Підготовчі вправи. Бігові вправи. Акробатичні елементи. Естафети з м’ячами



Скачати 97.77 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір97.77 Kb.
План уроку фізкультури в 1 класі

Розділ: Школа культури рухів з елементами гімнастики.

Тема: Підготовчі вправи. Бігові вправи. Акробатичні елементи. Естафети з м’ячами.

Мета: формувати спеціальні і життєво необхідні знання, уміння і навички;

домогтися знань дітьми теоретичного матеріалу,передбаченого програмою;

повторити комплекс коригувальних вправ проти плоскостопості, дихальних вправ та вправ для

очей;


розвивати швидкісно-силові якості, витривалість, координацію рухів, увагу, гнучкість,

спостережливість, кмітливість;

виховувати дисциплінованість, наполегливість, цілеспрямованість, самостійність, почуття

колективізму, бажання систематично займатися фізкультурою і спортом.



Тип уроку: урок-подорож.

Місце проведення: спортзал.

Інвентар та обладнання: гімнастичні мати, баскетбольні м’ячі, кеглі, музична апаратура.

Література: 1. Качашкин В.М. Физическое воспитание в начальной школе.-

Москва: Просвещение ,1983.

2.Чайка А.В.Гімнастика.-Х. Вид-во «Ранок»,2010,- 128 с

3. Демчишин А.П., Артюх З.М., Демчишин В.А, Фапес Й.Г. Рухливі ігри в школі. Посібник для

вчителя.- Київ: Освіта, 1992.

4.Кузменкова О., Сліпенко Д.Фізична культура в початковій школі.- Київ: Шкільний світ, 2013, -

118.

Тривалість уроку: 35 хв.

Підготовка до уроку:


  1. Прикрасити спортивний зал тематичними малюнками;

  2. Виготовити маршрутний лист та частини карти;

  3. Дібрати мелодії для ранкової зарядки, естафет;

  4. Підготувати скриню, де буде схований скарб та роздатковий матеріал.




Хід уроку



Зміст уроку




Організаційно-методичні вказівки

І
1
2


Підготовча частина: 13 хв.
Шикування, привітання, повідомлення завдань

уроку.


Техніка безпеки під час роботи в залі.

- Діти, ми сьогодні з вами здійснимо незвичайну подорож – подорож Океаном Спорту. Але для подорожі потрібна карта чи якийсь інший дороговказ, щоб не заблукати. Таким путівником для вас буде оцей маршрутний лист ( на стіні чи переносній дошці прикріплений маршрутний лист із завданням). Тож вирушаємо у дивовижний світ морських пригод. Потрапляючи на острів чи на морський берег, ви повинні виконати певне завдання, за виконання якого ви отримаєте частину втраченої карти.( Здійснюючи зупинку на 5 точках, вказаних на маршрутному листі, діти знайдуть частини втраченої карти і складуть їх, як пазли, на маршрутному листі. На кожній частині карти буде закодована буква, коли карта буде складена, діти прочитають слово СКАРБ.)

- Діти, ви потрапили на дивовижний півострів чунга- чанга. Тут мешкають туземці, вони доброзичливі і щирі люди. Нас вони вітають і запрошують відпочити біля їхнього багаття. Старійшини містечка готові подарувати нам частину втраченої карти, за якою ми вирушили в цю подорож. Але треба виконати їхнє прохання.

Завдання 1


  • Виконати ранкову зарядку. ( під музику чунга-чанга.)



- Діти, який наш подальший маршрут? ( Дивлячись на маршрутний лист, діти називають наступну зупинку - бухта бігунів).

Сама назва вам підказує, що треба робити, щоб отримати ще частину карти з буквою - підказкою.

Завдання 2


  • Звичайний біг по прямій;

  • Біг із закиданням гомілок назад;

  • Біг приставним кроком ( правим, лівим боком);

  • Біг із перестрибуванням через невелику перешкоду ( набивний м’яч)

- Діти, подивіться, як багато в небі метеликів (вгорі, до світильників прикріплені на нитках різнобарвні метелики). Діти, дивлячись угору, повертають голову вправо, вліво, роздивляючись метеликів.

- Як ви вважаєте, чому тут так багато метеликів? ( відповідь дітей: тому що ми потрапили на острів дивовижних метеликів).



Завдання 3

- Дихальна гімнастика.

Трьом - чотирьом учням даю в руки обручі, до яких підв’язані на різній висоті метелики. Всі інші учні діляться на групи, стають півколом навколо дитини з обручем.

Завдання а): підняти метеликів високо - високо, дмухаючи на них.

Завдання б): обручі кладуть на підлого і дмухають, намагаючись підняти метеликів якомога вище.

Завдання в):вправа імітаційного характеру.

Сів метелик на травичку Присісти

І рахує рахівничку. Рухи руками,

Раз, два, три – як крильцями.

Ти, метелику, лети.

Крильця вже за головою.

Тож дивись перед собою.

Виправляємо хребет, Піднятись на носочки,

Крильця зводимо вперед. Рухи руками .

Мов метелики літаєм, Руки вперед,

Крильця зводим, розправляєм. Руки в сторони.



1 хв.
1 хв.

1 зв.

3 хв.


4 хв.

2 хв.


1 хв.

Фронтальний метод організації учнів

Розповідь

Робота в русі,темп середній.


Перешикування з колони по одному в колону по три.

Музичний супровід.

Повторення рухів за учителем та дивлячись на монітор.

Високий темп.

Стежити за правильністю виконання.

Стежити за інтервалом.
Кількість повторів: 1 раз.
Використання елементів здоров’язберігаючих технологій.

Робота в групах.

Повторити декілька разів.
Повторити декілька разів.

Розмикання приставним кроком.

Повторюють рухи за учителем.


ІІ

1.

2




Основна частина: 19 хв.

Острів акробатів.

- Ось погляньте, діти, яке незвичайне місце - зелена травичка рівним ковром застелила усе узбережжя, лише де-не-де маячать поодинокі пальми. Давайте зупинимося на цьому острові. Як він називається? ( Відповідь дітей: острів акробатів).

Тільки погляньте, як кумедно бавляться он ті дві мавпочки! Давайте і ми повторюватимемо за ними.

Завдання а) (виконують на гімнастичних матах)

- перекати вперед;

- перекид вперед;

- перекати в сторону прогнувшись із положення лежачи на животі, руки вгорі( качалочка);

- лазіння по матові на четвереньках;

- лазіння по матові на колінах, руки на поясі.



Завдання б) ( виконують сидячи на гімнастичних ковриках)

Вправи для корекції плоскостопості( ігрові).

  1. «Художник»

Дитина,сидячи на підлозі із зігнутими колінами,уявно малює різні фігури. Вправа виконується спочатку однією, потім іншою ногою.

  1. «Млин»

Дитина, сидячи на підлозі з випрямленими ногами, описує ступнями кола в різних напрямках.

  1. «Ковзанка»

Дитина катає вперед-назад м’ячик. Вправа виконується спочатку однією, потім іншою ногою.

Після виконання вказаних завдань, учні отримують четверту частину карти з захованою буквою. Будь-який учень прикріплює карту-пазл на маршрутному листі.


Берег ігор

Діти, подивіться на наш маршрутний лист, там майже повністю відтворена загублена карта. Ви, мабуть, вже здогадалися, яке слово було «заховане» на карті (СКАРБ). Нам залишилося знайти лише одну підказку, і буде це на березі ігор.



Завдання а): ( естафети з великим м’ячем)

- перенесення м’яча в парі, стоячи обличчям одне до одного. Руки на плечах.

- перенесення м’яча в парах, стоячи боком одне до одного. М’яч затиснутий боками, руки на поясі.

- перенесення м’яча парою, стоячи в колоні. М’яч затиснутий між учнями, руки на поясі.

Завдання б) вправи для очей(елементи здоровязберігаючих технологій за Базарним).

- «Жмурки». Міцно-міцно замруж очі на 5 секунд, а потім відкрий їх.

- «Метелик». Поморгай оченятами, як махає крилами метелик – швидко і легко.

- «Світлофор». По черзі закривай то лівий, то правий очей, як блимає залізничний світлофор.

- «Вгору-вниз». Подивися спочатку вгору, потім вниз, не нахиляючи голови.

9 хв.

.

3 хв.
.



7 хв.


Фронтально - потоковий метод організації учнів.


Нагадати техніку безпеки.

Пояснити, показати, виправляти помилки.


Випрямляти помилки - зауваженням, вказівкою, допомогою.

Вправи виконуються сидячи на гімнастичних ковбиках.

Руки зафіксовані на підлозі.
Можливий варіант виконання будь-яких рухів ногами.

Дитина може використовувати пляшку, качалку для вправи.

Високий темп.

Ігровий метод.


Кожен вид вправ показати.

Слідкувати за чітким виконанням завдання.


Використання елементів здоров’язберігаючих технологій.

Клас перешиковується в шеренгу. Вправи показує вчитель.



ІІІ

1
2


3

Заключна частина: 3 хв.

Наша подорож завершується, ми гарно працювали і відпочивали, виконали всі завдання, знайшли карту. Так яке слово було «заховане» на карті? (Діти відповідають: СКАРБ)

- Діти, скарб знаходиться у нашому залі, де саме – підкаже ваша спостережливість.

Гра на увагу « Будь уважний»

Вчитель називає букву алфавіта, а діти називають спортивний інвентар, що знаходиться в залі і який починається на цю букву. За одним із цих предметів захований скарб.

За вашу активність, наполегливість ви отримуєте ці золоті монети( цукерки). Але що не можна купити за гроші? (здоров’я). Тож я вам бажаю берегти своє здоров’я, дбати про нього, підтримувати і на згадку дарую ці булети про здоров’я.



1 хв.


1хв.

1хв.



Повільний темп.



Гра на увагу
Підсумок заняття, відзначити роботу учнів.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка