Піклування про здоров



Дата конвертації21.02.2016
Розмір45.6 Kb.
Ладижинська СЗШ 1-3 ступенів №2

Основи здоров’я

1 клас

Піклування про здоров’я сім’ї



Крамська І.А.

Вчитель початкових класів

1-категорія

2011 рік


Основи здоров`я

Тема:піклування про здоровя в сімї. Доброзичливі й добрі стосунки між членами родини.

Мета:уточнити й розширити уявлення дітей про сім’ю;розповісти дітям ,як члени сім’ї піклуються один про одного;формувати позитивне ставлення до сім’ї;

Вчити надавати допомогу членам родини,дбати про здоров’я рідних.

Хід уроку

1.Організаційний момент

Стали ,діти,всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

Побажання гостям

Будьте здорові,як вода,

Красиві, як весна,

Багаті,як земля,

Щедрі,як осінь.

а)Вступна бесіда

-Яким ви хочете бачити урок?

(Вчитель дає учням кульку,а вони висловлюють свої сподівання)

-цікавим;

-трішки казковим;

-пізнавальним

-продуктивним.

А ви будете?

-дисциплінованими;

-активними;

-ініціативними;

-добрими;

-розумними.

б).Дискусійні сходини

Молодець!

Старайся!

Можеш краще!

2.Стимуляція і мотивація навчально-пізнавальної

діяльності.

*Вірш Сьогодні хлопчики й дівчатка

У нас буде урок здоров’я.

Щоб рости і гартуватись ,

І міцніти,як броня

Треба,друзі,піклуватись

Про здоров’я вам щодня.

(І не тільки про своє,а і найближчих людей,які завжди поряд з вами. А це…)

б)Оголошення теми уроку.

Піклування про здоров’я сім’ї

А допоможе нам розкрити цю тему дуже необхідна річ в нашому житті – це комп’ютер. Ми будемо знаходити з вами різні сайти. Подивіться які, запам’ятовуйте послідовність. А щоб краще це зробити,складемо казку.(Діти разом з учителем складають казку за малюнками)



Казка

Під великим деревом був схований скарб. Його охороняв великий білий ведмідь. Він дуже сумував за своїм другом,золотою рибкою. Її виловили рибаки і продали в зоомагазин. Про це йому розповів кіт Леопольд,який зняв цю історію відеокасету. Кіт найняв детектива-пса розслідувати це діло. Пес дізнався в яку сім’ю продали золоту рибку і найнявся нянею для молодшого брата. В цій сім’ї жила дуже добра дівчинка, і пес вирішив розповісти їй всю історію . Вона вирішила допомогти,попросила свого найкращого друга. Гаррі Поттера віднести рибку до того озера,де плавали і відпочивали вони з білим медведем.

Всі були щасливі!

Гімнастика для очей

(Діти відпочивають,а вчитель міняє послідовність малюнків)

г)-Діти,що змінилось?У комп’ютер потрапили віруси змінили послідовність малюнків. Згадуючи казку розкладіть все по порядку.

Дивлячись на малюнки,підберіть асоціації.

1.Сім’я.


2.Здоровʼя.

3.Піклування про здоров’я кожного члена сім’ї.

4.Всі роблять домашні справи разом.

5.Старші та сильніші піклуються про менших і молодших.

6.Спільний відпочинок.

7.Прислівʼя.

Підсумок:як це все впливає на здоров’я?

д)Після відновлення програми заходимо на сайти.



1)Сім’я

-Що таке сім’я?(Учень:2б.+2д.+м.+п.+я.=7)

Це історія цього слова,але насправді склад сім’ї може бути іншим.

-Чи велика у вас сім’я?

-Назвіть членів своєї родини?(Учні відповідають і показують малюнки своєї сім’ї)

2)Здоров’я

-Що таке Здоров’я?(Гарне самопочуття,коли у людини нічого не болить)



Гра”Згадай”

(ОзнакиЗдоров’я.Сонце-зайчик”ходить”по класі і збирає відповіді дітей)



Фізхвилинка(ейтетика)Додаток1

3)Піклування про здоров’я кожного члена сім’ї

*Цю тему ми розширимо і полибимо.



4)Всі роблять домашні справи разом

*Вірш”Таня помічниця”(повторення)



Додаток2

-Чому мама все встигла зробити?

*Вірш”Старший братик ”(мультик пінестетична память )

Додаток3

*Вірш”Хоч на зріст я ще маленька”



Додаток4

-Чи сподобалась вам наша Іра?Якщо так,то поплескайте в лодоні. Вона справжня господиня. А кого з вас називають помічником?Що ви для цього робите?

*Гра”Що ви робите вдома?”(Пантоміма)

5)Сильніші та старші піклуються про слабших і молодших.

*Вірш“Бабця спить”(ейтетика)



Дотаток5

-Як дівчинка піклується про бабусю?

-А як ви піклуєтесь про своїх?

*Вірш”Братик для сестрички”



Додаток6

-Хто в цьому віршику про кого піклується?

Гра”одягни братика в садочок”

6)Спільний відпочинок

а)Учитель читає варіанти відпочинку,а учні на сигнальних картах показують відповіді.

б)Доповнити усними відповідями(продемонструвати малюнки)

7)Прислів’я

а)Здоров’я дитини-багатство родини.

б)нащо той клад,коли в сім’ї лад.

г)шануй батька й неньку,то й буде тобі скрізь гладенько.



Загадка.

Дві матері,дві дочки знайшли три яблука. Як вони поділяться між собою?



8)робота в зошитах ст.24-25.

Зафарбувати квадратики зеленим кольором,якщо правильна відповідь.



9)Підсумок уроку

Гра”Продовжити речення. Найцікавіший етап уроку…(розповідь мамі по телефону)”



10)Рефлексія

На дискусійних сходинках визначити свій рівень.



11)Поради доктора Айболита

Додаток7

12)Домашнє завдання.

Здивувати маму. Зробити таку роботу вдома,яку робить тільки вона.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка