На чужу роботу дивитись



Скачати 44.12 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір44.12 Kb.
ТЕМА:на чужу роботу дивитись –

ситому не бути.



( Українська народна казка «Колосок»)

МЕТА: вчити глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ним у повсякденному житті; розвивати вміннячитати за особами, переказувати; виховувати бажання допомогати іншим, рости працелюбними.

ОБЛАДНАННЯ :іллюстрації до казки, маски героїв казки, ціп, колосок, борошно.

ХІД УРОКУ

Привітання

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки, хай тупають ніжки, працюють голівки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажають собі і вам всім добра!

c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6927.jpg

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Пролунав уже дзвінок

Починаємо урок

Працюватимостаранно,

Щобпочути укінці,

Щоунашімдругімкласі

Діти просто молодці!

ІІ. МОВНА РОЗМИНКА

А. Вправа «Задуйте свічку» - діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітують задування свічки.



c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6928.jpg

Б.Робота зі складовою таблицею.



c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6930.jpg

В.Читання буквосполучень ВН, ВР, ВХ,ВЧ,ВШ



Скоромовка

Женчик-женчик невеликий,

На женчику черевики,

І шапочка чорненька,

І лапочка червоненька.

- Прочитайте тихо і повільно, голосно і швидко.

- Який звук зустрічаєтьсянайчастіше?

-Прочитайте весело.



ІІІ.Перевірка домашнього завдання

- Чому лисичка перестала приятелюватиіз журавлем?

- Яку стравуприготував журавель?

- Як пригощалися лисичка і журавель?

Послухаємочитання в особах ( лисичку читаєЄва, а журавля – Владик).

c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6939.jpg

c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6943.jpg

IV. Підготовка до вивчення нового матеріалу та повідомлення теми уроку.

Відгадайте загадки: Хторанесеньковстає і нам спати не дає?



Хвіст – як ниточка,

Сама – як калиночка,

Любить дуженіч і тишу

Цемаленькасіра …

Півник і миші є героями українькоїнародноїказки «Колосок».



V. Робота над казкою.

1. Словникова робота.



Ціпзнаряддя для молотьби зерна, яке складається з двох палок, з’єднанихміж собою.

c:\users\user\desktop\img_7218.jpg

Млин – спорудапризначена для переробки зерна в борошно.

c:\users\user\desktop\1306179037[1].jpg

Борошно– продукт переробки зерна, якийвикористовується для приготуванняхліба.

http://www.teplak.ru/pics/upload/926_7775.jpg

2. Читанняказкивчителем.



c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6950.jpg

3.Аналіз твору.

4.Створення мовноїситуації.

- Хтоголовнігероїтвору?

- Як звали півника?

- Як звали мишенят?

- Чому у них дивніімена?

5. Читанняказкивголос за логічнозавершенимичастинами.



c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6953.jpg

- Яку можнадати характеристику героям?

- Хтовиконувавроботи?

- Щоробилимишенята?

- Як видумаєте, хтоспече пироги?

- Щознайшовпівник? Орієнтація в тексті



- Дочитайте казкумовчки і скажіть, як вирозумієтезмістостанньогоречення. Чи справедливо вчинив Півник?

c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6954.jpg

- А тепер давайте прочитаємо з дошки тему уроку «На чужу роботу дивитись – ситому не бути».

Як ви зрозуміли цей вислів прочитавши казку?

Прочитайте останнє речення казки.

6. Читання казки учням вголос «ланцюжком»

c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6960.jpg

- з якою інтонацією слід читати слід читати слову мишенят спочатку? Потім? Чому?

- хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме?

- відшукайте в тексті речення які слід написати під ілюстрацію у підручнику.



VI. Фізкультфилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка,

І дівчатка, і хлопятка

Шикувались на зарядку,

Похитали головами

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахитались вліво, вправо,

Та цього іще замало.


Руки вгору, руки вниз,

Та присіли, піднялись,

Головою похитали

По садочку побігали…

Я біжу, біжу по гаю,

Я метелика спіймаю.

А метелик не

Полетіли, полетіли

На місця свої вже сіли _____________.


c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6964.jpg

  • Діти, пам’ятаєте мудрі слова «Хто багато читає – той багато знає».

То ж ми будемо багато читати.

VII. Читання казки в особах.

VIII. Характеристика героїв.

Коли ви чуєте слово «півник», які слова спадають на думку?



Голосистий Грайливі

Працьовитий Хазяйновитий Смішні Ледачі

ПІВНИК МИШЕНЯТА



Справедливий Старанний Веселі Кумедні

c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6975.jpg

IX. Робота в зошитах «Читайко» на с.8.



c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6970.jpg

Позначте послідовність дій півника.



c:\users\user\desktop\відкриті уроки\фото\img_6971.jpg

X. Підсумок уроку.

- Чи цікаво було на уроці?

- Чого вчить нас казка «Колосок»?

-Які риси характеру засуджують люди?

- Що ви порадили б мишенятам?

- Любіть казки, читайте їх, не розлучайтеся з ними, адже казка – це джерело знань, мудрості, натхнення, справедливості.

Казка – це світ чарівний та незвичний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть у казку – це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.



XI.Домашнє завдання.

Підготуватись до інсценізації казки.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка