Наказ №150 д м. Добропілля Про посилення профілактичної роботи щодо безпеки життя І здоров’я дітей та учнівської молоді на кінець навчального року та під час літніх канікулСкачати 92.68 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір92.68 Kb.


У К Р А Ї Н А

ДОБРОПІЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ВІДДІЛ ОСВІТИ
Н А К А З

від 13.05.2015 № 150 - Д

м. Добропілля
Про посилення профілактичної

роботи щодо безпеки життя і здоров’я

дітей та учнівської молоді на кінець

навчального року та під час літніх канікул


Відповідно до наказу департаменту освіти і науки від 07.05.2015 № 140 «Про посилення профілактичної роботи щодо безпеки життя і здоров’я дітей та учнівської молоді на кінець навчального року та під час літніх канікул», у зв’язку із закінченням навчального року, початком літніх канікул, складними соціально-економічними умовами, які склалися в області на цей час особливої значущості набуває профілактична робота щодо безпеки життя і здоров’я дітей та учнівської молоді.

З настанням літнього періоду року зростає ймовірність травматизму дітей. Як свідчить статистика, основна причина травматизму — необережність та нехтування правилами безпеки у побуті та під час активного відпочинку на природі. Наприкінці навчального року під час суспільно-корисної праці, навчальних екскурсій та навчальної практики збільшується кількість травмування учнів внаслідок організаційних причин з боку педагогів, послабленого адміністративного контролю.

З метою попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти району, поширення інформації про небезпеку під час проведення антитерористичної операції, запобігання нещасних випадків серед учасників навчально-виховного процесу наприкінці навчального року та під час літніх канікул

НАКАЗУЮ:


1.Керівникам закладів освіти району:

1.1.Взяти під особистий контроль дотримання вимог наказів управління освіти і науки від 26.06.2007 р. № 499 «Про посилення контролю за організацією та проведенням навчальних екскурсій та навчальної практики», від 18.02.2006 р. № 709 «Про проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю», від 14.05.2010 р. № 360 «Про перевезення організованих дитячих колективів залізничним транспортом», відділу освіти райдержадміністрації від 06.03.2015 р. № 70-Д «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної

підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах Добропільського району в 2014-2015 навчальному році», листа Міністерства освіти і науки України
-2-

від 19.08.2014 № 1/9-41 "Щодо проведення уроків та виховних заходів з питань протимінної безпеки населення та дітей у загальноосвітніх навчальних закладах".

1.2. Заборонити перевезення організованих груп дітей у межах області без узгодження з міжрайонним відділом ДАІ, а за межі області - з УДАІ ГУ МВС України в Донецькій області, схем маршрутів та розкладу руху транспортних засобів, наданих пасажирським перевізником (р. ІІІ Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 № 176 (із змінами).

1.3. Вжити дієвих заходів щодо виконання законодавства в частині збереження життя і здоров’я дітей, зокрема з питань профілактики шлунково-кишкових захворювань, запобігання отруєнь грибами, неякісними продуктами, дотримання норм виробничої санітарії, дитячого дорожньо-транспортного травматизму, правил поведінки дітей на воді, біля водоймищ, пожежної безпеки, правил поведінки в громадських місцях, при користуванні громадським транспортом тощо.

1.4. Вжити відповідних заходів щодо протидії розповсюдженню наркотичних, токсичних речовин, пияцтва, тютюнопаління серед дітей та підлітків, поновити інформаційно-консультативні куточки для дітей з проблем наркоманії, ВІЛ-інфекції-СНІДу, алкоголізму, суїцидальної поведінки.

1.5. Практикувати під час літнього відпочинку дітей проведення масових просвітніх, фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів, конкурсів з питань безпеки життєдіяльності, формування здорового способу життя, створювати передумови уміння користуватися набутими знаннями, навичками особистої безпеки, надання першої медичної допомоги.

1.6. Подавати в триденний термін заяву до органів внутрішніх справ за місцем знаходження закладу освіти щодо розшуку дітей, які самовільно залишили навчальний заклад, своєчасно вживати власних заходів щодо їх повернення.

1.7. Негайно інформувати відділ освіти райдержадміністрації про нещасні випадки з працівниками освіти, учнями та вихованцями під час перебування на відпочинку в дитячих установах системи освіти району, загибель дітей у побуті, ДТП за участю дітей та з їх вини, надзвичайні ситуації, пожежі в установах і закладах освіти району, дорожньо-транспортні пригоди з вини водіїв підвідомчого транспорту.

1.8. Видати накази про заходи щодо збереження життя та здоров`я дітей під час відпочинку, літніх канікул при проведенні навчальних екскурсій, навчальної практики, роботи таборів відпочинку дітей, літньої практичної роботи учнів у сільськогосподарському виробництві та на інших роботах, організацію туристсько-екскурсійних перевезень учнів, проведення туристських походів, експедицій та екскурсій.

1.9. Тримати на постійному контролі роботу залучених до проведення навчальної практики педагогічних працівників щодо дотримання санітарно- гігієнічних вимог та безпеки життєдіяльності ( п.п.4.6, 8.4-8.7 Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затверджено наказом МОНУ від 01.08.2001 №563).

1.10. Провести перед початком літніх канікул первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учнів та вихованців щодо дотримання правил пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, небезпеки перебування біля річок і водоймищ, поведінки на воді, під час грози та в громадських місцях, при користуванні громадським транспортом, запобігання отруєнь грибами, неякісними продуктами тощо за змістовними та затвердженими інструкціями з реєстрацією у відповідних журналах.

-3-


До організації та проведення зазначеної роботи використовувати Методичні матеріали «Вимоги безпеки для учнів під час канікул» (додаток № 1).

1.11. Посилити роз’яснювальну роботу з вихованцями, учнями, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Забезпечити оперативне інформування силових та інших структур у разі виявлення у навчальних закладах та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

1.12. Провести наприкінці навчального року декаду (тиждень) безпеки дорожнього руху із залученням працівників ДАІ місцевих підрозділів для проведення додаткових бесід та виступів щодо дотримання Правил дорожнього руху.

1.13. Забезпечити контроль за організацією ремонтних робіт, перед початком яких обов’язково проводити з працівниками цільові інструктажі з охорони праці за відповідними інструкціями.

1.14. Постійно проводити обстеження території місць перебування, маршрутів руху дітей та проводити відповідну роботу щодо виявлення на території перебування дітей і підлітків змій, кліщів, різальних, колючих, вибухонебезпечних предметів.

1.15. Відповідними комісіями скласти акти про проведення позапланового випробування і перевірку на надійність встановлення, кріплення спортивних споруд, малих архітектурних форм, обладнання майданчиків для рухливих ігор та відпочинку, небезпеку високорослих, сухих дерев і зелених насаджень тощо.

1.16. Не допускати на території закладу розкладання вогнищ, спалювання сміття і влаштування відкритих кухонних печей.

1.17. Посилити охорону навчальних закладів за сприяння батьківської спільноти, громадськості, волонтерів.

2.Інженеру з охорони праці групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти Куліух С.О.:

2.1. Забезпечити контроль за проведенням інструктажів щодо дотримання правил пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, небезпеки перебування біля річок і водоймищ, поведінки на воді, під час грози та в громадських місцях, при користуванні громадським транспортом, запобігання отруєнь грибами, неякісними продуктами тощо.

3.Даний наказ оприлюднити на сайті відділу освіти Добропільської райдержадміністрації.

4. Контроль за виконанням наказу покладаю на головного спеціаліста, інспектора шкіл Карпову О.В..

Начальник відділу освіти Л.М.Гапич

Завізовано Сердюк О.М.

Надіслано:

Карпова О.В. до справи - 1

2-87-49 школи – 10

Додаток № 1Вимоги безпеки

для учнів під час канікул
Методичні матеріали

  1. Загальні положення

Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, перед початком канікул у навчальних закладах проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями. Ці інструктажі містять правила поведінки учнів під час канікул.

Використання педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів цих Методичних матеріалів під час проведення інструктажів з урахуванням вікових особливостей учнів дозволить ознайомити їх з ризиками та небезпекою, що можуть очікувати під час канікул, та запобігти виникненню нещасних випадків.

Інструктаж з безпеки життєдіяльності (первинний), який знайомить учнів з правилами поведінки під час канікул, проводить класний керівник перед початком канікул на виховній годині з реєстрацією у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.

Питання безпеки, які мають висвітлити педагогічні працівники під час проведення інструктажу перед початком канікул, можна розділити на такі теми.

2. Вимоги безпеки дорожнього руху, правила поведінки на автодорогах, залізниці, у транспортних засобах

Безпека учнів під час перебування на вулиці починається з безпеки дорожнього руху, оскільки вони є учасниками дорожнього руху і повинні виконувати основні правила і положення згідно з Правилами дорожнього руху України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (зі змінами), які встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України:

рух тротуарами та пішохідними доріжками та рух за відсутності пішохідних доріжок чи тротуарів або за межами населеного пункту;

перехід проїжджої частини вулиць;

правила руху дорогою (вулицею) на велосипеді, мопеді.

правила поведінки у залізничному транспорті та поблизу залізничних колій;

правила безпеки під час перебування в транспортних засобах (річковий, автомобільний, міський електротранспорт, метро).


  1. Правила пожежної безпеки під час канікул:

використання електроприладів у побуті;

пожежі в приміщенні, лісі, правила поведінки під час пожежі.  1. Правила поведінки в громадських місцях:

перебування в громадських місцях, участь у масових заходах;

перебування на дитячих майданчиках, гойдалках.  1. Вимоги безпеки у побуті:

під час роботи на присадибній ділянці;

користування газовими приладами;

правила електробезпеки та безпечного користування електроспоживачами;

поведінка при виявленні незнайомих предметів та небезпечних речовин;

правила поведінки з незнайомими людьми;

толерантність у стосунках.
  1. Правила поведінки під час екскурсій до лісу:

одяг і взуття для проведення прогулянки (екскурсії) до лісу;

правила поводження у природному середовищі;

поведінка під час дощу, грози, у надзвичайних ситуаціях.


  1. Правила поведінки на водних об’єктах:

правила купання дітей, які не вміють плавати;

правила безпеки під час плавання;

небезпечність ігор, пов’язаних з обмеженням руху рук і ніг, хватанням і штовханням;

тривалість купання та перебування на сонці;

користування надувними матрацами та кругами;

правила надання допомоги потопаючому.  1. Вимоги безпеки у разі виникнення екстремальних ситуацій, стихійних лих тощо:

у разі виникнення аварійних ситуацій;

при виникненні пожеж;

у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру (землетруси, виверження вулканів, повені, зсуви грунту, урагани тощо).

Про всі випадки аварійних ситуацій, аварій, нещасних випадків природного чи техногенного характеру необхідно повідомити органи місцевого самоврядування, міліцію, місцевий штаб цивільного захисту.  1. Профілактика шкідливих звичок (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, ігроманія):

шкідливість для здоров’я вживання алкоголю, тютюнопаління;

вплив постійного перебування за комп’ютером на здоров’я дітей.  1. Правила надання першої допомоги у разі настання нещасного випадку

У разі нещасного випадку, що трапився за відсутності дорослих:

повідомити батьків телефоном;

викликати швидку допомогу при необхідності;

вжити заходів надання першої медичної допомоги, з якими необхідно ознайомити під час проведення інструктажу перед початком канікул.Ці вимоги безпеки не передбачають усіх можливих небезпечних ситуацій, що призводять до нещасних випадків з учнями під час канікул. У кожному конкретному випадку учням необхідно враховувати небезпеку і діяти з метою збереження особистого життя і здоров’я. Профілактика дитячого травматизму, навчання дітей безпеці життя і діяльності під час проведення інструктажів перед початком канікул - це запорука того, що діти добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.
( лист Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 р. № 1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки для учнів під час канікул»).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка