Обережно! Вибухонебезпечні предмети! Форма проведення: прес-конференціяСкачати 111.91 Kb.
Дата конвертації06.03.2016
Розмір111.91 Kb.
Тема. Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Форма проведення: прес-конференція.

Мета:

надати знання про основні принципи безпечного щодення під час контакту з вибухонебезпечними предметами;

навчити надавати першу допомогу при ураженні;

формувати вміння правильно діяти в небезпечних ситуаціях.Розподіл учнів: 1) група кореспондентів (4 учнів):

1 учень – газета Калейдоскоп гімназії;

2 учень – газета Південна зоря;

3 учень – газетаБердянские ведомости;

4 учень – газетаБердянск деловой;

2) учасники обєднані у 4 групи:

1 група – служба медиків;

2 група –служба рятувальників МНС;

3 група – служба газу;

4 група – піротехнічна служба;

Обладнання:

Хід заходу:

Вчитель 1.

Вітаємо всіх присутніх! Мабуть, усі погодяться з тим,що в наш час людина постійно перебуває у приховано небезпечному середовищі. А чи можна зробити своє життя безпечним? Для цього невід’ємною частиною вашого життя має стати дотримання правил безпеки. Це допоможе захистити ваше здоров’я і життя, здоров’я і життя інших людей, зробить безпечним помешкання, робоче місце, довкілля.Вчитель 2. Для того, щоб виникла небезпечна ситуація, необхідна певна причина або умова, за якої можлива загроза стає справжньою. Дуже часто причиною виникнення небезпечної ситуації стають нерозумні дії самої людини. Тож кожен має бути добре обізнаним у прихованій небезпеці деяких предметів, із якими він стикається в побутових ситуаціях.

Отже, запрошуємо вас взяти участь у нашій прес-конференції, тема якої є «Обережно! Вибухонебезпечні предмети!»Вчитель 1. Дозвольте познайомити вас з учасниками нашого заходу:

1) представники місцевих ЗМІ: кореспондент газети Калейдоскоп гімназії;

кореспондент газети Південна зоря;

кореспондент газети Бердянские ведомости;

кореспондент газети Бердянск деловой;

Вчитель 2.

2) представники служб: 1 група – служба медиків;

2 група –служба рятувальників МНС;

3 група – служба газу;

4 група – піротехнічна служба;

Отже, розпочинаємо нашу прес-конференцію.Кореспондент газети Калейдоскоп гімназії:

В мене питання до газової служби. Ми все частіше чуємо про нещасні випадки від вибухів побутового газу. Прокоментуйте цю ситуацію.

Служба газу 1: Побутовий газ – це вибухова речовина. Близько третини пожеж у житлових будинках в Україні відбувається через несправні газові плити або неправильне користування ними. Якщо велика кількість газу поширилась у повітрі, то при запалюванні сірника чи вмиканні світла може статися вибух. За невмілого користування і недотримання правил безпечного поводження газ може спричинити отруєння, задуху, пожежу, вибухи.

Кореспондент газети Бердянск деловой;

Розясніть, будь ласка, як запобігти цим нещасним випадкам при користуванні побутовим газом?

Служба газу 2: У помешканні можуть бути такі газові прилади: плита з духовкою, колонка для нагрівання води, котел для обігріву будинку. Кожне приміщення, де є газовий прилад, має бути обладнане справною вентиляцією. Слід пам’ятати про правила безпеки:

 • Крани плити відкривати тільки після піднесення сірника чи спеціальної запальнички;

 • Не залишати без нагляду ввімкнену газову плиту, бо конфорку може загасити протягом;

 • Не залишати на ввімкненій плиті чайник, сковорідку тощо, бо це може призвести до пожежі (мал.1; мал.2);

 • Не можна сушити над газовою плитою будь-які речі (мал. 3);

 • У разі появи запаху газу негайно закрити всі крани плити, відчинити вікна, повідомити батьків та сусідів, телефонувати до аварійної служби газу 104 (мал.4).

Кореспондент газети Південна зоря;

Всі ви, напевно, знаєте, що вибухонебезпечні предмети час від часу нагадують про себе. Вибухонебезпечними предметами в наші дні можна вважати будь-яку речовину або предмет, які здатні вибухати й завдавати чимало біди тим, хто не вміє з ними поводитись.

Питання до представників служби МНС: «Розкажіть, як слід поводитися з вибухонебезпечними предметами?»

Служба рятувальників МНС 1: Дійсно, вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати, детонатори. Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів. Наші рятувальники за допомогою спецзасобів виявляють і знешкоджують такі предмети. Хочу вас познайомити з реальною ситуацією, подібні до якої можуть статися будь де. (Відеофрагмент 4хв. 35с)

Служба рятувальників МНС 2: (Презентація, слайди 2 – 10)

Кореспондент газети “Бердянские ведомости ”; Чи згодні ви з думкою про те, що вибухонебезпечні предмети - це не тільки бомби, снаряди, міни, гранати часів Великої Вітчизняної війни?

Служба рятувальників МНС 3: (Слайд 11) Сьогодні щонайпильнішу увагу приділяють піротехнічним засобам: петардам, хлопавкам, бенгальським вогням, ракетницям тощо.

Новорічні та Різдвяні свята полюбляють і діти, і дорослі. Чомусь побутує думка, що справжнє свято не може обійтись без звукових та світлових ефектів у вигляді феєрверків, петард, салютів. На жаль, рідко хто задумується над тим, яку небезпеку приховують у собі піротехнічні вироби побутового призначення. Така іграшка може призвести до небезпечних і тяжких наслідків. Невміле та неграмотне використання піротехнічних виробів іноді призводить до непередбачуваних ситуацій: палаючі ракети залітають на балкони квартир, розбивають шибки вікон у будинках. Унаслідок необережного поводження з петардами трапляються нещасні випадки, під час яких чимало людей, а особливо дітей, отримують травми очей, опіки рук тощо. На жаль, інколи ці міні-вибухоне-безпечні предмети можна побачити і в дитячих руках. Відомі випадки, коли діти залишалися без верхніх або нижніх кінцівок, без очей тощо.Служба рятувальників МНС 4: (Слайд 12, 13).

Кореспондент газети Калейдоскоп гімназії: Які ще предмети є вибухонебезпечними?

Піротехнічна служба 1: Вибухонебезпечними можуть бути й балони з-під природного газу, кисню, ацетилену тощо. Нерідко учні граються з хімічними речовинами, які здатні вибухати. Діти інколи не розуміють, що проводити досліди й експериментувати з невідомою речовиною досить небезпечно. Такі досліди або експерименти дуже часто закінчуються бідою, внаслідок чого, і це в кращому разі, дитина потрапляє до лікарні. Проте відомо чимало випадків, коли ці ігри закінчувалися смертю. Аерозольні балончики, якими ми користуємося в побуті - лак для волосся, засоби від тарганів,- так само є вибухонебезпечними.

На небезпечних предметах, як правило, є такі застережні знаки.http://ukped.com/images/stories/danger.jpg

Легкозаймиста          Вибухова речовина       Отруйна речовина

Поводитися з вибухонебезпечними предметами слід дуже обережно.


 • Не розпилювати над вогнем дезодорант чи лак для волосся;

 • Не можна розбирати, розрізати, нагрівати, пошкоджувати балончик, навіть порожній;

 • Не запалювати сірник у місцях, де знаходиться бензин, гас, спирт, лаки, фарби, - це може призвести до спалаху чи вибуху ();

Піротехнічна служба 2:Інколи ви можете натрапити на незнайомі предмети. У жодному разі не беріть їх у руки, як би цікаво вам не було. Вони можуть бути небезпечними.

Помітивши річ без господаря, обов'язково зверніться до працівника міліції або іншої посадової особи, зателефонуйте машиністові метро, повідомте водія автобуса (тролейбуса, трамвая). Не чіпайте знахідки, відійдіть від неї якнайдалі.

Важливе правило для дітвори:

Такі предмети в руки не бери! (Слайд 17)Піротехнічна служба 3: (Слайд 18, 19)

Кореспондент газети “Південна зоря ”;

Час від часу, особливо напередодні свят, з’являються повідомлення про травми, отримані внаслідок порушення правил використання піротехнічних виробів чи інших вибухонебезпечних предметів: це опіки, травми очей, навіть травматична ампутація кінцівок. Якщо лихо трапилось, як допомогти постраждалому?

Служба медиків 1: Найнебезпечнішими є травми, що супроводжуються артеріальною кровотечею. При артеріальній кровотечі варто передавити ушкоджену артерію пальцями вище місця поранення, накласти джгут вище місця поранення,та закрити рану стерильною пов’язкою.

Моделювання допомоги потерпілому при артеріальній кровотечі.

Накладення фабричного джгута.

 1. Гумовий джгут розтягнути і накласти так, щоб його витки розташовувалися поряд, не защемляючи при цьому шкіру.

 2. Перший оберт накладати туго, другий – з меншим натягом, інші – з мінімальним.

 3. Зафіксувати кінці гумового джгута.

 4. Записати точний час накладення джгута, записку прикріпити до джгута.

Накладення асептичної пов’язки.

Профілактика травматичного шоку.

Вчитель1. Шановні кореспонденти та представники служб, час нашої конференції вичерпано.

Вчитель 2. Отже, ви побачили, що часто причиною небезпеки стає сама людина, коли порушує правила безпечної поведінки. Внаслідок цього виникає ситуація, небезпечна для життя і здоров’я людини. Та якщо ви вже потрапили у таку ситуацію, то треба діяти спокійно, не піддаватися паніці, намагатися якнайшвидше зменшити вплив небезпечних факторів, вибрати найбільш безпечний шлях виходу з ситуації та якомога швидше повідомити про те, що трапилося, рятувальні служби.

Вчитель 1. Але ми сподіваємося, що ви добре засвоїли правила безпечної поведінки і «Пам’ятка», яку зараз отримаєте, допоможе вам захистити своє здоров’я та життя, зробить ваше щодення безпечним. Ми дякуємо всім за тісну співпрацю.

П а м я т к а сова

Безпека щоденного життя

Правила електробезпеки:

 • Перед тим як вмикати електроприлад, переконатися, що він не пошкоджений;

 • Виходячи з дому, вимкнути з розетки всі електроприлади;

 • Вимикаючи електроприлад. не смикати його з а шнур;

 • Не доторкайся до оголених проводів;

 • Не вмикати чи вимикати електроприлад вологими руками;

 • Не допускати перегрівання електроприладів;

 • Не вмикати одразу багато електроприладів у одну розетку;

 • Не залишати без нагляду ввімкнені нагрівальні електроприлади.

Правила безпеки під час користування газонебезпечними приладами:

 • Крани плити відкривати тільки після піднесення сірника чи запальнички;

 • Не залишати без нагляду ввімкнену газову плиту;

 • Не залишати на ввімкненій плиті без нагляду чайник, сковорідку тощо;

 • Не можна сушити над газовою плитою будь-які речі;

 • У разі появи запаху газу негайно закрити всі крани плити, відчинити вікна, повідомити батьків та сусідів, телефонувати до аварійної служби газу 104.

Правила безпеки при користуванні засобами побутової хімії:

 • Усі препарати будуть безпечними, якщо їх застосовувати за прямими призначеннями та згідно з інструкціями й рекомендаціями щодо їхнього використання.

 • Усі засоби побутової хімії слід переносити та зберігати окремо від продуктів харчування, медикаментів, у недоступних для маленьких дітей місцях;

 • Ніколи не змішувати хімічні речовини.

Правила безпеки при користуванні побутовими вибухонебезпечними предметами:

 • Не розпилювати над вогнем дезодорант чи лак для волосся;

 • Не можна розбирати, нагрівати, пошкоджувати балончик, навіть порожній;

 • Не запалювати сірник у місцях, де знаходиться бензин, гас, спирт, лаки, фарби;

 • Не можна вдихати пари всіх цих речовин, бо можна отруїтися і отримати опіки;

 • Не можна гасити водою пожежу легкозаймистих речовин, бо це може призвести до їх розбризкування та поширення вогню.

Правила безпеки під час пожежі:

 • Якщо можна вийти з квартири через двері, треба рятуватися самому й допомогти іншим; перед виходом накритися мокрою ковдрою, закриваючи ніс і рот;

 • Якщо вихід перекрито вогнем, а квартира розташована не вище другого поверху, слід вибиратися з квартири через вікно чи балкон;

 • Якщо неможливо вибратися з квартири, слід зачинитися в кімнаті з виходом на балкон або вікном;

 • Щоб вогонь не поширювався, слід налити води біля дверей або заткнути щілини під дверима вологими ганчірками;

 • Відкрити вікно та покликати на допомогу;

 • Якщо пожежа в сусідній квартирі, треба подзвонити в квартиру. Якщо не відчиняють, слід покликати на допомогу сусідів, зателефонувати 101;

 • Невеликий вогонь можна загасити самостійно – залити водою, засипати піском, затоптати.
454654 user posted image

.Малюнок 1 Малюнок 2

104 аварийная служба газа

p_slide_12

Малюнок 3 Малюнок 4

легковоспламеняющиеся вещества 01

Малюнок 5 Малюнок 6

Бердянська багатопрофільна гімназія № 2

Бердянської міської ради Запорізької області.

01

Заняття з цивільного захисту в 11класі

«Прес – конференція «Обережно! Вибухонебезпечні предмети!»

Класні керівники Тананова Т.Д.Хатько Л.І.

м. Бердянськ 2013р.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка