Наказ №139 Про заходи щодо збереження життя і здоров’я учнів під час проведення випускних урочистостей та свята «Останнього дзвоника» в загальноосвітніх навчальних закладах областіСкачати 40.76 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір40.76 Kb.


У К Р А Ї Н А

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ


Н А К А З

7 травня 2015 р. № 139

Про заходи щодо збереження життя і здоров’я учнів під час проведення випускних урочистостей та свята «Останнього дзвоника» в загальноосвітніх навчальних закладах області
Відповідно до наказу департаменту науки і освіти облдержадміністрації від 23 лютого 2015 р. № 47 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області в 2014-2015 навчальному році» свято «Останнього дзвоника» у загальноосвітніх навчальних закладах проводиться 29 травня 2015 року, 30 травня для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем. Урочисті засідання педагогічних рад загальноосвітніх навчальних закладів з нагоди вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту буде проведено 10 червня 2015 року, атестатів про повну загальну середню освіту та випускні вечори - 30 травня 2015 року.

За досвідом минулих років низька попереджувальна робота серед учнівської молоді та батьківської громадськості, недостатня поінформованість населення про організацію заходів, пов’язаних із закінченням навчального року створюють передумови для виникнення негативних явищ в системі освіти.

Є випадки неетичної поведінки випускників у громадських місцях, вживання алкогольних напоїв після останніх дзвоників та випускних вечорів, що породжує негативну реакцію громадськості та позначається на престижі навчальних закладів. Питання безпеки життя і здоров’я підлітків, у даному випадку, у переважній більшості залежить від організаторів святкових дійств, тобто від педагогів навчальних закладів та батьків підлітків.
З метою забезпечення організованого проведення свята «Останнього дзвоника», випускних вечорів у загальноосвітніх навчальних закладах області, дотримання чинного законодавства про освіту, норм громадського порядку і запобігання випадкам дитячого травматизму під час урочистостей
Н А К А З У Ю:


  1. Покласти персональну відповідальність за своєчасну підготовку та проведення заходів, пов’язаних із випуском зі школи учнів 9-х та 11 (12)-х класів, забезпеченням безпеки учасників заходів, дотриманням громадського порядку при їх проведенні на начальників (завідуючих) управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій, керівників закладів освіти обласної комунальної власності.

  2. Начальнику відділу дошкільної, загальної середньої освіти підготувати наказ (Сідашева Т.В.) підготувати наказ про чергування відповідальних працівників департаменту під час проведення заходів.

  3. Начальникам (завідуючим) управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій, керівникам закладів освіти обласної комунальної власності:

3.1. Організувати підготовку до проведення випускних урочистостей та свята «Останнього дзвоника», як до події, що підсумовує багаторічну навчальну і виховну роботу педагогічного колективу, учнів.

3.2. Посилити контроль та покласти персональну відповідальність на керівників закладів освіти за дотримання санітарно-гігієнічних вимог при використанні продуктів харчування під час проведення випускних вечорів, неприпустимість вживання спиртних напоїв, за поведінкою учнів та збереженням їх життя й здоров’я під час проведення заходів.

3.3. Спільно з міськими (районними) відділами ГУМВС України в Донецькій області за попередньою домовленістю забезпечити безпеку випускних урочистостей.

3.4. Зобов’язати методичні служби здійснити перевірку сценаріїв свят, які проводитимуться у підпорядкованих загальноосвітніх навчальних закладах.

3.5.Зобов’язати керівників закладів освіти провести із випускниками загальноосвітніх навчальних закладів первинні інструктажі з питань безпеки, етичної поведінки в громадських місцях, профілактики протиправних дій та шкідливих звичок.

3.6. Надіслати до відділу дошкільної, загальної середньої освіти, нормативності та якості освіти до 14 травня 2015 року графіки проведення свята «Останнього дзвоника» та випускних вечорів у підпорядкованих загальноосвітніх навчальних закладах

3.7. Інформувати департамент освіти і науки про організоване проведення свята «Останній дзвоник» та випускних вечорів в загальноосвітніх навчальних закладах.

4. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:


4.1. Забезпечити організоване та змістовне проведення урочистостей з нагоди проведення свята «Останнього дзвоника» та випуску учнів 9-х та 11(12)-х класів.

4.2. Провести роз’яснювальну роботу серед випускників та батьків щодо запобігання нещасним випадкам під час урочистостей у загальноосвітніх навчальних закладах, про недопущення вживання алкогольних напоїв та використання піротехнічних засобів під час урочистостей .

4.3. Попередити класних керівників випускних класів про персональну відповідальність за дотриманням громадського порядку, поведінки та безпеки випускників під час проведення свята останнього дзвоника, випускного вечора, міських заходів.

4.4. Оформити папку «Випускний вечір - 2015», в якій систематизувати нормативно-правові документи з даного питання (накази, інструкції, пам’ятки з безпеки життєдіяльності, списки випускників із зазначенням їх місцезнаходження під час випускного вечора, із зазначенням мобільних телефонів випускників та їх батьків тощо).

4.5. Спланувати зайнятість випускників 9-х, 11(12)-х класів 2015 року після закінчення свята «Останнього дзвоника».

4.6. Передбачити участь у святкових урочистостях батьків, представників громадськості, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, почесних гостей.

4.7. З метою забезпечення правопорядку організувати чергування вчителів, батьків під час урочистостей з нагоди випуску учнів із загальноосвітніх навчальних закладів.

5. Розмістити наказ на сайті департаменту освіти і науки облдержадміністрації.6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


В.о. директора департаменту О.П. Макаренко


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка