План-конспект бінарного уроку Предмети: Хімія. Англійська мова Курс навчання : ІІ курс птнз. Тема урок у: Жири, білки, вуглеводи, вітаміни як компоненти їжі, їхня роль в організмі. Food Groups. Food Pyramid. Мета уроку



Скачати 85.17 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір85.17 Kb.

ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей»

Уроки з професійним спрямуванням



План-конспект бінарного уроку
Предмети: Хімія. Англійська мова

Курс навчання: ІІ курс ПТНЗ.
Тема уроку: Жири, білки, вуглеводи, вітаміни як компоненти їжі, їхня роль в організмі. Food Groups. Food Pyramid.
Мета уроку:

Навчальна:



  • повторити та закріпити вивчений лексичний матеріал;

  • ознайомити учнів з харчовими групами;

  • узагальнити знання про жири, білки, вуглеводи, ознайомити з їх роллю в організмі;

  • формувати уміння застосовувати свої знання.

Розвиваюча:

  • розвиток мовленнєвих і пізнавальних здібностей, готовності до комунікації;

  • розвиток пізнавального інтересу, уміння висловлювати власну думку, аналізувати;

  • розвиток , логічного мислення, навичок працювати в групах;

Виховна:

  • виховання потреби в практичному застосуванні іноземної мови, культури харчування, використання інформаційно-комунікаційних технологій при вивченні іноземної мови;

  • Виховання професійної компетентності учнів


Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: бінарний урок .

Методи: словесні, наочні, практичні, пошукові, інтерактивні.

Комплексне методичне забезпечення:

  • ТЗН: мультимедійний проектор, екран, комп’ютер.

  • Дидактичні засоби: електронний робочий зошит, презентація, роздатковий матеріал, емблеми, бейджики.

Міжпредметні зв’язки: хімія, англійська мова.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.

Привітання. Вчитель перевіряє готовність робочого місця учнів до уроку та відмічає присутніх.

Сьогодні у нас незвичайний урок, що поєднує хімію та англійську мову. Для роботи на уроці у вас на партах є роздатковий матеріал з англійської мови, під час уроку ми використаємо електронний робочий зошит з хімії.

Попередньо ми поділились на групи «Будівельники», «Енергетики», «Менеджери», «АЕ-віт» і отримали попереднє завдання – дослідити свій вид поживних речовин.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

Вчитель англ. мови: Шановні діти, доброго дня! Хочу розповісти вам коротеньку історію. Послухайте уважно і скажіть, що такого незвичного ви почуєте в моїй розповіді. «Вчора я з друзями ходила до ресторану. Ми замовили на головну страву стейк. Я взяла собі стейк прожарки медіум-реа, мої друзі - реа, медіум, вел-дан. На десерт ми замовили - капкейки, чізкейки, мафіни та молочний шейк». Отож, що незвичного вам здалось у моїй розповіді?

Відповідь учнів: «У вашій розповіді було багато слів іншомовного походження».

Вчитель англ. мови: You are quite right. So, as you see so many English words have become commonly-used in our language, especially in cooking and catering. To become a highly-qualified specialist you should possess not only your professional skills but you should also know at least reasonable English. Nowadays so many cafes and restaurants are appearing every day in Ukraine where chefs or clients are foreigners. And if you want to be applied for the posts at these places knowledge of English is essential. English will prepare you better for the job market.

Вчитель хімії: Перш ніж почнемо вивчення нового матеріалу, прослухайте вірш:

Як думав Василько…

Думав Вася, Танін брат,

Щоб здоровим стати,

Треба їсти – все підряд

І побільше спати.

Так Василько і робив,

Враз, як прокидався,

Щось жував він, їв і їв,

Просто – запихався.

Став гладкий – не підбіжить!

Та і йти не може…

Як такому в світі жить,

Хто тут допоможе?
Запитання:


  • Яку пораду треба дати Василькові, щоб стати здоровим і гарним?

  • Чому необхідно дотримуватись режиму харчування?

  • А що треба дітям їсти, щоб бути здоровими?

Отже, на сьогоднішньому уроці ми з вами дізнаємося про особливості здорового харчування, дізнаємося, з яких компонентів складається їжа, а саме: білки, жири, вуглеводи, вітаміни.

Вчитель англ. мови: Our today`s lesson topic is ``Food Groups. Food Pyramid`` At the lesson we are going to do different vocabulary activities. By the end of the lesson you`ll be able to differentiate the food according to the food groups and know the main nutrients. The motto of the lesson is – ``We are what we eat``(слайд 2)

Вчитель хімії: оголошення теми та девізу уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Розповідь вчителя хімії:

У людей зовсім  небагато  основних  потреб,  які  мають  бути  задоволені,  щоб  жити.  Харчування одна  з  таких  потреб.  Правильно  підібрана  їжа підтримує  наше  здоров’я,  підвищує  працездатність  і  поліпшує самопочуття.  Харчування  не  тільки  задовольняє  основні  фізичні  потреби  кож-ної  людини, а  є  важливим  фактором  її  психічного  стану. Більше  того, харчування   тісно  пов’язане  із  звичками  і  культурою  сімейного  життя, із  соціальним,  економічним  і  культурним  життям  цілої  нації.  Спільне  споживання  їжі  з  приводу  якогось  сімейного  свята  або  будь-якого  іншого  заходу  посилює  відчуття  спільності  людей,  які  беруть  у  ньому  участь,  підвищує  значення  цього  заходу. Неправильно  підібрана  їжа  може  спричинити  різні  захворювання, стати  фактором  ризику  для  здоров’я Загальне  самопочуття залежить від

правильного  харчування.  Кожна  істота – рослина,  тварина, людина потребує  їжу  для  побудови  свого  організму  і  підтримання  життя. Їжа  має  містити  основні  елементи – поживні речовини, воду, біологічно  активні  і  супровідні  речовини.

Усі ми знаємо, що для підтримання своєї життєдіяльності людина повинна вживати їжу. Але для нормальної життєдіяльності, збереження свого здоров'я наше харчування має бути раціональним. (слайд 4)

Раціональне харчування - це правильно організоване і своєчасне забезпечення організму смачно приготовленою і безпечною їжею, вміст в раціоні оптимальної кількості харчових речовин, необхідних для розвитку і життєдіяльності організму. (слайд 5, 6)

Виступ учня: (слайд 7,8,9,10)

Вчитель англійської мови: перевірка домашнього завдання з англ. мови, фронтальне опитування лексичних одиниць, виконання вправи (слайд 11)
ІV. Основна частина.

4.1. Вивчення нового матеріалу (англ. мова)

Вчитель англ. мови: Now you are to listen to and watch a very interesting song. (відео). Your task is try to understand what food groups are mentioned in the song….. Well, who can name me the food groups? … Pupils` answers.

Учні записують харчові групи з прикладами за допомогою презентації вчителя. (слайди 12-17)

4.2. Узагальнення та систематизація знань. Дослідницька робота в групах. (хімія)

Вчитель хімії: Якщо уявити, що наш організм – мегаполіс, то білки – будівельні матеріали, вуглеводи – енергоносії, а жири – супермаркети, склади, вітаміни – рекреаційні ресурси. Для того, щоб визначити значення цих поживних речовин для нашого організму, розглянемо їх будову, дію на організм, вміст у продуктах харчування.

Виступи учнів:

Виступ команди №1 «БУДІВЕЛЬНИКИ» (слайди 18-26)

Демонстраційний експеримент «Вміст білка в молоці»

Обладнання: склянка з молоком, скляна паличка, оцтова кислота, марля, чиста склянка, чашка Петрі.

Для видалення білка додайте в склянку з молоком кілька крапель оцтової кислоти. Перемішайте молоко скляною паличкою.При цьому казеїн звертається й утворюється осад у вигляді сиру. Натягніть на склянку марлю, складену в чотири шари, і відфільтруйте через неї осад. Зібраний у марлі білок казеїн трохи відіжміть над склянкою.



Виступ команди №2 «ЕНЕРГЕТИКИ» (слайди 27-34)

Демонстраційний експеримент «Визначення наявності вуглеводів

у харчових продуктах»

Обладнання:зразки крохмалевмісних харчових продуктів (пшеничне борошно,картопля, шматок пшеничного хліба), спиртовий розчин йоду, піпетка.

Для визначення вмісту крохмалю в харчових продуктах використовують якісну реакцію крохмалю з йодом. При наявності крохмалю бурий розчин йоду стане фіолетовим.

Виступ команди №3 «МЕНЕДЖЕРИ» (слайди 35-44)

Вчитель англ. мови: Now it`s time to relax. I have prepared a nice poem for you about healthy eating, but some words are missing. Instead of them you see the pictures (слайд 45 ). Your task is try to replace the pictures with the words.

Виступ команди №4 «АЕ-віт» (слайди 46-56)
V. Контроль засвоєних знань.

Вчитель хімії: Які ж принципи раціонального харчування?

Відповіді учнів: (на дошці складають асоціативне дерево із принципів раціонального харчування)

1. Починати свій день із сніданку.

2. Чотириразове, неспішне приймання їжі.

3. Їжа повинна давати достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів.

4. Бажано їсти м’ясо, рибу, яйця, свіжі овочі та фрукти.

5. Щодня вживати молоко або кисломолочні продукти.

6. Їжа повинна зберегти свої корисні властивості і бути смачною.

Вчитель англ. мови: Now I want you to look at slide number 57. You are to write down the food pyramid with its examples.

Вчитель хімії: для перевірки засвоєних знань виконаємо тести для самоконтролю (слайд 58-61)

Учні виконують взаємоперевірку виконаних тестів, використовуючи ключ до тестів ( слайд 62)

Вчитель англ. мови: Now, some of you are to do the puzzle of the food pyramid, the others will do the progress quiz (учні виконують завдання на карточках написати назви продуктів, які зображені в харчовій піраміді).

Вчитель англ. мови: запитання для самоконтролю (слайд 64)
VI. Домашнє завдання.

Вчитель англ. мови:

1.To make up the menu for healthy eating.



2. To learn the 5 food groups and the food pyramid with the examples.

Вчитель хімії: розв’язати задачі з практичним змістом (слайди 65-66)
VIІ. Підведення підсумків.

Виставлення оцінок з обґрунтуванням.

Вчитель хімії: То яку ж пораду ми можемо дати Василькові?

Відповіді учнів: Дотримуватись принципів раціонального харчування.

Оцінювання знань учнів (лист контролю знань).


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка