План проведення тижня професії,,кухар’’ Дата проведення Захід Відповідальний



Сторінка1/3
Дата конвертації02.03.2016
Розмір0.59 Mb.
  1   2   3
З 20 по 24 жовтня 2014 року в нашімцентріпроходитиметижденьпрофесії ,,Кухар’’

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ПРОФЕСІЇ ,,КУХАР’’

Дата проведення

Захід

Відповідальний

20.10.2014

Фото виставка, конкурс на найкращу газету

ЄвстратенкоІ.П

К 12, К13,К14



20.10.2014

Гра «Ми любимо кулінарію»

Євстратенко І.П

К 12 1/9


20.10.2014

Кулінарна вікторина

АдрейченкоЛ.В

К 13 1/9


21.10.2014

Екскурсія на підприємство громадського харчування з метою ознайомлення учнів з ресторанним господарством

Михайлова І.В
К 14 1/9

21.10.2014

Олімпіада зі спецдисциплін

Євстратенко І.П

К 13 1/9


22.10.2014

Інформаційна година «Молекулярна кулінарія»

Євстратенко І.П

К 12 1/9


22.10.2014

Ознайомлення з кухнями світу.(Показ прийомів в приготуванні на уроках в/н

Михайлова І.В

К14 1/9


23.10.2014

Конкурс професійної майстерності

Євстратенко І.П

Забутна І.С



24.10.2014

Ярмарка «Українськийстрав»

Майстри в/н


Під девізом «Робітнича професія платформа карєрного росту

Гра «Ми любимо кулінарію»

План уроку

Тема програми: «Технологія приготування холодних страв і закусок», «Технологія приготування солодких страв і напоїв».

Тема уроку:«Технологія приготування холодних страв і закусок. Технологія приготування солодких страв і напоїв».

Мета уроку:

  • Узагальнити отримані теоретичні знання , закріпити практичними вправами.

  • Розвинути ерудицію,аналітичне і логічне мислення, практичні вміння.

  • Виховати професіоналізм, самостійність, повагу до обраної професії.

Вид уроку: урок – гра «Ми любимо кулінарію» з використанням інтерактивних методів навчання.

Тип уроку: узагальнення та закріплення знань.

Дидактичне забезпечення:

  • Натуральні зразки продуктів: яблука, банан, йогурт, цукрова пудра, апельсин, батон, вершкове масло і тд.

  • Кухарський інвентар та посуд: ножі кухарської трійки, тарілки мілкі, креманки, дошки.

  • Картки-завдання.

Матеріально-технічне забезпечення:

  • Комп’ютер.

  • Лазерні диски, мультимедійна дошка.

  • Підручники: Доцяк В. С.«Українська кухня», Пахолюк О.М. «Кулінарне мистецтво».



Міжпредметні зв’язки:

  • «Організація виробництва підприємств громадського харчування»;

  • «Фізіологія харчування, санітарія та гігієна»;

  • «Виробниче навчання»;

  • «Хімія».

Хід уроку

  1. Організаційний момент:

    1. Перевірка наявності учнів.

    2. Перевірка готовності учнів до уроку.

    3. Представлення журі.

  2. Мотивація навчання:

    1. Повідомлення теми уроку, мети уроку.

Сьогодні на уроці-грі ми узагальнимо отримані теоретичні знання з тем: «Технологія приготування холодних страв і закусок», «Технологія приготування солодких страв і напоїв»,закріпимо практичними вправами.

Після сьогоднішнього уроку ви самостійно зможете приготувати та подати холодні страви і закуски, солодкі страви і напої.



  1. Проведення уроку – гри:

    1. Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці, умов гри.

Група учнів об’єднується в дві команди («Бутерброди» і «Десерти»).

Кожна команда вибирає по чотири основних учасники гри, які змінюватимуться через кожних два раунди, на чолі з капітаном. Гра складатиметься з восьми раундів. Ведучий гри – викладач ставить запитання, дає завдання учасникам кожної команди. За набраною найбільшою кількістю балівчленами журі визначається команда - переможець.



    1. Відео загадка.

Назвати страву, показану на екрані (демонструються фото страв учасникам обох команд почергово).

Оцінка -1 бал за кожну правильну відповідь.



Перелік страв:

  • Салат з помідорів та огірків.

  • Ковбаса фарширована овочами.

  • Плоди натуральні.

  • Риба заливна

  • Мус полуничний.

  • Желе в кавуні.

  • Малина з вершками.

  • Бутерброди з маслом та ікрою.

    1. Загальні знання з тем.

Дати відповіді на запитання (викладач задає запитання учасникам обох команд почергово).

Оцінка – 1 бал за кожну правильну відповідь.



Перелік запитань:

  • Якою має бути температура подавання холодних закусок? (Відповідь:140С).

  • Які плоди відносять до групи цитрусових?

(Відповідь: лимони, апельсини, мандарини, грейпфрути).

  • Що таке мус?

(Відповідь: збите желе).

  • Коли подають солодкі страви до обіднього столу?

(Відповідь: наприкінці обіду).

  • Назвати асортимент холодних закусок з овочів.

(Відповідь: салати, вінегрети, овочі фаршировані, ікра овочева, тощо).

  • Що таке жур?

(Відповідь: вівсяний кисіль).

  • Яка температура подавання гарячих солодких страв?

(Відповідь: 55-600 С).

  • Який термін реалізації заправлених салатів з сирих овочів?

(Відповідь: 15 хвилин).

    1. Пояснення слова (терміну).

Дати відповіді на запитання, запропоновані капітанами команд (обмін запитаннями).

Оцінка – 2 бали за кожну правильну відповідь.



Пояснення слова «Цукати» з варіантами відповідей:

  • Це проварені в цукровому сиропі плоди, підсушені і посипані цукром.

  • Це пюре з плодів і ягід.

  • Це стукання ножем по дошці при нарізуванні продуктів.

Пояснення слова «Креманка» з варіантами відповідей:

  • Це посуд для подавання солодких страв.

  • Це назва масляного крему.

  • Це вінчик для збивання вершків.

    1. Вірю – не вірю.

Питання задаються викладачем учасникам обох команд почергово, починаючи зі слів «Чи вірите ви, що…».

Оцінка – 2 бали за кожну правильну відповідь.



Перелік запитань:

  1. Чи вірите ви, що саме в шкірці лимонів, а не в м’якоті, міститься найбільше ефірних олій та вітамінів? (Відповідь: так)

2… «Білосніжка і сім гномів» - це назва десертної страви? (Так)

3… харчовий желатин виготовляють з кісток, шкіри, плівок худоби? (Так)

4… рибу для холодних закусок потрібно смажити лише на тваринному жирі? (Ні, на рослинній олії, адже жир при охолоджені застигає і риба стає несмачною)

5… цедра – це м’якоть апельсина? (Ні, це зовнішній шар шкірки цитрусових)

6… народна назва киселю – «виганяйло»? (Так, бо його подавали на урочистих трапезах останнім, тактовно натякаючи про закінчення застілля)

7… приготовлене желе потрібно ставити застигати в холодильник при температурі -2 до -8 0С? (Ні, при температурі +2 до +8 0С, бо після розморожування желе випустить воду)

8… що є така страва із заливної риби, яку готують з додавання меду і родзинок? (Так, короп з медом)


    1. Практикум.

Учасникам гри потрібно виконати практичні завдання.

Оцінка – 2 бали за кожне правильно виконане завдання.



Перелік практичних завдань:

  • Назвати форму нарізаних яблук, поданих на тарілці.

  • Назвати форму нарізаних апельсинів, поданих на тарілці.

  • Серед запропонованих інструментів знайти пристосування для карбування твердого сиру і продемонструвати нарізування сиру.

  • Серед запропонованих інструментів знайти пристосування для нарізування овочів спіральками і продемонструвати нарізування овочів.

    1. Відео запитання .

За технологічною схемою приготування страви визначити її назву.

Оцінка – 4 бали за правильну відповідь від кожної команди.



Перелік технологічних схем:

  • Технологічна схема приготування киселю з вишень

  • Технологічна схема приготування узвару з яблук

3.8. Майстер – клас.

Учасникам обох команд із запропонованих продуктів потрібно приготувати по одній страві та презентувати її.

Оцінка – 10 балів за правильно приготовлену і оригінально презентовану страву.

Запропоновані продукти:

1 варіант: банан, яблуко, ківі, , цукрова пудра, вершки, йогурт.


  1. варіант: батон, масло вершкове, помідор, зелень .

2.9Виробнича ситуація.Потрібно вирішити виробничу (проблемну) ситуацію.

Оцінка - 3 бали за кожну правильну відповідь.

Перелік виробничих (проблемних) ситуацій:


  • Оболонка з копченої ковбаси важко знімається. Ваші дії?

Відповідь: занурити ковбасу на 1-2 хв. в холодну воду, обтерти рушником, надрізати оболонку і обчистити.

  • В салаті з свіжої капусти відчуваються кристалики солі. Чому?

Відповідь: сіль додали після олії, а треба перед; оскільки сіль в олії не розчиняється.

  • Що робити, аби обчищені яблука для узвару не потемніли?

Відповідь: покласти в холодну, ледь підкислену лимонною кислотою,воду.

  • Як правильно додати крохмаль до киселю, аби не заварити грудочок? Відповідь: розвести охолодженим відваром, вливати ближче до краю посудини, помішуючи.

  • При зберіганні сир став сухим і занадто твердим. Як виправити недолік? Відповідь: покласти на деякий час в молоко – сир освіжиться.

  • Цибуля для салату занадто гірка. Як зменшити гіркоту?

Відповідь: цибулю нарізати і промити холодною водою.

  • Чому лимони перед вживанням рекомендують облити окропом?

Відповідь: щоб посилити аромат, стерилізувати, знешкодити речовину, якою покривають від псування.

  • Зварений кисіль потемнів і набув присмаку металу. Яка причина? Відповідь: зварили в алюмінієвому посуді – окислився; потрібно варити в емальованому або в нержавіючому посуді.

  1. Підведення підсумків уроку:

    1. Оголошення результатів гри, оцінок.

4.2.Вручення призів переможцям. Подяка всім учасникам.

  1. Оголошення домашнього завдання:

повторити розділи 17,18 з підручника Доцяк В.С. «Українська кухня».

20 жовтня 2014 року відбувся позакласний захід – вікторина-гра «Кулінарний ерудит»на тему: приготування фруктового салату.

Мета проведення:


  • виявити ступінь усвідомленості та глибини знань учнів;

  • привити інтерес та любов до знань з кулінарії;

  • розвинути логічне мислення;

  • виховати наполегливість в досягненні мети.

У вікторині беруть участь дві команди по 3 чоловіка в кожній. Кожна команда придумала свою назву: «Артисти» і «Боксери». Конкурс оцінювало незалежне журі.

На початку вікторини в учасників не було ніяких продуктів – їм треба було заробляти фрукти на конкурсі знавці кулінарії. Коли будуть зібрані всі необхідні продукти, вони почнуть готувати фруктовий салат. Хто швидше приготує і подасть салат, той і буде переможцем.

У вікторині було передбачено 4 конкурси:

1-й конкурс – Національні страви (приз – банани)

Виберіть одну правильну відповідь (позначена плюсом) з чотирьох запропонованих. 10 питань пропонуються одній команді і 10 питань інший (заздалегідь приготувати листи з питаннями і ручки). Йде колективне обговорення.


1а команда

1) Яке з цих кулінарних виробів не є борошняним?

А. лаваш. Б. галушки. В. еклер. Г. азу. +

2) У якій з цих перших страв, згідно традиційному рецепту, повинні бути маслини і лимон?

А. таратор. + Б. солянка. В. борщ. Г. розсольник.

3) Який з цих супів традиційно готують з баранини?

А. уха. Б. шурпа. + В. таратор. Г. ботвинья.

4) Якого з цих інгредієнтів немає в класичній рецептурі "грецького салату"? А. томати. Б. маслини. В. огірки. Г. авокадо. +

5) Виберіть правильне закінчення російського прислів'я: "Перший млинець:" А. колом. Б. віддай ворогові. В. комом. + Г. маслом не зіпсуєш.

6) Як називається сир, що виробляється з овечого молока?

А. віола. Б. бринза. + В. ковбасний Г. президент.

7) У якій країні існує Академія кухні?

А. Китай. Б. Франція. + В. Італія. Г. Росія.

8) Який з цих предметів кухонного начиння використовують в процесі приготування макаронів?

А. сито. Б. друшляк. + В. шумівка. Г. решето.

9) Як називається котел для приготування їжі?

А. Астрахан. Б. Рязан. В. Тюмен. Г. Казан. +

10) Який з цих салатів витриманий в багрових тонах?

А. Олів'є. Б. "Мімоза". В. "Столичний". Г. Вінегрет. +

2-а команда

1) Який вид пирогів існує на Русі? (Великий круглий відкритий зверху пиріг з начинкою; взагалі пиріжок з відкритою начинкою.)

А. розтягай. + Б. розсідлай. В. розпрягай. Г. розстеляй.

2) Що з цього є російською стравою? (Великий довгастий пиріг з начинкою з м'яса або риби, капусти, каші.)

А. кулебяка. + Б. каляка. В. забіяка. Г. маляка.

3) Як називається великий весільний пиріг конусоподібної форми з різними верствами начинок, одна з яких обов'язково робилася з курячого м'яса?

А. курник. + Б. курйоз. В. курятник. Г. курінь.

4) Чим, згідно російському прислів'ї, червона хата?

А. ікрою (червоною). Б. пирогами. + В. рибою (червоною). Г. борщем.

5) Без чого не звариш куліш?

А. борошно. Б. макарони. В. м'ясо. Г. крупа. +

6) У якому з цих продуктів не міститься холестерин?

А. куряче стегенце. Б. копчена ковбаса. В. соняшникова олія. + Г. рибне філе. 7) Яку кашу називають кашею англійських королів?

А. вівсяну. + Б. рисову. В. гречану. Г. манну.

8) Як називається традиційна молдавське страва?

А. мамалига. + Б. бабалига. В. папалига. Г. дедалига.

9) Який з цих соусів належить до грузинської кухні?

А. Болоньєзе. Б. Ткемалі. + В. Тартар. Г. Бешамель.

10) Яке з цих грузинських слів не означає назви грузинської страви? (Це грошова одиниця Грузії)

А. Хачапурі. Б. Лобіо. В. Бастурма. Г. Ларі. +

Переможець першого конкурсу – команда «Артисти» отримала 2 банани, а команда «Боксери» – 3 банани.

2-й конкурс. Що це? (приз -яблука.)

Командам називаються якісь продукти, а завдання учасників сказати, що це. Наприклад, молоко - напій, карась - риба, гречка - крупа.



№ п/п

1-а команда

2-а команда

1

артишок (овоч)

чеддер (сир)

2

сазан (риба)

фісташки (горіхи)

3

хурма (фрукт)

баклажан (овоч)

4

брусника (ягода)

бички (риба)

5

рис (крупа)

виноград (ягода)

6

вобла (риба)

малина (ягода)

7

буженина (м’ясо)

пастернак (овоч)

8

кокос (горіх)

палтус (риба)

9

ізюм (сухофрукти)

кориця (пряність)

10

кумис (напій)

квас (напій)

11

кефаль (риба)

індичка (птах)

12

какао (напій)

кольрабі (овоч)

13

рябчик (птах)

кавун (ягода)

14

лавровий лист (пряність)

петрушка (зелень)

15

киві (фрукт)

пшоно (крупа)

16

сморчок (гриб)

медовуха (напій)

17

редька (овоч)

топінамбур (овоч)

18

лимон (фрукт)

стерлядь (риба)

19

полуниця (ягода)

диня (овоч)

20

бастурма (м'ясо)

яблуко (фрукт)

Кожна з команд одержала однакову кількість балів, і тому отримала по 2 яблука.

  1. конкурс. Вітаміни (приз - груші)

Команди вибирають який не будь вітамін (А, В, С) і називають продукти, що містять їх.

А (печінка яловича, морква, шипшина, риб'ячий жир, абрикоси і т. д.).

В (боби, гречка, борошно, молоко, дріжджі, цвітна капуста).

С (овочі, ягоди, особливо смородина, шипшина, обліпиха, апельсини).

Переможець третього конкурсу команда «Боксери» отримала 2 грушу, а команда «Артисти» - 3груші.



4-й конкурс. Сканворд (приз - апельсин)

Командам треба розв’язати сканворд «Солодощі» та відгадати ключове слово. За участь у цьому конкурсі команди отримують апельсин.

Рішення:

Відповідь: Мороженое. 

У цьому конкурсі швидше знайшла відповідь команда «Артисти», вона отримала 2 апельсина, а команда «Боксери» - 3 апельсина.Підступна умова конкурсу: у кожному з турів команда-переможець отримала по 2 одиниці продуктів, а переможений на 1 більше і, як результат затрачала більше часу на приготування салату.

Перед тим, як команди приступили до приготування фруктового салату проводився інструктаж по техніці безпеки при користуванні ріжучими предметами.

Обидві команди одержали фрукти, які вони заробили, а також призи від спонсорів: ківі і йогурт і приступили до приготування фруктового салату. Фрукти помили, обчистили і нарізали скибочками, заправили йогуртом і подали в креманках.


Незалежне журі та гості провели дегустацію конкурсу та визначили переможця. Переможцем стала команда «Артисти», яка швидше приготувала салат, тому що отримала менше фруктів і скоріше впоралася із завданням.

Тема: Екскурсія на підприємством ресторанного господарства



Мета і завдання екскурсії:
- ознайомитися з місцевим підприємством виробничої сфери, його виробничим процесом, принципами розміщення, організацією та структурою виробництва;

  • зі змістом праці людей ; з заходами по збереженню навколишнього середовища;
    - розвивати знання про спеціалізацію, кооперування та комбінування;
    - формуванням уміння аналізувати та робити висновки при складанні економіко-географічної характеристики місцевого підприємства на основі отриманих матеріалів підчас екскурсії.

Хід заходу

21 жовтня учні групи К – 14 1/9 прийшли на екскурсію до ресторану

« Волна».


  1. Організаційний момент.



  2. Перед тим як провести екскурсію майстер провела та виконала такі завдання:
    - відвідала підприємство і визначила об’єкти які підлягають вивченню;
    - склала план проведення екскурсії, в якому передбачила послідовність вивчення виробничих об’єктів, зміст пояснення майстра і екскурсовода(завідуючого виробництвом), запитання і завдання учням для спостереження і збору матеріалу;
    - разом із екскурсоводом виділила запитання, які потребують особливої уваги;
    - майстер ділить учнів на групи при необхідності (кількість залежить від кількості цехів або ділянок виробництва), дає завдання кожній групі (учням) зібрати відомості про цех, його особливості, яку продукцію він виготовляє;
    - учню дається конкретне завдання по підготовці розповіді про зміст праці однієї професії в цеху;
    - звертає увагу екскурсовода на те що після завершення екскурсії він як підсумок повинен розповісти про перспективи підприємства та покращення умов праці на ньому, а сам майстер відзначить активних учнів під час екскурсії.
    - провести інструктаж правил поводження .

Ознайомлення з цехами

Майбутні кухарі мали унікальну можливість не тільки потрапити до виробничих приміщень ресторану, а також побачити свята - святих кожного ресторану – його кухню. Нас радо зустріли співробітники ресторану « Волна». Екскурсію на виробничі приміщення і кухню ресторану проводила администратор ресторану Наталя Олександрова, яка з натхненням розповіла про сучасні страви, які готують в ресторані. У меню ресторану втілені найбільш цікаві ідеї європейської кухні. Тут Ви скуштуєте знаменитий український борщ ,домашні ковбаски і смакоту, вишукані салати і смачну фаршировану рибу, запеченого поросяти, качку в гарбузі і багато інших страв. Авторський підхід шеф-кухаря в приготуванні традиційних страв зробить легкий сніданок або повноцінний вечерю незабутнім гастрономічним святом.


У нашому ресторані можна відпочити невеликою теплою компанією, провести свято в колі сім'ї, влаштувати грандіозний банкет з великим числом запрошених, корпоративні заходи, фуршети і романтичні вечори.

Основний зал Палацовий зал

Ми будемо щасливі кожній можливості подарувати Вам відмінний настрій і незабутні враження про чудову кухню.
В інтер'єрі ресторану дотримані всі елементи і атрибути класичного ресторану.

Банкетний зал Акваріум


Наш ресторан знаходиться в мальовничому місці Нікополя, біля дамби Каховського водосховища, навколо розташовані затишні скверики і парк.
Дістатися до нас легко: всі жителі міста знають площа Богдана Хмельницького в старій частині міста. Саме тут ми і знаходимося.
Ресторан «Волна»- це відпочинок з душею, щасливе неробство і їжа із задоволенням!
У літній час працює "Літній дворик"; оформлений у східному стилі (бар, піч, дивани -дастархана, відео проектор з великим екраном).

Літній дворик

Ми отримали багато порад щодо зберігання продуктів та їх приготування, щоб вони не втрачали смакові якості та корисні властивості від кухарів закладу.

По закінченні екскурсії всі захоплено спілкувались і задавали безліч запитань щодо кар’єри в ресторанній справі і чи можна потрапити до ресторану на практику. Робітники закладу професійно відповіли всім і дали корисні поради.



зі спецдисциплін

Метою проведення олімпіади є виявлення обдарованої учнівської молоді, розвиток і реалізація здібностей учнів, стимулювання творчої праці учнів та педагогічних працівників, підвищення якості підготовки фахівців, активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів, системне вдосконалення навчального процесу. Крім виявлення талановитих учнів і формування в них інтересу до наукової праці і обраної спеціальності, олімпіада розвиває у учнів креативні здібності і виховує в них активну життєву позицію.

В олімпіаді активну участь брали учні групи кухарів другого курсу.

ЗАВДАННЯ

I Тур

Тестування

( кожна правильна відповідь – 1 бал, загальна кількість балів – 10 б.)



п/н

Тести

Відповідь

Бали

1

Які овочі належать до десертних?

  1. естрагон, майоран, чабер;

  2. салат, шпинат, щавель;

  3. артишок, спаржа, ревінь.







2

Назвіть прості форми нарізання овочів:

  1. соломка, брусочки, кубики, кружальця, зірочки, кульки;

  2. стружка, соломка, брусочки, кубики, часточки, скибочки;

  3. кружальця, соломка, часточки,брусочки, скибочки, кубики.







3

З яких послідовних операцій складається технологічний процес обробки овочів?

  1. сортування, калібрування, миття, обчищання, промивання, нарізання;

  2. миття, очищення, промивання, нарізання, зберігання;

  3. сортування, миття, обчищання, промивання, нарізання.







4

Яка риба належить до безлускатої?

  1. сом, вугор, минь;

  2. судак, лящ, кета;

  3. короп, карась, сом.







5

Що робить рибу дієтичним продуктом харчування?

  1. різноманітність хімічного складу;

  2. присутність в ній азотистих речовин;

  3. вона не має твердої з’єднувальної тканини.







6

До складу натуральноїсіченоїмаси входить:

  1. м'якоть риби, сало шпик, часник, сіль;

  2. м'якоть риби, пшеничний хліб, сіль.







7

Найцінніші субпродукти - це:

  1. серце,легені, шлунок;

  2. голови, хвости, нижні частини ніг;

  3. язик, печінка, мозок, нирки.







8

На скільки категорій поділяють свинину за якістю?

  1. Чотири;

  2. Два;

  3. П’ять.







9

Як і під яким кутом нарізають м'ясо для напівфабрикатів?

  1. впоперек волокон під < 300;

  2. вздовж волокон під < 400;

  3. впоперек волокон під <450.







10

До яких напівфабрикатів належать котлети

по-київськи?

  1. дрібношматкові;

  2. порційні;

  3. великошматкові.







II Тур

Теоретичний

2.1 Закінчіть речення ( кожна правильна відповідь – 2 бали, загальна кількість балів – 10 б.)

  1. Страва – це поєднання продуктів харчування, які ______________________

__________________________________________________________________

  1. Паніруванням називають обкатування напівфабрикатів у ________________________________________________________________

  2. Смаження – це нагрівання продуктів з _______________________________

__________________________________________________________________

  1. Січену та котлетну масу вибивають для того, щоб ____________________

__________________________________________________________________

  1. Обсушування м’яса здійснюють з метою _____________________________

__________________________________________________________________

2.2Зпереліченого набору продуктів підберіть ті, які необхідні для приготування страви «Деруни зі сметаною» (загальна кількість балів – 5 б.)

Картопля, цибуля, часник, морква, яйця, борошно, цукор, сіль, сир, м'ясо, олія, сметана, гриби, сало. __________________________________________________________________



2.3 Знайдіть з перелічених інструментів ті, які не використовують при обробці риби (загальна кількість балів – 5 б.)рибочистка, сокира, ножі кухарської трійки, ніж жолобковий, шкребок, сікач для відбивання_________________________________________________________

2.4Складіть алгоритм обробки риби для використання цілою (загальна кількість балів – 5 б.)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



2.5 Складіть технологічну схему приготування котлетної маси з м’яса (загальна кількість балів – 5 б.).

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



IIIТур

Практичний

3.1 Організуйте робоче місце в рибному цеху для приготування котлетної та січеної мас. (загальна кількість балів – 7 б.)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



3.2Розв’яжіть задачі (загальна кількість балів – 8 б.)

1 Скільки моркви очищеної було одержано при обробці 220 кг у грудні?

2 Визначте кількість відходів при обробці 70 кг картоплі у листопаді.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



IVТур

Творчий

4.1 Придумайте поетичні рядки про традиційні українські страви(загальна кількість балів - 10 б.)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Загальна кількість балів за 4 тури - 65 балів

Критерії оцінювання

I Тур

Тестування

Завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Відповідь

с

с

а

а

а

а

с

с

с

b

Бали

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Загальна кількість балів за I тур: 10 б

II Тур

Теоретичний

Питання

Завдання 2.1

Правильна відповідь

Бали

1

…доведені до кулінарної готовності, порціоновані,оформлені і готові до споживання.

2

2

…у борошні, сухарях або іншій паніровці.

2

3

…з великою або малою кількістю жиру.

2

4

…щоб збагатити киснем, маса стане однорідною, а вироби пухкими.

2

5

…з метою запобігання розмноженню мікробів і щоб м'ясо не ковзало в руках при обробці.

2

Завдання 2.2

Картопля, яйця, борошно, сіль, олія, сметана.

5

Завдання 2.3

Сокира, ніж жолобковий, сікач для відбивання.

5

Завдання 2.4

Розморожування

Обчищання луски

Видалення плавників

Видалення очей і зябер

Розрізування черевця

Видалення нутрощів і чорної плівки

Промивання

Використання



5

Завдання 2.5



м'ясо




хліб




молоко




сіль, перець

зачищення замочення

нарізання

пропускання на м’ясорубці

додавання хліба, солі, перцю

перемішування

повторне пропускання

додавання молока

перемішування і вибивання

формування н/ф


5

Загальна кількість балів за II тур: 30 б

IIIТур

Практичний

Питання

Правильна відповідь

Бали

3.1

На робочому місці для приготування котлетної та січеної мас з риби повинні бути м’ясорубка, виробничий стіл, ванна, а на столі розташовані ваги, обробна дошка «РС», панірувальний ніж, лотки для напівфабрикатів, тара для спецій, води і паніровки.

7

3.2

1) У грудні кількість відходів при обробці моркви - 20 %

М нетто = М брутто × (100 - % відх) / 100 = 220 ( 100 – 20%) / 100 = 176 кг

2) у листопаді кількість відходів при обробці картоплі – 30 %

М відх = Мб × % відх / 100 =70 × 30% / 100 = 21кг



8

Загальна кількість балів за IIIтур: 15 б.

За підсумками проведеної олімпіади призові місця зайняли такі учні:

Iмісце – (60 балів);

IIмісце – (55 балів);

Катерина Фролова

Дар’я Молитва

IIIмісце – (52 бали).

Віталіна Земляна

Ці учні показали найкращі результати з олімпіади і були нагороджені грамотами за високі показники знань зі спецдисциплін.



Інформаційна година

  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка