Наказ №208 Про підсумки роботи на ІІІ етапі обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» в дошкільних навчальних закладах районуСкачати 97.43 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір97.43 Kb.


ВИКОНКОМ ІНГУЛЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


Н А К А З
08.07.2013 м. Кривий Ріг №208
Про підсумки роботи на ІІІ етапі

обласного науково-методичного

проекту «Креативна освіта для розвитку

інноваційної особистості» в дошкільних

навчальних закладах району
Згідно методичних рекомендацій кабінету дошкільної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, виконуючи наказ районного відділу освіти від 06.09.2012 року №290 «Про організацію роботи на ІІІ етапі обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості», з метою розробки та апробації моделей креативної регіональної освіти, визначення основних показників творчої компетентності особистості, впровадження інноваційних технологій розвитку творчого потенціалу педагогів, дітей, удосконалення системи психолого-педагогічного супроводу особистості в системі креативної дошкільної освіти, педагогічними колективами дошкільних навчальних закладів району у 2012-2013 навчальному році продовжено роботу на ІІІ етапі (креативному) обласного науково – методичного проекту “Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості”.

Було створено районну творчу групу по роботі над обласним проектом у складі: голова творчої групи: Суппіс О.В. – вихователь-методист ДНЗ №132; члени творчої групи: Рудик В.А. – вихователь-методист ДНЗ №101; Камінєва О.Ю. – вихователь-методист ДНЗ №164; Попова Л.Й. – вихователь-методист ДНЗ №83; Трифонова Т.Т. – вихователь – методист ДНЗ №207. Сплановано роботу творчої групи, яка вважала пріоритетними напрямками роботи у 2012-2013 н.р.:

- розробка та апробація системи діяльності навчального закладу або вихователя, спрямованої на розвиток творчого потенціалу особистості;

- широке запровадження новітніх педагогічних технологій;

- накопичення досвіду управління інноваційними процесами в освітній діяльності.

Плідно працював опорний дошкільний заклад з теми «Креативність як творчий потенціал особистості дитини» на базі ДНЗ №132 (керівник - завідувач Устіченко В.А.). На протязі навчального року педагоги цього садка запрошували колег із інших ДНЗ на методичні заходи, як то: практичний семінар за темою опорності, круглий стіл «Головний пріоритет саморозвитку дитини», конкурс педагогічної майстерності «Креативний педагог – креативні діти» тощо. Творчою групою були підготовлені консультації з досвіду роботу: «Креативний розвиток дошкільників засобами мовленнєвої та образотворчої діяльності», «Диференційований підхід у здійсненні креативного розвитку дошкільників у різних сферах життєдіяльності». Для батьків були укладені папки - пересувки з інформацією: «Як розвивати творчість дитини», «Фантазуємо разом із малюком», «Малюємо вдома» тощо. Весь рік працювала експозиція «Творчість, інновації, креативність», де був представлений досвід роботи вихователів садка Тарасюк В.В., Винник Л.В., Колеснік В.В., Яворської Т.М. За результатами року роботи була укладена збірка «Сучасна освіта – спрямованість на розвиток загальної креативності учасників педагогічного процесу» та представлена модель «Креативний педагог – креативний вихованець».

Всі дошкільні заклади району відповідно до наказу управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 20.03.2013 року №192 активно включилися у проведення Року дитячої творчості, надали до районного відділу освіти плани заходів, запланувавши у них тематичні заняття, свята, розваги, фестивалі, конкурси, виставки тощо. У вересні 2013 року потрібно провести районний фестиваль дитячої творчості, на якому садки презентують свої надбання за цей рік.

В рамках Року дитячої творчості діти з ДНЗ №141 Потіпко Карина та ДНЗ №164 Стеблина Вікторія прийняли участь у міському конкурсі дитячої літературно-комунікативної творчості «Мовні перлинки», де декламували власні твори. Стеблина Вікторія посіла ІІІ місце.

У міському етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Сузір'я талановитих дошкільнят» брали участь: фольклорний гурток «Червона квіточка» із ДНЗ №187, вокально-хореографічний ансамбль «Барвінок» із ДНЗ №101, гурток сучасного танцю «Іскорки» із ДНЗ №28. Переможцем у номінації «музична діяльність» став гурток «Червона квіточка» (ДНЗ №187).

У міському конкурсі-огляді на краще новорічне оформлення навчальних закладів дошкільний заклад №257 виборов перемогу у номінації «Різдвяне мереживо».

У всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Безпечна країна очима дитини» за ініціативи міжнародного проекту «Жирафа Рафа» приймали участь та одержали грамоти і подарунки діти, педагоги з ДНЗ №№28, 45, 87, 101, 127, 132, 161, 164, 187, 207, 255, 257.

Згідно районних заходів на виконання міської програми «Обдаровані діти – надія Кривбасу» дошкільний навчальний заклад №141 прийняв участь у міському та обласному етапах Всеукраїнського огляду - конкурсу на кращий стан фізкультурно - оздоровчої роботи в ДНЗ (І місце по місту, ІІ місце по області).

Творчо проявили себе педагоги та вихованці садків при відзначенні 50-річчя Інгулецького району: у ДНЗ №127 створили музичну презентацію «Заочна подорож до визначних місць, історичних пам’яток Інгулецького району», в ДНЗ №187 запросили на концерт ветеранів війни, що проживають на житловому масиві Інгулець, в ДНЗ №207 проведено музичний калейдоскоп «Історія краю в струнах дзвенить», в ДНЗ №161 відбувся конкурс ораторського мистецтва «Мій район – моя гордість», в ДНЗ №164 узагальнили сімейний фотоконкурс «Улюблений куточок району» великим колажем. Всі садки активно включилися у музейну акцію «З історії розвитку дошкільної освіти Інгулецького району», зібравши багато експонатів, що розповідають про дошкілля. Вирішено на базі ДНЗ №132 створити однойменну музейну кімнату.

Активізація творчих здібностей дітей відбувається через впровадження варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, а саме через роботу гуртків. У 2012-2013 н.р. у дитячих садках району функціонував 61 гурток творчого спрямування: 13 – з образотворчого мистецтва, 16 – декоративно-прикладні, 13 – вокально-хореографічні, 11 – літературознавчі, 8 – театральні. Педагоги – керівники гуртків вчасно спланували роботу гуртків, систематично проводили заняття в них. Інформація про гуртки, як безкоштовні послуги у ДНЗ, вміщена на сторінці кожного садка (крім ДНЗ №155 ) на порталі Єдиного освітнього центру Дніпропетровської області. На сайтах дошкільних закладів на порталі «Класна оцінка» виділено окрему закладку «Гурткова робота», де вказані графіки роботи гуртків, їх керівники, а також ДНЗ №№ 45,83,85127,164,187,207,255 вже внесли звіти про роботу гуртків, фото ( ДНЗ №№45,85,161,164,187,255,257) та відео ( ДНЗ №141). У звітах про результати гурткової роботи лише вихователями-методистами ДНЗ №№164,257 проведено моніторинг засвоєння знань дітьми відповідно до варіативної складової БКДО.

Третій рік у районі працює школа мистецтв «Петриківський розпис», керівником якої є вихователь ДНЗ №127 Некрасова О.В., носій передового педагогічного досвіду «Формування естетичної культури дітей через ознайомлення із петриківським розписом». За час навчання у школі мистецтв її слухачі вже набули певної майстерності у цьому виді декоративно-ужиткового мистецтва, тому і було вирішено започаткувати на сайті відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради «Віртуальну майстерню петриківського розпису», де слухачі районної школи мистецтв будуть навчати інших.

Всі бажаючі у січні 2013 року прийняли участь у майстер-класі в рамках всеукраїнського фестивалю «Душі криниця» «Лялька-мотанка». Є свої майстрині із цього жанру народного мистецтва в ДНЗ №№164,187. Доречним буде проведення конкурсу-виставки ляльок-мотанок у наступному навчальному році.

До мистецтва діти залучаються і шляхом організованого відвідування вистав Криворізьких театрів: ляльок, драматичного ім. Т.Г.Шевченка, пластики «Академія руху». За 2012-2013 навчальний рік на виставах цих театрів побувало 2524 дитини, що на 618 дітей більше, ніж у минулому році.

Педагогічні колективи, вирішуючи завдання ІІІ етапу обласного науково-методичного проекту, надавали перевагу пошуку, вивченню та впровадженню сучасних інноваційних технологій, які спрямовані на розвиток креативності дошкільнят та інноваційного потенціалу їх особистостей, а саме: «Технологія саморозвитку М.Монтессорі» (ДНЗ №№45,101,132,257), «Технологія психолого-педагогічного проектування» Т.Пироженко (ДНЗ №№28,101,255), «Риторика в дитячому садку» Л.Калуської (ДНЗ №161), технологія «Сендплей (ігри з піском)» (ДНЗ №87,101), «ТРВЗ – педагогіка» (ДНЗ №№101,127).

Районний каталог перспективного педагогічного досвіду містить вже 20 посібників педагогів ДНЗ, які розкривають систему роботи з розвитку нахилів, здібностей, обдарувань їх вихованців. За останній рік до районного методичного кабінету надійшли: «Розвиток креативності дошкільника методами ТРВЗ» вихователя ДНЗ №101 Школьнікової Л.О., «Театр в житті дитини» вихователя ДНЗ №187 Головченко О.В., «Виховання креативної особистості дошкільника шляхом використання творчих завдань» вихователя-методиста ДНЗ №257 Волчак Т.Я.

До спецвипуску обласного альманаху «Нива знань» було надано статтю вихователя-методиста ДНЗ №164 Камінєвої О.Ю. «Формування духовності дошкільників засобами мистецтва».

У четвертій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» прийняли участь ДНЗ №№101,161, які представили свої наробки: «Формування творчої особистості дитини методами ТРВЗ, Сендплей, карток Проппа», «Студійно-гурткова робота як джерело творчого становлення особистості».

Про творче життя дитячих садків району розповідають і їх сайти, створені на порталі «Класна оцінка». Найбільш активними у публікації новин є дошкільні заклади №№ 45,101,141,161,164,187,207.

Районною творчою групою у лютому 2013 року було проведено порівняльну перевірку «Забезпечення креативної лінії розвитку у вихованні та навчанні дошкільнят» (результати узагальнено актами), яка показала, що в дитячих садках постійно відбувається актуалізація наявних знань педагогів щодо розуміння проблеми обласного науково-методичного проекту через проведення різноманітних інтерактивних методичних заходів. В кожному закладі створено творчу групу, сплановано її роботу з метою підвищення творчої активності педагогів та створення моделі креативного освітнього простору в ДНЗ. Педагогами виготовлено численні посібники та дидактичні ігри з розвитку креативності вихованців їх груп. З дітьми проводяться коротко- та довготривалі творчі проекти. До розвитку креативності дошкільнят залучаються і їх батьки через проведення спільних конкурсів та виставок.

Перевірка виявила, що усіма практичними психологами проводиться моніторинг становлення креативності дітей як базової якості особистості, але, на жаль, керівником районного методоб'єднання не виконано аналіз цього моніторингу на рівні району.

Педагогічним колективам дошкільних закладів за результатами перевірки рекомендовано: забезпечувати розвивальний характер предметно-мовленнєвого середовища; продовжити роботу щодо оснащення методичного кабінету дидактичними посібниками, художньою та методичною літературою щодо розвитку творчості дошкільнят; фахівцям продовжувати накопичувати банк діагностичних та корекційних методик для роботи з обдарованими дітьми; планувати довготривалі проекти креативного розвитку дошкільників у різних сферах життєдіяльності; активізувати роботу по залученню батьків до розкриття та розвитку креативних здібностей дітей тощо.

Звіти про результати роботи на ІІІ (креативному) етапі роботи над проблемою було надано всіма ДНЗ, але лише в ДНЗ №№101,127,132,164,187,207,255,257 ці звіти були конкретними та змістовними, а персоніфіковані рекомендації на наступний навчальний рік надано лише в ДНЗ №№ 164,187,207,257. Моніторинг творчих здібностей дітей проведено лише в ДНЗ №№127,132,164,187,207. Діагностування творчого потенціалу педагогів проведено в ДНЗ №№127,164,187,207.

Виходячи з вищевикладеного,

НАКАЗУЮ:


 1. Роботу педагогів дошкільних навчальних закладів району на ІІІ (креативному) етапі роботи над обласним науково-методичним проектом «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» вважати задовільною.

 2. Районному відділу освіти:

  1. Організувати та провести районний фестиваль дитячої творчості «Рік дитячої творчості в дошкільних закладах Інгулецького району».

Вересень 2013 року

  1. Провести відкриття музейної кімнати «Історія розвитку дошкілля Інгулецького району».

Грудень 2013 року

  1. Започаткувати роботу «Віртуальної майстерні Петриківського розпису» на офіційному сайті відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради.

З вересня 2013 року

  1. Провести конкурс-виставку «Лялька-мотанка – духовний оберіг народу».

Лютий 2014 року

  1. Укласти банк діагностичних та корекційних методик для роботи з обдарованими дітьми.

Вересень 2013 року

  1. Узагальнювати результати моніторингів: творчого потенціалу педагогів ДНЗ; становлення креативності як базової якості особистості дітей; творчих здібностей дітей; засвоєння знань дітьми відповідно до варіативної складової БКДО на районному рівні.

Вересень, травень 2013 року

 1. Керівникам дошкільних навчальних закладів:

  1. Організувати педагогічні колективи на:

 • реалізація всіх освітніх ліній оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та проектування індивідуальних освітніх маршрутів дитини;

 • впровадження методичного посібника по навчанню дітей Петриківському розпису для всіх вікових груп «Петриківський дивоцвіт», рекомендованого МОН України;

 • розробку координаційного плану свят та розваг з урахуванням розкладу на тиждень;

 • забезпечення розвивального характеру предметно-мовленнєвого середовища;

 • продовження роботи щодо оснащення методичного кабінету дидактичними посібниками, художньою та методичною літературою щодо розвитку творчості дошкільнят;

 • планування довготривалих проектів креативного розвитку дошкільників у різних сферах життєдіяльності;

 • активізацію роботи по залученню батьків до розкриття та розвитку креативних здібностей дітей.

2013-2014 н.р.

  1. Проводити моніторинги: творчого потенціалу педагогів ДНЗ; становлення креативності як базової якості особистості дітей; творчих здібностей вихованців; засвоєння знань дітьми відповідно до варіативної складової БКДО.

2013-2014 н.р.

 1. Контроль за виконання даного наказу покласти на методиста районного методичного кабінету з питань дошкільної освіти Запорощенко І.І.

 2. Оприлюднити даний наказ на освітньому сайті відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради (www.ingulvo.dnepredu.com) в мережі Інтернет у визначений законодавством термін.

 3. Наказ районного відділу освіти від 06.09.2012 року №290 «Про організацію роботи на ІІІ етапі обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» вважати таким, що втратив чинність.

В.о. начальника відділу освіти

заст. начальника відділу освіти І.М.КрюковаЗапорощенко 221153


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка