Наказ №421 м. Маріуполь Про стан роботи з цивільного захистуСкачати 68.69 Kb.
Дата конвертації27.02.2016
Розмір68.69 Kb.


УКРАЇНА

Донецька область

МАРІУПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

Н А К А З

Від 27.05.2015 421

м. МаріупольПро стан роботи

з цивільного захисту

В I півріччі 2015р. в закладах освіти міста проводилася робота щодо удосконалення об’єктових систем зв’язку та оповіщення, інформування особового складу про характер надзвичайної ситуації на території розташування структурних підрозділів, підготовки утримання в готовності до використання за призначенням цокольних поверхів і підвальних приміщень адміністративних будинків, навчальних корпусів як засобів колективного захисту.

В кожному навчальному закладі призначені комісії з питань надзвичайних ситуацій, їх діяльність спрямована на підвищення стійкості об’єктів функціональної підсистеми в особливий період.

Спрямовано і забезпечено навчання керівного складу невоєнізованих формувань, викладачів предметів «Захисту Вітчизни», «Основи здоров’я», учасників навчально-виховного процесу щодо дій в особливий період, при надзвичайній ситуації та на випадок терористичних проявів.

Налагоджено співпрацю з управлінням цивільної безпеки та захисту населення міської ради щодо організації, підготовки та ведення цивільного захисту в навчальних закладах міста.

Всі учасники навчально-виховного процесу забезпечені ватно-марлевими пов’язками, необхідними медикаментами.

Створені куточки безпеки життєдіяльності: «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки на воді», «Протипожежна безпека», «Надзвичайні ситуації», «Цивільний захист».

Підготовка учнів 1-9 – х класів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення здійснювалася за програмою предмету «Основи здоров’я», учнів 10-11 класів» «Захист Вітчизни» і завершилася проведенням «Дня цивільного захисту», як підсумкового заходу практичної перевірки набутих учнями знань і якості всебічної підготовки цивільного захисту об’єкту.

Показові заняття в межах Дня цивільного захисту відбулися в СШ №4, ЗОШ № 26.48.52. В СШ № 4 оформлена виставка малюнків «Маріуполь – місто миру», плакатів з цивільного захисту, спеціальний випуск шкільної газети. Були організовані цікаві та змістовні заходи, спрямовані на відпрацювання дій учасниками навчально-виховного процесу під час виникнення надзвичайної ситуації. Відзначені високий рівень заходів, проведених у школі: урок-проект «Маріуполь – місто миру»; теоретично-практичне заняття «Школа виживання. Як вберегтися від пожежі»; комплексне змагання між учнями 9-х класів; завдання дебатного клубу «Дотримання правил безпеки у випадку виникнення надзвичайної ситуації» ; психологічний тренінг «Боротися та не здаватися»; - практичне заняття «Медична допомога у надзвичайній ситуації».

В ЗОШ № 52 проведені відкриті уроки: «Безпека та здоров’я – в житті головні вимоги», «Один урок для збереження життя», «Захист на всі 100 %», «Про найголовніше…», «Маріуполь - Україна. Щит безпеки» та класні години за програмою цивільного захисту.

Для учнів 11 класів у спортивній залі школи № 52 відбулася комбінована програма змагань за інтелектуальним, спортивним, медичним напрямками.

Урочистою лінійкою «Ми за мир в Україні» розпочалася програма заходів Дня цивільного захисту в ЗОШ № 26. У всіх класах були проведені заняття, класні години. Гості відвідали урок у форматі круглого столу з курсу «Захист Вітчизни», де йшов діалог між старшокласниками та військовослужбовцями. Цікавим був урок «Захист мирного населення під час збройного конфлікту»

Творча группа учнів ЗОШ № 48 презентували проект «Право на життя», який містив у собі ток-шоу старшокласників та виступ агітбригади «ЗОП» - Загін Особливого Призначення. В ток-шоу була інсценована евакуація першокласників, продемонстровано відео, про роботу ланки громадського порядку.

Під час заходу в школі № 48 працювали п’ять студій: практичне заняття на тему «Надання першої долікарської допомоги», тематичний урок «Тероризм – загроза людству», інформаційний урок «Пожежна безпека», виховний захід «Маріуполь – мирне місто» та спортивне змагання «Патріот».В СШ № 4, ЗОШ № 26,48 учні зустрілися з працівниками пожежних частин № 23, 25, 22 які розповіли їм про обладнання та призначення пожежної машини, головні завдання спеціалістів під час гасіння пожеж.

Для всіх учнів було проведено показове заняття «Дія при пожежі», де були задіяні пожежні машини.Учасниками Дня цивільного захисту у вищезазначених закладах була представлена система роботи з питання збереження життя та здоров’я дітей та особового складу в умовах надзвичайних ситуацій, практичні наробки педагогічних колективів щодо реалізації завдань цивільного захисту в умовах надзвичайної ситуації.

В рамках Тижня безпеки дитини дошкільного віку в дошкільних навчальних закладах № 113, 117, 150, 159 відбулися відкриті заходи для керівників дошкільних навчальних закладів міста.

Педагоги ДНЗ № 113 провели з дітьми у дошкільних групах інтегровані заняття «Природу захистіть – здоров’я збережіть », на яких малюки показали знання з правил поведінки в екстремальних ситуаціях, надання першої медичної допомоги, переглянули та обговорили відео-сюжет «Небезпечні вибухові пристрої». На занятті діти середньої групи в дидактичній грі «Назви гриб» показали знання про їстівні та отруйні гриби, вирішували проблемні ситуації «Обережно! Незнайомець», «Як правильно вчинити», «Я побачив незнайомий предмет».

В дошкільному навчальному закладі № 159 «Веселка» пройшов відкритий показовий захід за темою «Пожежна безпека». В дитячому садку створені необхідні умови для організації роботи з дітьми з навчання правилам протипожежної безпеки: оснащення методичними розробками, наочними та методичними посібниками, літературою, обладнання куточків з даної тематики, забезпечення дошкільнят ігровим матеріалом в групах.

Діти старших і середніх груп для учасників заходу підготували театралізовану розвагу «Не дамо вогню стати ворогом».

В дошкільному навчальному закладі № 117 «Юний моряк» відбувся відкритий захід для керівників Приморського району «Моя безпека. Безпека на дорозі» з закріплення у дітей знань про правила дорожнього руху, поведінці на вулиці, вихованню культури поведінки в громадському транспорті.

Під час проведення інтегрованого заняття в середній групі «Я дбаю про свою безпеку, дбаю про інших» діти розгадували загадки,програвали проблемні ситуації «на дорогах», повторили назву дорожніх знаків.

Через різні форми роботи вихованці ДНЗ № 150 продемонстрували знання правил безпечної поведінки на дорозі, при виникненні надзвичайної ситуації, відпрацювали практичні навички дій при пожежі та артобстрілі.

Цікаво пройшло засідання «Клубу турботливих батьків» в ДНЗ № 150, на якому спеціаліст управління з цивільного захисту та безпеки населення ознайомив батьків, як діяти під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру . Волонтери міського товариства Червоного Хреста України провели практикум з надання долікарської допомоги дітям, постраждалим від нещасних випадків.

З метою закріплення досягнутих позитивних результатів, удосконалення готовності функціональної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням, підвищення ефективності заходів запобігання й реагування на надзвичайні ситуації та створення умов для підвищення безпеки життєдіяльності постійного складу навчально-виховних закладів,


НАКАЗУЮ:
1. Оголосити подяку за відповідальність і творчу ініціативу щодо зміцнення та удосконалення системи роботи з цивільного захисту начальникам цивільного захисту, керівникам навчально-виховних закладів:

СШ №4- Полторацькій Валентині Миколаївні;

ЗОШ № 26 – Нагаєвській Тетяні Борисівні;

ЗОШ № 48- Борисенко Лілії Семенівні;

ЗОШ № 52 – Баранюк Олені Володимирівні;

ДНЗ № 113 – Ситніковій Ларисі Григорівні;

ДНЗ №117 – Яковлевій Ганні Василівні;

ДНЗ №150 – Камєнєвій Галині Віталіївні;

ДНЗ №159- Ворожбит Лілії Миколаївні.

2.Керівникам навчальних закладів освіти, начальникам цивільного захисту :

2.1. Проводити планування та організацію цивільного захисту у 2015 році на підставі реальної оцінки стану справ з урахуванням техногенних, екологічних та природних обставин регіону, прогнозу вірогідності виникнення можливих надзвичайних ситуацій.

2.2. Проаналізувати плани цивільного захисту об’єктів відповідно до п.п. 19,22 Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України» Єдиної державної системи.

Термін: до 15.06.2015р.

2.3. Скоригувати плани дій та забезпечити постійну готовність сил і засобів до евакуації (розосередження) учасників навчально-виховного процесу.

Термін: до 15.08.2015р.

2.4. Продовжити роботу щодо удосконалення об’єктових систем зв’язку і оповіщення, передачі сигналів цивільного захисту та інформування особового складу щодо характеру надзвичайної ситуації на території розташування структурних підрозділів, утримання в готовності до використання за призначенням запасних пунктів управління, цокольних поверхів і підвальних приміщень адміністративних будинків, навчальних корпусів як засобів колективного захисту.

Термін: Постійно

2.5. Сприяти популяризації та поширенню серед учнівської молоді положень Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», залучати учнів до участі в прикладних видах спорту за програмою підготовки з пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху.

2.6. Організувати проведення в пришкільних таборах відпочинку заходів агітаційного, спортивного характеру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

2.7. Посилити роз’яснювальну роботу з вихованцями, учнями, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Забезпечити оперативне інформування силових та інших структур у разі виявлення у навчальних закладах та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

Термін: Постійно

2.8.Не допускати на території закладу розкладання вогнищ, спалювання сміття і влаштування відкритих кухонних печей.

2.9. Посилити охорону навчальних закладів за сприяння батьківської спільноти, громадськості, волонтерів.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти Узун О.В.Начальник управління освіти З.В. Дмитрієва
Надіслано: до справи, 2 райони , ВК, ВЗСОтаДО, НМЦ, к.2, „Ц.о”, ЦПРММ, сайт.


Узун 336590


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка