наступний урок.

Завдання:
1) підготувати антирекламу тютюнових виробів ( це може бути невеличкий ролик,
замість салогану можна використати вислів або народне прислів’я);
2) скласти казку про якусь тварину, яка почала курити, і що з нею сталося);
3) розробити «Путівник здоров’я» , що допоможе молодим товаришам бути здоровими;
4) написати листа молодшому братові або сестрі, в якому розповісти про шкідливість куріння.

Команда переможниця після підрахунку балів отримує солодкі призи; нагородити можна також найактивнішого учасника.





























База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка