Музика листопада



Скачати 63.96 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір63.96 Kb.

Інтегрований урок


Образотворче мистецтво і РЗМ

3 клас

асистента вчителя-реабілітолога

Твердохліб Галини Григорівни

Індивідуально з Бохонько Ігорем
Тема: Музика листопада
Мета: розширювати і закріплювати знання учня про основні кольори, звуки, музику осені та листопада, змішування кольорів, правильне розміщення предметів на малюнку; розвивати усне мовлення, творче мислення, естетичні смаки, дрібну моторику.

Виховувати увагу, спостережливість, любов до природи.



Обладнання: малюнки, фарби, осіннє листя, плоди горобини, калини та шипшини, намисто з горобини, фонограма пісні “Калина”.

Хід уроку



І. Організаційний момент.

Перевірка готовності до уроку:

Якщо в тебе зошит є,


Палітра, фарби, олівець,

То ти просто молодець.


ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Який вірш про осінь ти підготував?

  • Які зібрав листочки і плоди?


ІІІ. Робота над новим матеріалом.

  • Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми будемо не тільки малювати, а й слухати вірші про осінь, співати пісні і, навіть, станемо композиторами. А почнемо ми наш урок із загадки:

Без пензлика, без олівця


Розфарбувала деревця.

(Осінь)


  • Ще зовсім недавно вулицями нашого міста мандрувала красуня-осінь. І ми усі милувалися нею. Вона, наче талановита художниця, розмалювала кущі, дерева.

  • А які ти кольори осені запам’ятав?

  • Послухай, як Наталя Забіла говорить про це у вірші “Жовтень” і дай відповідь на запитання: Про які дерева, кольори йдеться мова?

Подивись: на видноколі

Мов змінилися ліси.

Хто це їх у жовтий колір

Так барвисто прикрасив?

Ось край річки – жовті клени

І берези золоті

Ялинки лише зелені

Залишились в самоті.

І пишаються дерева

Золотим своїм вбранням:



  • Це якийсь маляр, напевно,

Догодити хоче нам.


  • Про які дерева осені згадано у вірші?(Відповідь учня).

  • А зараз будемо ці дерева малювати. Подивіться, які ці дерева.( Показую малюнки, повторюємо, як розміщувати предмети на папері).


IV. Малювання учнем ялинок, берізки, жовтої трави(Під керівництвом вчителя).

V. Відгадування загадки.

Весною зеленіла, влітку загоріла.


Червоні корали восени наділа.

(Горобина).



  • Що нагадують тобі яскраві ягідки на осінніх кущах та деревах?(Намисто, вогники, ліхтарики).

  • Подивись, якого кущика ягідки я зараз розсиплю перед тобою?(Розсипаю на парті ягоди чорної та червоної горобини).

  • Позбирай ці ягідки і склади з них квіточки. Розглянь листочки горобини. А тепер намалюємо у зошиті кущик горобини на цьому ж аркуші.



VІ. Малювання горобини.
VII. Фізкультхвилинка.

Листочки летіли, летіли


І на землю сіли.

Ми їх позбирали

І в букетик склали.

(учень збирає листочки і складає букет у вазу)
VIIІ. Слухання аудіо запису пісні “Калина” у виконанні С. Ротару.

Робота над змістом пісні.


  • Які пісні про калину знаєш ти?(Учень співає пісню “Ой у лісі калина”).

  • А тепер, будь ласка, уяви себе композитором і спробуй почути музику листопада. Давай спробуємо разом створити мелодію до слів: “Жовте листячко летить, під ногами шелестить.” Але перед тим, як спробувати проспівати цей рядок, проговоримо його про себе, яка це повинна бути мелодія: повільна, чи швидка, рухлива чи спокійна.(Співаємо разом).


ІХ. Читання учнем вірша В. Сосюри “Осінь”.

Відповіді на запитання за змістом вірша.

  • Осінь закінчується, відлетіли в теплі краї птахи, нам так не вистачає їхнього співу. Природа засне до зими. А сумувати ми не будемо. Весело зустрінемо зиму, катаючись на санках та ковзанах.


Х. Підсумок уроку.

Вкладаємо малюнок у рамочку і милуємось ним. Чи сподобалась картина?

  • Я думаю, що наш урок сподобався тобі і схвилював тебе? Подаруй картину своїй мамі. Ти гарно працював на уроці. Молодець!

ХІ. Завдання додому.

Готувати вірші про зиму.
Групове заняття

3 клас

асистента вчителя-реабілітолога

Твердо хліб Галини Григорівни
Тема: Танок осіннього лісу

(Екскурсія в природу)



Мета: показати дітям, що природа прекрасна в усі пори року та розмаїття барв осені; навчати бачити прекрасне, розвивати культуру чуттєвого сприймання; вчити дітей записувати основне побачене, розвивати мову.

Виховувати любов до природи та бажання оберігати її.


Хід заняття



І. Організаційна частина.

Повторення правил техніки безпеки під час екскурсії.
ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

  • Сьогодні, діти, ми отримали запрошення на карнавал осінніх барв, він відбувається в лісі, парку, саду, але ми це свято влаштуємо на шкільній галявині.

  • Отже, діти, осінь золота прийшла і до нашого класу.

Дівчинка Осінь.

  • Я – красуня Осінь –

До вас прийшла.

І золотих листочків

Вам багато принесла.

Ці листочки, діти, вам

Зараз я усім роздам.

Учень.


  • Більше й більше листя з кленів

Облітає з кожним днем.

По траві, іще зеленій,

Між дерев у парку йдем.

Йдем по листі золотому,

Мов по килиму м’якому,

Що настелено для нас.

Листопад почавсь якраз

Листя падають в садку

І танцюють у танку.

Бесіда вчителя з учнями за текстом вірша.

ІІІ. Вступна бесіда.


  • Ми часто гуляємо лісом, парком, дихаємо чудовим повітрям, радіємо його чистоті. Осінь справді влаштувала карнавал осінніх барв. На тлі осіннього краєвиду горять, наче вогники, листочки на деревах. Помилуймося разом рухама осені – ось вона лине по землі, обтрушуючи дерева та кущі.

  • Діти, подивіться уважно на красу осінньої природи і розкажіть про свої враження.

IV. Опрацювання нового матеріалу.

  1. Відповіді на запитання вчителя.

  • Як краще сказати: осінь ходить гаями; осінь блукає, біжить, стрибає?

  • Який вираз найвлучніше відображає пластику рухів в осінній природі?

  • Придивіться до листопаду, якого настрою надає він пейзажу? (сумного, задумливого, сонного, замріяного).

  1. Читання учнями віршів про осінь. Грицько Бойко “Осінні клени”.
Стоять осінні клени

У барвах золотих.

І дивляться на мене,

А я дивлюсь на них.

Ось листячко упало.

Нагнувсь я до листка,

Він жовтий і трипалий,

Мов лапка гусака.
А. Качан

На липах листя золоте


Тріпоче понад нами,

Неначе знову ліс цвіте

Осінніми квітками.


  • Погляньте: на землю тихо впав осінній листопад. Давайте уважно роздивимося його та порівняємо з іншими.(Діти дивляться, знаходять суцільні форми(береза, верба, липа); розсічені(дуб, клен); складні(каштан, горобина, акація)).

  • Які листочки найбільше подобаються? Чому?

  • Форма якого листка здається найвиразнішою?

  • Візьміть у руки цей листочок, роздивіться його й продовжіть думку: “Мій листочок дужу схожий на...”

V. Гра “Впізнай листочок на дотик”.

  • Визначте на дотик листочки: знайдіть найцупкіший із заплющеними очима, проведіть по краю листка, проаналізуйте особливості його форми та характер поверхні й визначте назву дерева.

Діти розповідають, що вони відчувають.

  • Піднімемо голову подивимось туди, звідки до нас злітають листочки. Яка з крон дерев подобається найбільше? Чому?

  • Вдивіться в крони дерев. Які з них нагадують колону, конус, кулю, парасольку, свічку?

  • Знайдіть в навколишньому краєвиді дерево, яке можна було б назвати богатирем. Чому ви обрали саме це дерево?

  • Зараз дерева скидають листя, поступово оголюючи своє гілля. Як ви гадаєте, що вони відчувають, втративши золоте вбрання? (Тремтять, замерзають від холодних вітрів, сорочки золоті по клаптиках роздають).

  • Простежте за польотом осіннього листя, доберіть дієслова, що влучно передають характер руху листків під час листопаду.(Листочки летять, падають, кружляють, танцюють, пурхають, линуть, миготять).

  • Коли ж політ осіннього листя стає схожим на танок?

  • Спробуйте повторити його рух, придумайте танок осіннього листя.

  • Чи можна сказати, що, скидаючи листочки, дерева мріють? Про що вони мріють, як ви гадаєте?

Діти читають вірш Олександра Олеся.

Ой, навіщо мені листя,

Коли вже іде зима,

Коли холодно вже стало

І пташок ніде нема.

Краще скину я листочки

І тихесенько засну

Буду спати, буду ждати



Сонце, радість і весну.

VI. Творча робота дітей у класі.

Діти з вулиці переходять у клас. Вчитель пропонує усно скласти оповідання за запитаннями, які полегшать роботу.

  1. Де це відбувалося?

  2. Який настрій надає листопад пейзажу?

  3. Які листочки найбільше подобаються?

  4. На що схожі листочки?

  5. Яке дерево ти впізнав по листочку?

  6. Що відчувають дерева восени?

  7. На що схожий політ листя?

  8. Що нагадує музика?

  9. Про що мріють листочки?

Вчитель роздає дітям готові запитання.

VIІ. Завдання додому.

Записати оповідання в зошиті.

VIІІ. Підсумок заняття.

  • Я сподіваюсь, що заняття вам сподобалось, збагатило вашу мову, розширило кругозір.

  • А які ваші враження?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка