Обчислення площі прямокутних ділянок за планом. Розв’язування задач



Скачати 266.03 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір266.03 Kb.
















Інтегрований урок з математики, читання, фізкультури

Тема: Обчислення площі прямокутних ділянок за планом. Розв’язування

задач.


Мета: Вчити учнів обчислювати площі прямокутних ділянок, розв’язувати прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника; розвивати логічне мислення; розширювати кругозір учнів, знайомлячи їх з етимологією слів; виховувати бажання займатися спортом, виростати спритними та здоровими.

Обладнання: макет футбольного поля, емблема золотого м’яча, 5 м’ячів предметних картинок, накреслений план ділянки для задачі № 2.

Хід уроку

І. Контроль, корекція і закріплення знань

1. Повідомлення теми і мети уроку

Дзвоник продзвенів день-дзень!

Любі друзі, добрий день!

Вітати щиро рада вас,

Уже готовий бачу клас.

Тому за парти всі сідайте

І мені відповідь давайте.

Хто в футбола вміє грати?

І задачу розв’язати?

Хто складного не боїться?

Хто бажає гарно вчиться?

Тоді команда ви моя.

Гравці - це ви, а тренер – я.

І ми разом заб’ємо гол,

Бо тема нашого уроку ²- це футбол.


- Продовжуючи на уроці математики урок читання, хочу об’єднати головну навчальну тему навколо слова „футбол”. На минулому уроці читання ми знайомилися з уривком твору А. Коваль „Життя і пригоди знайомих і незнайомців” і довідалися про походження різних слів. Сьогодні ви дізнаєтеся багато нового про футбол та позмагаєтесь у математичних змаганнях, але для початку проведемо підготовку.


2. Каліграфічна хвилинка

- Коли футболіст порушує правила у штрафному майданчику суддя призначає пенальті. Що таке пенальті? ( Штрафний удар). З якої відстані його призначають? ( 11 м ). До речі, гравців у футбольній команді теж 11.

Запишемо число 11.

Яке це число? (Двоцифрове).



3. Усна лічба:

а) гра „Замкни коло”(проводиться для 2 груп учнів)

Футболісти вийшли на тренування. Вони повинні навчитися передавати м’яч, тобто давати пас. Зараз кожен гравець обчислює приклад і передає „пас” іншому гравцеві.


: 10 : 5
:5

: 2

1 команда

+650

·

+150 100


_________________________________________________________________


: 5 : 5
: 5

: 2



2 команда



+ 700


30 ·

+180


б) гра „Футбол”

Клас ділиться на 2 команди. Учень з першої команди називає довільний приклад з таблиці множення і вказує учня з другої команди, який буде відповідати. (Н: 5 7 „Пас” - Оксані ). Якщо відповідь правильна, то гравець, який „відбив удар”, дає завдання першій команді. Якщо ж відповідь неправильна, то ”нападаюча” команда дає правильну відповідь і хором говорить: ”Гол!” Перемагає команда, яка заб’є більше голів.



ІІ. Повторення матеріалу і узагальнення знань

  1. Розв’язування задачі й ознайомлення з етимологією слів.

Зазвичай у футбол грають на стадіоні – спеціальній споруді для спортивних змагань. Це грецьке слово, утворене від слова „стадія” – тогочасна міра довжини, але яка міра! Це відстань, яку людина проходить за дві хвилини, а проходить вона за цей час 125 кроків, приблизно 200 метрів. Історики вважають, що саме таку довжину мала площа в місті Олімпії. На цій площі відбувалися змагання з бігу. Стадіоном стародавні греки називали місце для змагань з бігу. Сьогодні це слово має значно ширше значення: адже на стадіоні змагаються не лише з бігу.

Задача № 1

Знайти площу і периметр стадіону з довжиною 100 м і шириною 50 м.

Розв’язання

S = 50 · 100 = 5000(м²)

Р = 50 +100 + 50 + 100 = 300 (м)

- А де ж грали у футбол 400 чи 500 років тому? І чи взагалі існувала ця гра?

2. Розповідь про футбол ( за книгою А.Коваль „Життя і пригоди знайомих і незнайомців” с.50-510.)

„Футбол” - англійське слово ( „фут”- нога, „бол” – м’яч – „м’яч для ніг”

Найулюбленіша, найпопулярніша гра в усьому світі – футбол. Вона виникла в Англії дуже давно, десь у ХІІ ст., значить існує вона приблизно 800 років. У містах Англії у футбол грали спочатку на базарних площах і навіть на кривих та вузьких вуличках тогочасних міст.

У грі брали участь іноді до ста і більше гравців. Грали звичайно, починаючи з середини дня і до заходу сонця. Спеціально вироблених правил гри не було, була боротьба за м’яч. Буйний натовп гравців у погоні за м’ячем змітав усе на своєму шляху. Сповнені жаху притискувались до стін будинків солідні громадяни, ченці і навіть безстрашні рицарі верхи на конях.

Дуже скоро для боротьби проти народної гри об’єдналися церковники, феодали і купці. Вони здобули перемогу: король Едуард ІІ у 1313 році заборонив гру у межах міста. Пізніше гра була заборонена у межах усього королівства. Були встановлені суворі покарання за порушення цього наказу – аж до смертної кари.

І все ж, всупереч усім заборонам і карам, народ продовжував грати у футбол. Народ таки відстояв свою улюблену гру – 1663 року заборону було знято.

- Скільки років тривала заборона? ( Діти обчислюють

1663 – 1313 = 350 ( р. )
Задача № 2

За планом ділянки знайди , яку площу футбольного поля засіяли кожного дня.





1 день

3 день


2 день

40 м 50 м

1) 60 · 40 = 2400 ( м² ) – засіяли 1 дня.

2 ) 50 · 40 =2000 ( м²) – засіяли 2 дня.

3 ) 20 · 50 = 1000 ( м² ) – засіяли 3 дня.

- Знайдіть усю площу , використавши результати 1, 2, 3 дій.

2400 + 2000 + 1000 = 54000 ( м² )

- Перевірте результат , знайшовши площу за правилом.

S = 60 · 90 = 5400 ( м² )

Задача № 3

Футбольне поле довжиною 90 м і шириною 60 м засіяли травою з розрахунку 2 г насіння на 1 м. Скільки грам трави використали, щоб засіяти поле?

Розв’язання

1) 60 · 90 = 5400 ( м² ) – площа поля.

2) 5400 · 2 = 10 800 (г ) – насіння використали.

Фізкультхвилинка

1,2- я стрибаю,

М’ячик ніжкою буцаю.



3, 4- ще пробіжка,

Хай міцніють наші ніжки.



5 і 6- зігну я спинку.

Ось зарядка на хвилинку.

3. Робота з підручником (Підручник „Математика” для 4 кл. / Богданович М В.

а) Обчислення прикладів № 502 –самостійна робота.



  • Щоб досягти великих успіхів , треба тренуватися. У футболі видатне досягнення – нагорода „золотий м’яч”.Зовсім недавно його завоював ...

( Андрій Шевченко )

А хто з наших земляків теж завойовував „золотий м’яч” ?( О. Блохін,

І. Бєланов )

У якій команді вони грали? ( „Динамо Київ” )

Хто довгий час був тренером „ Динамо „ і чиїм іменем названо стадіон у Києві? (М. В. Лобановський)

Хто ж завоює „золотий математичний м’яч”? ( Вчитель вручає емблему у вигляді золотого м’яча учневі, який першим правильно розв’яже приклади № 502).



ІІІ. Розвиток математичних знань.

1. № 503 – обчислюють з опорою на дошці.

2. № 501 ( для тих, хто швидше обчислить № 503 )

3. Підсумок уроку

( На макеті футбольного поля закріплені м’ячі з числами, а на звороті записані запитання. Вчитель задає приклад, учень обчислює його, знаходить м’яч з таким числом, знімає його , зачитує питання і відповідає на нього).

20 + 47 = 67 (Де народився футбол? – В Англії).

48 + 23 =71 ( Що означає слово футбол? – М’яч для ніг)

2500 : 100 = 25 (Скільки гравців у футбольній команді? – 11 гравців)

40 · 6 = 240 ( Що означає слово стадіон? – Спеціальна споруда для спортивних занять)

7540 – 3210 = 4330 (Яких видатних футболістів ви знаєте? )

4. Домашнє завдання

№504-505; поцікавитися етимологією слів „баскетбол”, „волейбол”.

(„ Баскетбол ”- англ., „ баскет ” –кошик, „ бол ”- м’яч – м’яч у кошику.

„ Волейбол „ – англ., „ волей „ політ, „бол „ – м’яч – м’яч у польоті).


Хай щастить вам у змаганнях, футболісти!

Забивайте ви голи красиві й чисті!

І футбол ви наш в усій красі

На небачені висоти піднесіть.


Успіхів вам! Вправно долайте й надалі спортивні і математичні вершини.





Нестандартний урок у 1 класі


Тема: Вода. Властивості води. Кругообіг води в природі.

Мета: Формувати уявлення дітей про воду і її властивості, значення води у житті всього живого; дати уявлення про три стани речовини у природі; почати формувати поняття «кругообіг води в природі»; продовжувати формувати навички дослідницької роботи; розвивати спостережливість, допитливість; виховувати бережне ставлення до природних багатств.

Хід уроку


І.Організація класу.

Учитель:


Ми свій урок почнемо із пісень,

Щоб був у нас сьогодні добрим день.

А що це за артист, що нам співає,

Хай кожен поміркує і впізнає.

( Звучить запис пісні Капітошки)


  • Я кап-кап-кап-кап,

Я буль-буль-буль-буль.

Мені всі друзі рідний дім.

І пісенька моя дзвінка,

І пісенька моя дзвінка,

Як голос у струмка.

Ля-ля-ля-ля-ля...

ІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.

1. Спостереження за кругообігом води в природі.

Учитель: Сьогодні Капітошка з нами разом.

І ми всім нашим дружним класом

За ним підемо у важкий похід,

Щоби дізнатися, як утворився лід,

Куди поділась пара, чом вода

Приймає різні стани. Тож гайда!

Рушаємо до нових відкриттів.

Тож звідки Капітошка прилетів?

Де народився й як до цього жив?

Капітошка:

Доброго вам дня, малята!

Синє небо- це мій тато.

А матусенька – хмарина,

Я ж весела їх дитина.

Друзів я чимало маю.

Всіх до купи їх збираю,

З ними в різні ігри граю,

І танцюю, і співаю.

Вітру й грому не боюся,

З неба дощиком проллюся.

Ніжним квітам вмию личко.

Пострибаю між травичку.

Всі мене завжди чекають

І до себе закликають.

Ви мене до себе теж не раз закликали.

Пригадайте, як мене бувало гукали.


( Промовляємо закличку)

Іди, іди дощику...

Учитель:

Ось так маленький Капітошка

До нас із дощиком прийшов

Вже настибавсь, стомився трошки,

У річці спокій свій знайшов.

А доки він відпочиває,

Ми трішки з краплями пограєм,

Згадаєм тепле, добре літо,

На луках буйні трави й квіти,

Як ми збігалися до річки,

Як червоніли наші щічки.

Як ручки бавились в водиці.

Як блиском сяяли очиці.

Пірнуть хай пальчики в водичку,

Умийте, діти, своє личко.

Тепер до сонця рученята

Швиденько, хлопчики й дівчата.

Зробимо помахи легкі –

І рученята вже сухі.
Де ж ділася від нас водичка?

Де Капітошка невеличкий?

( Діти висловлюють свої міркування.)

Наш Капітошка ще малятко.

Згадав про маму і про татка.

І з вітру подихом легким

Полинув в свій небесний дім.

Там сонце кине промінець,

І Капітошка стрибунець

Разом із друзями сміється.

До нас веселкою озветься,

Із неба передасть привіт,

Чудовий диво-семицвіт.

А хто із вас , малята, знає,

Якими кольорами грає

До нас веселочка барвиста,

Яскрава, осяйна, іскриста?

( Діти відповідають.)

Веселка іскриться на 7 кольорів.

Від неї наш світ подобрішав, розцвів.



Червона калина побіля криниці,

Помаранчеве сонце заглядає в зіниці,

Жовта пшениця в полях колоситься,

Зеленим чубиськом дубочок гордиться,

Голубі небеса обгортають тебе,

Синій вечір під ноги тихо роси кладе,

Фіолетові квіти тримає дитина –

Веселково сміється моя Україна.


Учитель: Зібрались крапельки докупи,

І хмарка дихає дощем.

Громисько грізно в двері стука,

Земля укрилася плащем.

Небеснії летять потоки,

Блискавка вигина хвости.

І знов маленький Капітошка

У парасольку стукотить.

Отак постійно і мандрує.

По колу рухає завжди.

А шлях , який він подолає,

Звуть кругообігом води.

А нам тепер потрібно, діти,

Усе детально повторити,

Шлях Капітошки відтворити.

Хто вже готовий говорити?

( Діти розповідають про кругообіг води.)

2.Практична робота із виявлення властивостей води.

Учитель:

Мабуть, усі вже зрозуміли,

Що дивовижна є вода.

Ми її дощиком зустріли,

Вона ж буває ще й тверда.

Як ви думаєте,коли це буває? ( Діти висловлюють свою думку.)



Коли надворі завірюха

І морозець щипа за вуха.

Тоді вода стає льодком,

А з неба сиплеться сніжком.

А ще невидима буває

І навіть з посуду зникає.

Газоподібний стан приймає,

Коли наш чайник закипає.

Давайте ще спостерігати,

Води властивості вивчати.

Учитель (підручник ) в цьому допоможе,

І кожен з вас сьогодні зможе

Провести досліди з водою.

То ж починаємо за мною.

( Читаємо і проводимо досліди, виявляючи властивості води).



Властивості води

3. Бесіда про значення води у природі, охорону води.

У землі біля хатинки

Задрімала насінинка.

Спала наче, лиш хвилинку,

А змінилась на рослинку.

(Ганна Хрипко)


  • Діти поглянемо на малюнок . Хто допоміг розбудити насінинку?

( Вода)

Вода пробуджує все живе до життя . Вона необхідна всьому живому. Без неї не можуть жити живі істоти. Уявіть, що вода зникла. Що станеться? ( Земля перетвориться на пустелю). Тому питанням першочергової ваги є економне використання води, охорона рік від забруднення. Від якості води значною мірою залежить здоров’я людей на Землі. Ще з дитячих казок нам відомо про «живу» і «мертву» воду. Мабуть, вода дійсно може бути мертвою, адже 80% хвороб у світі пов’язано із господарським і побутовим забрудненням водойм. Звідси часті захворювання на дизентерію, гепатит, гастроентерит, діарею.

Як люди можуть охороняти воду? ( Забороняти спускати у водойми відходи виробництва, засмічувати водоймища та їх береги.)

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу



  1. Робота в зошиті.

  2. Поясніть вислови:

Де вода, там і життя.

Без води і ні туди, і ні сюди.

Чиста вода - для хвороби біда.

ІV. Підсумок уроку.

Прочитайте загадки Грицька Бойка і згадайте про що ми говорили на уроці. Чому вас навчив цей урок?

Відома звіку рідина,

Усяк її вживає,

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває,

Бува, як скло,

Крихка, тверда -

Звичайна…(підкажіть)…(вода).


Що таке: плине і ллється,

Часом на камінь дереться.

Як немає - все всихає,

Звір і птах помирає.( Вода)








Інтегрований урок з читання, музики, природознавства.( 4кл.)

Тема: Мелодії природи

Мета: Вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас, розвивати світогляд, творчу уяву, виховувати спостережливість, любов до природи.

Матеріал до уроку: С.Жупанин «Мелодії природи», Олександр Олесь « В небі жайворонки в’ються», М.Познанська «Грім», М.Вінграновський «Грім»,Є.Горєва «Весняний вітер».



Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Артикуляційна хвилинка.

Скоромовки

Всі півні співають пісні, а пні- ні, ні!
Сів шпак на шпаківню,

Заспівав шпак півню:

- Ти не можеш так, як я,

Так, як ти не вмію я.


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Словникова робота

-Діти, сьогодні на уроці ми створимо свій оркестр, станемо справжніми меломанами. А чи всі знають значення цих слів?

Оркестр-група музикантів, які виконують музичні твори під керівництвом диригента.

Меломан- пристрасний поціновувач музики, співу.

Ви запитаєте, яку ж музику ми будемо слухати? Для нас сьогодні звучатимуть мелодії природи.А хто без підготовки зможе їх відтворити?

( Ку-ку, кап-кап, дзень-дзень, ж-ж-ж)

( Відтворюємо пісню джмеля, жука, зозулі, дощику, зливи, струмка...)

З тобою

Послухай, як струмок дзвенить,



Як гомонить ліщина.

З тобою всюди кожну мить

Говорить Україна.
Послухай, як трава росте,

Напоєна дощами,

І як веде розмову степ

З тобою колосками.


Послухай, як вода шумить -

Дніпро до моря лине, -

З тобою всюди кожну мить

Говорить Україна.

- Щоб грати на музичних інструментах потрібно знати музичну грамоту. Згадаємо 7 нот.( До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.) Оскільки ми сьогодні будемо говорити про мелодії і звуки, спробуємо пограти у гру.

2.Гра «Нотна луна» ( складання чистомовки)

До-до-до - ( Ладо,...)

Ре-ре-ре -( оре, пере,..)

Мі-мі-мі - ( самі, мамі,...)

Фа-фа-фа - ( софа..)

Соль-соль-соль - ( парасоля, квасоля, пароль...)

Ля-ля-ля - ( маля, гиля...)

Сі-сі-с і-( таксі, максі...)

ІV.Опрацювання вірша С.Жупанина « Мелодії природи».

-Природа звучить безліччю голосів. І лише чутливе вухо здатне їх розрізнити. Послухаємо мелодії природи почуті і записані С.Жупаниним.

1.Слухання вірша. Читає вчитель.

2.Самостійне читання вірша.

3.Бесіда за змістом прочитаного. Вибіркове читання.

- До кого звертається автор? Прочитайте слова звернення.

- Що звучить у мелодіях вірша? ( Струмок, пташки, вітри).

- Де живе музика? ( У храмі природи).

4. Читання «оркестром».

Спочатку згадуємо за малюнком назви музичних інструментів.Потім розподіляємось на групи. Спочатку читають разом «гітаристи».За помахом «диригента» приєднуються «піаністи» і т.д. За зазделегідь обумовленими рухами групи музикантів можуть замовкати .При команді «оркестр» читають всі.

V. Опрацювання вірша Олександра Олеся « В небі жайворонки в’ються».

1. Читання вірша вчителем.

2.Виразне читання вірша учнями.

3.Скласти ланцюжок з дієслів, що передають грайливий настрій птахів, їх веселий спів.

4. Цікаві повідомлення зі «Звукової школи тварин» ( ж-л «Пізнайко»)(див. Додаток).

Фізкультхвилинка

( У пісеньці-луналці перший рядок співає вчитель, а діти його повторюють, ніби відлунюють).



Пісенька-луналка

Ми з луною бавимось (двічі)

У ліску.

А зозуля дражниться(двічі)

Ку!Ку-ку!ку-ку!

Сонечко катається(двічі)

На хмарках,

Як на білих качечках: (двічі)

-Ках! Ках-ках! Ках-ках!

Вітерець легесенький(двічі)

Ніжно дме,

А луна глузує з нас: (двічі)

- Ме! Ме-ме! Ме-ме!

І стрибає м’ячиком, (двічі)

Ще й здаля

Пісеньку наспівує: (двічі)

-Ля! Ля-ля! Ля-ля!

(Н.Завальська)

VІ.Опрацювання віршів М. Познанської « Грім», М.Вінграновського « Грім», Є.Горєва « Весняний вітер».


  1. Самостійне читання в групах і визначення читця.

  • Поміркуйте, які інструменти грали б:

мелодію грому? ( Барабан, туба, труба...)

весняного вітру ( Скрипка...)

(Учні діляться на групи для читання за інструментами.)


  1. Читання віршів визначеними читцями.

  • У якого поета грім грає світлішу пісеньку?

  • На якому музичному інструменті грав весняний вітер? ( Кобза).

  • Складемо ланцюжок спільнокореневих слів.

( Кобза, кобзарик, кобзар).

-Хто такий кобзар?

-Кого ми називаємо Великим Кобзарем?

VІІ. Робота в зошиті.

VІІІ. Підсумок уроку.

Оскільки ми сьогодні слухали мелодії природи, то хочу вас познайомити з мелодіями П.І.Чайковського.Цей композитор створив мелодії, які назвав

« Пори року». Послухайте уривки і спробуйте відгадати за ними пори року.
Додаток


  1. Зачувши кроки людини, робочі терміти ховаються під опале листя і починають вібрувати своїми черевцями. Якщо комах багато, звук під листям нагадує шипіння змії

  2. Тигрові нічні метелики захищаються звуками високої частоти, що нагадують клацання. Вони попереджують кажанів: не чіпайте, ми несмачні! А ось пухнастий метелик- ведмежатко – смачний. Та щоб його не з’їли кажани, цей метелик теж навчився клацати.

  3. Риюча сова влаштовує гнізда у старих норах.Щоб відлякати хижаків, її пташенята створюють звуки, схожі на звук брязкальця гримучої змії.

  4. У африканського бекаса за музичний інструмент править власний хвіст! Коли птах стрімко пірнає до свого гнізда зі значної висоти, чується дивний звук: «Хоо-оо-оо-оо-оо-оох». Його створює повітряний струмінь, що проходить крізь відстовбурчені в боки пір’їни.

  5. Круглолапий гекон завдовжки всього 2,5см, а голосно гукає, що його чути за 10 км.

  6. Цикада самиця почує свого лицаря на відстані 400 метрів.

  7. Пісні синього кита чутно на відстані до 850 км.




Тема: Ділення ( ознайомлення з дією). Знак ділення.
Мета: Ознайомити учнів з дією ділення, вчити правильно читати і записувати приклади на ділення. Розвивати логічне мислення, пам’ять. Виховувати працелюбність, самостійність, інтерес до предмету.

Обладнання: малюнок із зображенням Скруджа, картонні монети, перфокарти, «скруджі».

Хід уроку

І.Контроль, корекція і закріплення знань.

- Діти, наш урок сьогодні незвичайний, бо всі завдання, які ви будете виконувати, я отримала від героя мультсеріалу.

Герой цей селезень поважний,

До грошенят своїх уважний.

У нього банк є й вертоліт,

Йому уже багато літ.

Історії качині дивився ти не раз,

Тому відповідати ти будеш швидко враз.

Свою пам’ять ти напруж-

Це, звичайно, дядько...( Скрудж ).

Так, всі завдання разом зі своєю фотокарткою надіслав дядечко Скрудж.



Каліграфічна хвилинка

Згадайте, скільки племінників мав Скрудж Мак- Дак і запишіть це число цифрою. ( Каліграфічне письмо цифри 4).



Усні обчислення

  • Щоб перевірити нашу кмітливість Скрудж пропонує нам гру «Мовчанка».





9
2· 2· 7 +49

8





2007 р.

.



















2007 р.




















2007 р.





















2007 р.

















Завдання на перфокартах

Скрудж надзвичайно любить дітей, які добре знають математику. Хто гарно попрацює з перфокарткою, той отримає автомобіль. Застерігаю, відповіді у всіх віконечках повинні бути правильними, інакше можна отримати лише колесо автомобіля чи салон.


Переднє колесо (заповнювати за годинниковою стрілкою):

2 · 2 = 4; 2 · 5 = 10; 2 · 3 = 6.

Заднє колесо: 2 · 8 = 16; 2 · 4 = 8; 2 · 6 = 12.

Салон: 2 · 5 + 5 = 15; 2 · 7 = 14; 2 · 9 = 18; 2 · 4 + 3 =11.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Пояснення нового матеріалу.

- Дядечко Скрудж хоче повідомити, що за навчання сьогодні кожен отримає стипендію, але для цього треба бути дуже уважним і застосувати повідомлення вчителя для розв’язування завдань.

-Для початку вашої справи Скрудж дав 6 золотих.(Діти викладають 6 жовтих кружечків.) Розділіть їх між собою з товаришем по парті порівну.

- Скільки золотих ми ділили?( 6)

- На скільки частин ділили? (2)

- Скільки золотих отримав кожен? (3)

Це задача на ділення. Її розв’язок запишемо так: 6:2=3.

Дві крапки (:) – знак ділення.

Приклади на ділення читають так: «Шість поділити на два дорівнює три.»

Перше число показує, яке число ділили, друге – на скільки рівних частин ділили, третє – що одержали.

  • А як би розв’язали задачу , коли б гроші треба було ділити на вас і Скруджа, тобто на трьох чоловік. Запишіть розв’язок і прочитайте приклад.

6: 3 = 2 (з.)

2.Первинне закріплення.

- Читання прикладів №644 за зразком.

- Складання прикладу на ділення за № 645.

ІІІ. Закріплення і узагальнення знань.

  1. Завдання №646 виконати самостійно. Прокоментувати розв’язок.

  • Що означає кожне число у записаному прикладі?

  1. Задача №647.

Учні, які знають , як розв’язувати задачу, працюють самостійно. З іншими з’ясувати, що треба знати, щоб дати відповідь на запитання задачі. Записати розв’язання задачі самостійно.

  1. Отримання «стипендії».

Вчитель переглядає запис розв’язку задачі і, врахувавши роботу на уроці, видає дітям «скруджі».

4.Підсумок уроку.

- З яким героєм ми спілкувалися на уроці7 Хто вигадав Скруджа Мак-Дака і створив «Качині історії»? ( Уолт Дісней).

- З якою дією ми познайомилися ?

- Прочитайте приклад 10: 5 = 2.

- Запишіть приклад 8:2 =4.

- Що означає кожне число в записі?
Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!

Що сподобалося вам, подивіться,

Що сумним було, пожаліться.



  1. Пояснення домашнього завдання № 648 – 649.








Бінарний інтегрований урок

Тема: Музей.

Правила поведінки в музеї.



Дидактичні й розвивальні цілі

Головні: Формувати уміння правильно поводитися у громадських місцях, знайомити учнів з культурними надбаннями народів світу, історією рідного краю.

Супровідні: Вчити створювати ескіз одягу, відчувати гармонію кольорів, ліній, форм. Розвивати творче мислення, зв’язне мовлення учнів, естетичні смаки.

Виховні: Виховувати у людей повагу до витворів людських рук, любов до рідного краю.

Зінтегровано зміст предметів, види діяльності

Я і Україна Малювання

Ознайомлення з навколишнім

Труд. навчання

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

1.Фронтальне опитування.

Минулого уроку ми відвідали нашу церкву. Давайте згадаємо, що ми дізналися про неї.



  • Яку назву має церква? ( Різдва Богородиці)

  • Скільки років церкві? ( Відкрито церкву у минулому столітті 1866р.? Отже, їй більше, ніж 140 р.)

  • Хто з наших односельців створював ікони для храму? (Косенко Григорій Андрійович)

  • Які правила поведінки в храмі ви запам’ятали?

  • Що з побаченого і почутого найбільше зацікавило і вразило вас?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Продовжуючи розмову про культуру поведінки у громадських місцях, сьогодні ми поговоримо про музеї, правила поведінки в музеях.

Також ми здійснимо екскурсію до нашого сільського музею, дізнаємося багато нового з історії нашого села, з життя його людей.

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.



  1. Розповідь учителя.

  • Для початку треба з’ясувати, що ж це за установа і для чого вона потрібна?

Музей – установа, яка займається збиранням, зберіганням і організацією виставок картин, скульптури, предметів старовини та інших цікавих для багатьох людей предметів.

Слово «музей», знайоме нам з дитинства , дуже давнє. Воно походить від слова «музи», які покровительствували мистецтвам і наукам. Тому «музей»- це будинок або храм Муз. Перший музей з’явився в місті Александрії, в Єгипті, коли там правили грецькі царі, 3 ст. до н.е.

Любов до збирання речей або колекціонування - одна з найдивніших рис людини, яка була притаманна йому завжди.

В скарбницях єгипетських, римських, грецьких храмів збирали древні пам’ятки, зображення богів, різноманітні цінні предмети.

Але від наших музеїв ці зібрання відрізнялися однією важливою рисою: предмети в них збирались без будь-якого порядку, ніхто не вивчав, коли вони зроблені. Тільки поступово вчені Європи почали наводити лад в цих зібраннях, складати їх за століттями і народами, як відділи в наших музеях.

Перші такі музеї почали створювати в 16 ст., в епоху Відродження. Перший музей було створено в головному палаці римських пап - в Ватікані. В 18 ст. з’явилося ще декілька найбільших і найвідоміших зараз музеїв – Лувр в Парижі, колишньому королівському палаці, Британський музей в Лондоні, Ермітаж в Санкт-Петербурзі.

Зазвичай в музеї входили колекції зібрані королями і знаттю. Музеї зараз розрізняються для зручності за призначенням:

-етнографічні-зібрано предмети різних країн і народів;

-художні-зібрано картини і скульптури;

-краєзнавчі – з пам’ятками одного краю;

-археологічні – з предметами археологічних розкопок.

Людині кортить знати все - все і про все, навіть про те, що було, коли її ще не було! Мабуть, саме для цього і вигадали музеї. Все найцікавіше та найцінніше зберігається там, щоб одного разу ви завітали до музею і побачили це на власні очі.Існують найдивовижніші музеї :

-Ермітаж. Санкт-Петербург.

-Музей дзвонів. Руан.

-Музей музичних інструментів. Кутюр-Буссе.

-Музей маріонеток. Ліон.

-Музей машин. Комп’єні.

-Музей вітряків. Мулен.

-Музей троянд. Е-де-Роз.

-Музей шоколаду. Бойон. ( Як ви думаєте , якою повинна бути температура в такому музеї?)

Тож здійснимо фотоекскурсію, яку допомагали готувати юні журналісти з нашого класу.


  1. Розповіді дітей про відомі музеї з показом ілюстрацій.

  2. Правила поведінки в музеї.

-Відвідуючи музей, верхній одяг слід залишити у гардеробі.

- У виставковий зал заходять тихо, не турбуючи інших.

- Для огляду творів не стають перед іншими відвідувачами або надто близько до них.

- Триматися треба так, щоб своєю присутністю не турбувати оточуючих: не говорити голосно, не сміятися, не кашляти.

- Забороняється торкатися руками до експонатів.

- Розповідь екскурсовода, його пояснення необхідно слухати мовчки.

- Невиховано розмовляти з сусідом або робити зауваження.

- Якщо у вас є запитання, їх треба задавати екскурсоводу під час паузи.

5. Екскурсія до сільського краєзнавчого музею.

- Діти, а зараз ми здійснимо екскурсію до музею, який знаходиться в нашому селі. Не забувайте виконувати правила, які ми обговорили.

( Огляд виставкових залів.)

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Бесіда.

- Які виставкові зали музею ми оглянули?

-Що нового з історії села ви дізнались?

Хто прославив наш край своїми подвигами? Які нагороди мають ці люди?



  • Чи може праця зробити людину відомою? Матеріали про трудові звершення, яких односельців, зібрані в музеї?

  • Що вас найбільше зацікавило?

  • Чи бачили ви в музеї фото людей, які живуть поряд?

Не забувайте цих людей, віддавайте їм шану своєю поведінкою, добрим і лагідним словом. А ще знайте: ви своїм життям, своїми ділами можете теж стати прикладом. І, можливо, ваша фотокартка через 10-15 років буде серед експонатів музею.

  • Згадайте правила поводження в музеї.

2. Гра в детектива

( Здогадайтесь в якому місті і в якому музеї побувала ворона?)

( Показ предметних малюнків з експонатами різних музеїв світу, про які готували повідомлення).
V. Екскурсія до музею казкових речей.( див. Дод.)

Маршрут


1.Хатинка Баби Яги.

( Розгадати кросворд у вигляді будиночка Баби Яги).

2.Костюмерна.

( Знайти кому належить костюм. Н: червона шапочка – Червоній Шапочці, парасолька – Оле-Лукойє, пропеллер – Карлсон, черевичок – Попелюшка і т. д.)

3.Транспортний відділ.

( Знайти господаря виду транспорту. Н: ступа – баба Яга, килим-самоліт – Хоттабич, чоботи-скороходи…і т.д.)

4.Музичний відділ.

( Згадати казкові мелодії).

5.Їдальня.

Виявити «отруйні» страви .( На малюнках з різними стравами прикріплені приклади. «Отруйною» буде страва з неправильним розв’язком.)




VІ.Створення музею Моди.



1. Розповідь учителя з демонстрацією малюнків.

-Ласкаво прошу до будинку-музею Моди! Він існує стільки ж, скільки й людство. Його колекція весь час збільшується, як і кількість прихильників завжди молодої господині. Бо вигадлива чарівниця ніколи не стомлюється дивувати модників і модниць.

В епоху готики вона придумала довжелезний хвіст із тканини – шлейф. Іноді шлейф сягав такої довжини, що його доводилося носити за господинею десятьом хлопчикам пажам. Інакше можна було б заплутатися у власній сукні, впасти і розбити носа!

Мода вигадала кринолін – обручі з металевого дроту ( епохи манеризму, бароко, рококо), які за допомогою ремінців прикріплювалися до поясу під спідницю. Тоді вона ставала пишною та широкою .Витівниця-Мода придумала також корсет із китового вуса. Ним так стягували талію, що вона здавалася тоненькою, немов у метелика. Модниці інколи непритомніли

( дихати у такому корсеті було майже неможливо!), але терпіли.

За примхою Моди з’явилися безліч дорогих тканин, шитих золотом та сріблом, величезні напудрені перуки, коштовне каміння та ажурні мережива, стрічки, квіти...Скажу вам по секрету, що деякі сукні імператриці Катерини ІІ важили до 4 пудів(а пуд, між іншим, - це 16 кг!) Ось і будь після цього царицею! Уявляєте, як у такому одязі втиснутися у тролейбус і проїхати кілька зупинок? Саме тому Мода поблажливо змінила свій вигляд, стала більш зручноюі простою. Як же інакше вона могла б бігати нашими вулицями?

2.Створення ескізів сучасного одягу.

Давайте порівняємо силуети модних суконь різних епох і знайдемо в них спільні риси. Вигадаємо ім’я для нашої лелечки- модниці, намалюємо для неї новий одяг.

VІІ. Підсумок уроку.

- Чи сподобався вам урок?

У якому з музеїв ви б хотіли побувати?

Спробуємо продовжити роботу над створенням музею Моди вдома. Створимо нашим лялькам-моделям одяг з тканини. Запропонуємо поповнити наш музей експонатами учням інших класів.

Відкриття музею призначимо на 18 травня- Всесвітній день музеїв.

Успіхів вам, мої маленькі модельєри!

( Для підготовки до уроку використано велику кількість матеріалів із журналу «Пізнайко» )




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка