Наказ №485. Про продовження навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та підвищення кваліфікації педагогічних працівників за програмою Intel «Навчання для майбутнього»Дата конвертації08.03.2016
Розмір99.2 Kb.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
НАКАЗ
м. Полтава

19.06.2009 р. № 485.


Про продовження навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та підвищення кваліфікації педагогічних працівників за програмою Intel «Навчання для майбутнього» в закладах освіти області
На виконання наказу управління освіти і науки від 11.06.2004 року № 312 «Про реалізацію програми Intel „Навчання для майбутнього” в Полтавській області» відділи (управління) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, районні (міські) методичні кабінети, керівники опорних навчальних закладів вживають заходи щодо проведення тренінгів з педагогічними працівниками з метою оволодіння інноваційними педагогічними та інформаційно-комунікаційними технологіями.

Усього підготовлено понад 9000 педагогічних працівників області. Навчання вчителів у режимі тренінгів проводять тренери районного рівня на базі опорних шкіл. Підготовлені вчителями навчальні проекти оформляються у вигляді «Портфоліо» та передаються до Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського для відправлення Дирекції освітніх програм корпорації Intel в Україні.

Першим завершив підготовку всіх учителів загальноосвітніх навчальних закладів району відділ освіти Решетилівської райдержадміністрації. У зв’язку з цим Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського провів на базі Решетилівської гімназії інструктивно-методичну нараду з координаторами програми Intel „Навчання для майбутнього” районів (міст). У форматі круглого столу обговорено досвід роботи відділу освіти Решетилівської райдержадміністрації, районного методичного кабінету, опорних загальноосвітніх навчальних закладів щодо шляхів реалізації програми. Досвідчені тренери обласного рівня Коблиця М.Г. (Гадяцька гімназія), Кузуб Ю.А. (Семенівський навчально-виховний комплекс №2), Телятник С.М. (Кобеляцька загальноосвітня школа №2) провели майстер-клас з координаторами районів (міст) з проблеми «Особливості підготовки та проведення тренінгу за програмою Intel „Навчання для майбутнього”.

Хороші результати щодо підготовки вчителів за програмою Intel «Навчання для майбутнього» досягнуто у районах: Пирятинському – 85,16 відсотка від потреби, Кременчуцькому – 81,63 відсотка від потреби. Проте, незадовільний стан охоплення навчанням учителів у Диканському, Глобинському, Миргородському, Гребінківському, Семенівському районах, де провели підготовку лише до 25 відсотка від потреби.

Зважаючи на те, що Всеукраїнський експеримент щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та перепідготовки педагогічних працівників за програмою Intel «Навчання для майбутнього» у 2004-2007 році рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 21 березня 2008 року (протокол № ѕ-19) визнано таким, що сприяє удосконаленню системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, якісній реалізації державних освітніх стандартів, підвищенню якості освіти та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 21.03.2009 року № 271 «Про проведення Всеукраїнського експерименту щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі та підвищення кваліфікації педагогічних працівників за програмою Intel «Навчання для майбутнього»

НАКАЗУЮ
1. Нагородити грамотою Головного управління освіти і науки за успіхи в реалізації програми Intel «Навчання для майбутнього»:

- начальника відділу освіти Решетилівської райдержадміністрації Голуб Ганну Олексіївну;

- координатора програми у районі Сутулу Тетяну Костянтинівну, методиста Решетилівського районного методичного кабінету;

- тренерів районного рівня Гниду Віталія Васильовича, вчителя Малобакайської школи та Шулика Петра Петровича, вчителя Федіївської школи.

2. Звернути увагу начальників відділів освіти Диканської, Глобинської, Миргородської, Гребінківської, Семенівської райдержадміністрацій на недостатній контроль за виконанням наказу управління освіти і науки від 11.06.2004 року № 312 «Про реалізацію програми Intel „Навчання для майбутнього” в Полтавській області» та забезпечити належний рівень організаційної роботи щодо реалізації названої програми у закладах освіти району.

3. Координатору освітньої програми Intel „Навчання для майбутнього” в області Дмитренку І.І., методисту відділу засобів навчання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського продовжити організаційну роботу щодо реалізації програми в районах (містах).

4. Затвердити планові завдання щодо підготовки вчителів за програмою Intel на 2009-2010 роки у розрізі районів (міст) (додаток 1).

5. Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського (Зелюк В.В..):

5.1. Включити програму Intel „Навчання для майбутнього” в систему післядипломної педагогічної освіти вчителів у курсовий та міжкурсовий період. Провести тренінги на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського та Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренка з метою підготовки тренерів районного рівня.

5.2. Оплатити тренерам-методистам обласного рівня за проведення занять за рахунок коштів, передбачених на проведення курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, згідно з діючими нормативними документами.

5.3. Надати організаційно-методичну допомогу відділам (управлінням) освіти щодо реалізації програми в районі (місті) шляхом проведення інструктивно-методичних нарад, семінарів-практикумів, тренінгів, майстер-класів (не менше одного на півріччя).

5.4. Щоквартально подавати аналітико-статистичні звіти про реалізацію програми Intel „Навчання для майбутнього” в області до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

6. Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів:

6.1. Проаналізувати стан реалізації програми Intel „Навчання для майбутнього” у закладах освіти району (міста). Заходи на виконання цього наказу подати (до 25.08.2009 року) координатору програми в області Дмитренку І.І.

6.2. Призначити координатора освітньої програми Intel „Навчання для майбутнього” в районі (місті) на наступний період.

6.3. Забезпечити участь у тренінгах на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського та Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренка педагогічних працівників, які на достатньому рівні володіють комп’ютерною технікою і будуть проводити тренінги з учителями району (міста) на базі опорних шкіл.

6.4. Організувати роботу опорних шкіл, забезпечивши їх доступом в Інтернет, для проведення тренінгів з учителями за програмою Intel „Навчання для майбутнього”, подати (до 25.08.2009 року) їх перелік координатору програми в області.

6.5. Забезпечити виконання планових завдань щодо підготовки вчителів базових дисциплін за програмою Intel на 2009-2010 роки (додаток 1) та своєчасне подання обласному координатору залікових робіт кожного учасника для відправлення Дирекції освітніх програм корпорації Intel в Україні.

6.6. Оплатити тренерам районного рівня за проведення занять при проведенні тренінгів за рахунок коштів, передбачених на проведення курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, згідно з діючими нормативними документами: наказом Міністерства освіти і науки України від 26.05.2005 року № 557 «Про упорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» додатки 15, 16 «Ставки погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять».

6.7. Забезпечити щоквартальне подання аналітико-статистичних звітів до Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського «Про стан реалізації програми Intel „Навчання для майбутнього” у закладах освіти району (міста)».

7.  Контроль за виконанням наказу покласти на ректора ПОІППО ім. М.В.Остроградського Зелюка В.В.

Начальник

Головного управління освіти і науки В.І.Мирошниченко


Проект наказу вносить

методист відділу засобів навчання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського

І.І.Дмитренко

Погоджено:


ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського

В.В.Зелюк

начальник відділу вищих навчальних закладів, наукової діяльності, інноваційних технологій, кадрової роботи, юридичного забезпечення та державної  служби.

Л.В.Іваненко

Додаток 1

до наказу Головного

управління освіти і науки _______№___________
Планові завдання щодо підготовки вчителів

за програмою Intel „Навчання для майбутнього”на 2009-2010 роки у розрізі районів (міст)

Назва району (міста)

Завдання щодо кількості підготовки вчителів за програмою Intel „Навчання для майбутнього”

2009 рік

2010 рік

1

Полтава

787

787

2

Кременчук

221

221

4

Комсомольськ

102

102

5

Лубни

162

162

6

Миргород

97

97

7

В.Багачанський

83

83

8

Гадяцький

122

122

9

Глобинський

252

252

10

Гребінківський

126

126

11

Диканський

100

100

12

Зіньківський

90

90

13

Карліський

105

105

14

Кобеляцький

112

112

15

Козельщинський

73

0

16

Котелевський

89

89

17

Кременчуцький

54

0

18

Лохвицький

131

131

19

Лубенський

124

124

20

Машівський

69

69

21

Миргородський

190

190

22

Н.Санжарський

121

121

23

Оржицький

103

103

24

Пирятинський

46

0

25

Полтавський

172

172

26

Решетилівський

0

0

27

Семенівський

118

118

28

Хорольський

56

56

29

Чорнухинський

45

45

30

Чутівський

95

0

31

Шишацький

101

101


Ректор ПОІППО ім. М.В.Остроградського В.В.Зелюк


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка