Письмове віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд



Скачати 39.48 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір39.48 Kb.
План- конспект уроку математики в 4 класі

Урок- подорож з використанням методики диференційованого навчання.



Тема: письмове віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд.

Мета: опрацювати прийом письмового віднімання трицифрових чисел з
переходом через розряд; удосконалювати обчислювальні навички,
вміння вичленовувати відомі і невідомі величини при розв'язуванні
складених задач; розвивати творче мислення, навички самоконтро-
лю, взаємоконтролю; виховувати працьовитість.

Обладнання: план роботи на уроці у вигляді карти-маршруту, картки для роботи в парах, таблиці з записом плану розв'язування задачі, макет кораблика.

Хід уроку



  1. Ознайомлення з планом роботи на уроці через діалог з класом ( карта-
    маршрут подорожі, макет кораблика).

Етапи подорожі: старт

Затока кмітливих


Математичне море
порт «Гідропарк»
острів Обчислювальний
мис Задачний
Острів скарбів.

  1. Актуалізація опорних знань.

1.Старт подорожі - перевірка домашнього завдання.
№ 704 - взаємоперевірка прикладів.

№705 - показати на кресленні на дошці поділ чотирикутника на п'ятикутник і трикутник.



    1. «Затока кмітливих».

а) Обчислити «ланцюжок»: 5 * 8) + 16): 8) * 9) - 23): 5) * 3): 6 = 4

б) Хвилинка каліграфії. Записати числа в порядку зростання: 629, 754, 283,138, 500, 203.

в) Математичний диктант за № 706.
Взаємоперевірка.


    1. «Математичне море».

а) Робота над задачею №710.

Читання умови задачі. Доповнення умови запитанням. Аналіз.


Вибір дії для розв'язання.

Завдання на вибір: самостійно записати розв'язання задачі;

скласти задачу, змінивши дані, записати розв'язання.

б) Самостійне розв'язання прикладів №707.


Перший варіант - верхній ряд ( 766, 999, 193 );
другий варіант - нижній ряд ( 829, 990, 607 ).
Перевірка.


  1. Оголошення теми уроку і очікуваних результатів.

  2. Вивчення нового матеріалу.

    1. Зупинка «Гідропарк» - підготовка до вивчення нового матеріалу.
      Робота в парах змінного складу «Карусель»: повторення віднімання
      чисел в межах 20.

    2. Зупинка «Острів Обчислювальний».

а) Пояснення прийому віднімання за №708 ( пояснюють учні ).

б) Засвоєння прийому через диференційовану роботу з класом.

Вибір варіантів для диференційованого виконання завдань ( запис обчислень на планшетах ) 864-327 = 537, 578-285 = 293.

Диференційовані вправи на засвоєння прийому віднімання ( записи на дошці).



І етап

1 варіант 2 варіант 3 варіант

Обчисли письмово: Робота з учителем

563-237 841 -427


624-341 497-238

Перевірка

II етап

Відшукай помилки: Обчисли: Робота з учителем


_527 _962 _781 _847 _455 _723

156 327 628 353 163 461

‾‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾

471 635 163


Перевірка

ІІІ етап

Допиши цифри: Відшукай помилки: Обчисли письмово:

_629 _742 _875 _562 _743 _876 _975 _472 _893

3*5 31* 65* 171 529 328 329 143 237

‾‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾ ‾‾‾‾‾

284 423 219 491 214 558


Перевірка

Спільне завдання: №709

V. Закріплення умінь та навичок.
Зупинка «Мис задачний»

Задача №711.

Читання задачі. Складання короткого запису.

Аналіз задачі.


  • Чи можемо відразу відповісти на запитання задачі?

  • Що можемо знайти спочатку?

  • Що знайдемо, знаючи скільки кущиків посадила Оленка?

  • Як дізнаємось, скільки кущів залишилось посадити?

Складання плану розв'язання:

    1. Скільки кущів посадила Оленка?

    2. Скільки кущів посадили мама з Оленкою разом?

    3. Скільки кущів залишилось посадити?

Запис розв'язання задачі в зошити самостійно.

Для учнів, що потребують допомоги, план розв'язання розміщений на дошці.



      1. Підсумок уроку.
        Зупинка «Острів скарбів»

  • Чого навчились під час математичної подорожі?

  • Що сподобалось найбільше?

  • Які завдання були легкими? А важкими? Чому?

  • Чи знайшли ми сьогодні скарб? Який?

Читання листа, якого приніс папуга Кеша, що теж дуже любить
подорожувати.

Допитливим, цікавим будь, та тільки не байдужим.


В КРАЇНУ ЗНАНЬ нелегку путь долай уперто, друже!

    1. Домашнє завдання: приклади №712, завдання на вибір:

а) розв'язати задачу № 713;

б) змінити запитання задачі так щоб вона розв'язува-


лась за схемою: (□ + □)-(□ + □).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка